SCHIEDAM Passie op IJS BELOOFD: dk 'T CENTRA Inschrijven voor avondvierdaagse Vader op de foto Ontsnapt uit een boek Horeca-controle levert vooral bier en joints op Gemeente en HBG tekenen voor bebouwing Hema-plein tyf^ Lucky Kentucky! Gastronomie aan de Scl Sauce Hollandaise 0.89 10.90 9.90 1.49 ONDER 4 OGEN VOORDEELBON Rommelmarkt Het Nieuwe Stadsblad t: GALL&GALL TE HWI NOOTEBOOM ook verhuur) AUTOBANDEN BV KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier 100cl 99 GALL&GALL HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 26 MEI 1999 21-1441 SCHIEDAM Wijkcentrum De Blauwe Brug en fotozaak Huize Brabant organiseren ter gelegenheid van Vaderdag een fotowedstrijd. Wie de leukste foto van vader maakt en deze voor 1 juni inlevert, maakt kans op een fraaie prijs. Het onderwerp is vrij, als het maar met vader te maken heeft: vader en zijn hobby, vader aan tafel, vader op zijn werk, het maakt niet uit. De resultaten kunnen worden ingeleverd bij De Blauwe Brug of bij Huize Brabant. Bij inlevering ontvangt men een inschrijfformulier en twee consumptiebonnen, te be steden in De Blauwe Brug. De eerste prijs is voor 125,- aan fotomateriaal, de tweede prijs een vaderdagcadeau van Gall&Gall en de derde prijs het boek 'De geschiedenis van de fotografie'. Verder zijn er nog elf troostprijzen. De prijswinnaars worden zaterdag 19 juni om 16.00 uur bekend gemaakt. De ingezonden foto's worden bo vendien twee weken tentoonge steld in winkelcentrum Hof van Spaland en in het wijkcentrum. RGr (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900-8998200 SCHIEDAM Jips en Janne- kes, een Dikkertje Dap, Pluk ken (uiteraard met kraanwa gen) en een heleboel Aagjes zijn afgelopen vrijdag rond de A.M.G. Schmidtschool gesig naleerd. Het was namelijk An nie M.G. Schmidtweek en als je basisschool is genoemd naar deze beroemde schrijfster, laat je dat natuurlijk niet ongemerkt voorbijgaan. Daarom was de bewuste school omgetoverd in een 'Petteflet' en elk lokaal beeldde een hoofdstuk van dit grappige boek uit. Zo was er het helemaal roze kamertje van Aagje (het vriendinnetje van Pluk), het strand en het toren kamertje van Pluk. De hele week zijn allerlei feeste lijke A.M.G. Schmidt-activitei- ten georganiseerd, zoals een kwis, het zingen van het nieuwe schoollied bij Frankeland en het voorlezen van verhalen en ge dichten. Vrijdag werd een op tocht gehouden en alle kinderen en leraren konden voor een dag je door het leven gaan als hun favoriete figuur uit een boek van Schmidt. Niet alleen de cir ca vierhonderd leerlingen, maar ook de leraren kwamen als Aag je, compleet met roze jurkje, als heks of Batavier. De meeste aandacht trok toch wel de le raar die zich had uitgedost als mevrouw Helderder. Hij had voor de gelegenheid zelfs zijn baard afgeschoren Zaterdag was de Petteflet het decor voor een knalfeest. In elk 'hoofdstuk' konden de kinderen twee spelletjes doen en ook de directeur van de school, die ei genlijk al heel de week ziek was en alle activiteiten had gemist, mocht van de dokter een uurtje komen kijken. De school is er dan ook heel trots op om naar de schrijfster te zijn genoemd, zeker omdat Schmidt de basis school zelf nog heeft geopend. Vandaag is de week in stijl afge sloten: dankzij een gulle gift van het VSB fonds hebben de bo venbouwleerlingen in het Film huis de film Abeltje bekeken, en herkennen de kenners zullen ook deze titel Schmidt. als een boek van SCHIEDAM Een stroom stootwapen, negen illegale cd's, vier dito cassettebandjes, zo'n 75 joints, 81 blikjes bier en een aantal brand-onveilige situaties: het resultaat van de horeca-controle die de politie Schiedam vrijdagavond hield. De brandweer, Buma/Stemra, de Belastingdienst en de ge meente bundelden samen met 'de sterke arm', waaronder ook de Vreemdelingendienst, hun krachten om te kijken of de horeca-gelegenheden zich wel aan de regels houden. En dat bleek bij een flink aantal niet het geval. Het gaat er vrij gemoedelijk aan toe. Geen