^Het Nieuwe Hèt autonieuws voor Schiedam en omgeving Opel steunt Cadillac Club Rij-impressie Honda HR- V 14-446 Er is een nieuwe Ford Ka Collection, die in ons land verkocht zal gaan worn in een gelimiteerde oplage van duizend exemplaren. De be langrijkste kenmerken van deze speciale editie zijn de 14 inch lichtmetalen velgen en in carrosseriekleur ges poten bumpers. Gekozen kan worden tussen de exclu sieve lakkleuren Moondust Silver of Amparo Blue. Van binnen zorgen vloermatten en een lederen stuurwiel plus versnellingspookknop voor een extra accent. Kopers van de Ka Collection krijgen van Ford een halljaar abonnement op Kunstuitleen. Om nog maar eens te benadruk ken dat het hier om Kunst met een grote Ka gaat. De prijs bedraagt 26.495 gulden en dan is de Ka Collection uitgerust met tierramen en centrale portierver grendeling met kofferbak-ont- grendeling. Bovendien is de Ka voorzien van voorzien van extra accessoires, een veiligheidspakket (airbag een 1,3 Endura krachtbron (44kW/60pk) en stuurbekrachti ging. Natuurlijk is de speciale editie Tot de uitrusting hoort aircondi tioning, Easy Sound System 6000, elektrisch bedienbare por- aan passagierszijde en hoofd steunen achter) en een stoelen- pakket. Nissan heeft maar liefst drie actiemodellen geïntrodu ceerd. Het gaat om een spe ciale uitvoering van de comp acte Micra, de Amera Pulsar en de Primera. Voordeel voor elk budget dus. Ze staan vanaf heden bij de Nissan- dealer. De Micra Lima is een echte blik vanger door z'n vrolijke lakkleu ren. De ontwerpers van de specia le Micra raakten geinspireerd door de cultuur van het Zuid-Ameri kaanse land Peru. Dat zie je duide lijk terug in het ontwerp. Zo is de interieurbekleding voorzien van een speciaal patroon. Om het zomerse karakter van dit model te benadrukken, heeft de Lima een handbediend schuif- kanteldak met wegschuifbaar zon nescherm. Verder zijn de buiten spiegels in de kleur van de carros serie, heeft de Micra Lima 1.3 speciale wieldeksels en is de mid denconsole zilverkleurig. De Mi cra Lima is leverbaar met een 1.0 of 1.3 liter benzinemotor en naar keuze met een 1.3 N-CVT auto maat. Almera Pulsar De Almera Pulsar is er een tijde lijk in een Comfort en Sport uit voering. De comfortversie is extra uitgerust met elektrisch bedienba- re ramen voor, afstandsbediening op de centrale vergrendeling en bijzondere wieldoppen. De Alme ra Pulsar Comfort is beschikbaar in een drie vier- en vijfdeursversie met 1.4 of 1.6 benzinemotor of 2.0 dieselmotor. De Pulsar Sport heeft een dakspoi ler en lichtmetalen velgen. De Almera Pulsar Sport is leverbaar in een drie- en vijfdeursversie met 1.4 of 1.6 liter benzinemotor. Primera Trend De Nissan dealer zet de Primera ook in het zonnetje. De Primera Trend is een extra trendy uitvoe ring, met tal van chique extra's zoals speciale velours bekleding, een lederen stuurwiel, chromen accenten, elektrisch te bedienen ramen voor, spiegels in de carros seriekleur, speciale wieldoppen en centrale vergrendeling met afstandsbediening. Standaard heeft de Primera dubbele airbags, ABS en airco aan boord. De Primera Trend is verkrijgbaar als vier- of vijfdeurs en in Estate-uit- voering met 1.6 of 2.0 liter benzi nemotor of 2.0 liter dieselmotor. Geïnteresseerden moeten er wel snel bij zijn, want de voorraad van deze unieke modellen is beperkt. De Micra Lima is verkrijgbaar vanaf 23.745 gulden. De Almera Pulsar Comfort is er vanaf 33.195 gulden. De Almera Pulsar Sport is te koop vanaf 33.695 gulden. De Primera Trend staat vanaf 40.995 gulden in de prijslijst. Voor bezitters van een klas sieke automobiel kan de don kere winterperiode niet snel genoeg voorbij zijn. Het ver trek van Koning Winter kon digt immers de komst van een nieuw toerseizoen aan. Autotron haakt op deze ont wakende Lentekriebels in door op zaterdag 10 en zon dag 11 april de Lente Oldtimerbeurs op de agenda te zetten. Traditiegetrouw beschouwen de oldtimerlief hebbers de beurs als de start van het nieuwe seizoen. De afgelopen weken is door de eigenaren van oldtimers gebruikt om hun eigendom weer in perfec te staat te krijgen. De onderhouds- en reparatie werkzaamheden zijn met grote liefde uitgevoerd. Toch leert de ervaring van de hobbyis ten dat er altijd wel wat over het hoofd gezien wordt. De Autotron Lentebeurs brengt dan altijd uit komst. De aanwezigheid van maar liefst 350 onderdelenstands be perkt de kans op het niet vinden van het vereiste onderdeel tot een minimum. De tendens dat steeds meer men sen een weg-klare oldtimer