BREED IT Logeren met HotelTicket Ouwehands is twee tijgerwelpjes rijker Ingewikkelde waterstunts lijken zo simpel op Walibi-Flevo Internationale verzamelaarsbeurs om van te watertanden W f# A Midzomernachtfeest op Groenland voor kinderen Lentewandeling in en bij Arboretum T rompenburg Veel snoepen levert gratis bios op mmsMMB Zeeschilders in Egmond aan Zee 20-1004 In het Egmondse museum Prins Hendrik de Zeevaarder is tot en met 31 juli werk te bewonderen van acht leden van de Nederlandse Vereni ging van Zeeschilders. Kunst werken waarin uiteraard de zeevaart centraal staat. Doelstelling van de Nederlandse Vereniging van Zeeschilders (op gericht in 1953) is het bevorde ren van de beeldende kunsten die betrekking hebben op de zee en alles wat er aan grenst of zich er op beweegt. De ruim twintig ver enigingsleden variëren van zeer precieze technici die op de hoog te zijn van ieder scheepsdetail tot ruige registrateurs met een breed gebaar en een bewogen expres sie. De afgelopen jaren heeft de vere niging onder andere geëxposeerd in de scheepvaartmusea van Amsterdam en Rotterdam, het Marine- en Reddingsmuseum te Den Helder. Panorama Mesdag in Den Haag. de visserijmusea van Scheveningen en Vlaardin- gen en Noord-Amerika's be langrijkste maritieme museum. Mystic Seaport in Connecticut. Ook uit de expositie in het mu seum Prins Hendrik de Zeevaar der zal blijken hoe verschillend één onderwerp kan worden be naderd. De werken van Winni- fred Bastian. Ingrid Dingjan. Hans Eschauzier, Maarten Groot. Hens de Jong. Jaap Ploos van Amstel. Peter de Rijcke en Geert Jan van Meurs vormen samen een levendige en inspire rende tentoonstelling. Het museum, officieel geopend in 1994. is gelegen in de Prins Hendrik Stichting: een verzor gingshuis dat huisvesting en ver zorging biedt aan 160 oud-zee varenden en oudere inwoners van Egmond. Prins Hendrik de Zeevaarder (1820 -1879). broer van Koning Willem 111. legde in 1874 de eerste steen voor het gebouw en verleende zijn finan ciële steun en zijn naam aan de Stichting. In het museum is van alles te zien over de historie van de scheepvaart, waaronder mari tieme prenten en schilderijen, zeekaarten, antiquiteiten, voor werpen. foto's en - de trots van het museum - een prachtige ver zameling scheepsmodellen. Een groot deel van deze modellen is in de loop van de jaren met toewijding vervaardigd door be woners van de Prins Hendrik Stichting. Het oudste model da teert uit 1875. Museum Prins Hendrik de Zee vaarder, Voorstraat 41 in Eg- mond aan Zee is geopend op dinsdag t/m zondag van 10.00 - 17.00 uur. De toegang is gratis. Sinds kort kunnen vakantiegan gers met het HotelTicket goed koop in hotels overnachten. Dit nieuwe vakantieconcept is on langs op de Nederlandse markt geïntroduceerd. Voor slechts f 45,- kunnen twee personen minimaal twee en maxirhaal twaalf nachten in een hotel naar keuze overnachten. En dat allemaal voor f 45,-. De Bos Travel Group uit Sittard brengt het concept als tegenhan ger van de Hotel Bon op de markt. Het grote hotelaanbod van het HotelTicket is ook te bekijken en te bestellen via de internet-site www.hotelticket- .com. Met het HotelTicket kunnen consumenten die op een goedko pe manier een leuke korte va kantie willen boeken, een keuze maken uit bijna 100 speciaal ge selecteerde romantische hotels in Nederland. België. Duitsland en Luxemburg. En dit aantal hotels neemt nog steeds toe. Via de telefoon of de internet-site is het HotelTicket makkelijk te bestel len. De consument ontvangt bij de bestelling van de bon een zeer uitgebreide catalogus met alle informatie over de deelnemende hotels. Naast het grote prijsvoordeel biedt het HotelTicket een ruim aanbod aan gezellige familieho tels. De hotels