SCHIEDAM IHC Caland weer op de vingers getikt Bijna drieduizend bezoekers voor Schiedams Muziekfestival 4 Olijventapenade Gevonden en vermiste dieren II U HOEFT GEEN OPEL TE RIJDEN OM OP ONS OPEN HUIS TE WINNEN... 'Ik heb geleerd hoe jenever smaakt, en vind het lekker. Wethouder krijgt Disneypost Acti\ iteiten voor ouderen :i r Reünie Windas Rommelmarkt VOORDEELBON KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier Het Nieuwe Stadsblad NOOTEBOOM ook verhuur) AUTOBANDEN BV Orgelconcert 1 L J HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 14 APRIL 199915-1441 SCHIEDAM De openbare basisschool Het Windas bestaat twintig jaar. De school heeft in die periode een enorme toename van het aantal leerlingen meege maakt. Van een 6-klassige lagere school is Het Windas uitge groeid tot een 12-klassige basis school met ruim 350 leerlingen. De locatie aan de Nachtegaal laan werd al spoedig te klein. Na enkele jaren gebruik te hebben gemaakt van portocabins, werd het gebouw van de voormalige Martinusschool aan de Iepen laan in Tuindorp als volwaardi ge locatie toegevoegd. De week van 31 mei is voor de leerlingen een feestweek. Onder deel hiervan is een reünie voor oud-leerlingen. Deze wordt ge houden op dinsdag 1 juni vanaf 20.00 uur aan de Nachtegaal laan. Om inzicht te krijgen in het aantal bezoekers, wordt belang stellenden verzocht zich voor 30 april schriftelijk aan te melden bij Het Windas, Reünie 20 jaar, Nachtegaallaan 2, 3121 XP in Schiedam, of telefonisch via 4700245. SCHIEDAM Op het Drees- plein wordt zondag 18 april rommelmarkt gehouden tussen 10.00 en 15.00 uur. Wie een tafel wil huren kan daarvoor terecht bij de balie van Wijkcentrum Dreesplein. Een tafel kost 20,- inclusief borg. Voor meer informatie (niet voor het reserveren van tafels) kan men bellen naar tel. 4738671. NOORDEINDE 2 SCHIEDAM-KETHEL TELEFOON 010-470 68 74 (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM 1300 politieke gevangenen, ruim één miljoen vluchtelingen in binnen- en bui tenland en nog steeds geen vrije media. Dat waren de alternatie ve jaarcijfers die het Burma Centrum Nederland (BCN) maandagmiddag in Schiedam presenteerde, net voordat het bedrijf IHC Caland aan de 's- Gravelandseweg de financiële gegevens over 1998 naar buiten bracht. „We proberen de druk om zich uit Burma terug te trekken op IHC Caland op te voeren, on der meer door grote aandeel houders als het ABP en ABN AMRO te wijzen op de wanda den dor het militaire regime", zegt woordvoerder G. Hilleni- us. „Daarom zijn we ook hier in Schiedam. Het is voor iedereen duidelijk dat investeringen in Burma in strijd zijn met de men selijke waardigheid. En direc teur Bax van IHC heeft vorig jaar zelf toegegeven dat zijn geld bij de militairen terecht komt. Ter verduidelijking: ook organisaties als de VN en Am nesty International keren zich al lange tijd tegen de moorden, mishandeling en misère die het leger daar veroorzaakt." Directeur Bax maakte duidelijk dat zijn bedrijf een prima jaar achter de rug heeft. Zo nam de nettowinst met bijna 25 procent toe tot ruim 117 miljoen gulden en wist IHC Caland - dat zich begeeft in de offshore, de bagge rindustrie en de scheepsbouw - vorig jaar voor 3,2 miljard aan nieuwe opdrachten binnen te halen. Ook zei Bax, die over twee maanden met pensioen gaat, dat IHC Caland op dit moment hard werkt aan een ge dragscode. Daarin worden mo rele afwegingen voor het bedrijf vastgelegd. Maar Bax wil abso luut niet garanderen dat IHC met die gedragscode zich niet meer in gewelddadige landen als Burma begeeft. „De lopende contracten kunnen we simpel weg niet verbreken. En over onze toekomstige investeringen kan ik nu nog niets zeggen, dat is afhankelijk van de inhoud van die gedragscode. Daar ga ik nu natuurlijk nog niet op voor uitlopen Het Burma Centrum Nederland reageerde teleurgesteld. Hilleni- us: „Wat is dat dan voor een gedragscode? Duidelijk is wel dat wij de druk op IHC en de aandeelhouders nog verder gaan opvoeren." SCHIEDAM Yorick Haan (24), grafisch ontwer per