School zoekt oude foto Peuters zingen juf huwelijksgeluk toe F r Burgerlijke stand BELOOFD: Opvang Dublin-clairnanten in zwembad heeft langste bestaan van Nederland Info-avond modelbouw Mozaick organiseert 'rouwen en trouwen' De man van ABN-AMRO Streetdance en kinderinstuif SCHIEDAM Helderziende waarnemingen Inloopconcert 'Alles loopt op rolletjes 'aan Burgemeester Kmppertlaan Gevonden en vermiste dieren Lieve schootpoes en sociale husky TENtltfRl Tips voor minima: beslag vaak te hoog Feest bij Woudhoek KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier In verband met de feestdagen heeft uw bank op 3 april 1999 géén zaterdagopenstelling. Wij wensen u prettige paasdagen. VSB*BANK HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 31 MAART 1999 13-1442 Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. Bokelweg 80-90 Schiedam Tel. 010-4621015 Ellende Actie '<3^ lik ABN-AMRO Rabobank p— SCHIEDAM - De christelijke school aan de Vlaardingseweg in Kethel bestaat dit jaar 75 jaar. In september 1924 begon meester Schmidt met een aantal collega's onderwijs te geven in het gebouw uit de vorige eeuw dat voor die tijd door het openbaar onderwijs tyerd gebruikt. Dit gebouw is in de jaren zeventig afgebroken. Inmiddels had men in 1951 een nieuwe locatie naast het bestaan de gebouw in gebruik genomen, waar nu nog steeds les wordt gegeven. De naam van de school was tot 1994 Koningin Julia- haschool en sindsien Christelijke Basisschool Kethel. In het najaar wordt een aantal jubileumactiviteiten georgani seerd, waaronder een reünie op Zaterdag 2 oktober. Ook wordt hard gewerkt aan een jubileum boek. Hiervoor is men nog op zoek naar een foto van het oude schoolgebouw aan de Vlaarding- jseweg (1878-1975). Wie een foto 'heeft en het boek compleet wil j maken, kan contact opnemen met de directeur, J. van der Vlies, tel. 4712219. SCHIEDAM - Juffrouw Marijke van de peuterspeelzaal Stichting Welzijn mocht een paar weken een uurtje later op haar werk aan het Dreesplein verschijnen en ook werd ze af en toe door haar peuters weggestuurd. Zij zijn namelijk wekenlang bezig geweest met de voorbereiding van hun huwelijks verrassing voor de juf. Marijke van Houten trouwde vrijdag met haar Frans van Eekelen in de trouwzaal van diergaarde Blijdorp en dat konden de kinderen niet ongemerkt voorbij laten gaan. Samen met hun ouders vertrokken ze in een dubbeldekker naar Rotterdam, waar ze het getrouwde paar opwachtten met papieren bloemen en mooie bogen die ze voor de gelegenheid hadden ver sierd met dieren. Ook hadden ze op het wijsje van Vader Jacob een lied ingestudeerd: Juf Marijke is getrouwd/met haar eigen Frans/- hiep hiep hoera. Frans en Marij ke/veel geluk/voor wel honderd jaar. Verder hadden de peuters een fotoboek gemaakt en boden ze het pasgetrouwde stel een weekendje in een kasteel aan. Frans en Marijke waren wel ontroerd door dit alles. Juf Marijke had ook nog een leuke verrassing voor haar kroost: voor alle kinderen had ze een beertje laten maken in trouw- kleding.Nu moeten de kinderen hun juf even missen, want die is met haar kersverse man op huwe lijksreis. Waarheen weet niemand, want de bruid kreeg dat zelf ook pas op Schiphol te horen... De peuters hebben hun bogen met dieren versierd, want het gebeurt niet elke dag dat je juf in Blijdorp trouwt. SCHIEDAM - De dames Knoop en Van Engelen organiseren don derdag I april de harmonia-avond met helderziende waarnemingen via mandala's en spirituele teke ningen. De avond wordt gehou den in wijkcentrum Nieuwland aan het Wibautplein 165. Het begint om 20.00 uur. De toe gangsprijs bedraagt f8,50. SCHIEDAM - Het Gemengd "Roor 'Hathor' uit Leiden neemt zaterdag 3 april het wekelijkse inloopconcert in de Grote Kerk voor haar rekening. Het koor staat onder leiding van dirigent Hans Noyens en zingt werken van onder anderen H. Schutz en Monteverdi. Het inloopconcert