Recreatieschap Rondje pontje Nieuwe wandelroute door Hitland Hitlandbos (25J jaar Naar de baby-Hooglanders Elke week grandioze prijzen bij de "Er op uit9 rebus Op een banaan over het Brielse Meer k I I i 1 k k DEZE WEEK LEKKER NAAR BUITEN Ceders van Libanon Alle schapen aan de beurt Sportief bezig inTiekamp mm 1 Zuiderpark dagen op 29 en 30 mei Ideeënpagina Door Hitland... a risrsMsi 15% korting a a a 1 MSJfaisisfa a 25% korting a a a 25% korting M 0 20-1012 20/5/99 Dit is de actieve ideeënkrant voor Rotterdam en omstreken. In deze krant vindt u tips om op een leuke manier uw vrije tijd in een natuurrijke omgeving te besteden. In Rotterdam en directe om gevingzijn prachtige fiets- en wandelroutes uitgezet. Daarnaast is er in de mooie natuurgebieden nog veel meer te doen: skeeleren, mountainbiken, rotsklimmen, vissen, paardrijden, kanovaren, deltavliegen, golfen, een kinderboerderij bezoe ken...De Er-op-uit Actiekranten verschijnen deze lente in De Havenloods op 20 mei, 27 mei, 3 juni en 10 juni. Komende herfst pakken we de draad weer op met uitgaven op 9 september, 16 septem ber en 24 september. Er worden speciale wandel- of fietsroutes beschreven, waarbij routekaarten staan afgedrukt. Wie de kaart en routebeschrijving uit de krant knipt, kan meteen op pad! Maar er is meer. Elke week hebben we een rebusprijsvraag met mooie prijzen. Wie de weke lijkse rebus oplost maakt kans op prachtige sportieve prijzen. U leest het al; er is deze lente en herfst genoeg te doen met de Er-op-uit Actiekranten. VEEL PLEZIER. Zo dicht bij de huizen en toch helemaal buiten. Dat is de ver rassing die het natuur- en re creatiegebied Hitland voor u in petto heeft. U vindt het tussen de gemeenten Capelle aan den IJssel en Nieuwerkerk aan den IJssel, ten oosten van Rotterdam. Het recreatieschap Hitlandbos omvat op 250 hectaren zowel bos- en natuurgebied, waterpar tijen, speel- en ligweiden en wan del- fiets- en ruiterpaden als een parkeerterrein, een ijsbaan, een jeu-de-boules-baan en de open bare golfbaan Hitland. Het hele gebied is doorsne den met fiets- en voetpaden. Een speciaal natuurpad met informa tiepanelen aan de kant zorgt er voor dat u alles te weten kunt ko men over de flora en fauna ter plekke. In het zuidelijke gedeel te zijn grote vijverpartijen en bospercelen. Ook liggen er stuk ken moeras en drassige gronden waarin vlonders en 'knuppelpa den' zijn gelegd om u er droog doorheen te helpen! Informatie over tochten (skee leren, kanovaren, wandelen en fietsen) door het recreatiegebied kunt u krijgen bij de receptie in het golfhuis. In het kleinste poldertje van Nederland ligt Park Schoonoord, Achter het monumentale toegangshek aan de Kievitslaan ligt een oase van rust in het drukke centrum. Een oude muur omsluit een tuin die vol ver rassingen is. Wie had er in Rotterdam bijvoorbeeld ceders uit Li banon verwacht? Er liggen talrijke, soms piepkleine, vij vertjes, er is een kleine wa terval en een monumentje herinnert aan een vroegere eigenaar van de tuin, een lid van de familie Mees. En er zijn natuurlijk vogels en bloemen, heel veel bloe men: van de vroege lente tot in de late herfst. Tel. voor meer informa tie: (010) 417 29 96. ROUTE Pontjes moeten we in ere hou den. En ermee varen als dat kan. Tussen de Noordvliet (Kwakel- weg) en de Bommeer (Broekpol der) in Midden-Delfland is tot .oktober dagelijks van 10 tot 6 uur veerpont 'De Kwakel' in de vaart. Het veerpontteam, dat be staat uit deskundige en enthou siaste vrijwilligers, vertelt de pas sagiers graag allerlei wetens- In de maanden mei en juni ko men successievelijk alle scha pen, die aan Recreatie Rotterdam zijn toevertrouwd, aan de beurt om van hun wol