aan- schaffen, zal zich ook dit jaar voortzetten is de verwachting, Wie plannen heeft een klassieke auto mobiel aan te schaffen, treft op het terrein van Autotron de grootste oldtimer showroom van Neder land aan. In alle soorten, maten en prijsklassen worden historische paradepaardjes te koop aangebo den. Overigens, ook voor een sim pel potje poets is het al de moeite waard om de beurs te bezoeken. De ongedwongen sfeer staat ga rant voor een gezellig dagje uit - ook voor de niet ingewijden. De Lentebeurs trekt traditiegetrouw veel belangstellenden uit binnen- en buitenland. Vanuit alle ons omringende landen reizen stand houders en publiek af naar het Brabantse land. De Lerfle Oldtimerbeurs is zater dag 10 en zondag 11 april geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De toe gangsprijs bedraagt 15.00 gulden, kinderen van 4 tot en met 11 jaar betalen 7,50 gulden. Voor meer informatie, Autotron Infolijn: 073- 523 3300. De Amerikaanse merken Chevrolet en Cadillac worden in ons land geimporteerd door Opel Nederland. Voor de importeur is dit reden om naast de Federatie van Opel Clubs ook steun te gaan bieden aan de 'Vintage Cadillacs.' De Cadillac club is in 1995 opgericht door drie vrienden met als doel: Het ver enigen en rijdend houden van Cadillacs van voor 1965. Drie maal per jaar wordt een toerrit of weekend gehouden en de club geeft een eigen blad uit, The Cadillac Chronicle. Inmiddels bestaat Vintage Cadillacs al weer vier jaar en heeft het zich een vaste plaats verworven in Nederland Autoclubland. In het voorjaar pre senteren ze zich op de Klassieke AutoRai en in het najaar zijn ze aanwezig in het Autotron. Dat is de clubleden een serieuze zaak is blijkt wel uit het feit dat ze in 1997 werden gekozen tot de beste clubpresentatie op de Oldtimerbeurs in het Autotron. Voor meer informatie: Vantage Cadillacs, tel 073-511.85.85 s S 8 t e s- Na de door Pininfarina ont worpen Pajero brengt Mitsubishi een tweede con cept car voor het voetlicht. Deze SSU (Super Sports Utility) mag rustig een com promisloze sportwagen ge noemd worden en biedt nave nante prestaties. De auto belichaamt Mitsubishi's visie op de toekomstige generatie auto's voor recreatief ge bruik en komt op een mo ment dat Mitsubishi diverse nieuwe Sports Utility Vehi cles (SUV's) ontwikkelt, die de komende jaren op de markt zullen verschijnen. De SSU is de tweede conceptcar uit de koker van Mitsubishi Research Development of America. Hier is de SSU ontwik keld en gebouwd. Eerder presen teerde het bedrijf al de opzienba rende Sophisticated Sports Touring (SST). Het uiterlijk van de Mitsubishi conceptcar verdient het predikaat indrukwekkend. Talloze kenmer ken geven het model een agressie ve uitstraling, zoals de dunne, ver ticale koplampen met daarnaast de grote, ronde schijnwerpers. Aan de achterzijde springen de laser-ach- terlichten (een primeur) in het oog. De remlichten zijn verstopt achter donkergetint glas. De wielen zijn imposant. Ze meten maar liefst 20 inch in doorsnede en worden omvat door banden in de maat 295/50R20. De SSU is vormgegeven volgens de zogenaamde Geo Mechanica Styling, waarvan we elementen in de nabije toekomst terug zullen zien in nieuwe modellen. Kenmerkend voor deze stijl zijn eenvoudige, gebogen lijnen die pure kracht en robuustheid uitstra len. De 4,60 meter langer en 2,02 meter brede auto heeft een sterk oversized voorkomen. Deze typering is ook van toepas sing op het zeer riante interieur. Vijf volwassenen kunnen hier breeduit plaatsnemen. Een blik op de auto volstaat om vast te stellen dat hij aan binnenruimte geen gebrek heeft. Het begrip XXL is hier zeker van toepassing. Bij het ontwerpen van de sterk gebogen voorruit heeft Mitsubishi zich laten inspireren door de helikop ters van de Amerikaanse mari niers. Bekend van de Evo Zoals vele andere Mitsubishi's profiteert de SSU van de techniek die door Mitsubishi in de rally- sport is ontwikkeld. Onder de robuuste motorkap plaatste Mitsu bishi een forse twin-turbo V6 met een inhoud van 2,5 liter. Deze krachtpatser is goed voor 310 pk. Het vermogen wordt verdeeld via alle vier de wielen. De bestuurder van de SSU geniet van een licht voetigheid en een weggedrag die het niveau van een rally-auto dicht benaderen. De SSU heeft zijn sportieve inborst mede te danken aan het van de Lancer Evolution bekende Active Yaw Control, dat de trek kracht tussen linker- en rechter- wielen verdeelt. door: Anjes Verhey Barcelona, we konden het niet beter treffen. Ons land ging gebukt onder