l begint om 15.00 uur en de toe gang is gratis. SCHIEDAM - De modelbouw stichting S.M.M.S. organiseert donderdag 1 april een openbare bijeenkomst in cafe De Posthoorn, aan de Hoofdstraat 13. Belangstellenden kunnen zich hier laten informeren over allerlei vormen van modelscheepsbouw. Ook worden demonstraties gege ven. De informatie-avond begint om 20.00 uur. SCHIEDAM - Dienstencentrum de Woudhoek bestaat 25 jaar. Dit vijfde jubileum wordt in de week van 5 tot 11 april gevierd met diverse activiteiten voor ouderen uit deze wijk. Zo is er op maan dag 5 april vananf 11.30 uur een Brabantse koffietafel, op dinsdag een spellenmiddag en op woens- "dag om 13.00 uur een uitvoering door het koor OASE. Op donder dag 8 april is er een feestbingo met speciale jubileumprijzen. Vrijdagochtend is er volksdansen en eountrydansen met tussendoor êen maaltijd. Op zondag wordt de feestjyeek afgesloten met een the- dansant. Alle informatie over het prograrrffhfï is te krijgen bij het dienstencentrum, dage SCHIEDAM - Uit de keu ken, waar twee vrouwen staan te koken, stijgen lekke re geuren'op. Twee anderen doen de was en een Russische vrouw leest rustig een boekje. De jongens flip peren en de jonge kinderen zitten te tekenen. Na het inci dent in het voormalige Sportfondsenbad van begin februari, toen een vechtpar tij ontstond, is de rust al lang wedergekeerd aan de BK- laan. Op dit moment worden hier 28 vluchtelingen opge vangen en de sfeer is prima, laten de vrijwilligers weten. Alles loopt op rolletjes en dat blijkt ook wel uit het feit dat deze Schiedamse opvang van Dublin-claimanten een lan gere levensduur heeft dan soortgelijke initiatieven in Nederland. 'Eigenlijk is de sfeer nooit slecht geweest', laat H. Magielsen, voor zitter van de Raad van Kerken (en onder de bewoners van het zwem bad beter bekend als 'opa Hans') weten. Er zijn twee incidenten geweest, aan de vechtpartij ging al een schermutseling tussen dezelf de personen vooraf. Maar zij zijn uiteindelijk in overleg elders geplaatst.' Het 'geheim' van het lange De vluchtelingen in het zwembad blijven hoop houden, ook al weten ze dat ze hier niet mogen blijven. FOTO:ANNE KRIJGER bestaan van het Schiedamse pro ject is waarschijnlijk dat het hier om gezinnen met jonge kinderen gaat. Andere initiatieven, waarbij ook aan jonge mannen onderdak werd geboden, hielden het slechts een paar maanden vol. Intussen is er al enige wisseling van claimanten geweest en er kan ook elk moment een gezin bijkor men: De claim van een aantal Bosniers was erkend en zij keer den terug naar Duitsland en weer anderen konden naar reguliere opvang. Op dit moment huizen er Zuid-Afrikanen, Russen, Tsjetje- nen. Slowaken en Bosniers in de 'catacomben' van het omgebouw de zwembad. Gemiddeld zijn er 35 vluchtelingen aan de Knappert- laan, maar steeds wordt volgens afspraak het maximum van veertig aangehouden. Hoewel het duidelijk is dat zij niet in Nederland kunnen blijven, blij ven ze toch altijd een beetje hoop houden. 'Je hoort over allerlei ellende van deze mensen. Zij kun nen echt niet terug naar het land van herkomst. Een echtpaar weet zeker dat ze worden gescheiden als ze teruggaan, omdat het een gemengd, 'etnisch' huwelijk is. Van anderen is het huis ingeno men, die hebben niets meer', ver tellen de vrijwilligers. Verder zijn er zigeuners, die worden vervolgd in verband met etnische zuiverin gen. Mensen die om economische rede nen naar Nederland komen, blij ven niet in deze opvang, meent dominee J. Klijnsma. 