die in de gids zijn opgenomen variëren van één tot vier sterren. Daarnaast heeft de consument ook het voordeel dat er geen boekingskosten zijn ver schuldigd. De enige tegenpresta tie is dal gebruikers van het Ho telTicket hun ontbijt en diner in het desbetreffende hotel nutti gen. Voor meer informatie: www.ho telticket.com of de HotelTickel- telefoon: 046-411 17 11. Er zijn twee gezonde Amurtijgertjes geboren in Ouwehands Dierenpark. De twee mannelijke welpjes, die op 1 april zijn ge boren, hebben de prachtige namen Koról en Jantar gekregen. Dit betekent in het Russisch respectievelijk koning en amber kleurig. Het zijn nakomelingen van Amba en Vanilka, de twee Amurtijgers die in het twee jaar geleden geopende tijgerbos le ven. Moeder Vanilka en de kleintjes maken het goed. Tot nu toe zijn Vanilka en haar jongen afgezonderd geweest van de buitenwereld. In het kraamverblijf hebben ze de eerste zes weken alle rust gekregen om aan te sterken. De welpen zijn kerngezond en groeien goed. Daarom mogen ze eind volgende week naar het tussenverblijf waar bezoekers een glimp van de tijgerfamilie op kunnen vangen. Of ze ook snel te zien zullen zijn hangt echter helemaal af van de 'nieuwsgierigheid' van de dieren. Eind juni mogen de tijgertjes waarschijnlijk het grote Tijgerbos in. Ouwehands Dierenpark ondersteunt natuurbeschermingsprojecten in het eigenlijke leefgebied van de Amurtijger. Een voorbeeld hiervan is de samenwerking met Global Survival Network (GSN). Deze organi satie is actief met anti-stroperij-brigades in het Verre Oosten met de naam AMBA! Deze teams proberen de tijgers te beschermen tegen de Russische maffia, Chinese smokkelaars en professionele stropers. Volgens Walibi-Elevo directeur Hans van Driem is het publiek nog altijd niet uitgekeken op het in 1995 geïntroduceerde 'King Solomon's Mines'. 'Sinds de introductie van deze wat wij een Movie Stunt Spectacular noemen, hebben ruim twee miljoen mensen de show bezocht,' onderbouwt Van Driem zijn stelling. 'Wij meten namelijk steeds de belangstelling.' Maar toch blijkt het bij Walibi tijd voor een nieuwe show. Zo mogelijk nog spec taculairder: Spv Catcher 'The return of Crum'. Gelegen in één van de natste delen van Nederland heeft Wali- bi-Flevo voor de nieuwe attrac tie een voor de hand liggende keuze gemaakt. 'We hebben zo veel water bij de hand en dus is de keuze voor een watershow makkelijk gemaakt.' klinkt het eenvoudig uit de mond van Van Driem. 'Speciaal voor Walibi hebben we een watershow laten schrijven, waar veel spektakel in zit. Speedboten die op een klein stukje water bijna tachtig kilo meter per uur halen, professio nele waterskiërs die hun stunts laten zien. maar ook echte ont ploffingen en natuurlijk veel hu mor.' Spy Catcher 'The return of Crum' is een show geworden waarbij vooral de wat oudere kinderen die van actie houden aan hun trekken komen. Op een internationale bijeenkomst van spionnen laten de aanwezigen hun kunne zien, terwijl slechte rik Elias Crum van de gelegen heid gebruik maakt om te probe ren hen in één klap uit te schake len. Het is een imponerend gezicht als de moerasboot van de zwart- gemaskerde slechterik met veel lawaai op het podium afkomt, terwijl ook de spectaculaire sprongen met jet-ski's vooral de oudere jeugd aanspreken. Dank zij de grote dosis humor in de show wordt het voor de kleinere kinderen echter nooit echt eng en is Spy Catcher 'The return of Crum' een echte familieshow ge worden. Na het nog altijd populaire King Solomon's Mines geeft de nieu we show volgens directeur Van Driem de richting aan waarin Walibi verder wil. 