Diamanten bruidsparen Peter Frinko wint Smartlappenfestival <3 Landelijke Fietsdag Alliantie grootste turnclub in de regio Waterweg-topscorer Zilver voor Koekebacker Musis-teams in mineur SCHIEDAM SPORT Uniek filmevenement sluitstuk van heropening molen De Walvisch Vredestein kies je niet alleen voor jezelf. Informatieavonden over de BeursVersneller op 17 mei in Schiedam en op 19 mei in Vlaardingen Gratis kaarten bij Opeldealer Inloopconcert Workshops VSB'BANK Het Nieuwe Stadsblad Ifc -■ -Sffllili' VIEDESTEINIIID IXIOOTEBOOM AUTOBANDEN BV SCHIEDAM Ter gelegenheid van het samengaan van Opel dealer Pietersen met P.A. van der Kooij Opel, houdt de Schie- damse vestiging op zaterdag 8 mei een feestelijk Open Huis waarbij de bezoekers diverse at tenties staan te wachten. Er is al gebleken dat de belangstelling voor de gratis kaarten voor de theatervoorstelling 'Sjakie en de chocoladefabriek' bijzpnder groot was. Aanvankelijk zouden alleen op I mei kaarten worden uitgereikt aan bezoekers, maar de actietermijn is nu verruimd en Van der Kooij, zoals de Schie- damse vestiging nu ook heet, heeft ook nog extra kaarten ge regeld. Voor bezoekers van het Open Huis liggen de kaarten klaar voor de voorstelling van 8 mei in het Theater aan de Schie. SCHIEDAM Het wekelijkse inloopconcert op zaterdagmidag in de Grote Kerk wordt zaterdag 8 mei gegeven door het Konink lijk Mannenkoor Orpheus uit Schiedam. Dirigent is Pim Over- duin. Liefhebbers van sonore mannenkoorzang zijn dus wel kom. Het concert begint om 15.00 uur, duurt zo'n drie kwar tier en de toegang is vrij. SCHIEDAM - Bij Pien's Gallery worden weer nieuwe workshops georganiseerd. Op de maandagavond van 19.00 tot 21.00 uur wordt aan deelnemers henna-painting op handgeschept papier ge leerd. Twee lessen kosten f50,-. Papierscheppen kan op woensdag van 13.30 tot 15.30 uur (voor kinderen tot en met 12 jaar, kosten zijn fl 5,-.) Volwassenen kunnen maan dagavond tussen 19,00 en 21.00 uur aan de slag, dit kost f25,-. Kinderen vanaf tien jaar kunnen op de woensdagmidag van 14.00 tot 15.30 uur een tie-dye t- shirt maken, met behulp van koudwatertextielverf. Dit kost fl 5,- van tevoren kun nen kinderen hun lievelings kleur en kledingmaat opge ven. Op dinsdagmiddag van 13.30 tot 16.00 uur leert men met koudwatertetielverf zij dedraden te verven waar men papier van kan maken. Deze workshop kost f35,-. Dit pa pier maken van de zijdevezels vindt plaats op donderdag avond van 19.00 tot 21.00 uur en kost f25,- opgeven kan bij Pien's Galery, tel. 4268121. (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM Joost van Beek en Hillegonda van Nielen zijn zestig jaar getrouwd. Maandag ging loco-burgemeester L. Haf kamp bij het paar langs om hen met dit heuglijke feit te felicite ren en hen een mand met bloe men en fruit aan te bieden. Van Beek werd op 23 november 1916 geboren in Schiedam en zijn echtgenote zag hier op 6 februari 1918 het levenslicht. Op 3 mei 1939 schoven zij elkaar de ringen om de vinger. Het paar kreeg twee dochters en een zoon en inmiddels zijn er ook vier klein kinderen en drie achterkleinkin deren. Joost was concierge op de Thor- beckeschool en later de Gun- ningschool en Hillegonda was huisvrouw. Van Beek is actief lid geweest van SV en heeft in het eerste elftal gespeel met onder andere Wout van Meeteren. La ter werd hij lid van de wedstrijd commissie. Laurens Eikenbroek en Elisa beth Soomer vierden woensdag hun 60-jarig huwelijk. Laurens werd geboren in !9l3opJavaen Elisabeth in 1917 in Schiedam. Op 3 mei 1939 trouwden zij, maar aangezien