'Die hebben na tien dagen de hoop laten varen als ze hier de situatie zien. Het is natuurlijk ook niet niks om hier zonder privacy en zonder uitzicht te zitten.' Er is dan ook een natuur lijke schifting: 'We hebben wel eens mensen gehad die niet eens hun jas uitdeden, maar meteen weer vertrokken toen ze het hier hadden gezien. Dat zijn geen Dublin-claimanten', aldus Klijnsma. Dat de opvang voor vluchtelingen na 8 september moet verdwijnen uit het zwembad is voor de vrij willigers al oude koek: 'Er is al in het convenant met omwonenden vastgelegd dat we niet langer zou den blijven.' Wat er daarna moet gebeuren met de claimanten, die van rijkswege geen onderdak krij gen, weet men niet. ZAKELIJK BEKEKEN SCHIEDAM - Mozaick, Organi satie Management van Per soonlijke Evenementen is sinds december vorig jaar een nieuw bedrijf aan de Warande. Dit pro fessionele organisatiebedrijf is ontstaan uit twee enthousiaste mensen, Chantelle Timmers en Kitty Buijtendijk, die na jarenlan ge ervaringen in het organiseren, van hun hobby hun beroep hebben gemaakt. Mozaick zorgt samen met de klanten dat alle stukjes (de bedrijven, instanties en organisa ties) tot een heel mozaiek, het eve nement, worden gevormd. Mo zaick heeft als uitgangspunt het organiseren van twee zeer per soonlijke evenementen: trouwen en rouwen, dus de huwelijksdag en de uitvaart. Hierbij komt een hoop kijken, bijvoorbeeld de bloe mist, catering, taxibedrijven en drukkerij. 'De ervaring leert dat het voor nabestaanden een zware belasting is om in een tijd van ver driet een hele uitvaart te moeten regelen', vertelt Kitty Buijtendijk. 'Door je eigen uitvaart alvast als een soort draaiboek op te stellen is bij overlijden een telefoontje van nabestaanden genoeg om alles naar wens van de overledene te Kitty Buijtendijk en Chantelle Timmers voor hun pand aan Warande 93. regelen. Ook alle 'verplichtingen' in de periode na de crematie of begrafenis worden daarbij opge nomen.' Het pakket aan diensten per eve nement is zeer uitgebreid. Iedereen heeft zijn eigen individu ele wensen, dus er wordt niet gewerkt met een standaardpakket. Aan de hand van de wensen van de klant wordt een plan gemaakt waarbij elk onderdeel wordt besproken. Of de klant dit zelf regelt of aan Mozaick overlaat, bepaalt hij zelf. Mozaick onder scheidt zich daarmee van de con currenten door ook bereid te zijn om de klanten bij bepaalde onder delen alleen bij te staan. Dat neemt niet weg dat Buijtendijk en Timmers graag de gehele organi satie verzorgen. Mozaick Schie dam is te bereiken via tel. 4264166. Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam TeL 010-4711320 SCHIEDAM - Bij Amivedi Schie dam staan deze week de volgende dieren geregistreerd. Vermist - 8/2: Grijze poes, cypers met bruin erdoor, 2 verschillende kleuren ogen, geen wit. Omgeing Willem Brouwersstraat, Gorzen; 1/3: Zwarte poes met lichtblauw bandje en koker, omgeving kin derboerderij de Gorzen, Jachtha venlaan; 8/3: Rood/witte kater, ongecastreerd, 'Kiddy', 10 maan den, omgeving Leeuwenhoekstr; 3/3: Zwarte kater, gecastreerd, kleine witte bef, 'Goofy', omg. Broers-vest. Gevonden - 4/3: Jack Russel, kruising wit met bruine vlekken, ruwharig, gele halsband, gevon den: Bijdorpplein; felblauwe par kiet met witte vleugels, met zwar te stippen, witte kop, gevonden: Kandelaarweg; 9/3: Rood/witte kater, witte snoet, borst, gecas treerd; 20/3: Schild-padpoes, plus minus 4 jaar, gevonden: Rhoonse- straat, Gorzen; 3/3: Bast. Border- terrier, 6-8 maanden, ruwharig, mannetje, gevonden: Sportlaan; 24/3: Pointersiamees, kater, beige met bruine oren en staart, gecas treerd, gevonden: Abbebroekse- straat, Gorzen; 23/3: Cypers grijze poes met rood en wit, korte staart; wit met cyperse kater, rood band je, gevonden: Dieselstraat. Voor meer informatie kan men bellen naar Amivedi, Schiedam, tel. 4711857. SCHIEDAM - De ABN-AMRO bank heeft een nieuwe rayon-direc teur. F. Lussenburg is sinds 1 maart het nieuwe gezicht van deze bank aan de Gerrit Verboonstraat. Zijn ambitie en uitdaging is om als de man van ABN-AMRO bekend te zijn in de Schiedamse markt, door veel contacten te onderhouden met relaties. Door deze klanten te bezoeken en zich te bewegen in de sociale cir cuits wil hij betrokken raken bij de stad. Deze betrokkenheid heeft de bank bijvoorbeeld laten zien door het schenken van een vleugel aan het Theater aan de Schie en doordat men actief meedoet in het cen trummanagement. Lussenburg kende de regio wel, maar Schiedam nog niet zo goed. Daarom heeft hij zich verdiept in de geschiedenis van de Brandersstad. 