SCHIEDAM TCENTRl Oranjezonnetje boven Kethel I Gevonden en vermiste dieren Vnedestein kies je niet alleen voor jezelf. 4 Thuis lunchen aan de Cöte d'Azur Oost en Nieuwland 'schoon, heel en veilig' Thurlede spaart voor Kosovo mmm Gastronomi* aan dc Scl VSB kunstprijs in Pand Paulus Vrijwilligers voor visiteclub Musicals, dans, toneel, muziek en veel cabaret geprogrammeerd voor komende jaar Wasknijpers tegen de wind Het Nieuwe Stadsblad O NOOTEBOOM AUTOBANDEN BV 1 1 I I I I I I I HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 5 MEI 199918-1441 SCHIEDAM Claudia Liechty, Frank Halmans en Ram Ratzir zijn genomi neerd voor de VSB Prijs beel dende kunsten 1999. Ze wer den geselecteerd uit 61 kuns tenaars die reageerden op een advertentie waarin werd ge vraagd om een monumentale kunsttoepassing voor Woon- zorg- en dienstencentrum Frankeland in Schiedam te ontwerpen. Frankeland is een dynamische organisatie die zorg aanbiedt op alle ni veaus aan ouderen vanaf 55 jaar. Het entreegebied is na voltooiing van recente nieuw bouw heringericht. Op het pleintje voor de hoofdingang, dat als ontmoetingsplek fun geert voor bewoners en be zoekers, wil men een kunst toepassing realiseren. De ge selecteerde kunstenaars kun nen tot 30 september aan hun ontwerp werken, vanaf die datum worden de resultaten getoond in Pand Paulus aan de Korte Haven. COMPUTERCURSUS In De Blauwe Brug aan het Bachplein start dinsdag 18 mei een computercursus Windows '95. De cursus bestaat uit vier lessen van 2,5 uur en wordt 's avonds gegeven. Bij voldoende be langstelling start er ook een cursus overdag. De kosten inclusief lesboek en certificaat bedragen 240,-. Voor inlichtingen en aanmelden kan men bellen naar tel. 2470464. SCHIEDAM De Stichting Oude renwerk zoekt vrijwilligers voor de visiteclub in Wijkpost Zuid. Hier komen iedere week op maandag van 9.30 tot 12.30 ouderen uit de wijk bij elkaar die weinig contacten buiten de deur hebben. De vrijwilligers zor gen voor een goede opvang van de deelnemers, verzorgen koffie en be denken en begeleiden activiteiten. Ook voor de visiteclub in de Woud- hoek op de dinsdagochtend worden vrijwilligers gezocht. Voor meer info tel. 2486888. V.O.F. Inoordeinde 2 SCHIEDAM-KETHEL TELEFOON 010-470 68 74 (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 Cw-f SCHIEDAM Het leek wel of het oranjezonnetje tot nu toe de krachten had gespaard om te zorgen voor heerlijk weer op Koninginnedag. Heel wat Schiedammers kwamen dan ook op de been om de vrijmarkt in Kethel te bezoeken. Velen hadden het huis opgeruimd om nu de overtollige spullen zoals kinderspeelgoed, glazen en an dere rommeltjes aan de man te brengen. Ook 'diensten' werden verkocht, zoals drumles voor slechts één gulden. In Kethel kwam er wel even een wolkje voor de oranjezon: het avgndprogramma in de feest tent werd afelast. Een combina tie van factoren gaf hiertoe voor de organisatie - Oranjevereni ging Wilhelmina - de aanlei ding, namelijk een ruzietje die middag dat gelukkig snel kon worden opgelost, onderbezet ting van de politie basiseenheid en de drooglegging van Rotter dam waardoor op andere plaat sen wat onrust was ontstaan. Op de vrijmarkt probeerden kinderen een zakcentje te ver dienen door recitals te geven op hun muziekinstrumenten, maar niet altijd was het even makke lijk om tegen de muziek van de podia op te boksen. Ook origi nelere manieren werden gevon den om geld te verdienen: twee jongetjes lagen lekker onder de deken' met naast zich een geld- bakje en een bordje: 'wij willen slapend rijk