'TCENT Uitzicht op bouwkeet Visitatiecommissie stapt over vernietigende zelfanalyse heen Activiteiten voor ouderen Sportieve rondreis langs 21 stations 1 f Gevonden en vermiste dieren Gastronomie aan de Schie Chocoladetaart Diamanten paar f vv- v* Aarvfvdcfce (ijk! 5V5 75 SCHIEDAM ft MEDEDELING Sponsorloop ONDER 4 OGEN mv Het Nieuwe Stadsblad HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 28 APRIL 199917-1441 SCHIEDAM Praktijk school De Wegwijzer houdt donderdag 29 april een spon sorloop die geheel in het te ken staat van de acties voor Kosovo. Het begint om 10.00 uur en er wordt gelo pen op het kunstgrasveld van voetbalvereniging Excelsior '20 in sportpark Thurlede. Na afloop van de sponsor loop vindt een voetbalwed strijd plaats tussen leerkrach ten en leerlingen. Ook de opbrengst van deze wedstrijd komt ten goede van de actie. V.O.F. N00RDEINDE 2 SCHIEDAM-KETHEL TELEFOON 010-470 68 74 eRGr (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM Het ene mo ment werd aan A. Hoppe ge vraagd of hij zijn auto even weg wilde halen en het volgende mo ment stond er een enorme porto- cabin voor zijn huis aan de Ka- merlingh Onneslaan, nog geen drie meter van zijn raam van daan. Het gevaarte staat er al een week of vier en zal er maar liefst nog 10 maanden staan. Af gelopen woensdag kwam daar ook nog een groot reclamebord bij. De bewoner heeft meteen geklaagd bij de gemeente omdat hij niets meer ziet, maar als ant woord kreeg hij dat er een ver gunning is afgegeven en dat er dus niets aan te doen is. Het noodgebouw dat twee bij tien meter is, wordt gebruikt bij de bouw van nieuwbouw aan de Teijlerstraat. Omwonende G. Beerens heeft ook al geklaagd over het feit dat de container zomaar is neergezet zonder dat bewoners zijn ingelicht. „Ook de Bewoners Vereniging Schiedam Oost en Opbouwwerk waren helemaal niet op de hoog te. Op mijn vraag aan de ge meente of men de keet niet ach ter de sporthal kon zetten waar niemand er last van had, kreeg ik te horen dat de bouwers dan verder moeten lopen en dat wil len ze niet. Maar je mag het wel voor iemands raam zetten. Ter wijl in de politieverordening staat dat auto's van meer dan twee meter hoog en zes meter breed niet in de straat mogen staan." Een woordvoerder van de ge meente beaamd dat er inderdaad geen overleg is geweest met wijk en buurtbeheer. „Dat gebeurt meestal wel, dit geval verdient dus niet de schoonheidsprijs. De brandweer vond het qua veilig heid niet acceptabel de keet in de Teijlerstraat zelf te zetten. Voor het plaatsen wordt geen be zwaarschriftenprocedure gehou den. De vergunning is verleend dus er is eigenlijk niets meer aan te doen." Het feit dat de politie nu onder de noemer 'Verzet je blik' fout- parkeerders in de wijk extra aan pakt, is helemaal een ergernis voor Hoppe. Zeker als zijn blik, elke keer als hij naar buiten kijkt, nog tien maanden lang stuit op het gevaarte voor zijn deur. SCHIEDAM Schiedam moet nu flink gaan aanpak ken. Dat was vrijdag de bood schap van Elco Brinkman, die als hoofd van de visitatiecom missie heeft onderzocht hoe de gemeente bestuurlijk func tioneert bij het oplossen van de grootstedelijke problemen. Ondanks de verouderde wo ningvoorraad en het grote aantal werklozen ziet de CDA'er de toekomst zonnig tegemoet: „Er is ambitie om aan de weg te timmeren en de stad wil ook aan de slag. Daar is men ook al mee be gonnen." Aanleiding voor het bezoek is de naderende nieuwe ronde waarin Grotestedengeld verdeeld gaat worden tussen zes steden, waar onder Schiedam, en waar de laatste uiteraard een flinke graankorrel van wil meepikken. De visitatiecommissie sprak met de gemeenteraad, het college, de hoge ambtenaren