'Want als je betrokken wilt zijn bij een stad, dan moet je toch in ieder geval weten hoe deze is ontstaan.' En die historie is natuurlijk ook leuk om te kennen als je hier komt wonen, want de nieuwe rayon-directeur is op zoek naar een woning in de stad. F. Lussenburg is het nieuwe gezicht van de ABN-AMRO bank in Schiedam. De hoop bestaat dat anderen de opvang dan overnemen. De inkomsten en het aantal vrij willigers blijft krap. Toch is er toch steeds net voldoende. 'We leven van dag tot dag. Dat vertrou wen mogen we als kerkmensen ook wel hebben. In vakantietijden wordt het waarschijnlijk wel wat lastiger. Maar de steun van som mige mensen uit de buurt is hart verwarmend. Zo is er iemand die de vluchtelingen voorziet van shampoo en fruit.' Klachten uit de buurt komen niet. De meeste mensen merken er nau welijks iets van. 'De angst blijft misschien wel, maar de deur is open, iedereen die wil komen kij ken kan dat doen', vertelt 'opa Hans'. Ondertussen gaat men door met actievoeren tegen het feit dat er voor de Dublin-claimanten geen reguliere opvang is. Op dit moment kan men onder het motto 'Hoog water in Schiedam' in ker ken, bij bibliotheken en in De Erker gele kaarten met een illus tratie van Len Munnik ophalen die worden gestuurd naar de vaste Kamercommissie en staatssecreta ris Cohen om hen aan te sporen verantwoordelijkheid te nemen voor dit probleem en de Dublin- claimanten een menswaardige opvang te bezorgen. SCHIEDAM - Geboorte-aangif ten in de periode van 5 tot en met 11 maart 1999: Bilal z.v. Arhabi en Lakhal; Amy d.v. Langevel en van Zeijl; Max z.v. van Overdam en The; Youssef z.v. Anouz en Amarouchi; Anna d.v. de Jong en Toussaint; Dundy d.v. Gundlach en de Regt; Bjom z.v. Herfst en Brand; Maud d.v. Boonk en Geessink; Jimmy z.v. de Vlieger en van Schie; Pool z.v. Pool en Broeren; Marloes d.v. Reuderink en van der Pluijm; Nienke d.v. van der Vleden en Hubregtse; Thomas z.v. Dontje en Rieff; Sandro z.v. Ripzaad en Haesakkers; Falco z.v. de Boer en van Loenen; Fleur d.v. van Reeuwijk en Lemmens; Alihan z.v. Kunter en Kunter; Frederique d.v. Moerman en van der Knaap; Rachid z.v. Mahamoud en Farah. Aangetekend: R.F. Loenen 26 jr. en P.D.J. Pietersen 25 jr.; D. Mackaij 27 jr. en N.E.M. Brouwer 26 jr.; A. Kuiters 28 jr. en E. Pronk 28 jr.; C.H. Dries 30 jr. en M. Keus 10 jr.; H.J.GM. van Geel 29 jr. en N.E. Davis 26 jr.; GD. Jamoena 41 jr. en Y.Chr.M. Goeders 40 jr.; T.B.J.T. Heesakkers 28 jr. en M.A.L. van Lieshout 31 jr; R. Huiskens 25 jr. en I.B. Huihoven 25 jr.; J. Wijmer 39 jr. en B.P. Donselaar 40 jr. Partnerschapsregistratie/gehuwd: W. Fontein 35 jr. en S. van Prooijen 28 jr.; J.H. Matena 41 jr. en A.C. Kranenburg 40 jr.; D. Sala 29 jr. en S.M. Erat 28 jr.; C.K. van de Laar 28 jr. en M. Brouwer 29 jr.; J.W.P. Zandvliet 29 jr. en X.Q. Severein 42jr. Overleden: J. Groen man 80 jr.; D. van Zuuren man 90 jr.; J.B. Wielemans man 86 jr.; C. Bergkotte vrouw 93 jr. ggm. M.A. van de Kooij; H. Spanjersberg man 70 jr.; P.H. van Lith vrouw 92 jr. ggm. A. van Diest; L. Mastenbroek Vrouw 96 jr. ggm. M. Brugmans; A. van Dijker 65 jr.; A. Hofman vrouw 67 jr. echtg. v. A.G v.d. Vliet; M.L. van Gorp vrouw 61 jr.; L. Nootenboom vrouw 87 jr. ggm. P.D. van Geerenstein; M. de Kruijf man 83 jr.; W. van der Hoeven man 89 jr.; C. Herlaar vrouw 100 jr. ggm. R. van Ravens; W. Hage man 83 jr. SCHIEDAM - Jose is op 12 februari bij Hargahoeve binnengebracht, nadat ze was aangereden ter hoogte van de Joseph Eijlstraat. Gelukkig is ze hiervan goed hersteld, ze zal echter de rest van haar leven