m Shaky Ground verandert Roparunners in feestbeesten Juwelier Bob Langendam Altijd iets voordeliger!! Voor de grootste collectie topmerken o.a.: s m>s> t ROPARUN 1999 Kfc Stadhoudersweg 105a -107d,3039 ED Rotterdam Telefoon: 010-465 00 56 Tel. 010 - 481 80 97 i Korting Wij hebben er helemaal geen lol in om gele kaarten uit te delen Knorr Skipper Combi Babykamer Nienke M Ticoü nu "üflS Mirage Badset Buggy's Maxi-cosij d.tb.rlki/ionL dUDEMARS PlGUET Bij aankoop van 250.- of meer WEEK 18 18 - 1021 door DICK SNIJDERS Met dertien teams was de Roparun aardig overzichtelijk. Met 36 teams ging het ook nog wel, maar zelfs toen al kreeg dfe organisatie steeds meer moeite om het wedstrijdverloop in goede banen te leiden. Naast de verschillende controleposten, werd het nodig om ook tussen door het verloop nauwlettend in de gaten te houden. Al was het alleen maar omdat er plot seling een kermis blijkt opge bouwd op het daags voor de loop nog zo zorgvuldig gecon troleerde parcours. Onder aanvoering van Andries Willemsen houden dit jaar zeven motorteams de verrichtingen van de teams in de gaten. Nadat de motorrijders vijf jaar geleden hun intrede deden in de estafetteloop, is het nu onvoorstelbaar geworden dat de Roparun nog zonder hen tot een goed einde gebracht zou kun nen worden. En dat bepaald niet alleen omdat zij het zijn die bij misdragingen van een team een tijdstraf uit kunnen delen. 'Juist niet,' zegt Willemsen fel. 'Er zijn wel eens lopers die denken dat wij er zijn om hen te pesten. Maar het tegendeel is waar. Wij hebben er helemaal geen lol in om gele kaar ten uit te delen. De hoofdtaak van de motorteams is de veiligheid te laten gelden. Er voor te zorgen dat er geen ongelukken gebeuren en dat alles ordelijk verloopt, zodat we ook volgend jaar weer toe stemming krijgen om met de Roparun dezelfde route te lopen.' Voorbereiding Als burgemeester Opstelten woensdag 12 mei de lopers weg schiet, hebben de motorrijders er al heel wat kilometertjes opzitten. Het is niet alleen de taak van Willemsens ploeg om eventuele problemen tijdens de loop op te 1 - v- V' - w-- Andries Willemsen met zijn 900 cc zware Yamaha Diversion lossen, vooraf moet het parcours tot in detail worden beschreven. Waarbij iedere aanpassing weer een andere tot gevolg heeft. 'Van oorsprong was het natuurlijk een loop van de Euromast tot de Eiffeltoren," gaat Andries Willemsen terug in de geschiede nis. 'Maar met het groeien van het aantal lopers werd dat veel te gevaarlijk. Toen gekozen werd voor een finishlocatie buiten het centrum moesten wel op de een of andere manier kilometers gewon nen worden. Om toch maar tot een afstand van zo'n 515 tot 520 kilo meter te komen. Daarvoor hadden we drie jaar geleden een prachtig parcours achter Pare Asterix. Alleen hebben denk ik maar vijf teams gezien hoe mooi het was, omdat het bij de andere teams aar dedonker was. En daarmee behoorlijk gevaarlijk. Vorig jaar zochten we het dichter bij huis, met een rondje in de Hoekschewaard. Met name in Oud-Beijerland werd dat een enorme puinhoop. Dit jaar doen we een rondje Oude Tonge. Niet per se om de mensen van AV Flakkee een plezier te doen, maar vooral omdat we denken dat we daarmee de loop en het verkeer soepel kunnen laten verlopen.' Toestemming Noodgedwongen wijzigingen in het parcours maken het voor een buitenstaander vaak onbegrijpe lijk waarom nou via zo'n rare lus gelopen moet worden. 'Je kunt toch gewoon recht door, horen we nog wel eens,' gaat Willemsen in op kritiek van sommige teamcap tains. 'Op het eerste gezicht kan dat ook. Maar mensen vergeten dan wel dat voor ieder stukje toe stemming gevraagd moet worden. De burgemeester, de provincie, de prefect of wie dan ook moet zijn toestemming geven om de Roparun over het grondgebied te laten gaan.' Hoewel er alleen al vanwege de benodigde toestemming de voor keur aan gegeven wordt om zoveel mogelijk de route van het jaar ervoor te volgen, zorgen afsluitingen, asfalteringen en andere werkzaamheden er voor dat iedere Roparun toch weer anders is. Toch wordt van de PB Zeer fraai vormgegeven combikinderwagen KlïlCier- omkeerbare duwstang tj^<| Waopn incl. babynestje kiiiii \JBI p Normaal 599.