en 'de Schie dammer', dat wil zeggen verte genwoordigers van verschillende organisaties en verenigingen. Fors Het gebrek aan kritiek van Brinkman was vooral verrassend gezien de uitkomst van de zelfa- nalyse waarin als voorbereiding op het hoge bezoek, het ambte lijk en bestuurlijk apparaat on der de loep was genomen. Hier uit kwam een verkokerde, ver starde organisatie naar voren waar daadkracht en continuïteit ontbreken. Brinkman stapte hier met een ferme pas overheen en de vernietigende kritiek werd door de voormalig minister afge daan met „Het is fors en moedig als een gemeente zo'n analyse neerlegt. Verkokering is overal." Daarna ging hij weer over tot de hoop die gloort aan de horizon: „Men wil hier iets aan doen en het is nu aan ons om die vervolg stappen te controleren." Wel moet men bedacht zijn de nega tieve houding die soms heerst in de stad: „Je moet natuurlijk geen negatief zelfbeeld oproepen en zwartkijken als uithangbord ge bruiken." Binnen twee weken wil de com missie de conclusies die zijn ge trokken uit de diverse gesprek ken, inclusief de adviezen, weer richting de gemeente laten gaan. Behalve dit vervolg op de visita tie is Schiedam ook bezig met het schrijven van een Stadsvisie waarin wordt vastgelegd wat men wil gaan ondernemen om uit het grotestedenslop te ko men. Op grond van dit stuk sa men met de bevindingen van de commissie wordt straks door het rijk de balans opgemaakt en be rekend hoeveel Schiedam uit de grotestedenspaarpot krijgt. Keuze Deze Stadsvisie is hard nodig, meent Brinkman. „Eigenlijk heb je eerst een visie nodig en moetje daarna met projecten beginnen. Nu is er van achteren naar voren gewerkt." Maar ook hier bleef hij positief door toe te voegen: „Dit is geen kritiek, maar nu moet wel de keuze worden ge maakt wat men met de stad wil. wil je netjes op de huidige inwo ners passen, of daar meer mee doen." Dat is nu een dringende keuze en ook één die het stadsbe stuur zelf moet maken, onder streept Brinkman. Daarbij moe ten grenzen van partijen en in stellingen worden overschreden: „Men moet niet opgesloten ra ken in de eigen dogmatiek, vind je dat geen mooi citaat?" SCHIEDAM In diensten centrum Oost wordt zondag 2 mei koffie-inloop gehouden. Dit duurt van 13.30 tot 15.30 en toegang is gratis. Koffie- inloop wordt iedere zondag tussen 11.00 en 13.00 uur in De 4 Molens gehouden. Ook dit is gratis. Dinsdag 11 mei kan men in dienstendentrum Oost bloem schikken. van. 13.30 tot 15.30 uur. Dit kost 10,- inclusief bloemen. Inschrijven moet ge beuren voor 4 mei. Deze dins dag kan men ook mee op een boottocht met Guus Klepke naar de Porcelyne Fles in Delft. De start is in De 4 Mo lens om 9.30 uur en deelname is gratis. Entree tot de Porcely ne Fles kost 5,-. Inschrijven kan vanaf I mei. Deze boot tocht zal ook op 22 juni plaats vinden. Woensdag 19 mei kan men in dienstencentrum Woudhoek een nasimaaltijd nuttigen. Dit kost 10,- en men kan zich tussen 3 en 12 mei inschrijven. SCHIEDAM Meer dan acht honderd leerlingen van vijfen twintig Schiedamse basisscholen (groep zeven) hebben donderdag en vrijdag meegedaan aan de jaarlijkse sportdag. In de Mar griethal en op het veld van Her- mes-DVS werden de scholieren langs 21 'stations' geleid en kon den zich zo in korte tijd oriënte ren op wat er in sportief opzicht te beleven is in Schiedam. De sportdag, gecoördineerd door de gemeente, heeft als doel om zoveel mogelijk kinderen kennis te laten maken met met diverse sportvormen en op deze manier een weloverwogen sport- keuze te stimuleren. Ook hoopt de gemeente met deze sportdag met name kinderen die door hun thuissituatie niet zo snel op een sportclub terechtkomen, voor