Varken op luchtplaats voor delinquenten Verhuizing van Artoteek Kersvers. rpnkjuweettje i^intratuin loods 925.438 Hennepplukker onder rubberboot Vervanging zieke museum directeur 'Nieuwbouw is cadeautje en moet niet worden gereduceerd tot parkeerprobleem 'Peloton juristen klaar om bouw ziekenhuis te dwarsbomen' Kuitert op Europese lijst l 1 I I PAUL BERG VSB Svea- hypotheek VERS CHI JNT IN DE GEMEEN TE S C Hl E D AM KMK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S* TOTALE OPLAGE: NS SCHIEDAM Naar aanlei ding van klachten over stanko verlast hebben Schiedamse poli tiemensen donderdagmiddag rond half vijf een onderzoek in gesteld in een voormalig winkel pand aan de Rembrandtlaan. Even leek het erop dat ze net te laat waren, want hoewel er in de kelder van het pand een hennep kwekerij werd aangetroffen, bleek er juist te zijn geoogst. Een echter nog zeer doordringende hennepgeur leidde de politie naar een in het pand liggende omgekeerde rubberboot. Hier onder bevonden zich drie vuil niszakken net geplukte hennep- toppen en de plukker die zich verborgen hield. De man, een 42-jarige Hagenaar, werd aange houden en de drie zakken top pen met een waarde van ruim 50.000 gulden zijn in beslag ge nomen. ACTIVITEITEN VOOR OUDEREN In dienstencentrum De 4 Molens wordt zondag 30 mei een koffie-inloop gehouden. De in loop begint om 11.00 uur en de toegang is vrij. Maandag 31 mei kunnen liefhebbers van klaverjassen terecht in dienstencentrum De Woudhoek. De kaarten worden om 19.30 uur geschud en deelname kost 2,50 per maand. OPTICIEN Paul Berg over... specialistisch oogonderzoek: rente in de offerte is 9 maanden gegarandeerd 0.5% afsluitprovisie over het hypotheekbedrag een laag rentepercentage: Informeer bij VSB Bank naar de voordelige en flexibele voorwaarden. Neem de brochure mee! 1 VSB* BANK Een varken van drie- tot vierhonderd kilo op de luchtplaats voor delinquenten. Dat merkwaardige ta fereel was maandagmiddag gade te slaan op het politiebureau aan het Bijdorpplein. Het varken werd door politiepersoneel nabij het bu reau opgemerkt toen het langs de kant van een druk kruispunt stond te grazen. „Vanwege de verkeersveiligheid en voor de bestwil van het varken hebben we ons over het dier ontfermd", zegt een politiemedewerker. „Het varken liet zich als een soort hondje door het bureau leiden, alleen at het dier wat uit de plantenbakken en ging er hier en daar een vuilnisbak omver. Daarna hebben we hem neergezet op de luchtplaats, die toch niet werd gebruikt." Al snel rees het vermoeden dat het varken was ontsnapt uit een nabijgelegen kinderboerderij. Omdat de eigenaar daarvan niet kon worden achterhaald, besloot de Schiedamse politie de bere den brigade in te schakelen om het varken af te voeren en voorlopig onder te brengen. Dat bleek uiteindelijk niet nodig, want de eigenaar verscheen bijtijds. Hij had het dier als biggetje cadeau gekregen, maar ze was uitgegroeid tot een enorm beest. Toen wist de eigenaar niet meer zo goed wat hij ermee aan moest en had het dier op een veldje achter het politiebureau gestald. Aan het eind van de middag, na de hereniging tussen de eigenaar en de 'dame* in kwestie, konden ze gezamenlijk huiswaarts gaan. SCHIEDAM Abe van der Werff gaat tijdelijk het team* van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat verster ken. Hij zal een gedeelte van de functie op zich nemen van directeur Diana Wind die wegens ziekte een wat lange re periode afwezig is. Al eni ge tijd wordt haar taak over genomen door het huidige personeel. Van der Werff runde de laat ste vijf jaar een zelfstandig adviesbureau en heeft zitting in besturen en stichtingen die zich bezighouden met beel dende kunst. Hij kent het Stedelijk Mu seum al jarenlang voorname lijk als enthousiast bezoeker en kenner. SCHIEDAM Het Holy- en Schieland ziekenhuis heb ben de voorgenomen fusie ver vroegd naar 1 juli. Dit maak te