- - Jï* waCO Bèbè-Jon 9-dlg. Wascommode Jacky nu De nieuwste generatie 3-in-l combiwagen. Autostoeltje, wandelwagen en zeer luxe buggy ineen. Zeer trendy vormgegeven vrolijke babykamer in pastelgeel. Ledikant commode kast van 1999.- NU VOOR Bij aankoop van deze kamer, een matras t.w.v. 75.- cadeau. nu vanaf Mino vanaf a ki. ROTTERDAM NOORDMOLENSTRAAT 23 4658753 BEIJERLANDSELAAN 124A 4920855 Speciaalzaak: borstprothesen, onder-, nacht en badmode voor prothesedraagsters en grote maten. Zowel confectie als maatwerk. Het verdriet om een borst kwijt te raken is groot. Temeer omdat dit bijna altijd het gevolg is van een ernstige ziekte: borstkanker. Louisana Bodyfashion is er speciaal voor deze vrouwen. Lotgenoten helpen u met de aanschaf van een prothese. Om u goed te kunnen helpen hebben wij 6 prothesemerken op voorraad: Amoena, Silima, Anita, Dekumed, Nearly me en Trulife. Hetzelfde geldt voor de prothese BH's en de badpakken. Bovendien hebben wij ook nachthemdjes met een prothesevoorziening voor bijvoorbeeld een nachtprothese. En voor het eerst ook lingerie setjes in mooie kleuren en diverse kantranden voor vrouwen met een borstprothese. Maar ook vrouwen met een grote omvangsmaat of een grote cupmaat hebben het niet altijd makkelijk bij de aankoop van lingerie. Ook voor hen is onze collectie uitgebreid: Warner, Felina, Ulla, Anita en Gossard en Berlei. Tot omvangs maat 110 en cupmaat H. Onze badpakken gaan tot maat 54. Ondanks onze grote sortering kan het mogelijk zijn, dat u toch niet kunt slagen. In ons eigen atelier, ontwerpen we en maken wij alles op maat: lingerie, badkleding, nachtmode, topjes, avondkleding etc. Louisana Bodyfashion is gevestigd aan de Admiraliteitskade 81c te Rotterdam (nabij metrostation Oostplein). Telefoon 010 - 2143500 motorrijders verwacht dat zij de route uit hun hoofd kennen. Niet zo raar dus dat de veertien motor rijders er inmiddels al weer heel wat ritjes Parijs op hebben zitten. Om ervoor te zorgen dat straks ieder motorteam op het stukje van het parcours te vinden is dat voor af is toegewezen. Waar de route beschrijving al een indrukwek kend boekwerk is, komt Andries Willemsen hierbij met schema's waar een flinke dosis hogere wis kunde aan te pas lijkt te komen. 'Uitgaande van de snelheden die vorig jaar werden gehaald, is de afstand tussen het eerste en het laatste team maximaal 192 kilo meter. Op grond van de tijden van vorig jaar kunnen we nu al aardig bepa len, wanneer de motorrijders waar moeten zijn. Dat beeld wordt met de doorkomsten bij de controle posten en de berekeningen die in het infocentrum in Parijs worden gemaakt, verder verfijnd. Daardoor weten we eigenlijk altijd waar welk team loopt. Ter illustratie, een team belde dat er ergens een ongeval was gebeurd. Op grond van de bekende gege vens werd toen in Parijs bepaald waar dat moest zijn en later bleek daar maar driehonderd meter ver schil tussen te zitten.' Tot het bittere eind Voor de motorrijders begint de Roparun pas goed als de lopers hun eerste nacht al in gaan. 'Voor die tijd zitten er nog zoveel bege leiders bij,' legt Willemsen uit. 'Maar daar staat ook tegenover dat wij tot het allerlaatste door gaan. Je kunt niet zeggen dat het er voor de eerste motorteams op zit zodra de eerste teams over de finish komen. Nee, zij frissen zich even op en gaan weer terug. Zo gaan we door tot alle teams veilig binnen zijn. En dat kan helemaal geen kwaad, want bij die laatste teams zitten natuurlijk ook de echte zwoegers. Die moet je nog flink oppeppen om ze de einds treep te laten halen.' Shaky Ground door DICK SNIJDERS Wij leveren maar een hele klei ne bijdrage aan de Roparun als je dat vergelijkt met die van de organisatoren die het hele jaar bezig zijn en de teams die stad en land aflopen om geld bij elkaar te krijgen.' Lomon Hofstede, bassist van Shaky Ground, blijft er nadrukkelijk bescheiden onder. Maar de Roparunners die vorig jaar het eindfeest in Parijs en het laat ste feest in de Energiehal heb ben meegemaakt weten wel beter. Wie de geschiedenis van de Roparun schrijft, kan ondertussen ook bijna het verhaal van Shaky Ground optekenen. 