invallen zoals op tv wel eens te zien zijn, maar men gaat rustig naar binnen en stelt zich voor, wat de bereidheid tot medewerking uiteraard ten goe de komt. In de eerste zaak aan de Singel ziet alles er keurig uit, maar ook wat leeg. Misschien is 19.00 uur nog iets te vroeg voor de klanten die hier dansende da mes kunnen bewonderen of zich door hen kunnen laten verwen nen. De brandweer gaat het hele pand door en merkt op dat er qua brandveiligheid niets op aan is te merken: tot en met de sm- kamer is het veilig. In een café in LIKEUR VOORDEEL dezelfde straat heeft men ook weinig werk. Vier illegale casset tebandjes vormen hier de vangst, ze worden in beslag genomen. Een ander verhaal is het bij een kroeg aan het Groenendal. Evenals bij de vorige controle in deze zaak, zijn de papieren weer niet in orde. Er gaan stemmen op voor sluiting van de zaak, „maar dan is hij over een paar dagen toch weer open, met een nieuwe eigenaar, al dan niet al leen op papier" wordt tegenge worpen. Chef van dienst D. Kocks legt uit waarom tijdens de controle niet op elke slak zout wordt ge legd: „Je kunt wel heel erg moei lijk gaan doen", legt, „maar nu werken de meeste mensen ge woon mee aan de controle. Er ontstaat een redelijk vertrouwe lijke sfeer, dat wil ik zo houden." Weedlucht In een coffee-shop aan de Appel markt is de stemming ook wat minder. In dit café, waar de eige naar er voor heeft gekozen alco hol te verkopen en geen soft drugs (deze combinatie is im mers niet toegestaan), komt de weedlucht de binnentredende controleurs tegemoet. Het ver- moeden dat hier toch softdrugs aanwezig zijn, onder andere ver oorzaakt door het volle glas gro te vloeitjes dat op de tap staat, wordt bevestigd en de politie neemt de gevonden voorraad van zo'n 75 joints, verstopt in een oven, in beslag. Waar wel softdrugs mogen wor den verkocht, in een coffee-shop aan de Rotterdamsedijk, hangt dezelfde weedlucht, nu legaal. Hier wordt precies genoeg van het groenbruine goedje gevon den, niet meer dan vijfhonderd gram. Er hoeft dus niets te wor den meegenomen naar het bu reau. In dit pand wordt ook een illegaal wapen aangetroffen, een apparaat waarmee stroomstoten kunnen worden toegediend. De eigenaar staat het wapen af en waarschijnlijk wordt er een pro ces-verbaal tegen hem opge maakt. Massage De enige zaak waar men niet al te welwillend op de controle rea geert is een massage-salon aan de Nieuwe Mathenesserstraat. De eigenaar is niet aanwezig en een klant begint te schelden dat hij de 'inval' schandalig vindt. De dames - sommigen schaars gekleed - werken mee en maken hun identiteit kenbaar, maar één van hen vindt verdere vragen te ver gaan en verlaat haar werk halsoverkop. De controleurs van de brandweer zijn niet erg te spreken over de brandveiligheid: „Als hier i^ts gebeurt, zit je als een rat in de val." Zij zullen hier dus binnenkort terugkeren om een rapport op te stellen wat er moet gebeuren om het gebouw brandveilig te krijgen. Dan worden in snackbars aan de Overschiesedwarsstraat en de Lorentzlaan nog wat blikken bier in beslag genomen die de friettenten niet mogen verkopen en is de avond ten einde. Bij het opmaken van de balans wordt geen spectaculaire buit ge constateerd, maar des te beter: alles is rustig verlopen. On danks, of misschien beter gezegd dankzij de magere vangst zijn ook de controleurs van Buma Stemra best tevreden: „Bij vori ge controles hadden we stapels illegale cd's, nu negen. Blijkbaar houden mensen er dus wel reke ning mee en hebben deze be zoekjes zin." SCHIEDAM De bebouwing van het Hema-plein is weer een stukje zekerder. De wethouders A. Reijnhout, L. Hafkampen A. Wiegman hebben afgelopen vrij dag de projectovereenkomst 'Land van Belofte' tussen de ge meente en HBG Vastgoed, voor heen Mabon, ondertekend. Dit is het uitvoeringscontract voor Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. Bokelweg 80-90 Schiedam Tel. 010-4621015 2x los balanceren voor de prijs van 1 het woon- en