AUvK />/H/ Het Hèt autonieuws voor V Nieuwe JiqqSPigq J Schiedam en omgeving Ford drie keer bekroond in Brits consumentenmagazine Tvvee extra versies Peugeot 206 T T J T t at bieden meer luxe en temperament VkntOgC V 12 011 V 8 V3ntBg0 Lc JVlcUlS De Toyota Avensis Linea Terra krijgt uitvoering met sterkere motor om ook caravan publiek tevreden te stellen Herman Brood lanceert gedecoreerde versies van smart met optreden big band en onthulling zelf geschilderde versie 7999 77?e lèar ofthe Vantage BB,-AC 937 WOENSDAG 12 MEI 1999 19-475 /jmiïM&Ss Ford heeft met voormalig BMW topfunctio naris Reitzle een nieuwe vice-president. Reizle gaat zich inzetten voor de onlangs opgerichte Premier Automotive Group van Ford Motor Company, waarin alle bij het Fordconcern horende merken: Aston, Martin, Jaguar, Lincoln en Volvo zijn ondergebracht. Automotive Group is opgericht om de verschillen de merken voldoende aandacht te geven, zodat ze hun eigen traditie en band met klanten kunnen koesteren. Ford is overigens bij de jaarlijkse verkiezing van het Britse consumentenmagazine 'What Car?' in drie categorien als winnaar uit de bus gekomen. De Ford Ka werd voor de derde keer bekroond als beste stadsauto, de Fiesta werd uitgekozen als beste supermini en de Focus won in de categorie kleine hatchback. 'Smart tinking' roept Herman Brood pianist Edwin Schim- scheimer van zijn big band toe als die hem een lijstje met de namen van de muzikanten toeschuift. Aston Martin is ontwikkeld. Deze heeft een inhoud van 5.935 cm3 is geheel uit aluminium vervaardigd en biedt zaken als vier kleppen per cilinder, vier bovenliggende nok- kenassen en het ultramoderne Visteon EEC V motormanage- ment. Hij levert een maximum vermogen van 309 kW/420 pk bij 6.000 tpm en een hoogste koppel van maar liefst 540 Nm bij 5.000 tpm! Deze fabuleuze krachtbron kan worden gekozen met een handgeschakelde zesversnellings bak of een ZF vijfversnellings- automaat. De handgeschakelde DB7 Vantage kan in 5.0 seconden vanuit stilstand naar 100 km/u ver snellen en bereikt een topsnelheid van 298 km/u. De Volante is even snel in de acceleratie maar diens topsnelheid is vanwege de hogere lucht weerstand 266 km/u. Motorblok en cilinderkop worden bij Cosworth in dezelfde gieterij vervaardigd waar ook de VI 0 Formule 1 -motoren en de V8 Indy-motoren worden gebouwd. Met de prototypes van de DB7 Vantage zijn wereldwijd bi) tem peraturen variërend van min 30 tot plus 45 graden meer dan 500.000 mijl aan testkilometers afgelegd. Ook 48-uur durende testprogram ma's bij een snelheid van 265 km/u werden probleemloos door staan. Aston Martin voorzag de nieuwe DB7 Vantage vaneen vierkanaals ABS en van geventileerde Brembo schijfremmen met aan de voorzij de een enorme diameter van 355 millimeter. De auto rolt op 18 inch-velgen met speciaal ontwik kelde Bridgestone S02-banden. Voor worden 8 inch brede velgen toegepast met 245/40 ZR 18 ban den, achter 9 inch velgen met 265/35 R 18 banden. De tractie wordt geregeld via een elektro nisch traction control. Voor de wielophanging is aan de voorzijde gekozen voor een nieuwe double wishbone-systeem terwijl de ach terwielophanging werd aangevuld met een extra horizontale reactie- arm. Bilstein schokdempers en gewijzigde schroefveren vervol maken dit onderstel. Onzichtbaar overigens zijn nog enkele andere wijzigingen: de bodemsectie moest op diverse punten worden aangepast aan de grote VI2-motor en ook de kreukelzones werden verbeterd. Uiterlijk