'Het punt van een show is, dat het er makkelijk uit moet zien, maar dat het in feite heel moeilijk is. Dat geldt zeker voor onze nieuwe show. Juist omdat alles op en rond het water gebeurt, is het technisch veel gecompliceerder. De kans dat er iets misgaat blijft steeds aanwezig, maar ook als dat ge beurt, moet de show toch in het vastgestelde tempo doorgaan.' Attracties en show Met de première van de nieuwe show, wordt duidelijk dat Wali bi-Flevo zich op twee sporen blijft concentreren, een mix van 'experience' en shows. Naast voor sommigen maagverkram- pende attracties als de supe rachtbaan El Condor en de ra ketlancering Space Shot zullen stuntshows ook in de toekomst een belangrijk gezicht van het attractiepark blijven. Met meer dere effecten. Want waar een show voor de bezoekers even de kans biedt om een half uurtje bij te komen van alle vermoeienis sen, zorgt het er ook voor dat de attracties tijdelijk worden ont last. 'Een belangrijk voordeel.' vindt de directeur. 'Tijdens een show haal je in één keer 1200 mensen uit het park, waardoor de rest van de bezoekers bij de attracties sneller aan de beurt komen. En dat is belangrijk, want mensen zijn steeds minder bereid lang te wachten voor een attractie.' Walibi-Flevo heeft met ingang van dit seizoen de openingstij den aangepast. Praktisch bete kent dat dat het park op drukke dagen langer open blijft dan op rustige dagen, terwijl in voor- en naseizoen alleen in het weekend en tijdens vakanties bezoekers worden ontvangen. Het park gaat steeds open om 10.00 uur en sluit afhankelijk van de dag om 17.00, 18.00 of 19.00 uur. Zowel vanuit de richting Hilver sum als vanauit de richting Har derwijk is de locatie van het park met borden aangegeven. Party- en congrescentrum De Meijert in Mijdrecht staat op tweede pinksterdag van 10 tot 16 uur in het teken van Coca- Cola. De frisdrank met de be kendste merknaam ter wereld is het onderwerp van de groots opgezette internationa le verzamelaarsbeurs. Verza melaars uit heel Europa laten hier aan de hand van histo risch reclamemateriaal, objec ten en gebruiksvoorwerpen zien waaraan Coca-Cola zijn succes te danken heeft. In 1886 brouwde de apotheker John Styth Pernberton in Atlan ta voor het eerst de siroop voor Coca-Cola. Verkoop gebeurde aan de soda-fountain bar in de steden. In 1894 werd Coca-Cola voor het eerst in flesjes verkocht, op deze manier kwam Coca- Cola ook beschikbaar voor de mensen op het platteland. In 1899 kochten Benjamin Thomas en Joseph Whitehead voor één dollar het alleenrecht om Coca- Cola te bottelen van Asa Cand ler, de stichter van The CocaCo- la Company. Populairste frisdrank van de VS Rond de eeuwwisseling was het de populairste frisdrank van de Verenigde Staten geworden. Om zich van de, concurrentie te on derscheiden liet The Coca-Cola Company in 1915 het beroemde flesje ontwerpen, waarvan de vorm door eenieder herkend kon worden. Zelfs in het donker of aan scherven van het flesje was het zonder meer duidelijk dat het een Coca-Cola-flesje betrof. Tijdens de Tweede Wereldoor log veroverde Coca-Cola in het kielzog van het Amerikaanse le ger de rest van de wereld. De vaak unieke voorwerpen uit deze periode kunnen op deze verza- melbeurs gevonden worden Na de oorlog groeide Coca-Cola uit tot het symbool van de Ameri kaanse cultuur en 'the American way of life'. Enige echte kerstman Een aantal standhouders op de verzamelbeurs besteedt speciale aandacht aan de typisch Ameri kaanse kerstman, die zijn we reldwijde populariteit te danken heeft aan zijn jaarlijks optreden in Coca-Cola reclames. Sinds in 1931 Haddon Sundblom deze Santa voor Coca-Cola tekende is hij voor de hele wereld de enige, echte kerstman. Bekendste beeldmerk ter wereld Het Coca-Cola logo is het be kendste beeldmerk ter wereld. Elke dag grijpen honderden mil joenen mensen in bijna 200 lan