'Het begon eigenlijk op een verjaardag toen ons gevraagd werd het eindfeest, toen nog in Ahoy', op te luisteren,' herinnert Capellenaar Lomon Hofstede zich. 'Het gevolg was dat wij daar als pas beginnend bandje stonden. Achteraf gezien was het niet zo succesvol, maar toch werden we het jaar erop weer gevraagd. We vonden het leuk om voor het goede doel te spelen en kwamen vol goede moed naar de Energiehal. Maar daar bleek de geluidsinstallatie niet toereikend en besloten we zelfs de tweede set af te breken.' Lekker spelen was er voor de bandleden nog altijd niet bij geweest toen er opnieuw een verjaardag kwam en Shaky Ground gevraagd werd het feest in Parijs muzikaal op te luisteren. 'En ook daar was de installatie de eerste keer niet toereikend,' ver zucht Lorrion. 'Maar het was wel onwijs leuk. Wat wij doen is eigenlijk maar een peulenschille tje, maar we zijn ons wel steeds meer verbonden gaan voelen met de lopers. Vorig jaar wilden we dan ook graag weer in Parijs optreden, maar dan wel als we zelf het geluid konden regelen.' Enkel De weg naar Parijs is voor de lopers ieder jaar weer zwaar, maar Shaky Ground had afgelopen jaar minstens zo'n zware weg af te leg gen. Een bruiloft op woensdag en een optreden in Breda op donder dag, waarbij zangeres Patty Ehrbecker haar enkel zwaar kneusde. Vanuit het ziekenhuis moesten de bandleden direct door naar Parijs, en toen bleek ook nog eens dat Lomon zelf voedselver giftiging had opgelopen. 'Achteraf gezien hadden we weer niet zo prettig gespeeld, maar het was wel fantastisch dat er stiekem cd-opna- men van waren gemaakt. In de Energiehal hebben we het vorig jaar helemaal goed gemaakt. We kregen die cd overhandigd, dat was geweldig, en het optreden was helemaal top.' Hoewel het Parijse concert door de bandleden zelf niet als al te suc cesvol werd beschouwd, werd -na een heftige discussie- toch beslo ten om van 'Live in Paris' een voorraadje cd's te laten persen. En terecht, want waar de acht mansformatie zelf niet zo enthou siast was over de muzikale ver richtingen, lieten de funky klan ken de lopers vergeten dat ze nog maar net een dikke vijfhonderd kilometer hadden afgelegd. Shaky Ground mag dan een coverband zijn, de vertolkte songs klinken vaak net even anders. En boven alles is het bij een concert van Shaky Ground simpelweg onmo gelijk om stil te blijven staan. Het restant van de cd's zal Shaky Ground meenemen als half mei opnieuw in Parijs opgetreden wordt. 'Eigenlijk hadden we zoiets van 'moeten we niet een keertje overslaan'?. Maar dat mocht niet van Thea (organisator Thea van der Noord, DS). En toen waren we ook wel weer heel mak kelijk over te halen. Gewoon omdat het zo leuk is om te doen.' Shaky Ground is de afgelopen jaren de huisband van de Roparun geworden. Met als gevolg dat de acht bandleden ook bijvoorbeeld op Terschelling als Roparunband- leden worden herkend. En dat vin den Lomon en kornuiten helemaal niet erg: 'hoewel we er zelf niet erg veel aan kunnen doen, ligt ons hart er wel bij.' Zm "N CORUM 1 PERZISCHE, CHINESE EN NEPAL TAPIJTEN ECHT HANDGEKNOOPT, MET CERTIFICAAT VAN ECHTHEID Uw keuze is bij ons enorm en de prijzen zijn verrassend laag Thuisservice, wij komen op uw verzoek met tapijten die passen in uw interieur Reparaties in eigen atelier Alle tapijten zijn leverbaar in diverse kleuren en maten Perzische tapijen 170 x 240 vanaf 895.- Chinese tapijen i 170 x 240 vanaf 395.- Moderne tapijen 170 x 240 vanaf 495.- Berbers 4 kg per m2 vanaf 495.- Winkelcentrum Zuidplein Hoog 451 NIEUW!!! Uw eigen ontwerp, exclusief voor u geknoopt. Nu bij SPIJKER Tegen Inlevering van deze bon L-§*< do I I Veertien motorrijders loodsen ook laatste lopers veilig naar Parij s wïWz?'/?' foto HENK VAN VEEN bady en kinder boetiek SERTEX -vt-iS:- nJïsjr'». ■AÉÉË*. Na Bob Nu Rob A rtisans J Horlogerie Ft nc GENEVE ƒ50 1 ^>1^

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 15