KRANT BOSS Jaar geluk voor Fort Drakensteijn 4 SBfe W-V Hartendief ^sintratuin Gebr. de Block Op onze broodafdeling Melkbrood wit, tarwe/roggebrood of Allinson volkoren 1.99 Ad^frdcfcelijlc! loods Gevaarlijke verkeerssituatie bij basisschool de Singel leidt tot acties JCHOEREH VOORRAMft Ophalen huisvuil door Pinksteren gewijzigd. Kwaliteit en winkelsfeer geven net iets meer Gebr. de Block 925.438 PAUL BERG fm, W Man doodgeschoten li m j Meer kwik in worm, minder kwik in gras r WOENSDAG 19 MEI 1999, 51e JAARGANG, Nr 20 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM De Havenloods - Oplage: 937.229 Rotterdam en omstreken KIJK OP DE RtlBRIEKSPAGINA'S* TOTALE OPLAGE: NS Oost wil geen Spangen worden Zwagerman is laatste schrijver HUGO BOSS O P T I C I E N Marianne van Verseveld over... contactlenzen: "Bij ons is iedere dag minimaal 1 contactlens specialist aanwezig." Een paar belangrijke voordelen op een rij: 10 jaar vast vanaf 4,5%* VSB'BANK Tromgeroffel, ander lawaai en een Chinese draak met daarachter nog zo'n tien draken hebben volgens oud Chinees gebruik gezorgd voor tn ieder geval een jaar geluk in Fort Drakensteijn. Zondag opende deze drakenoptocht de feestdag in en rond de speeltuin voor gehandicapte en niet-gehandicapte kinderen en even later voerden wethouder P. Groeneweg en de Viaardingse burgemeester de echte openingshandeling uit door samen met de dames Lotje en Dotje van de glijbaan af te glijden. Daarna kon het festival echt losbarsten met verschillende podia, waar heel de dag aan verschillende activiteiten kon worden meegedaan of worden gekeken naar diverse voorstellingen, En heel wat kinderen deden dit ook: bij alle attracties was het stampvol, zoals de kabelbaan van de scouting, het poppentheater en het jeugdcircus. Natuurlijk werd er ook naar hartelust gespeeld in de speeltuin. Ook veel gehandicapte kinderen betraden de bijzondere speeltoestellen. Niet alleen kinderen in een rolstoel kunnen hier spelen, maar ook bijvoorbeeld - soms ook al wat oudere - geestelijk gehandicapten. Zij kunnen bijvoorbeeld, ook als ze daar de motoriek niet voor hebben, toch 'meeschommelen'. omdat ze het speelappa raat niet zelf in gang hoeven te zetten. Gemeenteraadsleden P. van Mansum, N. Hupse. W. van Wijk, T. van den Akker, L. Fluiter, C. Lepidis en J. Boertjens probeerden hoe het is om je in een rolstoel voort te bewegen en kwamen erachter dat het niet eenvoudig is om pilonnen te ontwijken, over een wip te rijden en een basketbal in een basket te gooien. Burgemeester Scheeres zorgde 's middags nog voor een verrassing door namens Holland VVheelers drie rolstoelen te komen aanbieden. Deze blijven in het park, zodat gehandicapten die met een grote rolstoel komen, terecht kunnen op de kleinere stoelen. Namens de BGS mocht de burgervader drie konijnenhokken voor de kinderboerderij en tuingereedschap voor de heem- tuin aanbieden, want deze delen van het park zijn ook toegankelijker gemaakt voor gehandicapten. SCHIEDAM In een wo ning aan de Van Marum- straat is zondagbnacht een man doodgeschoten. Het stoffelijk overschot werd even na middernacht aange troffen. De identiteit van het slacthoffer is nog niet be kend. Buren hadden even na middernacht de politie ge beld nadat zij in een belen dende woning schoten had den gehoord. Toen politie mensen van het district Schiedam ter plaatse kwa men, werd in de woning de inmiddels door schotwonden om het leven gekomen man gevonden. Korte tijd later meldde zich aan het politiebureau een 20- jarige Rotterdammer als ver