storm en regen en Honda had kennelijk de weergoden gunstig weten te stemmen. Onder een wolkenloze blauwe hemel pronkte daar de nieuwe benjamin van het Japanse concern, de HR-V. Leverbaar in sprankelende kleu ren en ontworpen voor alledag en vrije tijd. Een combinatie van personenauto-comfort en recreatief plezier. Voor de stad geschikt en zo-ben-je-er voor de autoweg. De Honda HR-V wordt uitsluitend met een 1.6 viercilinder motor geleverd, die aan de EU 2000 nor men voldoet. De motor levert 105 pk bij 6.200 tpm en 135 Nm bij 3.400 toeren. Je kunt kiezen voor tweewielaandrijvijng of, als je een tikje sportiever onderweg wilt zijn, voor het Real Time vierwiel- aandrijvingspakket. Dan beschik je ook over meer veiligheid aan boord, hetgeen onder meer inhoudt dat je meer grip hebt op natte en/of winterse wegen. Let wel, de HR-V is door Honda niet bedoeld als een echte off-road auto maar meer ontwikkeld en gestalte gegeven voor puur vrije-tijds ple zier naast alledag gebruik. Er is keuze uit een handgeschakelde vijf versnellingsbak of een continu variabele transmissie, de befaam de CVT. Deze laatste transmissie is alleen leverbaar in combinatie met vierwielaandrijving. Jong en avontuurlijk De driedeurs HR-V richt zich, vol gens Honda, op een jong en avon tuurlijk aangelegd publiek. Maar naar onze ervaringen kan een oudere jongere, die ook nog wei eens lust in een beetje avontuur voelt opkomen, zeker ook de HR- V eens gaan bekijken en ermee proefrijden. De driedeurs auto is binnen verrassend mooi vormge geven en leuk afgewerkt, kwalita tief heel mooi. De HR-V heeft overigens een bodemvrijheid van 190 mm en staat op 15-inch vel gen. Als je voor een extra sportief ogende kiest dan kun je het sport - pac' bestellen en heb je in de car rosseriekleur meegespoten dak rails, 16-inch velgen en een forse bumper. Standaard beschikt de HR-V onder andere over de volgende veilig heidsuitrusting: SRS-airbags voor bestuurder en passagier (voor) plus gordelspanners voorin (die niet in hoogte verstelbaar zijn). ABS in combinatie met EBD (Electronic Brake Distribution). Honda paste een aantal nieuwe ontwikkelingen op de HR-V toe om, met name, bij een eventuele aanrijding zo min mogelijk ver wonding toe te brengen aan voet gangers. Knieen intrekken De HR-V rijdt als een comfortabe le personenauto en je hebt rondom een prima uitzicht mede door je hoge zit over het andere verkeer. Vier personen vinden voldoende plaats, al moet de langere Europeaan achterin de knieen een tikje intrekken. De stoelen zijn ste vig en ruim van opzet. Er zijn tal loze opbergvakjes en uiteraard ontbreken de in zwang zijnde bekerhouders ook in de HR-V niet. Met draaiknoppen kun je makkelijk en eenvoudig de ver warming en ventilatie op de mid denconsole bedienen.,Alle bedie ningshendels en -knoppen zitten onder handbereik en de pedalen zijn voldoende uit elkaar geplaatst om je niet te hoeven vergissen. De achterbank omgeklapt en je creeert de maximale bepakkings ruimte, 285 liter (VDA). De brede derde deur die toegang tot de bagageruimte geeft til je heel gemakkelijk op, hij is licht een gaat hydraulisch verder omhoog. Een niet te grote persoon heeft sta- hoogte onder de opgeklapte deur bij het in- of uitladen. Drukke stadsverkeer We kozen voor het intens drukke stadsverkeer van Barcelona, de handgeschakelde vijfbak versie in een mooie kleur blauwe die de Spanjaarden de nekken deed draaien! De motor doet zeer stil z'n werk en een gesprek in de auto met vier mensen kun je op normale toon hoogte blijven voeren, ook bij hogere snelheden. De vijf-bak is in perfecte harmonie met de auto en schakelt soepel. Later met de CVT de autoweg op en een stukje heuvelachtig gebied in ondervonden we dat deze auto matische transmissie duidelijk aanwezig is en je goed laat horen dat hij aan 't werk is. Persoonlijk zouden wij dan ook eerder voor de combi HR-V met vijfbak kiezen. Vanaf mei staat de nieuwe Honda HR-V bij ons in de showrooms. De prijzen beginnen bij 40.000 gulden. Stadsblad) Ford Ka Collection met gratis kunst De Ford Ka Collection. Nissan actiemodellen voor ieders budget De Nissan Micra Lima Lente Oldtimerbeurs in Autotron Rosmalen De Oldtimerbeurs trekt elk jaar weer veel publiek. Mitsubishi's sportwagen conceptcar benadert het niveau van rally-wagen Onder dit agressieve uiterlijk schuilt een forse twint turbo V6. Alledaags vrijetijdsplezier voor vier De nieuwe vrijetijdsauto van Honda rijdt als een personenwagen

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 10