den naar Coca-Cola om hun dorst te lessen. Waar heeft Coca- Cola deze populariteit aan te danken? De Coca-Cola verzamelaars beurs toont de voorwerpen van de mythe rond de vaak geïmi teerde, maar nooit geëvenaarde frisdrank. In 1915 gooide Coca-Cola een nieuw wapen in de strijd tegen de concurrentie: het flesje met de unieke, golvende vorm. Dit jaar is het bijna 85 jaar geleden dat deze verpakking officieel werd geregistreerd. Inmiddels herkent 90 procent van alle mensen ter wereld dit flesje direct als Coca-Cola-flesje! Het wereldwijde succes van Coca-Cola is te danken aan de constante verkoopformule: overal verkrijgbaar, met dezelf de kwaliteit, in dezelfde verpak king en met dezelfde boodschap. Zo kon een frisdrank uitgroeien tot een symbool, een levensstijl. De reclamecampagnes volgden nauwlettend de mode en trends van hun tijd. Wie de geschiede nis van Coca-Cola aan zich voorbij ziet trekken, krijgt daar door tegelijkertijd een aardig beeld van het leven van alledag door de jaren heen. Coca-Cola in het leven van alledag Van Londen's Times Square tot de missiepost in het Afrikaanse oerwoud: overal kom je Coca- -Cola tegen. Op sommige plaat sen is Coca-Cola zelfs het enige verpakte product dat te koop is. Coca-Cola is alom tegenwoordig en wordt door alle lagen van de bevolking gedronken. Beroemdheden als President Kennedy, Fidel Castro, de Beat les en onze eigen prinsessen, wer den allen gefotografeerd met een flesje Coca-Cola in de hand. Zij onderstrepen nog eens hoe wijd verbreid en sociaal geaccepteerd het drinken van Coca-Cola is. De beurs vindt plaats op 24 mei van 10-16 uur in party- en con grescentrum De Meijert in Mij drecht. Drive-in avondvoorstellingen in de open lucht met films die op een megascherm hun Nederlandse première beleven. Dat is in essentie de Twix Megamovie Tour die door ons land trekt. Elke voorstelling biedt plaats aan maar liefst 1.000 bezoekers. De Twix Megamovie Tour is op zaterdag 29 mei te zien op de Rotterdamse Mullerpier waar om 21.00 uur de comedy The Water boy met Adam Sandler wordt vertoond. Dj's van Radio 538 zorgen ervoor dat het binnenkomend publiek wordt getrakteerd op de laatste hits totdat om 21.45 uur het voorprogramma weer van start gaat. Een kwartier later start de hoofdfilm die om ongeveer 00.30 uur is afgelopen. Naarmate het langer licht blijft zouden de genoemde tijden enigszins naar achteren kunnen schuiven. Om een goede beeldkwaliteit aan de bezoekers te kunnen bieden is het noodzakelijk dat het donker is ten tijde van de voorstelling. Het grootste deel van de beschikbare ruimte op het afgezette terrein is gereserveerd oor bezoekers die per auto komen. Maar wie geen auto heeft kan een van de 400 plekjes uitzoeken op de tribune. Toegang tot de Twix Megamovie is gratis voor degenen die twee verpakkingen van de Twix 5-pack of Twix Minizakken naar de Megamovie meenemen. Met een bijbetaling van f2,50 en vier Twix single of Kingsize wikkels krijgt men ook toegang tot de openlucht- bios. Om verzekerd te zijn van een plaats in de megamovie kan men het beste naar de Reserveerlijn bellen: 0909-123 45 00 (55 ct per minuut). Wie zich via deze lijn opgeeft krijgt een reserveringskaart thuisgestuurd, samen met de benodigde Twix-verpakkingen geldt deze kaart vervolgens als entreebewijs. Kinderen van 8 tot en met 10 jaar kunnen bij hoge uitzonde ring, op vrijdag 18 juni een nach tje slapen in het Museon. De nacht staat in het teken van de tentoonstelling Eskimoland, de kunst van het overleven. Deelnemers zullen een echt Groenlands midzomernachtfeest beleven en zo ervaren wat het betekent als het 24 uur lang licht is. Bovendien wordt duidelijk wat er allemaal komt kijken bij het overleven in een poolkli- maat. De kinderen kunnen tij dens deze nacht een kijkje achter de schermen nemen van het Mu seon en een spannend spel spe len. Iglo's, kajaks, vissen in een wak en elkaar neuswrijvend begroe tende Eskimo's. Dat is het beeld dat velen hebben van het leven in de Arctic. Dat Eskimo eigen lijk een scheldwoord is, weten maar weinig mensen. Evenals het feit dat ook op Groenland MTV is te ontvangen en dat sneeuwscooters en GSM er hun intrede hebben gedaan. 