M. Rook, directeur van Holy, onlangs bekend tijdens een zogenaamde klankbord groepbijeenkomst over de stand van zaken van de nieuwbouw, waarbij het voor lopig ontwerp werd gepresen teerd. Aanvankelijk zou het samengaan van de ziekenhui zen plaatsvinden op het mo ment dat de eerste paal voor het nieuwe ziekenhuis de grond in zou gaan, volgens planning in het najaar van 1999. Dit concept is inmiddels ingediend bij het ministerie van Volksgezondheid. Anders dan omwonenden van het toe komstige fusieziekenhuis, leek de klankbordgroep vrij en thousiast en dat is volgens di recteur G. de Bey van het Schieland ook niet zo vreemd: „De nieuwbouw is een prach tig cadeautje voor de omge ving, met extra faciliteiten; er zijn allerlei behandelingen mogelijk waarvoor men nu bijvoorbeeld nog naar Rotter dam moet." Het gaat in juli om een juridi sche, ofwel 'koude' fusie, „de patiënten merken er niets van", verzekert De Bey, „beide zieken huizen blijven gewoon functio neren. Het is financieel aantrek kelijker om nu al samen te gaan en organisatorisch waren we al heel ver." 'Op maat en passend' Als we de poster met platte grond van het gebouw mogen geloven, dat op de avond werd uitgedeeld, krijgt Schiedam 'op De nieuwe naam voor het ziekenhuis is nog niet hekend, voorlopig wordt dus SSVZ aangehouden. een mooie locatie een op maat gesneden, passend ziekenhuis met een duidelijke structuur en een optimale flexibiliteit.' Dat hierover zowel bij omwonenden, als binnen de raadsfracties nog wel de nodige vragen bestaan, werd voor kennisgeving aange nomen. Rook liet nog eens we ten dat deze locatie tussen trein- rails, politiebureau en Polder vaart in 1991 was gekozen uit 16 locaties, vooral door de bereik baarheid. „Al komt men steeds met alternatieven, alle andere plekken zijn minder goed." Om dat de overheid parkeren een niet-noodzakelijke voorziening voor een ziekenhuis noemt, is er alleen geld voor parkeren op maaiveld en moesten er dus wat concessie worden gedaan. „Ik kan me de angst van omwonen den voor parkeeroverlast voor stellen, maar vanavond wil ik het daar niet te veel overhebben, het gaat nu om het inhoudelijke verhaal", en zo werd over dit probleem heengestapt. Architect Molenaar is evenmin bang dat hierdoor het project nog in ge vaar kan komen: „Dat zieken huis komt er wel. Overal waar je zoiets gaat bouwen komt tegen stand van bewoners. Intussen gaan we gewoon verder met de plannen. Een belangrijk kenmerk van het nieuwe ziekenhuis is het samen gaan van 'cure' en 'care' met minder bedden en meer ambu lante zorg. Dit alles komt in een lint van anderhalve kilometer gebouw, weliswaar zodanig op gevouwen en met verbindingen dat het volgens architect B. Mo lenaar van EGM 'compact' is. Alle buitenkanten worden benut voor toegangen en in het midden komt de centrale hal. De kron kelige oever van de Poldervaart komt terug in de meanderende, slingerende rand van de parkeer plaats en de tuin rond het zie kenhuis. De sfeer die het gebouw moet gaan uitademen zal Zwe- den-geöriënteerde wethouder Reijnhout wel aanstaan: om hiervan een idee te geven toonde de architect namelijk een dia van een Scandinavisch buitenhuis. De gevel van het vijf verdiepin gen hoge gebouw wordt opge trokken uit hout, glas en steen en voor het laatste materiaal wordt gedacht aan terracotta- kleurige, dakpanachtige stenen. Het interieur wordt uitgevoerd in pasteltinten. De wachttijden moeten in het nieuwe hospitaal worden terug gebracht, niet alleen als service voor de patiënten, maar ook omdat er simpelweg weinig ruimte is: „Het ziekenhuis is bomvol", aldus De Bey. Het ministerie heeft nog tot eind september om het plan af- of goed te keuren. Volgens plan ning gaan de tweede helft van 2000 de heipalen de grond in. De opening is dan begin 2003. SCHIEDAM Wegens de ver huizing naar de 's-Gravelandse- weg 806 is de Artoteek tot en met zaterdag 19 juni gesloten. Op deze