dachte en rond half drie zon dagnacht gaven nog twee Rotterdammers van 21 en 26 jaar zichzelf aan bij een poli tiebureau in Rotterdam- Zuid. De drie verdachten zijn voor nader verhoor en on derzoek ingesloten. SCHIEDAM Ouders van kinderen op basisschool de Singel of de peuterspeelzaal hebben genoeg van de chaoti sche verkeerssituatie die hier 's morgens en vooral 's mid dags ontstaat. Het brengen en halen van het kroost met de auto is hier debet aan: de Sin gel staat vaak vast met ron kende auto's. De ouders die vrezen voor hun eigen veilig heid en die van hun kinderen zijn nu zelf acties gestart om de straat weer toegankelijk en gevarenvrij te maken. Ernstige ongelukken zijn geluk kig nog niet gebeurd, maar daar willen de ouders niet op wach ten, want wel zijn er al kinderen aangereden. Zij kwamen er ge lukkig zonder al te veel kleer scheuren vanaf, maar onlangs werd de destructieve kracht van auto's weer getoond toen een fiets kapot werd gereden. De si tuatie is velen al lange tijd een doorn in het oog. „Auto's wor den op elk vrij stukje straat of stoep gezet. Er zijn ook automo bilisten die hun auto midden op straat tot stilstand brengen. Vaak staat de hele straat vol wachtende auto's met draaiende motoren met als gevolg stank, irritaties en vooral gevaar", zo wordt er geklaagd. Bewoners met een parkeervergunning kun nen vaak niet parkeren omdat er al ruim voor het uitgaan van de school ouders zonder parkeer vergunning in hun auto zitten wachten. Karin Cox, één van de verkeer- souders: „Automobilisten kun- 51 nfi nen zich soms niet voorstellen dat ze een gevaar zijn, omdat ze 'toch stilstaan'. Maar kinderen verwachten geen wegrijdende auto's, zeker niet op de stoep. Ga maar eens op je knieën tus sen twee auto's in zitten, want zo groot zijn kinderen. Je ziet niets en wordt niet gezien. Bovendien veroorzaken de stilstaande au to's agressie als anderen erlangs willen die geen kinderen komen brengen of halen. Als een geïrri teerde automobilist er dan uit eindelijk doorkan en wegstuift, is dat heel gevaarlijk. Want kin deren kijken gewoon niet uit, hoe vaak je dat ook tegen ze zegt." Samen met de wijkagent en de schooladoptant van de politie, de gemeente, Veilig Verkeer Ne derland en een vertegenwoordi ger van de bewonersorganisatie, hebben enkele ouders nu de hei lige koe bij de horens gevat en een actie op poten gezet. Er zijn al fietsbeugels en paaltjes ge plaatst om parkeren op de stoep tegen te gaan en deze week zijn ouders en kinderen, ondersteund door de school, begonnen met ludieke acties, zoals de slag boomactie, het neerzetten van een levensgrote pop met verwon dingen en het uitdelen van brief kaarten. De twee weken daarna komt het Wijkserviceteam in ac tie, waarbij wordt aangesloten op het project 'Verzet je blik', er worden dan waarschuwingen uitgedeeld aan foutparkeerders. Autootje pesten „Het is een aardige actie", bena drukt Cox, „we willen geen 'au tootje pesten' en mensen verbie den met de auto te komen." De actievoerende ouders willen la ten zien dat het zo niet verder kan, omdat de veiligheid in het geding is. Aan de automobilisten worden alternatieven geboden om hun blik even neer te zetten, want op 1 minuut lopen van de school kan normaal worden ge parkeerd. 