'Het is heerli jk om met mannen in de haven te werken' Zwart/wit vooroordelen worden omvergedanst Het/Aysterie vant>e Havenloochs Doe mee, gzh Beroepsinformatie Win een havenrondvaart met de Nieuwe Maze eyenoord kampioen! J "loods 'De Tuien van de Zwaan' En maak kans op een 14 krt. gouden Feyenoord hanger en steun de goede doelen in uw regio 17 - 1017 ELKE WEEK EEN ANDER BEROEP IN WOORD EN BEELD VAN MAANDAG TOT VRIJDAG OM 21.15 UUR BIJ STADS RADIO ROTTERDAM EN OP DONDERDAG OF VRIJDAG IN DEZE KRANT - door: ROGER HUYS Bij het opslag- en distributiebe drijf Cleton Co, gevestigd aan de Keurmeesterstraat 21 te Rid derkerk, is Carmen Thomas sen^) werkzaam als account team manager. Carmen: „In dit pand slaan wij diverse goederen op van onze opdracht- gevers. Zodra zij die goederen aan hun klanten verkocht hebben, zorgen wij voor de verpakking en verzen ding. Op deze locatie zijn we ge specialiseerd in de behandeling van motoronderdelen. Variërend van ringetjes tot complete scheepsdieselmotoren". Samen met een team van vijf meiden ver zorgt Carmen het administratieve gedeelte van de ontvangst, de voorraad en verzending van de goederen. „Deze taken voeren we gezamenlijk uit, waarbij ik de eindverantwoording heb". Met haar MAVO-diploma op zak bezocht Carmen een open dag, waar diverse scholen vertegenwoordigd waren. „Op een gegeven moment zal je toch een keuze voor je toekomst moeten maken". In eerste instantie ging haar voorkeur uit naar de fy siotherapie. „Maar voor die richting was zoveel belangstelling, dat er geen toekomst perspectief in zat". De luchtvaart- school leek Carmen ook wel wat. „Daarvoor bleek m'n vooropleiding - met name de exacte vakken - niet voldoende te zijn". Tijdens die open dag liep ze langs een stand van de Haven- en Vervoersschool, het hui dige Scheepvaart en Transport Col lege Rotterdam. „De toenmalig di recteur de heer Goris maakte me zo enthousiast, dat ik maar direct be sloot om de vierjarige MBO-oplei- ding te gaan doen". Carmen was FOTO: JANSSEN OF. K/EVITH eigenlijk verrast, omdat ze niet wist dat ook meisjes de opleiding konden volgen. „We zaten maar met drie meiden in de klas. Een echte man nenwereld". In het vierde leerjaar liep Carmen stage bij drie bedrijven, die de sectoren cargadoor, expedi teur en stuwadoor vertegenwoordig den. „Zo kon je uiteindelijk een goe de keuze maken om je te specialise ren. Voor mij werd dat de expedi tie". Op 21-jarige leeftijd was ze klaar met haar studie en begon bij Kersten en Hunik. „Ik was de enige vrouw. Dat was in eerste instantie best wel moeilijk. De mannen in de haven nemen geen blad voor hun mond. Toch heb ik daar in die vier jaar het meest geleerd. Gewoon tus sen de mensen en gaan". Daarna werkte Carmen nog bij enkele expe diteurs, totdat ze in 1990 bij Cleton Co aan de slag ging. Om het bedrijf te leren kennen, begon ze eerst in een ander team. Na een paar maanden werd de afdeling waarvoor Carmen aangenomen was definitief opgestart. „Sinsdien ben in account team manager bij dit bedrijf'. In Zwitserland worden de kleine en in Azië de grote onderdelen ge maakt. Uit het Verre Oosten worden de goederen doorgaans per schip en uit Europa per vrachtwagen aange voerd. „Voor de levering krijgen we eerst allerlei papieren. Daarop staat precies wat we moeten ontvangen. De omschrijving van de artikelen, de hoeveelheid en hoe het ingeslagen moet worden". Bij aankomst in Ridderkerk wordt de eerste controle gedaan. „De pa pieren en goederen worden met el kaar gechecked om te kijken of ze daadwerkelijk voor ons bestemd zijn". Vervolgens worden de mensen in het magazijn gewaarschuwd. Zij komen op kantoor de betreffende papieren halen. Daarop staat aange geven öf de goederen direct ingesla gen kunnen worden of dat ze eerst nog naar de kwaliteitsafdeling moe ten. „Dat wordt voor deze goederen vanuit Zwitserland aangegeven". Aan de hand van computertekenin gen wordt op die kwaliteitsafdeling bekeken of de binnengekomen goe deren de juiste zijn. Daarna krijgen ze het stempel gecontroleerd op kwaliteit. Alle goederen worden