worden'. In het centrum was veel minder te doen: hier probeerden wel wat mensen hun waar kwijt te raken, maar verder bleef het rustig. Sommige voorbijgangers verbaasden zich erover dat op Met rommel verkopen of op andere lucratieve wijze probeert men op Koninginnedag een zakcentje te verdienen. het verlaten Stadserfplein geen enkele versiering voor de Ko ningin was opgehangen: „Op de Dag van het Zweedse wonen hingen hier een heleboel Zweed se vlaggen. En nu? Niets!,, door THEO H.B. SCHOENMAKERS SCHIEDAM Het slag werkfestival Big Bang 2000 vindt behalve in Schiedam, ook in Hamburg, Brussel, Den Haag, Vredenburg en Carré plaats. Een onverwacht prestigieus rijtje voor het Theater aan de Schie om tus sen te staan. Een jaar geleden was directeur Paul van Oort trots op 'het mooiste theater van Nederland'. Nu, aan het einde van het eerste theater seizoen, noemt hij het ook nog op Vredenburg na het best be reikbare in het land. Hij spreekt met gepaste trots over zijn team medewerkers dat het afgelopen jaar in plaats van de verwachte 35.000 toe schouwers er maar liefst 50.000 verwerkte, zonder pro blemen, maar met de nodige overuren. Toch blijft men voorzichtig: voor het komende jaar wordt uitgegaan van een zelfde bezoekersaantal. Het hogere aantal bezoekers, waarvan 75% uit Schiedam kwam, heeft overigens geen ex tra geld in het laatje gebracht. Het leeuwendeel gaat naar de producent, de rest maakt de ho reca kostendekkend. Bij een uit verkocht huis zijn er elf mede werkers die ervoor zorgen dat iedereen binnen zeven minuten een drankje heeft. De all-in prijs van het kaartje, waarin gardero be en pauzedrankje zijn begre pen, slaat aan en vindt elders navolging. Het gratis openbaar vervoer van de RET op vertoon van het kaartje blijft ook het komende seizoen. Tot 16% van de bezoekers maakte daar ge bruik van. De inpandige par keergarage, die vorig seizoen 's avonds gesloten bleef, zal nu wél tot na de voorstellingen geopend blijven.' Tom Waits Niet minder dan 22 genres heeft programmeur Peter Mulder voor het volgende seizoen ge boekt. tot zelfs een line dance show toe. De bedoeling van het genoemde slagwerkfestival is een interactie tot stand te brengen tussen een grote popster en het slagwerk, waarbij de inspiratie van de eerste uit moet gaan. Tom Waits is de beoogde ster, maar dat is nog niet rond. Wel is zeker de komst van Liesbeth List, Adèle Bloemendaal, Jenny Arean en Karin Bloemen. Het seizoen begint met de première van de hip-hop musical Rapidol. Andere musicals zijn Fame van Joop van den Ende en Tsjechov met Boudewijn de Groot. De Golden Earring, Willeke Alberti en Bloff geven theaterconcerten. Ook is de komst van één van de Liesbeth List komt het komende seizoen naar het theater in de rol van Edith Piaf bekendste cabaretiers van het land zeker, voor niet minder dan vier avonden in februari. Maar hij staat niet in het jaarprogram ma. De kaartverkoop begint pas in januari en de optredens mo gen dan pas worden aangekon digd. Het aantal voorstellingen in de Teerstoof blijft nagenoeg gelijk, in het Theater aan de Schie komer er circa 15% meer. Het aantal jeugdvoorstellingen in de Teerstoof loopt wat terug, maar dat wordt meer dan ge compenseerd met grote jeugd- producties op het Stadserf, zoals Pipi Langkous. Was er vorig sei zoen nauwelijks toneel in het programma opgenomen, nu staan er tien op de agenda. Bij de repertoirestukken zullen ook in leidingen plaatsvinden. De ope ra-inleiding werd vorig jaar bij gewoond door 80% van de 600 bezoekers, een absoluut unicum in het land. Op