te worden ontd aan. Dat gebeurt tijdens een schaapscheerfestijn. Als u van een van deze knip penen getuige wilt zijn, volgt hier het rijtje: zaterdag 29 mei. vanaf 11 uur, kinderboerderij De Molenwei, Brammertstraat 10, zondag 30 mei, vanaf 10.15 uur, De Kooi, Maeterlinckweg 85, zaterdag 5 juni, vanaf 10 uur, De Bokkesprong, Tjalklaan 90, zondag 13 juni, vanaf 11 uur, De Blijde Wei, Bergse Linker Rottekade 435 LA=linksaf, RA=rechtsaf, RD=rechtdoor Startpunt: Openbare golfbaan Hitland, golfhuis, restaurant. Langs de driving-range rich ting de jeu-de-boules-baan. Om de jeu-de-boules-baan heenlo pen en aan de achterkant hiervan een graspad in. RD eerst over een stenen brug en daarna over een houten brug. LA en RD tot de krui sing met fietspad, klein stukje LA en meteen RA. Bij de vlonders het vogelrustgebied in. Na de vlonders, bij het bank je, niet het schelpenpad op, maar RA richting Oudekerkselaan. LA de Oudekerkselaan in. Vlak voor de brug RA. Volgende kruising LA. Na circa 900 meter LA de 's Gravenweg op. Bij de verkeers lichten langs het fietspad, de Schielandweg/golfbaan op. Aan het einde van de golfbaan LA het Oudekerkselaantje in. Voor meer informatie over recreatieschap Hitlandbos of golfbaan Hitland kunt u bellen met (0180) 31 71 88 (alle dagen van 9 tot 17 uur). Adres: Blaar- dorpseweg 1, 2911 BC Nieuwer kerk aan den IJssel. Op zaterdag 29 mei viert het recreatieschap Hitlandbos zijn 25-jarig bestaan. Die dag kunt u tussen 10 en 16 uur op verschil lende manieren kennis maken met de mogelijkheden van het gebied. Het verzamel-infor- matiepunt is het golfhuis in Hitland-Zuid. U kunt kiezen uit een ontdekkingstocht, kano va ren, paardrijden, een kennisma king met de golfsport, skeeleren en nog veel meer. Ook zullen de jeugdnatuurwacht en de padvin ders aanwezig zijn. waardigheden over het gebied. Voetgangers en fietsers kunnen op een leuke manier voor twee kwartjes (fiets met aanhanger: 1,25) een reuzenfiets- of wandel tocht bekorten en, halverwege de oversteek, even aanleggen bij 't Jachthuis. Vanaf het caféterras hebt u een prachtig uitzicht over het na tuurreservaat 'De Vlietlanden'. Wie alle lammetjes al gezien heeft, kan naar de Johannapolder in de Albrandswaard en smelten bij de aanblik van twee kalfj es van de Schotse Hooglanders die daar grazen. De beestjes - een jongen en een meisjë - zijn dit voorjaar ge boren en maken het evenals hun moeders opperbest. De Johanna polder vindt u vlakbij de Rhoon- se grienden en het recreatiebad Albrandswaard. U kunt daar, en in de Carnis- se grienden, aansluitend uw hart ophalen aan de lentepracht van het IJsselmondse natuurgebied. Héél veel bloemen en planten in - bloei en de vogelstand in uiterst opgewonden staat. Overigens is de Munnikendevel voorlopig dicht om de vogels de kans te ge ven ongestoord hun jongen te krijgen en groot te brengen. Waar waan je je op tien kilo meter van hartje Rotterdam toch in de Ardennen, Zweden of Ame rika? Dat moet wel recreatiege bied Rottemeren zijn Daar immers heeft het Buiten sportcentrum Tiekamp een ge varieerd aanbod van arrange menten voor sportieve dagen, met onder meer kanovaren, mountainbiken, klimmen en sur vival. Datje er dat on-Rotterdam- se gevoel kunt hebben komt door de ligging van het terrein: midden in de natuur én aan de voet van een heuvel. Alle activiteiten van het cen trum gebeuren onder leiding van deskundige instructeurs. Die leg gen de nodige technieken'uit en zorgen voor de veiligheid van de recreant, Meer weten? Buitensport centrum Tiekamp, telefoon (010) 52 21 380. Doe mee met de prijsvraag. loods Ook de meest verwende wa tersporter komt op Voorne-Putten aan zijn trekken. Waar je gaat of