sport warm te laten lopen. De sportdag werd mede moge lijk gemaakt door 50 a 60 vrij willigers van verschillende vere nigingen. In verband met Koninginnedag zijn onze kantoren op vrijdag 30 april aanstaande gesloten. Wij wensen u een prettige dag toe. Medewerkers en Directie DE HAVENLOODS In verband met de feestdagen heeft uw bank op 1 mei 1999 géén zaterdagopenstelling. ABNAMRO Rabobank VSB-BANK F „Zij legden steeds kort iets uit over hun sport, en gaven vervol gens een demonstratie. Basket balvereniging Juventus liet bij voorbeeld zien hoe je een dunk uitvoert," vertelt F. van Helden van de dienst Sport en Recreatie. Daarnaast waren er onder meer demonstraties van tennis, rugby, cricket, atletiek, tafeltennis, korfbal, aerobics, karate, klim men. badminton, trampoline springen, zelfverdediging en squash. Naast diverse sporten kwamen ook enkele thema's aan bod. zoals 'voeding en sport', gehandicaptensport, sporten in andere landen en 'fair play'. Cir cus Rotjeknor demonstreerde diverse kunsten die met het the ma 'balanceren' te maken had den. Balanceren is sinds kort een vast onderdeel van het gymnas tiekonderwijs. „Goed voor het evenwichtsgevoel en de moto riek van de leerlingen", verklaart Van Helden. In 1994 werd in Schiedam voor het eerst een gezamenlijke sport dag gehouden. In zes jaar tijd is het aantal deelnemende scholen en leerlingen ruimschoots ver dubbeld. SCHIEDAM Bij Amivedi Schiedam staan deze week de volgende dieren geregistreerd. Vermist: 7/4: Poes, gesteriliseerd 2 jaar. Rood witte punt aan staart. Bef, buik, poten wit. Omgeving: Dr. Zamenhofstraat (Oost); 12/4: Kater, ongesteriliseerd, 8 maan den. Onderkant cyperse buik, rood bandje koker. Hals wit tot midden rug. Omgeving: A. de Haasplein; 9/4: Zwarte gecas treerde kater, gele ogen 1,5 a 2 jaar. Omgeving: Algerastraat ('s- Gravenlandsepolder); 11/4: Rood witte kater witte vlooien band halve koker. Omgeving: Stadhouderslaan; 4/4: Mechelse herder Reu, 7 jr. Omgeving: Vliststraat (Rotterdam) Gevonden: 31/3: Donker cyperse poes, klein, krols. Omgeving: Diesel straat; 24/3: Zwarte kater? Oranje leren bandje paar witte haren op bef. Omgeving: van 's Gravesandestraat; 10/4: Gesig naleerd rode kater kruising pers. Omgeving: Prof. Aalberselaan (Nieuwland); 9/4: Cyperse witte poes, witte snoet, cyp rug, witte ring om nek. Beige vlekjes op en om neus ongeveer 1,5 jaar. Ge- Deze week worden chocoladeliefhebbers verwend met dit taartre cept dat patissier Jean Maurain van Hosman Frères prijsgeeft. Gecombineerd met de wijntip van gastheer Remco Abel een heerlijk dessert. Benodigdheden: - 215 gram pure chocolade - 6 dl ongeslagen (slag)room - cakebodem van ongeveer 22 cm (kant en klaar te koop of zelf maken, bijvoorbeeld met cakemix) Bereidingswijze: Leg de bodem in de taartvorm. Chocolade au bain marie (een kom in een pan met heet water) laten smelten. De room lobbig kloppen (yoghurt dikte). Een derde van de room met de chocolade mengen (snel roeren, niet te lang). Daarna de rest vermengen. Giet het mengsel in de taart vorm tot aan de rand en strijk het mooi glad. Plaats de taart ongeveer 4 uur in de koelkast om op te stijven. Om de taartvorm te verwijderen: verwarm een doek met heet water en wrijf deze langs de taartvorm zodat de chocolademousse enigszins smelt en draai dan langzaam de taartvorm eraf. Om het geheel compleet te maken kan de taart met cacaopoeder worderf bestrooid. Snijtip: mes met heet water verwarmen; droog maken, en met nog warme mes de taart snijden. Wijntip Banyuls Men kan natuurlijk ook komen proeven in Hosman Frères Bistrot Auberge, tel. 4264096. Reserveren is mogelijk. Wie dit krantenknipsel meeneemt naar Hosman