'Eski moland, de kunst van het overle ven' gaat dieper in op de leefwe reld van de Groenlandse Inuit. De tentoonstelling is nog tot 10 januari 2000 te bekijken in het Museon. De midzomernacht begint vrij dag 18 juni om 20.00 uur en eindigt de volgende morgen om 8.30 uur. De kosten voor het midzomernachtfeest op Groen land bedragen f20,- per kind. Dit is inclusief overnachting in de tentoonstelling en ontbijt. Vanzelfsprekend is er gedurende de hele midzomernacht deskun dige begeleiding aanwezig. Op geven kan telefonisch bij het Museon, tel.: 070 - 338 14 17. De inschrijvingstermijn sluit op dinsdag 1 juni Er is plaats voor maximaal 50 kinderen (vol is vol!). Onder het motto 'Er op uit in 't Groen? Doen!' houdt Recreatie Rotterdam samen met Arboretum Trompenburg en Groenservice Zuid-Holland op zondag 23 mei een lentewandeling in en bij Arbore tum Trompenburg. Deelnemers aan de wandeling kunnen tussen 11 en 15 uur starten vanaf het ontvangstgebouw van Arboretum Trompenburg, Honin- gerdijk 86 in Rotterdam. Twee wandeltochten zijn uitgezet van respectievelijk 5 (met puzzelopdrachten voor kinderen) en 10 kilome ter. Het is ook mogelijk onder deskundige leiding van een gids deel te nemen aan een natuurexcursie. Deze excursie begint om 14 uur. Meedoen aan de wandeling en/of de excursie kost f2,- voor volwas senen en f 1,- voor kinderen tot en met 12 jaar, inclusief de toegang tot het Arboretum. Iedere deelnemer ontvangt een herinnering. Aanbevolen route: vanaf A 16, afrit 25 Capelle a/d IJssel Rotter dam-Centrum, daarna richting Rotterdam-Centrum. Na passeren Shellstation aan rechterzijde weg, verkeerslichten. Voorsorteren op tweede baan van rechts. Na verkeerslichten buigt deze baan naar rechts (bij paalklok). Tramrails kruisen en direct daarna scherp naar rechts en meteen weer links. De weg gaat hier naar beneden, aan de rechterzijde kan men parkeren. Openbaar vervoer: tramlijn 3 of 13 vanaf CS-Rotterdam, Honingerdijk halte Woudesteijn. Arboretum Trompenburg is een park met een breed scala aan bomen en planten. Dit unieke park dat sinds de vorige eeuw bestaat is zeer fraai aangelegd en vormt een groene long in Rotterdam. Bovendien is het voor liefhebbers zeer leerzaam, omdat bij elke plant en boom de benaming aangegeven staat. Iedereen die zondag 23 mei deelneemt aan de lentewandeling kan een stempelkaart krijgen. Deze wandeling is de elfde uit de serie van tweeëntwintig. Bij elke wandeling van Groenservice krijgt men een stempel. Bij acht of meer stempels heeft men een boompje verdiend. Aan het einde van het jaar wordt iedere deelnemer met acht of meer stempels op de kaart uitgenodigd om zijn of haar eigen boompje te komen planten in het Ruigeplaatbos te Hoogvliet. Informatie over deze actie kan men zondag krijgen bij het startpunt waar ook folders verkrijgbaar zijn over recreatiemogelijkheden zoals wandelen, fietsen en kanovaren. Men kan ook tevoren contact opnemen met Hans Hartmann van Groenservice Zuid-Holland, telefoon 010-298 10 60 (alleen tijdens kantooruren). O Met tachtig over het water en spectaculaire sprongen door DICK SNIJDERS Amerikaanse en Australische acteurs maken van Je nieuwe show een groot spektakel De wereldberoemde Santa tm.

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 9