is de DB7 Vantage vooral herkenbaar aan een aanzienlijk gewijzigd front. Designer Ian Calluml tekende een nieuwe voorspoiler met grote koelope- ning, op de hoeken van de neus geplaatste lichtcombinaties naties met geintegreerde verstralers, iets gewijzigde dorpels en een veran derde achterkant waarin de fors bemeten uitlaatpijpen zijn opgeno men. In de auto zijn de aanpassin gen beperkt tot toepassing van een gewijzigd instrumentenpaneel, elektrisch te verwarmen en met Connolly-leder beklede kuipstoe- len en een hoogwaardige Kenwood audio-installatie. En de auto wordt niet gestart door de contactsleutel door te draaien, maar door een rode knop op de middenconsole in te drukken. Een subtiele verwijzing naar Aston Martin's beroemde autosportverle den. Een fascinerende auto, die volledig naar de smaak van de klant kan worden gebouwd. In een groot aantal verschillende kleuren voor lak en Ieder, met opties als een navigatiesysteem, een speciale handgemaakte koffers of elektro nische parkeerhulp en zelfs... met een speciale ruimte achterin voor de hond in plaats van een normale achterbank. De prijs en de exacte introductiedatum van de DB7 Vantage en DB7 Vantage Volante zijn nog niet bekend; distributeur Kroymans Automobiel Divisie verwacht vooralsnog een prijsver hoging van maximaal 15% ten opzichte van de prijs van f 335.000,- voor de zescilinder DB7 en f 365.000,- voor de DB7 Volante. V8 Vantage Le Mans: ongeëve naard Britser dan Brits is elke Aston Martin, en dat geldt dus ook voor de V8 Vantage Le Mans. Deze is naar de beste tradities door vakmensen volledig met de hand uit lichtmetaal en andere hoog waardige materialen, inclusief het mooiste leder, vervaardigd. En de motor is door de man die hem bouwde gesigneerd met een kope ren plaatje met zijn naam erop. Maar die motor heeft wel een wel haast zuidelijk en bijna onbetame lijk temperament. En het uiterlijk is zeer stijlvol maar ook uitdagend bruut. Deze auto toont op niet mis te verstane wijze dat hij tot ongeë venaarde prestaties in staat is. Veertig jaar geleden was dat met de Aston Martin DBRI niet anders. Deze sportwagen met z'n 3.0 liter zescilinder van ruim 250 pk en een topsnelheid van 272 km/u won in 1959 zowel de 24-uursrace van Le Mans als het wereldkampioen schap sportwagenraces. Die pres taties worden gememoreerd met de V8 Vantage Le Mans, die uiter aard in dezelfde beroemde Aston Martin-kleur Almond Green lever baar is als waarin de DBRI des tijds was uitgevoerd. De achtcilin der biturbomotor is naar wens leverbaar met 410 kW/550 pk of met 450 kW/600 pk. De topsnel heid van ruim 320 km/u is natuur lijk vooral van theoretische waar de; de acceleratie van 0-100 km/u in 3,9 sec. en van 0-160 km/u in 9,9 sec. is dat zeker niet. Het rem- systeem met remklauwen met zes zuigers voor en met vier achter is volledig op deze enorme prestaties afgestemd; de schokdempers voor en achter zijn verstelbaar en de grotere voorspoiler zorgt bij hoge snelheid voor meer neerwaartse druk. Uiterlijk vallen voorts de grote koelopeningen in de motor kap en de spatschermen op; enor me uitlaten die in de achterbumper zijn geintegreerd zorgen zowel voor een betere afvoer als voor een extra fraaie optiek. Het interieur toont stijlelementen van de vorig jaar gepresenteerde Aston Martin Project Vantage met prachtig don kergroen en cognac-kleurig leder en mat aluminium. Mooi detail: een felrode knop waarmee de motor wordt gestart. Slechts veertig van deze speciale