op het hoofdkantoor van de SP, had er voor zijn Schie- dam-ervaring 2x/i jaar als eni ge SP-er in de deelgemeente- raad van IJsselmonde opzit ten. Vorig jaar stond hij na Edith Kuitert tweede op de SP-lijst voor de Schiedamse raad. Beide werden precies een jaar geleden als raadslid geïnstalleerd. Edith begon als fractievoorzitter, Yorick nam het van haar over. Hij steekt zijn kritiek op de raad en het college niet onder stoelen of banken. Maar wat heeft de SP het afgelopen jaar be reikt? Yorick kreeg de plaatselijke po litiek met de paplepel ingegoten, zijn vader was gemeentesecreta ris, laatstelijk in Capelle aan den IJssel. De feeling met Schiedam („Ik voel me hier meer thuis dan ooit ergens anders") is verras send snel gekomen, ook omdat het „hier veel leuker is dan in IJsselmonde. Ik ben in korte tijd een echte Schiedammer gewor den. Ik weet niet alleen hoe jene ver smaakt, maar vind het ook lekker." Hij had verwacht dat de gemeenteraad in vergelijking met een deelgemeenteraad meer te vertellen zou hebben. „Meer bevoegdheden, een groter bud get. Maar de raad heeft heel veel gemandateerd aan het college, en kan alleen nog vragen hoe het er mee staat. Helaas heb ik het idee, dat het daar in Schiedam dan ook echt bij blijft." Ziekenhuis Bovendien liep Haan als nieuw raadslid niet alleen op tegen een informatie-achterstand: „Je wordt ook steeds terechtgewezen als je een mening verkondigt, dat de vorige raad al anders heeft besloten." Als voorbeeld noemt hij het nieuwe ziekenhuis. „Die plaats is gewoon niet goed, maar de bereidheid er opnieuw naar te kijken ontbreekt. Het besluit van de vorige raad is ze heilig, dan hoeven ze zelf niet meer na te denken. De raad wordt onder druk gezet, en gaat er dan ook nog eens in mee, om slechte ver volgstappen te zetten. Het klopt van geen kanten: er is geen tuin meer, de groenzone wordt on herstelbaar aangetast. Er wordt gewoon niet genoeg over nage dacht. Later ontstaan de proble men vanzelf, en zijn alleen dure, ongewenste oplossingen moge lijk. Je kunt na een jaar het zie kenhuis niet alsnog optillen." Haan meent dat er niet serieus op hun ideeën wordt ingegaan. „Je mag alleen maar de minst rotte kiezen uit slechts een van de nota bene acht onderzochte oplossingen die de wethouder, zonder opgave van redenen, voor je overlaat, of eentje waar mee je op het laatste moment wordt overvallen!" Er is meer reden tot ongenoegen: „Nu moet de raad weer in Amsterdam naar floatlands gaan kijken. Wat zijn nu floatlands? Dat is gewoon een ton in het water gooien!" Slap De SP heeft zich het afgelopen jaar gestort op de risico's van asbest. „Dat lag op bepaalde plaatsen open en bloot in de stad. Daar zijn enorme risico's aan verbonden. We hebben dat aangekaart, en met succes: er wordt tegen opgetreden. Verder hebben we geprobeerd de poli tiek na te laten denken. De kaas schaaf bij de begroting maakt pijnlijk duidelijk dat de gemeen teraad echte beslissingen uit de weg gaat. We stelden een sollici tatieplicht voor ex-wethouders voor. Nu krijgen ze jarenlang zonder meer een bovenmodale uitkering. De zelfanalyse stelt vast dat het college het niet goed heeft gedaan, maar de raad is ook slap, ze jagen het college niet op. Gemeentebelangen wil de dat het college zou opstap pen, maar dat is zinloos. Wat zou je terugkrijgen met zo'n slappe raad? Inderdaad, meer van hetzelfde. Echte veranderin gen zijn pas over drie jaar moge lijk." Het is niet moeilijk Yorick tot een waarde-oordeel over het col lege te verleiden: „Hafkamp een 5'/2, want hij hobbelt teveel ach ter de feiten aan, terwijl dat in zijn harde sector juist helemaal niet nodig is. Reijnhout een 5: hij doet hard zijn best voor het gro- testedenbeleid en de stadsver nieuwing, maar zou juist niet mogen accepteren dat hij van de rest van het college onvoldoende medewerking krijgt. Aad Wieg man een 6, ik ben het niet eens met veel van zijn punten, maar hij weet zijn beleid tenminste te brengen en maakt een discussie mogelijk. Peter Groeneweg een 7, omdat hij naar inbreng