operagebied kan men Carmen verwachten. In sa menwerking met het Rotterdam* se Conservatorium worden drie klassieke concerten op zondag middag aangeboden. Verder wordt het dansaanbod verbreed. Scapino brengt Nico, over de zangeres van Velvet Under ground. Gehandhaafd blijven de nacht van de blues, met twee podia in zaal en foyer, die sowie so meer gebruikt zal gaan wor den als 'zaal', en van cabaret. De nacht van de kleinkunst over leefde het eerste seizoen echter niet. Cabaret blijft het grootste deel voor zijn rekening nemen: vorig jaar met 31, volgend sei zoen met 40 voorstellingen. Rob Kamphues, Hans Teeuwen, Theo Maasen. Purper, Jeroen van Merwijk en Bavo Galama, Muiswinkel en Van Vleuten, Els de Scheper en Sanne Wallis de Vries, allemaal komen ze naar Schiedam. Jos Brink herstelt de samenwerking met onder andere Lucy de Lange in een nieuw ca baretprogramma. Van 23 tot 29 februari 2000 is er een opvallend gat in de programmering. Lief hebbers van Zinloos ondergaan de zonnen, Meisjes met Eier- stokjes en Onveranderlijke Spa taderen zouden er wellicht goed aan doen dan maar een avondje vrij te houden. Ook deze kaarten gaan pas in januari in de ver koop. Tot die tijd blijft het een geheimpje Eind vorige week ontvingen de 1200 theaterpashouders het pro gramma. Eind deze week wor den er nog eens 7000 verzonden. Wie het programma ook wil hebben kan het afhalen bij de theaterkassa op het Stadserf, of bellen met de theaterkassa, tel. 2467467 of de inspreeklijn tel. 4260513. Het programma wordt dan gratis toegezonden. Het theater heeft uitzendkrachten in geschakeld om de verwachte grote toestroom van bestelfor mulieren te kunnen verwerken. De losse kaartverkoop begint 5 september. SCHIEDAM— Met de drie Koornbloemen draaiend op de achtergrond en helaas ook af en toe een ronkend scootertje, heb ben het Ruysdaalkwartet en het Vivaxkwintet afgelopen zater dagavond het Korte Havencon cert verzorgd. Het strijkkwartet beklom als eerste het ponton en bracht werken van Haydn, Beet hoven en Mendelssohn ten geho re. Daarna waren de blazers aan de beurt, die onder andere zee mansliederen en bagatelles liet horen. Wel begonnen de dames daarbij steeds meer te rillen, want de temperatuur rond en op het water was niet echt aange naam en het briesje begon steeds steviger te worden. Gelukkig konden de toehoorders, zo'n honderd muziekminners, hun toevlucht nemen tot de wijn die door café 't Paard ter plekke werd geschonken. De blazers konden hier natuurlijk niet aan beginnen, maar zij konden hun toevlucht nemen tot wasknij pers, zodat de bladmuziek niet in de Korte Haven terecht zou ko men. Ruim honderd luisteraars genoten zaterdagavond van klassieke muziek op een bijzonder Schiedams plekje. SCHIEDAM Bewoners van zorgcentrum Thurlede aan de Nieuwe Damlaan zamelen geld in Voor Kosovo. Eén van de bewoners kwam op het idee om 1 gulden meer te betalen voor de consumptiekaarten en deze te storten op gironummer 555. Na wat overleg werd het volgende idee geboren: samen met de bewoners, de activiteitenbegeleiders en de technische dienst is binnen korte tijd een 'spaarpot' gemaakt met daarop de tekst 'Help de mensen uit Kosovo, elk geldstuk is welkom'. Verder werd een affiche gemaakt met daarop 'Thurlede meer dan zorg alleen, ook voor de mensen in Kosovo. Een initiatief van onze bewoners'. De dag van de verzorging, 12 mei, is gekozen als gelegenheid om samen met enkele bewoners de spaarpot naar de bank te brengen. De directie verdubbelt de opbrengst en roept iedereen op ook geld in de spaarpot te