Eikenbroek op dat moment op Java was en zijn verloofde in Schiedam, trouw- den zij 'met de handschoen'. Een jaar later werden ze in de echt verbonden in Batavia. Daarna kwam Nederland in oorlog met Japan en kwam Laurens in Au stralië terecht en Elisabeth in een interneringskamp op Java. In 1945 vonden ze elkaar na een zoektocht weer terug. Ze keer den in 195I met hun eerste kind terug naar Nederland, waar ze nog twee kinderen kregen. Woensdag ging burgemeester Scheeres op bezoek bij het dia manten paar om hen te felicite ren met het lange samenzijn. SCHIEDAM Als de sche mering valt aan de Lange Ha ven veranderen zeilen van bo ten in filmdoeken. Dinsdaga vond werd alvast proef ge draaid voor 'Schiedam uit de Doeken': het evenement dat op zaterdag 29 mei, tijdens het heropeningsfeest van mo len De Walvisch wordt gehou den. Dan worden op de zeilen van historische binenvaart- schepen films en dia's gepro jecteerd over Schiedam in vroeger tijden. Het is voor het eerst dan een dergelijk film evenement op deze schaal in Nederland wordt georgani seerd. Schiedam uit de Doeken, geor ganiseerd door de Stichting Schippersbelangen Schiedam, wordt het sluitstuk van een bij zondere dag waarop de feestelij ke heropening plaatsvindt van de Walvisch. In hetzelfde week end wordt ook het Haven-, Mu ziek- en Molenfestival gehouden en daarnaast is ook de kunstma nifestatie '99 aan de gang. Dinsdagavond werden op drie manieren beelden vertoond: met behulp van een videobeam werd het filmpje 'Redt de Walvisch uit de brand' getoond, het filmhuis kwam met een 16 mm projector en ook dia's vonden hun weg naar het zeildoek. Maar echt om de beelden ging het nog niet, er werden vooral technische pro blemen met lenzen en lampen verholpen. Nico van der List van Schippersbelangen: „Technisch zijn we nu klaar voor 29 mei. We hebben ook gekeken hoe het zeil strak kon worden gekregen, zon der vouwen. Dat gaat wel in tegen het zeilersinstinct." Flaneren Op de avond van het Molenfesti val kan het publiek als het don ker wordt, rond 21.15 uur wan neer de lampionoptocht ten ein de is, vanaf de kade gratis kijken naar de 'Bruine Vloot', badend in het licht van oude zwart-wit films. De vloot van monumenta le schepen, waarvan vier met de zeilen in top, ligt zodanig in de Lange Haven dat het Schiedam- se publiek flanerend over de ka des vrij zicht heeft op het gepro jecteerde beeld. Maar men kan natuurlijk ook zelf een stoeltje meenemen. Het eerste schip ligt bij de Korte Haven, het tweede SCHIEDAM Van de tien inschrijvers deden er uiteinde lijk slechts zeven mee aan de derde editie van het Smartlap penfestival, dat afgelopen zon dag in Cafe Van Diggelen aan de Grote Markt werd gehou den. Maar dat is toch altijd nog meer dan in beide voor gaande afleveringen. Hans Quekel, uitbater van Van Dig gelen, kon zijn 'dreigement' om ditmaal zelf mee te doen, door droevige familieomstan digheden helaas niet waarma ken. De winnaars van de afge lopen twee jaar, Bolle Arie ('98) en Peet Ferrari ('97), drongen beiden wederom door tot de finale, maar moesten daarin hun meerdere erkennen in Peter Frinko (Peter Frinks), wiens vertolking van het le venslied 'Een Vriend' van An dre Hazes de decibelmeter het verst deed uitslaan. Designed to protect you. SCHIEDAM Op de fiets langs een paar leuke musea, op visite bij boerenbedrijen en lekker uitwaaien in de polders van Midden- Delfland: dat kan op zaterdag 8 mei tijdens de ANWB/VVV Landelijke Fietsdag. In heel Nederland stappen dan duizenden mensen op de pedalen. In Schiedam en in Maasland begint