slechtziend blijven. Jose heeft zich ontpopt tot een zeer lieve, aanhankelijke poes. Omdat ze slecht ziet, wordt voor haar een tehuis gezocht waar geen andere honden of katten of drukke, kleine kinderen zijn. Ook kan ze niet naar buiten. Wie geeft deze lieve schootpoes een kans? Ringo is een kruising husky van zes maanden oud. Hij is sociaal met andere honden en kan ook met vatten omgaan. Of hij bij kleine kinderen kan, is niet bekend. Verder heeft deze jonge, drukke hond nog maar wei nig opvoeding genoten. Het wordt de nieuwe eigenaar dus wel aanbevo len om met deze hond op cursus te gaan. Hargahoeve is gevestigd aan Sportlaan 2 en bereikbaar via tel. 4714151 Het asiel is geopend van dinsdag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur en zaterdag tussen 10.00 en 15.00 uur. Zondag en maandag is het asiel gesloten. Ringo SCHIEDAM - Het Instituut Sociaal Raadslieden signaleert regelmatig dat deurwaarders en uitkeringsinstanties een te hoog bedrag inhouden op het loon of de uitkering van mensen met schul den. Daardoor zakt het inkomen beneden de beslagvrije voet en komen deze mensen in nog grote re financiële problemen. In de wet is bepaald dat iedereen een mini mumbedrag per maand nodig heeft om van rond te komen. Hierop mag de beslaglegger geen beslag leggen. Op het inkomen daarboven (van de schuldenaar en e.chtgeno(o)t(e)) wel. Dat betekent dat per maand een beperkt bedrag moet worden afgedragen en het vakantiegeld in mei/juni volledig ingeleverd. De wettelijke beslag vrije voet bedraagt 90% van de voor die personen geldende bij standsuitkering inclusief vakan tiegeld. Bij dit bedrag mag nog worden opgeteld: de premie aan vullende ziekenfondsverzekering in de woonlasten boven de f339,- (tot een maximum). Sociale Zaken houdt nog rekening met ali mentatieverplichtingen, aflossin gen op een lening voor inrich tingskosten (tot maximaal f250,-) en aflossingen op een betalingsre geling inzake ONS-schulden, huurschulden en belastingschul den. De beslagvrije voet wordt vaak te laag vastgesteld, zodat teveel wordt ingehouden, bijvoor beeld doordat de beslaglegger alvast 10% van de bijstandsnorm incasseert en daarmee alvast het vakantiegeld int, terwijl dat pas in mei of juni wordt uitbetaalt, of omdat de beslaglegger de verkeer de beslagvrije voet neemt, zoals die van een alleenstaande terwijl men samenwoont. De beslagleg ger is vaak eenvoudigweg niet op de hoogte van de feiten. In zo'n geval kan de schuldenaar de beslagvrije voet met terugwerken de kracht laten verhogen door de ontbrekende informatie en bewijs stukken te leveren. Weigert de beslaglegger dit, dan ken de schuldenaar zich met hulp van een advocaat tot president van de rechtbank wenden. Voor de kosten van rechtshulp en griffierecht kan door mensen met een minimumin komen bijzondere bijstand wor den verkregen. Voor vragen over tips voor mini ma kan men contact opnemen met het Instituut Sociaal Raadslieden Schiedam, tel. 4269957. Telefo nisch spreekuur wordt gehouden op dinsdag tot en met vrijdag van 12.30 tot 13.30 uur. SCHIEDAM - Janneke van Harten geeft iedere woensdag van 18.00 tot 19.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur lessen Streetdance in wijkcentrum De Blauwe Brug. Streetdance is een eigentijdse combinatie van ver schillende dansvormen, De cursus is bedoeld voor 12- tot 30-jarigen en voor inschrijving kan men terecht in De Blauwe Brug, telefoon 2470464. Kinderen van 4 tot en met 9 jaar kunnen zich iedere woensdagmiddag vermaken tijdens de wekelijkse kinderinstuif in De Blauwe Brug. Tijdens deze instuif komen met name creativiteit, sport en spel aan de orde. Omdat steeds meer kinderen aan deze activiteit deelnemen, heeft De Blauwe Brug meer vrijwilligers nodig. Belangstellenden kunnen zich melden bij Mike of Stephan, Bachplein 590, telefoon 2470464.

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 7