stoppen, zodat het initiatief van de ouderen kan slagen. SCHIEDAM Bij Amivedi staan deze week de volgende die ren geregistreerd. Gevonden: 15/4 zwarte ongecastreerde ka ter ong. 1,5 jaar, witte neus, bef, voetjes. Gevonden: Dieselstraat; 15/4 lapjespoes, rode vlooien band, ong. 1,5 jaar, donkere kop, rode streep neus, witte voetjes, witte vlek tussen voor- en achterpoten, ongesteriliseerd. Gevonden: Vlaardingerdijk; 19/4 Pers, crème, gecastreerde kater. Gevonden: Dieselstraat; 20/4 Poes ong. 6 jaar, wit kunst stof bandje. Dun streepje over neus. Zwart-witte snuit, 4 sokjes, buik, bef wit. Gevonden: Admi raal de Ruyterstraat (Wilton Fij- enoord); 21/4 konijn, vrouw, bruine hangoor. Gevonden: Bot ter (Woudhoek); 17/4 Pers, man gecastreerd, grijs wit ongeveer 7 jaar. Gevonden: Rotterdamse- dijk beneden; 18/4 Poes cypers grijs, witte noet, kraag buik, voorpoten en achtersokken wit. Gevonden: B.K.-laan, is helaas overleden; 17/4 Hangoor konijn wit met bruin, man. Gevonden: Kinderboerderij de Gorzen.; 20/4 Gesignaleerd; witte sia mees. Omgeving Faassenplein. Vermist: 7/4 Witte gecastreerde kater 2,5 jaar, halflang haar. Omgeving: Vlaardingerdijk; 17/4 Wit met cyperse kater, gecastreerd 1,5 jaar, cypers onder kin en rug. Knik in staart. Omgeving: Huys- mansstraat (west); 19/4 kater gecastreerd 8 jaar, egaal grijs met witte nek. Grijze poten en rug, witte buik. Omgeving: Ful- tonstraat. Amivedi:4711857 Helaas overleden. \ftEDESTElNHI Designed to protect you. Zwaluwlaan 84 Schiedam - 010-4700133 Burg. van Reenensingel 115 Gouda - 0182-515800 Oergezond, dóódsimpel en bijzonder lekker. Ziedaar de kwalifica ties voor de zongedroogde tomaat uit Zuid-Frankrijk. Om te beginnen hebben we het natuurlijk over een 'echte' tomaat, van dé volle grond. Die vervolgens op zijn gemakje in de mediterrane zon heeft liggen drogen. Een tomaat met de smaak die we hier eigenlijk al zijn vergeten. Het wordt dus misschien even zoeken, naar dit basis-ingrediënt maar het is de moeite waard. De tomaaf wordt gebruikt voor een frisse, en smakelijke lunch. Een volledige maaltijd die men naar believen kan aanvullen met wat warm, knapperig stokbrood en een fles licht gekoelde rosé. Gerecht: Zongedroogde tomaat Bereidingsduur: afhankelijk van de gewenste droogte (ongeveer 12 uur in de oven) Receptuur: 4 pomodori tomaten 0,5 dl olijkolie 1 takje tijm 1 takje rozemarijn grof zeezout verse peper uit de molen Bereidingswijze: halveer de tomaten en rangschik ze op eeir ovenplateau. Bestrijk de open kant van de tomaat met olijfolie en strooi de peper, het zeezout en de gehakte kruiden eroverheen. Plaats het plateau met de tomaten in de oven op 75°C en laat hel geheel hier 12 uur in staan. Hoe langer de tomaten in de oven staan, des te droger ze worden. Tip: Zongedroogde tomaat kan gebruikt worden bij groenten, in salades en bij vis. Wijntip: Meng de zongedroogde tomaat in een salade en drink hierbij een koel glas droge Rosé (bijvoorbeeld Sancerre Rosé). Men kan natuurlijk ook komen proeven in Hosman Frères, Bistrot Auberge. Reserveren kan via tel. 4264096. Op vertoon van dit recept krijgt men in Hosman Frères voor aanvang van diner of lunch een voorproefje met zongedroogde tomaat. SCHIEDAM ONS Milieu - reiniging, milieucontrole en wijkserviceteams - gaat onder de naam 'Ons pakkie-aan' de wij ken Nieuwland en Oost extra onder handen nemen. Dat ge beurt in overleg met de gemeente Schiedam en in samewerking met de politie en zo mogelijk met Stedelijk Beheer. De doelen van de werkzaamheden zijn gericht op het verbeteren