winkelproject dat tegenover het Stadserf komt te liggen. Het plan heeft wel wat vertraging opgelopen; oorspron kelijk was het de bedoeling om in december van dit jaar te be ginnen met de bouw. Deze be gint nu waarschijnlijk rond april 2000 en duurt ongeveer een jaar. Op het Land van Belofte komen twintig altelier-stadswoningen, ongeveer 73 appartementen in verschillende typen en zo'n 2700 vierkante meter commercieel vloeroppervlak. Hiervoor heb ben onder andere een bank en makelaar al belangstelling ge toond. De woningen zijn gericht op verschillende doelgroepen: atelierwonignen (vanaf 3,65 ton), goedkope appartementen (2,1 ton) en middeldure maison nettes en appartementen (vanaf 2,4 ton). Begin volgend jaar start de verkoop. Deze woningen en winkels liggen rond een semi- openbare binnentuin. Deze groene zone wordt 's avonds voor publiek afgesloten met een hek. De parkeergarage voor cir ca 120 auto's is alleen toeganke lijk voor bewoners, verder wordt er een fietsenstalling voor 200 fietsen gecreëerd. Het halfronde plein dat een soort uitloper is van het Stadserfplein heeft een horeca-functie gekregen, hier zou een terras moeten komen en V.O.F. Inoordeinde 2 1SCHIEDAM-KETHEL lïELEFOON 010-470 68 74 ook de markt krijgt hier weke lijks haar plekje. Ondanks de vele handtekenin gen en parafen die de wethou ders vrijdag moesten zetten, blijft het een schetsontwerp, er kunnen dus nog dingen worden veranderd. Waar men in ieder geval niet bang voor hoeft te zijn, verzekert Hafkamp, zijn de door velen verafschuwde kios ken zoals op de Koemarkt. Be halve het geplande vierkante ge bouwtje op het plein, blijft het gebied verder vrij. WHISKEY VOORDEEL Het maken van een goede saus is echt een vak. In de groterp restaurants is het maken van de sauzen voorbehouden aan een aparte specialist: de 'saucier'. En een kok die de kunst niet op zijn minst in de vingers heeft, hoort niet thuis in een goed restaurant. Vanwaar deze heisa over iets eenvoudigs als een sausje, zal men zeggen. Omdat het componeren van een mooie saus net zo moeilijk is als het schrijven van goede muziek; het vraagt om de juiste ingrediënten, in de juiste hoeveelheid en in de juiste volgorde. Klopt alles, dan krijg je een harmonieus, smaakvol geheel. Om het te proberen heb ik voor u een klassieker uitgezocht: de Sauce Hollandaise. Eet smakelijk. Gerecht: Sauce Hollandais Bereidingsduur: circa 15 minuten Receptuur: 4 eidooiers 75 gram geklaarde boter scheut witte wijn 2. eetlepels witte wijnazijn grof gemalen peper zout Bereidingswijze: Kook de witte wijn, de wijnazijn en de peper een beetje in. Haal dit van het vuur en wacht 3 a 4 minuten. Voeg dan de eidooiers toe en klop dit schuimig op een laag pitje tot er geen grote luchtbellen meer zijn (een gladde massa). De warmte mag maximaal oplopen tot 70 graden, anders stollen de eidooiers. Haal dit dan van het vuur en klop het nog even verder en voeg druppelsgewijs de geklaarde boter toe. Breng het geheel op smaak met peper en zout. Men kan natuurlijk ook komen proeven in Hosman Frères Bistrot Auberge. reserveren is mogelijk via tel. 4264096. Reserveren is mogelijk. Op vertoon van dit recept ontvangt men 4 Baambrugse scharreleieren van Ben Tevoortvis. SCHIEDAM Onder auspi ciën van de Nederlandse Wan- delbond gaat dinsdag 8 juni de Gezamenlijke Schiedamse Avondvierdaagse van start. Dit jaarlijkse wandelevenement staat open voor zowel individue le deelnemers als voor groepen (twaalf personen of meer, onder begeleiding). De avondvierdaagse wordt ge houden op dinsdag 8, woensdag 9, donderdag 10 en vrijdag 11 juni. Wie één van deze avonden verhinderd is, kan gebruik ma ken van de inhaalavond op maandag 7 juni. De afstanden zijn vijf en tien kilometer en de startplaats is bij S.S.C. Harga in Sportpark Harga. Van maandag tot en met donderdag kan men starten vanaf 18.45 uur, maar op de laatste avond (vrijdag) be paalt de leiding de vertrektijd. De deelnemers worden hiervan uiteraard op de hoogte