's Ochtends tot negen uur kan dat gratis, daarna moet weliswaar een parkeerkaartje worden gekocht maar kan men staan op de Marconiweg ter hoogte van de Marconihove, hier kost 7,5 minuut parkeren een kwartje, op de Rotterdamse- dijk en de Broersvest kan men bij een parkeermeter gaan staan en ook de garage bij de Nieuwe Passage is een mogelijkheid. Op maandag, dinsdag en woensdag betaalt men hier de eerste twee uur zelfs helemaal niets, wordt de ouders verteld. Sommigen zijn zich door de actie al bewust geworden van de gevaarlijke si tuatie. „Maar er blijft natuurlijk altijd een minderheid die verve lend reageert." Deze mensen kunnen vanaf 7 juni wel met de neus op de feiten worden ge drukt, want dan wordt het me nens: de politie gaat regelmatig controleren en overtreders kun nen een bekeuring van 90,- verwachten. heel 2.89 A.H. - Call Call - Etos Blockshop - Retourette Croenelaan, Schiedam **ia+ev> 16-46 Ityaouai SCHIEDAM Het kwikgehalte van bodem, waterbodem en regenwormen in het veen weidegebied Midden-Delfland is de afgelopen vijftien jaar toegenomen. In het gras is tegenwoordig echter minder kwik te vinden. Dit blijkt uit een onderzoek van de provincie Zuid-Holland. Een verklaring voor deze ontwikkeling wordt niet gegeven. De provincie stelt dat de milieukwaliteit in Midden-Delfland de afgelopen vijftien jaar niet is achteruitgegaan. In waterbodems, gras en fauna voldoen de metaalgehalten aan de milieunormen. Goed nieuws is de afname van het loodgehalte in mollen. Ook de kwaliteit van de slootvegetatie is betrekkelijk goed. De belangrijkste probleemstoffen blijven stikstof, fosfaat, koper en cadmium. Ook uit de lucht komen nog steeds veel metalen, afkomstig van de industrie. Verzuring, vermesting en de kwaliteit van het oppervlaktewater blijven zorgen baren. De verzuring komt in het natuurgebieden tot uiting in de toename van zuurminnende plantensoorten, haarmossen en veenmossen. Ook de achteruitgang van de dotter bloem wijst op verzuring. Midden-Delfland is een aangesloten gebied tussen Schiedam, Spaland, Maasland, Woudsepolder en Delfgauw. Door de afwis selende bodemgesteldheid is er een grote diversiteit aan natuur, zoals een rijke vogelpopulatie. Het gebied wordt bedreigd door de stedelijke en industriële omgeving. ^handgemaakte moccasins, super zacht Milieu T- i. i. NS i' •S'. Nieuwe Stadsblad Grote keuze herenschoenen bij Dykstal Broersvest 135 - Schiedam Centrum Tel 010-426 84 92 DAT IS DUIDELIJK Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 rente in de offerte is 9 maanden gegarandeerd 0,5% afsiuitprovisie over het hypotheekbedrag een laag rentepercentage: Informeer bij VSB Bank naar de voordelige en flexibele voorwaarden. Neem de brochure mee! Wijzigingen voorbehouden VSB. Daar kom je verder mee. Ouders tegen eigen auto's N N x. X Met ludieke acties proberen kinderen en hun ouders de Singel weer verkeersveilig te krijgen. Romantisch en toch trendy, dit bistrostoeltje. Blank gelakt metaal, met een rond gevlochten zittinkje. Een juweeltje voor ieder hoekje van de tuin. Van 49.- voor PIJNACKER Rijskade la, Tel. 015-3610000 www.lntratuin.nl HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Di. t/m za. vanaf 9.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur. Broersvest 135 3111 EE Schiedam Tel.: 010-426 84 92 Op maandag 24 mei, 2' Pinksterdag is ONS Milieu gesloten. In verband hiermede vindt het legen van de grijze minicontaine en het ophalen van de huisvuilzakken op andere dagen plaats. Op dinsdag 25 mei legen wij de grijze minicontainers van maandag 24 mei. Op donderda. '7 mei halen wij de huisvuilzakken van maandag 24 mei op. 7,et uw minicontainer 'f luiisvuilzak pas op de opliaaldag, niet eerder dan 05.00 uur 's ochtends, buiten. IV O •:t;

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 1