nieuwe locatie kan men van buiten af'kunst kijken' door de grote etalageruiten. In de toe- Kersenhouten ledikant. Slaapvoorlichtersprijs f 3.650,- Chris Coppens komst hoopt de Artoteek ook met nieuwe activiteiten aan de weg te timmeren, zodat meer mensen het fenomeen van het lenen van kunst ontdekken. Nu is het al mogelijk voor nog geen tientje per maand kunst in huis te hebben die steeds omgewisseld kan worden. Verder worden de openingstijden uitgebreid en kan uur. men ook in de Artoteek terecht voor kunsttijdschriften. De feestelijke opening vindt plaats in het najaar, maar vanaf 19 juni kan men een kijkje ko men nemen op dinsdag en don derdag van 16.00 tot 20.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 Van Bijdorp, via de bedreigde woningen aan de Schiedamseweg en langs de Polervaart en Hargalaan worden spandoeken tegen het 'rampzalige ziekenhuis' meegedragen. SCHIEDAM 'Hier komen 700 parkeerplaatsen' staat er op een bord bij de Poldervaart. Bewoners van Bijdorp hebben dit soort leuzen vorige week tijdens een demonstratieve optocht verspreid rond de locatie achter het politiebureau waar het fusieziekenhuis is gepland. Andere teksten zijn 'Niet te koop' bij de huizen die moeten worden onteigend en gesloopt en 'Voorsor teren ziekenhuis' in de bocht van de Hargalaan tegenover het Novotel. „Hier staan nu al vaak files", legt E. ter Haar van Wijkvereniging Bijdorp uit. Want het gaat niet alleen om het parkeerprobleem rond het ziekenhuis, dat probeert de gemeente, er wel van te maken, maar ook de groenzone waar heel Schiedam gebruik van maakt gaat aan flarden en er moeten woningen worden gesloopt." Het stuit hen ook tegen de borst dat er nooit een officieel besluit is genomen. Of deze demonstratie zin heeft, weten de Bijdorper niet, maar één ding is zeker: „Als men doorwalst, staat er straks een peloton juristen klaar om elk foutje aan te grijpen. En er worden heel wat foutjes gemaakt op het Stadskantoor. Nu ligt er al een klacht bij het openbaar ministerie over tuinhuisjes die in februari zijn gesloopt zonder dat daar een besluit over was genomen. Als het doorgaat, staat de stad nog heel wat ellende te wachten." SCHIEDAM Edith Kuitert, raadslid van de Schiedamse SP- fractie, is kandidaat voor de Europese verkiezingen. Ze staat op nummer tien van de lijst. De verkiezingen worden gehouden op donderdag 10 juni. De komende weken gaat de partij huis-aan-huis sponsjes in de vorm van een tomaat afgeven om duidelijk te maken de de socialisten 'schoon genoeg hebben van de corruptie en vriendjes politiek die het huidige Europa kenmerken.' Iyrift *y\ wif é&nva? NS WOENSDAG 26 MEI 1999, 51e JAARGANG, Nr 21 Nieuwe Stadsblad LDe Havenloods - Oplage: 937.229 Rotterdam en omstreken DAT IS DUIDELIJK. "Oogmeting of compleet onderzoek, wij weten precies wanneer een oogartsbezoek gewenst is." Mgr. IMolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 Een paar belangrijke voordelen op een rij: 10 jaar vast vanaf 4.5%* 00 00 Wijzigingen voorbehouden VSB. Daar kom je verder mee Fusie ziekenhuizen al 1 juli SLAAPCOMFORT Oranjestraat 64 - 3111 AP Schiedam - Telefoon: 010 - 426 87 17 's-maandags gesloten - donderdags koopavond "De Slaapvoorlichter voor het Waterweggebied" p parkeren "om de hoek" aan de Nieuwe Haven, II Westvest en Lange Nieuwstraat De Pronkerwt of Lathyrus (éénjarige bloeier) staat het liefst in het zonnetje. Verwijder uitgebloeide j bloemetjes voor een zomer vol geuren en kleuren. Mooi in border, bak of pot. Van 6.95 voor 4 PIJNACKER Rijskade la, Tel. 015-3610000 www.intratuin.nl ^ÊÊÊÊÊHÊÊHÊKÊÊÊKÊKÊÊKÊÊSÊÊKKÊÊ HET GROENE WARENHUIS 5 Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Di. t/m za. vanaf 9.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur. Slippers, grote trend, zomer 1999 Broersvest 135 3111 EE Schiedam Tel.: 010-426 84 92 13'

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 1