in het magazijn opgeslagen. Belangrijk is om dat geordend te doen om zodoende alles later nog terug te kunnen vinden. „Anders zouden we ons het heen en weer zoeken. We hebben hier grond en palletlocaties. Daarop staan nummers. Aan de hand van die nummers kunnen we in het systeem weer controleren of ze op de juiste plaats staan". Wanneer alles goed opgeslagen is, gaan de papieren weer naar kantoor. „Daarop staat ver meld op welke locatie de goederen ingeslagen zijn. Die gegevens ver werken wij weer in het systeem. An ders kan je geen goed voorraadbe heer houden". Vanuit Zwitserland komt een prin topdracht om de goederen te verzen den. „Op zo'n orderpiklijst staat het ordernummer, welke artikelen het betreft, de hoeveelheid en omschrij ving". Op een andere printer komen de tickets voor de ontvanger binnen, met daarop zijn ordernummer ver meld. Daarna wordt er een dossier geopend. „Daarin staat alles wat met die order te maken heeft. Zodat we het later ook weer makkelijk terug kunnen vinden". Het dossier en de tickets gaan ver volgens naar het magazijn. „De mensen verzamelen daar de order. Ze lopen in locatie- volgorde en pak ken de benodigde artikelen. Daarna gaat het naar de verpakkingsruim te". Tijdens het verpakken wordt tevens gecontroleerd of de juiste ar tikelen verzameld zijn. De verpak- kingsgegevens worden vervolgens op de orderverzamellijst vermeld. Daarna weer naar kantoor gebracht en in het systeem verwerkt. „Aan de hand van de instructies van de op- De MBO-opleiding Haven en Vervoer kan in Nederland alleen bij het Scheepvaart en Transport College Rotterdam gevolgd worden. Als vooropleiding geldt daarvoor VBO of MAVO. Voor leerlingen die een HAVO-diploma op zak hebben - ongeacht het pakket - duurt deze opleiding geen vier, maar slechts twee jaar. Anderhalfjaar theorie en een half jaar stage. drachtgevers verzorgen we daarna de benodigde papieren om de goede ren te kunnen verzenden. Dokumen- ten, facturen, paklijsten enzovoorts. Alles wat er mee te maken heeft om de goederen bij de ontvanger te krij gen". Tenslotte wordt er een ver voerder gezocht, waarmee het be drijf contractuele afspraken heeft. „Het kan ook zijn dat men in Zwit serland aangegeven heeft op welke wijze de goederen vervoerd dienen te worden. Ook de ontvanger kan dit doen". Waarom wordt de opslag, verpakking en verzending van de goederen niet door de opdrachtege vers zelf gedaan? „Wij hebben de specifieke kennis. Bovendien is het een hele investering. Dat kunnen niet alle bedrijven opbrengen". Cle ton Co verkoopt eenvoudigweg zijn kennis. Wij zijn er speciaal voor". Een kleine tien jaar werkt Carmen nu in die mannenwereld. Hoe is dat? „Helaas komen er steeds meer vrouwen. Daardoor is het spe ciale er van af. Het is heerlijk wer ken met mannen". Haar toekomst ziet Carmen rooskleurig in. „Ik heb het hier in ieder geval naar m'n zin. Bovendien zal het pakjes sjouwen altijd wel moeten gebeuren zolang er import en export is". Tot en met 27/28 mei vindt U op deze plaats in de krant een vraag, die te maken heeft met het beroep van dit artikel. Aan U deze keer de vraag uit welk land de kleine on derdelen aangevoerd worden A: Oostenrijk; B: Duitsland of C: Zwitzerland? Als U het juiste ant woord weet, maakt U kans op twee vrijkaarten voor de speciale rondvaart door de Rotterdamse haven op woensdagmiddag 9 juni 1999. Met de Nieuw Maze, de su persnelle catamaran van het Ge meentelijk Havenbedrijf Rotter dam. Bovendien kunt L' één van de drie havenverrassingspaketten winnen. Stuurt U Uw kaartje in vóór 10 mei naar De Havenloods Promotie, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. De prijswinnaars van week 14: J. Vis(Hoogvliet) krijgt twee tickets voor de rondvaart en J.Snoei-Suy- ker (Lekkerkerk), Jeroen Leen- derts(Krimpen aan den Ussel) en Andrea Tuinenburgt Rotterdam) ontvangen de havenverassings- pa- ketten. Port of Rotterdam loods Wereldhaven Rotterdam is een wekelijkse rubriek in samenwerking met het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam en Stads Radio Rotterdam. door AART-JAN PRONK De musical 'De Tuien van de Zwaan' is een productie van het Rotterdams Operette Gezelschap. Het verhaal speelt zich af in het heden daagse Rotterdam bij de Erasmusbrug. Rotterdamser kan het bijna niet en nie mand zou verwachten dat er achter deze musical een com binatie van Rotterdamse nuchterheid en Caraibische uitbundigheid schuilgaat. De lotgevallen van twee uitba ters staan aan de basis van het verhaal waarvan Han van der Horst voor het script tekende. 