genummerde en gesigneerde modellen worden gebouwd, in iedere door de cliënt gewenste kleur en uitvoering. Peugeot heeft met de chique 206 Roland Garros en de sportieve 206 GTI 206 twee exclusieve model len toegevoegd aan de 206 reeks. In Nederland rijden sinds de intro ductie in september twintig ver sies van het populaire model. Om de langere levertijd die is opgetreden door de grote vraag, vorig jaar werden 13 duizend 700 wagens verkocht, te bekorten heeft Peugeot in december de capaciteit van de fabrieken in Mulhouse en Ryton vergroot. De 206 Roland Garros is vijfdeurs en voorzien van een nieuwe metaallak Vert Tie-Break en beige-lederen bekleding. Hij is standaard uitgevoerd met glazen panoramadak en verschijnt met een 1,4 en een 1,6 liter benzine motor. De Garros is leverbaar vanaf 35 duizend gulden kosten. Het temperament van de 206 GTI komt vooral voort uit de 2,0 liter 16 kleps benzinemotor, goed voor een topsnelheid van 210 kilometer per uur en een acceleratie van stil stand naar 100 kilometer per uur in 8,4 seconden. De 206 GTI heeft standaard deels lichtmetalen vel gen, ABS twee airbags en kost 37.900 gulden. Uitbreiding van het succesvolle DB7:programma met twee sublie me Vantage-modellen met een geheel nieuwe VI2-motor en een ultra-spectaculaire en uitermate exclusieve V8 Vantage Le Mans om te memoreren dat Aston Martin 40 jaar geleden Le Mans en het WKsportwagenraces won. Het zo nobele Britse merk Aston Martin maakte zojuist op de auto tentoonstelling in Geneve opnieuw duidelijk op ongeëve naarde wijze grootse stijl met top prestaties, exclusiviteit en bege renswaardigheid te kunnen combi neren. Sinds 1914 zijn er pas zo'n 13.000 Aston Martins gebouwd De verkoop zal nu niet meteen spectaculair groeien. Maar dat er voor kapitaalkrachtige liefhebbers drie onweerstaanbare auto's bij zijn gekomen, IS duidelijk. De nieuwe Aston Martin DB7 Vantage is zonder twijfel een van de absolute hoofdrolspelers in Geneve. Dit eerste twaalfcilinder- model in de historie van Aston Martin is ontwikkeld in samen werking met het moederconcern Ford en motorenspecialist Cosworth, speciaal voor Aston Martin. De hightech motor met een inhoud van 6.0 liter levert maar liefst 309 kW/420 pk. De auto is er traditiegetrouw als Coupe en als Volante (cabriolet) en is een aanvulling op de bestaan de DB7 Coupe en DB7 Volante met zescilinder compressormotor van 246 kW/335 pk. Aston Martin-distributeur Kroymans in Hilversum verwacht de nieuwe DB7 Vantage binnen afzienbare tijd (juni/juli) in haar showroom te hebben. Of dat ook zal gelden voor de extra exclusieve Aston Martin V8 Vantage Le Mans is nog even de vraag. Van dit model met zijn 550 of 600 pk sterke V8 compressormotor worden name lijk slechts 40 exemplaren gebouwd en wie zich realiseert dat een 'gewone' V8 Vantage al een investering van 800.000 gulden vereist, zal begrijpen dat deze nieuwe uitvoering nog een tikje kostbaarder zal zijn maar ook zeer begeerd zal worden door een zeer select aantal autoliefhebbers. Het gaat hier immers om een volledig met de hand gebouwde auto die in slechts 3,9 seconden naar 100 km/u kan accelereren en van alles het fijnste en het beste biedt. Bob Dover, Aston Martin's alge meen directeur, zei bij de presenta tie van de nieuwe modellen: 'Met de V8 Vantage Le Mans staan we op bijzondere wijze stil bij de vele sportieve successen die aan ons merk zoveel hebben toegevoegd. De DB7 is momenteel voor ons bedrijf uitermate succesvol. Ik ben ervan