luis tert en de problemen ook daad werkelijk aanpakt. Reinier Scheeres een 6V2 omdat hij goed is in zijn representatieve taken, maar zijn stijl van leiden staat ons niet aan." Zelfs over de se cretaris schuwt hij, als zoon van een collega, een uitgesproken standpunt niet: „Die moet in de stad wonen om te weten wat er in de stad leeft, om zich niet alleen te hoeven laten leiden door wat hij uit de lagere eche lons verneemt." Het functione ren van de eigen fractie krijgt een 7. „Dat moet een dikke acht worden. We hebben onszelf een jaar gegeven om op gang te ko men, en draaien nu op volle toe ren. Schiedam zal nog veel van ons zien. We willen de komende drie jaar tenminste drie grote voorstellen door de raad krijgen. En de Schiedammers daar echt over mee laten praten." SCHIEDAM Het Schiedams Muziekfestival dat zaterdag werd gehouden in het Theater aan de Schie mocht zich verblij den met zo'n 2,5 duizend belang stellenden. Van 's morgens half elf tot 's avonds half elf zorgden de verschillende Schiedamse mu ziek- en zangverenigingen voor 23 optredens van elk een half uur. Vooral bij het middagpro gramma zat de zaal bijna hele maal vol en ook bij andere vere nigingen was toch steeds zeker de helft van de zaal gevuld met toehoorders. „Een geslaagde dag", vat één van de organisato ren, Hans Loendersloot. het mu ziekfestival samen. Gratis reparatie van personenwagenband Zwaluwlaan 84 Schiedam - 010-4700133 Burg. van Reenensingel 115 Gouda - 0182-515800 SCHIEDAM In het Stedelijk Museum wordt zaterdag 17 april een orgelconcert gegeven door Hans Pors. Hij is dirigent van verschillende koren in Zoeter- meer en Moordrecht en als mu ziekdocent verbonden aan het Driestar College in Gouda. Op het programma staan werken van onder anderen Homilius, Bach en Kellner. Het concert wordt gehouden van 14.00 tot 14.45 uur en als toegangsbewijs geldt de entree tot het museum. SCHIEDAM 'Op deze feeste lijk dag stuur ik -wethouder van onderwijs-jullie deze e-mail. Jul lie kunnen nu op beide gebou wen gebruik maken van het in ternet. Wat vinden jullie daar van?' Dit bericht van wethouder A. Wiegman van onderwijs ver scheen vrijdag op het beeld scherm van basisschool De Troubadour in gebouw A aan de Peter van Anrooylaan en was gezonden vanuit gebouw B aan het Bachplein. Met het versturen van deze electronische post werd in de laatste locatie een Internet- modem in gebruik genomen, zo dat de kinderen van beide scho len nu over het net kunnen sur fen en berichtjes naar elkaar kunnen sturen. Gebouw A stuurde natuurlijk meteen al een e-mailtje terug aan de wethouder en alle kinderen en leerkrachten om te laten zien hoe blij men is met Internet. En zelfs een leuk plaatje van Disneyfiguren kwam via de kabel in het andere ge bouw binnen. In Schiedam is het sinds oktober vorig jaar moge lijk via de kabel op Internet te surfen. Een initiatief van ONS CAI en de Dienst Educatie pro beert de scholen over de drempel te helpen van de sprong in het kennisnet: tot 2000 krijgen de scholen een kennismakingsaan bod, ze hoeven maar de helft van de kosten te betalen, de rest komt op rekening van de initia tiefnemers. Na de Troubadour volgt nog een dertigtal scholen. De eerste kennismaking van het gebruik van Internet wordt de scholen aangeboden via een ken nismakingsworkshops. SCHIEDAM Niet elk prakje olijven verdient de naam tapena- de. Want, hoewel de olijf één van de dankbaarste leveranciers is van dit verrukkelijke voorgerecht, lunch- of borrelhapjes, er zijn nog tal van andere mogelijkheden. Allereerst zijn er natuurlijk tientallen verschillende soorten olijven met elk een eigen, karakte ristieke smaak. Maar er zijn daarnaast diverse ingrediënten waarmee je naar hartelust kunt experimenteren en combineren, bijvoorbeeld ui, knoflook, paprika, tomaat, ansjovis enzovoort. Tijdens het verblijf van Hosman Frères chef-kok Olaf Oldenburg in Spanje, waar hij vijf jaar was, heeft hij tientallen verschillende tapenades gemaakt. Eén van zijn favoriete recepten is gebaseerd op de klassieke, groene