van de woon- en leefomgeving, het verbeteren van de betrokkenheid van bewo ners hierbij en het activeren van zelfwerkzaamheid. Daarnaast willen gemeente en ONS Milieu een beter inzicht geven in de taken van de Wijkserviceteams en de bekendheid van de Wijk- servicepunten in de twee wijken vergroten. De servicepunten gaan daarom een centrale rol spelen in 'Ons pakkie-aan'. Het project begint begin mei en duurt tot eind september/begin oktober. Van half juli tot eind augustus worden de werkzaam heden onderbroken. Als het ge meentebestuur hiervoor groen licht geeft, wordt wijkservice- punt Oost Centraal Meldpunt voor de klachten uit de wijk Oost die liggen op het terrein van beheer, onderhoud en veilig heid. Wie bijvoorbeeld een klacht heeft over loszittende stoeptegels, of zwerfvuil, kan langsgaan, maar ook bellen naar tel. 4269622 op werkdagen vam 9.00 tot 16.00 uur. De klachten worden dan genoteerd op een speciaal meldformulier. Voor zover mogelijk verhelpen onder houdsmedewerkers of veilig heidsassistenten van het wijkser- viceteam het ongmak meteen zelf. Indien noodzakelijk wordt de hulp van derden ingeroepen. Het snelle resultaat moet de be woners stimuleren om meteen aan de bel te trekken als iets beter kan of anders moet in de wijk. In het kader van 'Ons pakkie- aan' zijn de wijken Oost en Nieuwland in een aantal werkge bieden verdeeld. Een opknap beurt beslaat per werkgebied drie weken. Eerst gaan de veilig heidsassistenten de ronde doen en noteren de gesignaleerde ge breken. Dan gaat ONS Milieu met politie en eventueel Stedelijk Beheer aan de slag. Daarna vol gen nacontrole en nazorg. Acties zoals bijvoorbeeld controle op het aanbieden van huisvuil kun nen hierop volgen. Tijdens het project worden onder andere de volgende werkzaamheden ver richt: signaleren en iventariseren van vervuiling, gebreken en on veilige situaties, herstel van ge breken aan bestrating, straat- meubilair, verkeersborden en paaltjes, het reinigen van straten en pleinen en het verwijderen van zwerfvuil en onkruid op ver hardingen. Een schone en veilige straat is in het belang van deel nemers en bewoners, dus de hulp van bewoners is hard nodig om het project te laten slagen. Het weghalen van de voertuigen op de dag dat de 'schoonmaaktrein' langskomt, is een eerste vereiste. Verder wordt een beroep gedaafl op de bewoners om de bezem,' voor het schoonmaken ep; schoonhouden van stoep of trof-; toir regelmatig te hanteren el> het huisvuil blijvend goed en op! het juiste tijdstip aan te bieden» Bewoners ontvangen tijdig eeji; brief met informatie over Oifs pakkie-aan en de gepland?' schoonmaakdag. Verder wordK een wijkgroep van bewoners g&-f vormd waarmee regelmatig plannen worden doorgenomen^- Voor meer informatie kan meri een folder afhalen bij het wijs-; kervicpeunt in de Wildestraat 3$ of Franklinstraat 11a. kunststofkozijnen Fabricage in eigen fabriek Warmte-isolerend en onderhoudsvrij Dubbele beglazing Snelle levering 10 laar garantie Concurrerend in prijs Ampèrestraat 4 - Vlaardingen Telefoon 010-4349833 (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R Spierings, tel privé: 06 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 oods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS u - Eerste seizoen Theater aan de Schie was ver boven verwachting FOTO JAN SWINKELS s A. BAKKER A Zn Showroom geopend van maandag t/m zaterdag van 9.00-15.00 uur. Vraag geheel vrijblijvend prijs op voor het leveren en plaatsen van uw kozijnen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 3