Frères en minimaal 2 dagen van te voren reserveert onder vermelding van deze actie krijgt na het diner een chocoladetaart mee naar huis. SCHIEDAM Zestig jaar zijn Arie van der Zouwen en Trijntje van Put al bij elkaar. Zo'n lang huwelijk was maandag voor bur gemeester R. Scheeres een reden om dit paar een bezoekje en ge schenk te brengen. Van der Zouwen is op 29 no vember 1915 geboren in Schie dam en zijn vrouw op 16 okto ber 1912, ook in Schiedam. Op 20 april 1939 trouwden ze* in deze stad. Ze kregen een zoon eo een dochter en hebben inmiddefc vier kleinkinderen. Arie was plaat- en constructie werker bij onder andere Wilton Fijenoord en later cv-monteiO" bij Onnekink. Trijntje deed het huishouden. Nu wordt de vrije tijd doorgebracht met vissen in de haven of het Beatrixpark. J L - CD-OPNAMEBij Schiedam Souvenir aan de Appelmarkt zal zaterdag 1 mei een cd-opname plaatsvinden. Leerlingen van basis school de Violier zingen dan 'Tulpen uit Schiedam'. Draaiorgel Carpe Diem verzorgt om 15.30 uur de muzikale omlijsting. Wie mee wil zingen is welkom. kunststofkozijnen Fabricage in eigen fabriek Warmte-isolerend en onderhoudsvrij Dubbele beglazing Snelle levering 10 jaar garantie Concurrerend in prijs Ampèrestraat 4 - Vlaardingen Telefoon 010-4349833 I I J vonden: P. Potterstraat (west); 9/4: Kater gecastreerd rood, witte snuit voor tenen achter sokken, zw. vlekjes om ogen. Omgeving: Nieuwe Maasstraat (De Gorzen); 10/4: Zwart-witte kater? 3 a 4 weken gesignaleerd. Omgeving: J. van A vennesstraat; 1/4: Wit met rode kater ongecastreerd, witte snoet, poten en buik, puntstaart wit ongeveer 10 maanden. Ge vonden: Voornsestraat (De Gor zen). Amivedi Schiedam is te bereiken via tel. 4711857. damer 16-41 I 4a»v»ey 16-41 I Na de neuspleisters zijn er nu ook de brilplakkers. Heeft u ze ook gezien tijdens het WK afstanden in Hccrenveen? Schaatser Bob de long had ze op beide slapen, twee blauwe plak kers met logo van het alom aan wezige Nike. Aan elke kant van zijn hoofd een. De bril is door Nike eigenlijk bedacht als zonnebril voor professionele hardlopers. De Magneto, zo heet de bril, heeft dus geen' 'pootjes' die doorlopen tot achter de oren, maar klemt met twee 'stompjes' vast aan de magneetjes in de plakkers. De bril is daardoor lichter dan andere sportbrillen. Helaas is de bril niet verkrijgbaar voor 'gewone' sporters, aldus Nike. Nu hoeft u daar niet rou wig om te zijn, want we hebben momenteel een heleboel (sport)zonnebrillen in huis, die ook meer dan de moeite waard zijn. Belangrijk is niet alleen dat de bril licht is, maar ook dat de glazen van hoge kwaliteit zijn. Ze moeten hinderlijk (zon)licht uitschakelen en tevens goed tegen UV-stralen beschermen. En uiteraard zijn er veel zonne brillen die licht van gewicht zijn, zoals de vele uitvoeringen in titanium en ultralicht kunststof. Dat heeft ook weer te maken met de mode, want lichtgewicht monturen zijn helemaal in! (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 28 edities Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: Zoals het er nu uitziet moet bewoner Hoppe van de PK O-laan bijna een jaar tenen deze keet aankijken. Brinkman ziet het rooskleurig in NS Brinkman heeft samen met de andere commissieleden onder andere gesproken met het college van burgemeester en wethouders. jé- Circus Rotjeknor leert scholieren balanceren. y Het diamanten paar Van der Zouwen-van Put. A. BAKKER Zn Showroom geopend van maandag t/m zaterdag I van 9.00-15.00 uur. Vraag geheel vrijblijvend prijs op voor het leveren en plaatsen van uw kozijnen. bruu'rv, bruirs/ca mei <Z.r\ bri/uVy/klauw Ve.r-e.rs 4o-46

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 3