overtuigd dat wij met onze nieuwe twaalfcilinder vanwege zijn fascinerende technologie en enorme prestaties onze klanten kring verder zullen kunnen uit breiden. Stuk voor stuk mensen die als Aston Martin-bezitter lid zijn van 'The most exclusive club in the world'.' DB7 Vantage: Aston Martins eer ste VI2 Dat er een Vantage-uitvoering van de Aston Martin DB7 uit zou komen, lag wel voor de hand. Maar dat de vorig jaar in het 'Project Vantage'-prototype getoonde V12-motor nu de nieuwe DB7 Vantage aandrijft, is zonder twijfel voor autoliefhebbers opwindend nieuws. De DB7, met een jaarproductie van maximaal 600 exemplaren het inmiddels meest verkochte model in de roemrijke Aston Martin geschiedenis, is een Gran Turismo waarin allure, comfort en prestatie vermogen voortdurend met elkaar om voorrang strijden. De auto was er tot dusver in twee uitvoeringen, als Coupe en als Volante (convertible), beide aan gedreven door een 3.2 liter zesci linder met compressor en een maximum vermogen van 246 kW/335 pk, gecombineerd met een 5-bak of een viertraps auto maat. In 'limited edition' werd vorig najaar bovendien een extra fraaie Alfred Dunhill-uitvoering van belde modellen uitgebracht. Nu wordt dan het DB7-program- ma uitgebreid met twee adembe nemende Vantage-uitvoeringen, uitgerust met een volledig nieuwe V12-motor die speciaal voor Zo kan hij alle blazers tenminste aankondigen als ze een solo mogen doen. Want, 'gedeelde smart is halve smart,' grapt hij door. Even daarvoor is hij uit een door hemzelf beschilderde Smart het podium opgestapt. Voor de honderden genodigden bij de Europese lancering van de smart Art collectie in het smart Center in lijkt het alsof hij al uren in de afgedekte wagen heeft gezeten. Productiemedewerkers verzekerden achteraf dat het niet langer heeft geduurd dan de tijd die hij nodig heeft voor het innenemen van zijn medicatie. Daarna zou hij last hebben gekregen van claustrofobie, zodat hij zijn begeleiders overrompelde door een nummer te vroeg uit te stappen. Even daarna is het weer paniek in de big band als Brood een 'verbetering' in de setlijst aanbrengt waar de bladmuziek van het orkest niet wil op wil aansluiten. Hoogtepunt in de set is Brood's vertolking van 'My Funny Valen tine', waar hij even breekbaar als zijn geestverwant Chet Baker de autoverkopers in de zaal 'tot tranen toe roert'. Zo breed als een twijfelaar, langer dan een doorsneebed, veilig en milieuvriendelijk wordt de smart met veertien verschillende art deco raties; van smartiemotief tot snakeskinprint overigens nog opvallen der. Toyota heeft het Avensis programma uitgebreid door de Linea Terra-uitvoering ook te leveren met een 94 k\VA128 pk sterke 2.0i 16V benzinemotor. Hiervoor was alleen de luxueu ze Linea Sol van deze motor voorzien. Toyota speelt hiermee in op de behoefte van klanten die graag een extra krachtige Avensis willen en tevreden zijn met het Linea Terra uitrustingsniveau. De nieuwe uit voering, die als Sedan, Liftback en Wagon wordt geleverd is er vanaf 44.992 gulden. De vraag naar een sterkere motor in de Avensis Linea Terra wordt vooral ingegeven door automobilisten die een forse cara van achter hun Toyota willen trek ken. De Linea Terra had met onder meer twee airbags, ABS en elek trisch bedienbare voorportierrui- ten al een vrij luxueus uitvoerings niveau. 1 r, Aston Martin introduceert DB7 Peugeot 206 206 Roland Gurros Avensis 2.01 Linea Terra

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 15