staat in het gebied; altijd stuit je wel op een plas waar vele vormen van watersport worden beoefend: zeilen, zwemmen, vissen, kanoën en waterfietsen. Wie nog snellere uitdagingen zoekt kan op het Brielse Meer waterskiën, wake en kneeboarden en zelfs een ul tieme ervaring als 'banana-gli- ding' beleven! In het recreatie gebied Bemisse worden kano cursussen gegeven en .ook kan je er terecht voor adventures en survivals. Enkele watersportbe drijven op het eiland willen u ac tief kennis laten maken met deze boeiende sporten. Tegen inlevering van de bon nen kunt u, individueel of in groepsverband, gebruik maken van aantrekkelijke kortingen. [Hl MS Waterskischool ME2 06 - 5149 14 02 MSMSMSMBMBMS1 SM Boertje Botenverhuur 06-22 67 0967 JSlSMSMSfSISISJSISfSJ ISISlr^SISfS'Sl flüSSISI K.A.B. Events (0181)39 9043 MSMSMSISMSMSM Het Zuiderpark staat op zaterdag 29 en zondag 30 mei bol van de buitenactivi teiten. Op de kinderboerde rij De Molenwei zal zater- dags vanaf 11 uur een echte schaapscheerder de scha pen van hun wol afhelpen. Ook geven er een touw slager, een pottenbakker en een mandenvlechter de monstraties van hun am bacht. Op zondag komen de hondenliefhebbers aan de beurt. Honden laten zien hoe veel ongekend talent ze be zitten. In het natuur- en mi lieucentrum De Molenwei is de tentoonstelling 'Eerlijke handel' ingericht. De expo sitie toont welke gevolgen onze koopgewoonten heb ben voor het milieu en de "mensen in de Derde Wereld. De gemeentewerf Char- lois (Gemeentewerken Rot terdam) is beide dagen aan wezig met een stand. Men geeft er uitleg over het werk dat verricht wordt aan het natuurbeheer in het Zuiderpark. De Zuiderparkdagen beginnen om 11 uur en du ren tot 16 uur. Toegang is gratis. De kinderboerderij en het natuur- en milieu centrum zijn te vinden aan de Brammertstraat 10. m Hitlandbos De 'Er op uit-ideeënkrant' is een uitgave gemaakt in opdracht van de stichting VW Rotterdam, de recreatieschappen Voorne-Putten, IJsselmonde, Hitland, Midden-Delfland en Rottemeren, de gemeentelijke diensten Recreatie Rotterdam en Gemeentewerken en stichting het Zuidhollands Landschap. Deze uitgave is tot stand gekomen buiten de redactionele verantwoordelijkheid van De Havenloods, oplage: 647.892. in Groot Rotterdam. Met dank aan: Ronald Smit (DLG) Redactie: Patrick Blom, Ap de Bruyn, Rob Hendriks, Lucinda Kroos, Karen Kwikkers, Ad de Mooij Marina Vasenna, CarolienWierks Eindredactie: Michiel Houdijk (Trichis) Vormgeving: Frans du Prée Pe Havenloods) Restaurant Van Rijckevoreel bos recreatie open water open gebied wandelroute fietspaden wandelpaden parireerteneri dienst landelijk gebied Een paar inline skate's vanTechnica, t.w.v. 375,- Tter beschikking gesteld door: SffnascHemnois Schrijf het antwoord op een briefkaart en stuur die voor 10 juni a.s. naar: De Havenloods Promotie Postbus 1980,3000 BZ Rotterdam, onder vermelding van 'Recreatieschap Hitlandbos' De winnaars krijgen schriftelijk bericht; ver meld daarom altijd naam en adres! Er zijn zeven afleveringen van deze prijs vraag. De actie loopt tot en met 1 oktober 1999. gevestigd zuidoever Brielse Meer biedt aan tegen inlevering van deze bon: kennismakingsles waterski 10% korting skimaterialen en kleding. Vooraf telefonisch afspreken via gevestigd aan de noordoever v/h Brielse Meer biedt aan tegen inlevering van deze bon: jpp uur prijs huur kano, waterfiets of roeiboot. Vooraf telefonisch afspreken via (v/h Kano en Adventurecentrum Bernisse) gevestigd recreatiegebied Bernisse biedt aan tegen inlevering van deze bon: op uurprijs huur kano. Vooraf telefonisch afspreken via 0 STUDIO DE HAVENLOODS V

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 15