'De Tuien van de Zwaan' is een musical vol humor en romantiek die zich afspeelt in een verzon nen volkrijke buurt, neergezet in Mei muziek van Cédric Dandaré de schaduw van de Erasmus brug. Op zonovergoten klanken van het Antilliaans orkest onder leiding van Cédric Dandaré en opzwepende ritmes van de Rainbow Steelband worden op het podium de nodige vooroor- wordt van 19 mei tot en met zondag 23 mei gespeeld in het Theater Zuidplein. Aanvang 20.15 uur en matinee op zondag 14.00 uur. Toegangsprijs tot I mei 45 gulden daarna 50 gulden. Kaarten te bestellen via de stichting Medelanders op tele foonnummer: 473.54.04. Lezers van de Havenloods ontvangen tien gulden voor deel als zij voor 1 mei de bon in deze krant uitknippen en opsturen naar Stichting Medelanders aan de Albardastraat 69 in Schiedam, postcode 3119 PB of faxen naar nummer 473.48.20. Na 1 mei kan de bon alsnog ingeleverd worden aan de kassa van Theater Zuidplein. In dat geval kost een kaartje van 50 gulden slechts 40 gulden. delen tussen blank en zwart omvergedanst. Verliefd op de Antilliaanse buurman Gaande weg het verhaal wordt duidelijk dat cafe-eigenaresse Tante An van 'Het Witte Paard' verliefd raakt op haar Antilliaanse buur man Marciano Prudencia van cafe 'Juliana'. Dat levert de nodige problemen op vooral als ook hun beider kinderen zich tegen de verhouding keren. Maar die kunnen niet voorkomen dat Tante An en haar minnaar aan het eind van de musical elkaar voorgoed in de armen sluiten. Voordat het zover is komt er nog de nodige magie aan te pas om Kwaaitaal, een hinderlijk in de weg staande project-ontwikke laar, onschadelijk te maken. Leslie Vos en Mister Solo vertol ken de rollen van respectievelijk Marciano en Kwaaitaal terwijl Ina Vermeulen voor Tante An doorgaat in de eigentijdse musi cal die op woensdag 19 mei haar premiere beleeft. Behalve de bovengenoemde hoofdrolspelers werken meer dan zestig perso nen mee aan 'De Tuien van de Zwaan'. De musical is een lust voor oog en oor Aflevering 65 loods De weekvraag: Vrijdag vieren we koninginnedag, maar onze koningin is niet jarig. Weet u wanneer Hare Majesteit echt jarig is? De weekprijs Stofzuiger Holland Electro t.w.v. f. 250,- met medewerling van LET OP, want uw briefkaart is een gulden waard! Per goede inzending geeft De Havenloods een gulden aan een van de goede doelen in uw regio. De actie loopt tot het jaar 2000. Stuur uw briefkaart(en) met de goede oplossing naar: Het Mysterie van De Havenloods, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam DE WINNAAR VAN VORIGE WEEK WAS: Mevr. L. Schiiperoord Oud-Beijerland De weekprijs: 250,- Uitgevoerd in 14 krt. goud nu: 22 mm groot in speciale Feyenoord buidel Nu ook ema groot Speciak prijs: 30 mm in speciale Feyenoord buidel Vraag naar de voorwaarden in onze winkels ^S;rv^) Trouwringen...een sieraad voor het leven WEEK 17 WERKEN in Wereldhaven jSi®: ■fjui J (OIO janssen&de kievith 100 weken Mystery-spel Tekst X idee: MiEK Entertainment Zo, ik ben helemaal klaar voor een typisch Rotterdams feestje in het centrum Ja, maar dan kleed ik me eerst even om Hé MAX, ga je mee koningin nedag vieren in Rotterdam? GmMATIÊ RPLICHT groensQrvice zuid rvice zuid holla dienstverlening in openluchtrecreatie 010 - 298 10 10 zuiger t.w.v. Van Haeftenstraat 24 (Trouwringen-Studio Sativar) Tel: 010-43 21 781 Van Haeftenstraat 4-6 3074 NK Rotterdam-Zuid Tel: 010 -43 29 493 Duyvensteynstraat 11a 3042 BA Rotterdam-Overschie Tel: 010-46 27 788 Uitweg 19 3051 JP Rotterdam-Hillegersberg Tel: 010-21 82 613

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 21