olijf. Gerecht: Tapenade van groene olijven (circa 4 personen) Bereidingsduur: 15 minuten Receptuur: 200 gram groene olijven 4 ansjovisfilets (gezouten) 1 theelepel kappertjes 2 zongedroogde tomaten 1 eetlepel Parmezaanse kaas 1 dl olijfolie 1 teen geperste knoflook zout en peper Bereidingswijze: Alles vermengen in de magimix en alles blenden. Voeg druppelsgewijs de olie toe en wat peper en zout. Grofheid van het mengsel al naar gewenst. Tip: Verwarm stokbrood in de oven. Snijd het in plakjes en bestrijk het met de tapenade. Wijntip: droge Sherry (liefst Manzanilla) Men kan natuurlijk ook komen proeven in Hosman Frères Bistrot Auberge, tel. 4264096. Reserveren is mogelijk. Als men minimaal 2 dagen van tevoren reserveert onder vermelding van deze actie, krijgt men de tapenade geheel bereid mee naar huis. Bij Amivedi staan deze week de volgende dieren geregistreerd Gevonden: 29/3 ongecastreerde rood cyper se kater met witte borstvlek on geveer 1,5 jaar. Gevonden: P.J. Troelstralaan, Nieuwland; 29/3 gecastreerde rode kater met wit te borstvlek ongeveer 5 jaar. Ge vonden: Bachplein, Groenoord; 30/3 ongecastreerde kater, rood met witte borstvlek en witte voetjes ongeveer 3 jaar. Gevon den: Schiedamseweg; 25/3 rode ongecastreerde kater met zwarte randjes langs oren, ongecast. Gevonden: Heenvlietsestr.; 26/3 parkiet, vrouw? zacht geel met grijs; 25/3 lichtcyperse kater? onder kant wit. Gevonden: Fr. Ha- verschmidtlaan. Vermist: 30/3 zwarte kater, paar witte haren op borst, 7/8 jr. gecas treerd. Heeft streep in nek waar bandje gezeten heeft. Omgeving: Cartesiusstraat; 29/3 witte poes, gesteriliseerd ongeveer 6 jr. Om geving: P. Potterstraat-West; 24/3 donkergrijs cyperse kater, ongecastreerd 'Tommy' witte vlek op buik, donker beige kin tot buik, witte randjes om ogen. Omgeving: P.K.O.-laan; 28/3 zwarte poes, 2 jr. ongesterili seerd knik in staart, 'Mineva'. Omgeving: Rotterdamsedijk. Voor meer informatie en of kos teloze registratie van een vermist! huisdier of gevonden dier: Ami vedi Schiedam, tel. 4711857. SCHIEDAM In De 4 molens wordt zondag 18 april tussen 13.30 en 16.30 uur een thé-dan- sant gehouden. Dit kost 2,-. Die dag is er in Dienstencentrum Oost ook koffie-inloop tussen 13.30 en 15.30 uur. Toegang is gratis. Dinsdag 20 april houdt Esther Thuismode een modeshow in De Woudhoek. Dit begint om 10.00 uur. Woensdag, 21 april wordt er in De 4 Molens bingo gespeeld tus-! sen 13.30 en 16.00 uur. Zes ron den kosten 7,-. Vrijdag 23 april wordt in dien stencentrum Oost de maaltijd van de maand geserveerd. Deze kan worden genuttigd tussen 12.00 tot 13.00 uur en kost 8,-. Men moet zich hiervoor van te voren opgeven. 1 1 mi 1 1 1 1 1 1 kunststofkozijnen Fabricage in eigen fabriek Warmte-lsolerend en onderhoudsvrij I Dubbele beglazing Snelle levering '10 jaar garantie Concurrerend in prijs I I Ampèrestraat 4 - Vlaardingen Telefoon 010-4349833 Pietersen Opel Schiedam wordt PA. Van der Kooij Opel Schiedam. Daarom houden we op 1 mei a.s. Open Huis. Doe mee met onze Open Huis Quiz en win. U scoort sowieso kaartjes voor de musical Sjakie en de chocoladefabriek. 's-Gravelandseweg 383, Schiedam Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 I (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070)3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 oods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Het Burma Centrum voert actie op de stoep van IHC Caland. Yorick Haan (SP) voelt zich Schiedam door THEO H.B. SCHOENMAKERS m i I I t Yorick Haan: 'De gemeenteraad is slap'. Bijna alle Schiedamse zang- en muziekverenigingen hehhen zich zaterdag gepresenteerd. (alleen tubeless) Uw specialist in: banden, uitlijnen, balanceren, bandenreparatie, lichtmetalen velgen, sneeuwkettingen*, skiboxen*, enz, enz... Wethouder A. Wiegman verstuurt het eerste e-mailtje. Showroom geopend van maandag t/m zaterdag I van 9.00-15.00 uur. Vraag geheel vrijblijvend prijs op voor het leveren en plaatsen van uw kozijnen. ti 1

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 3