gebracht. Uiterlijk 21.15 uur moet ieder een binnen zijn. Het inschrijfgeld bedraagt vijf gulden, maar verenigingen en scholen betalen bij voorinschrij ving (tot zaterdag 5 juni) vier gulden. De inschrijfadressen zijn de VVV aan de Buitenhavenweg 8 (telefoon 4733000), G. van Dongen aan de Numansdorpse- straat 5b (telefoon 4268159) en bij De Blauwe Brug aan het Bachplein (vanaf maandag 31 mei tussen 14.00 en 16.00 uur). Als herinnering aan de avond vierdaagse ontvangen de deelne mers het avondvierdaagsekruis of een vervolgcijfer. SCHIEDAM Carnavalsvereniging De Rietzeilers organiseert za terdag 29 mei haar jaarlijke rommelmarkt. Deze keer niet op het museumplein, maar op het Hemaplein. Vanaf 10.00 uur kan men snuffelen tussen de aangeboden boeken, speelgoed en curiosa. Ijsbergsla, per krop 1,69 Bonus voordeel 0.80 CU Shoarmavlees, kilo 17.50 Bonus voordeel 6.60 0(1 Kalkoenfilet, verpakt, kilo 19.90 Bonus voordeel 4.00 Salami goud, krauter of pfeffer, 100 gram ®®o© 2.69 Bonus voordeel 0.80 CdZaanse snijder meergranen, heel 2.79 Bonus voordeel 0.80 CdZaanlander zacht mild 48+, 13.50 Bonus voordeel 3.60 ChSinaasappelsap, pak 1 liter 1.89 Bonus voordeel 0.40 Hak groenteconserven, o.a. appelmoes extra kwaliteit pot 360 gram 1.39 Bonus voordeel 0.40 ÜIToiletpapier maxi tissue kringloop, pak 6 rollen 5.49 Bonus voordeel 1.30 Pampers jumbodozen, per doos CQQQ 82.99 Bonus voordeel 14.00 OÜ»«S«/ Kijk in onze winkel voor nog 400 Bonus aanbiedingen. V' Polariserende U denkt misschien dat alle zon nebrillen min of meer hetzelfde zijn. Een montuur met twee don kere glazen er in. Het tegendeel is waar. Er zijn veel modellen qua montuur, maar er zijn ook enorm veel mogelijkheden op zonneglasgebied. Daarom is het heel belangrijk voor u om goed na te gaan waar u uw zonnebril voor nodig hebt, en dit vóór uw aankoop mede te delen. Doet u bijvoorbeeld aan water sport, rijdt u veel auto of is het puur een mode-accessoire? zonneglazen zijn in principe ide aal voor iedereen die veel, bij voorbeeld zakelijk, autorijdt en regelmatig op- of vlak in de buurt van water te vinden is; recreatievissers staren vaak de hele dag naar het water. De polariserende glazen verbannen verblindende reflecties zonder de gezichtsscherpte te beïnvloeden. Grijze zonneglazen veranderen de kleuren die u ziet niet, groene glazen vergroten het contrast, bruine glazen zorgen voor een mooi, warm zicht en verhogen het contrast en gele glazen ver groten het dieptezicht. Modische kleuren als roze, oranje en blauwe glazen zijn er alleen voor de "fun" en vervormen de kleu ren die u ziet. Kies dus nooit een zonnebril alleen maar omdat die groene glazen zo leuk bij uw jurk staan, maar ook uit praktische overwegingen. (waarin opgenomen i Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4 602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R Spierings, tel privé: 06 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 oods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B V en telt 28 edities Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 -16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS De figuren uit boeken van Annie Schmidt zijn tot leven gekomen. Avondje stappen met de politie WÊmrnm Geen inval; rustig gaat het controleteam naar binnen in de horeca gelegenheden. Passoa Likeur Uw specialist in: banden, uitlijnen, balanceren, bandenreparatie, lichtmetalen velgen, sneeuwkettingen*, skiboxen*, enz, enz... Zwaluwlaan 84 Schiedam - 010-4700133 Burg. van Reenensingel 115 Gouda - 0182-515800 Nog niet alle details liggen vast, maar de afspraak om echt te gaan houtven op het plein is vastgelegd. Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Four Roses Kentucky Straight Bourbon Whiskey no' r.is.it I,ttsii:\k.h Hot HBONiWHlShEY i <9 Onze top 10 kilo Deze Bonus aanbiedingen gelden t/m 30 mei a.s. in AH-supermarkten met een cijfercode i )dX§)(4) of (5), tenzij anders aangegeven.

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 3