de Midden-Delflandroute. In Schiedam is dat bij tenniscentrum Kethel- haghe (dus niet bij de ANWB-vestiging!), en in Maasland bij museum De Schilpen. Deelnemers maken een tocht van 45 kilometer met afkortingsmogelijkheden tot 37 km. Onderweg is vanalles te doen en te zien. Zo komt men langs het genoemde museum, het Nationaal Sleepvaart Museum en de Markt in Maassluis. Ook is er onderweg voldoende gelegenheid af te stappen en een kijkje te nemen, wat te eten en drinken, want de fietsdag is geen wedstrijd. Op vertoon van de afgestempelde routebescrijving krijgt men tot 17.00 uur bij het eindpunt een medaille als aandenken. De route is op zaterdag 8 mei tussen 9.00 en 13.00 uur voor f5,- te koop bij tenniscentrum Kethelhaghe in de Woudhoek en bij De Schilpen, 's-Herenstraat 24 in Maasland. In de voorverkoop zijn de beschrijvingen ook al verkrijgbaar bij de ANWB-vestiging in Schie dam, Rotterdamsedijk 302. Voor meer informatie over routes en startpunten in de rest van Nederland kan men de Landelijke Fietsdag Infolijn bellen, tel. 070-3141460, of op Internet kijken: www.lekker- weg.nl. Een deel van de opbrengst van de verkochte routes gaat naar de Nederlandse Hartstichting. TERUGVAL IN INKOMEN Wie een (tijdelijke) terugval heeft in het inkomen tot net iets boven het bijstandsniveau, kan afhankelijk van de situatie het inkomen verhogen. Hieronder volgen in vogel vlucht enkele voorbeelden die mogelijk een oplossing kunnen bieden voor het lagere inkomen: Wie een uitkering heeft in het kader van de WW. ZW. WAO, WAZ, Wajong of Wamil die lager is dan het bijstandsnieau, kan waarschijn lijk een toeslag krijgen van de uitkeringsinstantie. Men kan hiervoor contact opnemen met de uitkeringsinstantie. De toeslag kan met maximaal een jaar terugwerkende kracht worden aangevraagd. Wie niet voor de toeslag in aanmerking komt. of wanneer het inkomen met de toeslag nog steeds onder de bijstandsnorm is, kan men in aanmerking komen voor aanvullende bijstand. Men kan deze aanvragen bij Sociale Zaken, tel. 2466180. Als in de periode vanaf 1 juli 1998 tot nu het inkomen met meer dan 20% is gedaald ten opzichte van 1997 en men heeft geen recht op huursubsidie, dan kan men in aanmerking komen voor een bijzondere bijdrage huurlasten (bbh). Deze kan worden aangevraagd bij de afdeling huursubsidie in de stadswinkel, tel. 2465809. Als het inkomen minder dan 20% is gedaald in deze periode en men geen recht heeft op huursubsidie of bbh, maar wel een inkomen heeft op bijstandsniveau (of iets daarbo ven), dan komt men mogelijk in aanmerking voor een woonkosten toeslag. Deze kan worden aangevraagd bij Sociale Zaken. De bij- stnandsnorm is per 1 januari 1999 (per maand, exclusief vakaantie- geld) vooreen echtpaar fl 999,22 (65+ f2080,75; echtpaar waarvan er een jonger is dan 65 f2029,55); alleenstaande ouder f 1872,76 (65 f1872,76); alleenstaande fl 399.46 (65+ fl472,93). Tips voor minima worden verzorgd door het Instituut Sociaal Raadslieden Schiedam. Voor vragen kan men contact opnemen met het Instituut, tel. 4269957. Telefonisch spreekuur wordt gehouden van dinsdag tot en met vrijdag van 12.30 tot 13.30 uur. schip tegenover Musis Sacrum, de volgende dwars voor de Vis markt (vanuit een hoogwerker van het ONS boven de Appel- marktbrug wordt dan de film geprojecteerd) en de vierde gaat voor anker voor het jenevermu seum. Koningin Bij de filmprogrammering wordt gedacht aan historische beelden uit de archieven van instellingen en bedrijven. Zo kan men een stukje film uit 1923 verwachten waarop het bezoek van Konin gin Wilhelmina en Prinses Julia na aan Schiedam staat. Verder staan films geprogrammeerd als 'Schiedam, hoe het leeft en werkt' uit 1942, 'De Nationale veldloop van SVV' uit 1935, 'De grootste walvisvaarder ter we reld lost in de haven van Schie dam' van rond 1936 en 'Dok 6 7 Wilton Fyenoord' over de aan bouw van dokken uit 1932. Daarnaast hoopt men ook mate riaal te kunnen vertonen als re clamefilms van Schiedamse be drijven en polygoonjournaals over Schiedam. Maar ook wil men filmmateriaal van Schie dammers zelf uit de doeken doen. De organisatie is op zoek naar 8 mm films uit de jaren zestig en zeventig zodat een schip kan worden aangekleed met de projecties van Schiedam mers in een Schiedamse omge ving, met blozende kinderen en trotse opa's en oma's. Wie in het bezit is van 8 mm films en even tueel projectie-apparatuur en er geen bezwaar tegen heeft de fa miliegebeurtenis op het grootzeil van een klipper of tjalk geprojec teerd te zien, kan contact opne men met het Gemeentearchief, tel. 2465757. SCHIEDAM - Terwijl vele andere sportclubs klagen over ledenver lies kon de voorzitter van de gymnastiekvereniging Alliantie Dik de Jong zijn achterban onlangs tijdens de ledenraadpleging melden, dat er - na enige jaren van stabiliteit - weer groei zit in het aantal leden. De fusieclub heeft er nu bijna 800 en mag zich daarmee de grootste turnvereniging in de regio noemen. Trots meldde De Jong vervolgens, dat het de club - die nu meer dan vijftig verschillende afdelingen heeft en daarvoor gebruik maakt van elf zalen - ook financieel voor de wind gaat. Alliantie nam tijdens de jaarvergadering afscheid van secretaris Derk Bunskoek, die na ruim achttien jaar de tijd gekomen achtte om zijn andere hobby's van de plank te halen. Als dank voor de vele bewezen diensten werd hij benoemd tot ere-lid. Ook An van der Hul, die in januari bij een auto ongeluk betrokken raakte en daardoor na veertig jaar haar activitei ten als leidster moest beeindigen, werd gehuldigd. Tijdens de bijeenkomst werd langdurig stilgestaan bij de al jarenlang levende wens om ergens in de stad een eigen clubhuis te realiseren. Volgens Dik de Jong wordt de vereniging in het stadskantoor van het kastje naar de muur gestuurd. „We zijn nu al acht jaar met de gemeente in gesprek. Van enige communicatie tussen de ambtenaren die daarbij betrokken zijn, is geen sprake. Ik krijg sterk de indruk, dat we niet serieus genomen worden." SCHIEDAM - Het is een loterij, maar SVVSMC kan zondag in het uitduel tegen Lugdunum de nacompetitie veilig stellen. Om hef zover te laten komen, moet alles wel meezitten en moeten de concurrenten Leonidas, HMSH en Quick zo vriendelijk zijn om een baaidag te nemen. Periodekampioen PPSC begint de nacompetitie zaterdag in Den Haag tegen BMT. Bij verlies is 's-Gravenzande op Hemel vaartsdag de volgende tegen stander. HBSS haalde een huzarenstukje uit. De gedoodverfde degradant wist zich van de rode lantaarn te ontdoen. De Schiedammers de len nu de voorlaatste plaats met DZB/Zevenkamp en spelen za terdag in Ridderkerk (veld RVVH, 14.30 uur) een beslis singswedstrijd. Het topscorer-klassement: 1Excelsior'20 3,95 (83 doelpun ten uit 21 wedstrijden); 2. DRGS/za 3,58 (86 uit 24); 3. Hoekse Boys 3,31 (73 uit 22); 4. PPSC 2,68 (59 uit 22); 5. MVV'27 2,63 (58 uit 22); 6. SVDPW 2,50 (45 uit 18); 7. Hermes DVS 2,47 (52 uit 21); 8. WK 2,36 (52 uit 22); 9. VDL 2,19 (46 uit 21); 10. Demos 2,10 (42 uit 20). SCHIEDAM - Jeffrey Koekebacker( 15) heeft op het NK-judo voor jongens en meisjes tot 17 jaar een zilveren medaille gehaald. Natascha van Gurp( 16) en Mariska Schaap( 14) oogsten een bronzen medaille. Het drietal traint bij Sportinstituut Schiedam. Koeckebacker werd vorig jaar in de categorie tot 50 kilogram Nederlands kampioen, maar moest zich nu twee gewichtsklassen hoger (tot 60 kg) bewijzen. Dat deed hij voortreffelijk: de finale ging slechts met miniem verschil verloren. Van Gurp was een van de favorieten, maar ging in de tweede partij onderuit. Ze bereikte de derde plaats door daarna drie partijen met ippon te winnen. Mariska Schaap debuteerde op het NK. verloor haar eerste partij, maar kwam vervolgens sterk terug en won drie keer op rij. Dogan Tekin bereikte de halve finale, maar verloor van zijn grootste concurrent Tim ten Boske, terwijl Marco Schaap na twee winst- en twee verliespartijen genoegen moest nemen met de zevende plaats. SCHIEDAM - Met de laatste speeldag in de eredivisie heren en dames trio league bowlen in het verschiet lijken de kaarten geschud en kan worden vastgesteld dat de Musis Sacrum-teams het nakijken hebben. Almela heeft in de kampioenspoule een bijna niet te over bruggen achterstand van 6,5 punt. Musis Sacrum, dat in de degrada tie-poule strijdt, staat 4,5 punt los van de rode lantaarn en lijkt daarmee degradatie te kunnen ontlopen. De dames (Musis Cad Inside) zullen hun vorig jaar verworven landstitel zeker niet kunnen polongeren. Het Schiedamse team heeft een achterstand van acht punten op koploper Oosterhout. De makkelijke manier om in korte tijd kans te maken op een meer dan gemiddeld rendement. Ais u zelf gaat beleggen in aandelen, weet u nooit of u wel op het gunstigste tijdstip begint. Met de BeursVersneller heeft u echter een jaar lang de garantie, dat u altijd op de laagste koers instapt. Maar de BeursVersneller heeft nog meer uitstekende redenen om in te schrijven. VSB. Daar kom je verder mee. HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 6 MEI 199918-1475 (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 28 edities Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Echtpaar Van Beek- Van Nieten. 7-»i Het diamanten paar Eikenhroek-Soomer. Historisch Schiedam op zeildoek -i 'i Dinsdagavond kreeg men alvast een voorproefje van 'Schiedam uit de Doeken'. Smartlappen galmden afgelopen zondag over de Grote Markt. Zwaluwlaan 84 Schiedam - 010-4700133 Burg. van Reenensingel 115 Gouda - 0182-515800 1Altijd instappen bij de gunstigste koers dankzij uw Beste Start Garantie 2. Twee maal de koerswinst op uw AEX® Garantiecertificaten 3. Een extra winstuitkering bij een tussentijdse koersdaling in het eerste jaar 4. Meedoen met een zelfgekozen maandbedrag vanaf 100,- per maand 5. Koerswinst na 5 jaar is volledig belastingvrij Met de BeursVersneller krijgt u de volledige belastingvrije koerswinst op de AEX Garantiecertificaten en u krijgt een bonus. U ontvangt namelijk ook het verschil tussen de eindkoers na 5 jaar en de laagste koers van de aandelen in het eerste jaar. En weer volledig belastingvrij 1 1999 2000 2001 2002 2003 Na 5 jaar dubbele koerswinst Koers bij aanvang Beste Start Garantie Bent u geïnteresseerd in deelname, maar wilt u eerst meer weten? Geef u op voor de informatie avond op 17 mei in VSB Bankkantoor Broersvest 110 te Schiedam of 19 mei in het VSB Bank kantoor Veerplein 1 te Vlaardingen. Dit kunt u doen door te bellen naar VSB Bank. ÏT (010) 246 45 40/41Hoe eerder u deelneemt, hoe eerder u uw koerswinst in handen heeft. QllOilVlRMOQlN FORT IS •ii.H— 'F I VSB Bank u pmri o/ ike Fortu group

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 3