Windas viert explosieve groei met feestweek Schoonveegactie van ongewenste elementennog net tegengehouden SKEELER RUN! Werklunch RADAR Asbestvondst legt sloop Van Markenstraat stil IN KRANT milieu agenaa Gebr. de Block "De zomer komt er aan" Steekpartij Scooterrovers voorgeleid Busje rijdt over hand C/Ij De Boodschappen Beurs Uit auto gezaagd ZONDAG 30 MEI A.S. Jeugdtoernooi Maasboulevard Minitoernooi bij Demos Harmonia loods en wiet zen Kwaliteit en winkelsfeer. geven net iets meer Ijsbergsla_^69/39 Ct Tomaten 500 gr^09/99 Ct Div. soorten rauwkost bakje 150 gr^90/1.49 Alleen geldig met Gebr. de Block Bonuscard DONDERDAG 27 MEI 1999, 51e JAARGANG, Nr 21 TOTALE OPLAGE: VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM T entoonstelling 'Bad Paint' Oude knarren bij SVVSMC SCHIEDAM In de Johan Wagenaarstraat is in de nacht van dinsdag op woensdag rond kwart voor één een 28-jarige Schiedammer gewond geraakt bij een steekpartij, de man kwam met zijn auto de Wagenaarstraat inrijden, waar hij werd opge wacht door een 47-jarige man uit Vlaardingen. Deze sloeg met een stuk hout de voorruit van de man in en stak het slachtoffer vervolgens met een mes in de schouder. De verdachte werd even later op de Zwaluwenlaan in Vlaardingen aangehouden. Het mes werd in beslag geno men. De aanleiding van de steek partij wordt gezocht in de rela tiesfeer. Er wordt een nader on derzoek ingesteld. SCHIEDAM De twee jon gens die maandag 17 mei op het Hazenpad samen met een 18- jarige Schiedammer een Rotter damse jongen van zijn scooter sloegen en hem van het voertuig beroofden, zijn woensdag aange houden. De 18-jarige dader was al anderhalf uur na de roof op gepakt toen de politie hem op de scooter aantrof in de Numan- straat. De twee mededaders, 15- jarige Schiedammers, hebben in middels bekend en zijn vandaag voorgeleid aan de officier van justitie. SCHIEDAM Een 24-jarige vrouw uit Engeland is dinsdagmid dag rond één uur gewond geraakt aan haar hand toen ze met de motor ten val kwam op rijksweg A20, ter hoogte van de afrit Schiedam. Op het moment dat de vrouw op de grond lag, passeerde een blauwe be stelbus. die over de hand van de vrouw reed. De bestuurder stopte in eerste instantie, maar heeft later de plaats van het ongeval verlaten zon der zijn identiteit achter te laten. De vrouw is overgebracht naar het Holy ziekenhuis. Zie elders in deze krant Met alle nieuwtjes, akties en ideeën om goed en voordelig boodschappen te doen. VOLGENDE WEEK IN DEZE KRANT Met een groots opgezette feestweek viert de openbare basisschool Het Windas van maandag 31 mei tot vrijdag 4 juni het twintigjarig bestaan. De school heeft in de afgelopen twintig jaar een ontstuimige groei doorgemaakt. Bij het ingaan van de nieuwe Wet op het basisonderwijs, waarbij de kleuter- en lagere scholen samengevoegd werden, ontstond in Kethel ook een nieuwe school. De kleuterschool Het Keteltje, toen gelegen aan de Schiedamseweg, en de Burgemeester Verveenschool aan de Nachtegaallaan gingen verder onder de naam Het Windas. Door de aanbouw van drie klaslokalen aan de bestaande lagere school konden alle leerlingen nog in één gebouw ondergebracht worden. De school maakte na de samenvoeging en de nieuwbouwprojecten in Spaland een onstuimige groei door. Van gemiddeld 180 leerlingen groeide het aantal in korte tijd naar 350 leerlingen. Door deze groei werd het schoolgebouw aan de Nachtcgaallaan al snel te klein. Dit probleem werd eerst opgevan gen door plaatsing van enkele porto cabins op het schoolterrein. Enkele jaren geleden kreeg de school echter de beschikking over een schoolgebouw in de lepenlaan, de voormalige Martinusschool. Het Windas is de enige school in Schiedam met een tweehoofdige leiding, Joke de Haan en Jan Stijger: „De groei van het aantal leerlingen heeft er ook voor gezorgd dat er veel nieuwe leerkrachten op onze school zijn bijgekomen en toch maar weinig vertrokken. Deze stabiliteit vinden wij terug in het onderwijs dat wij geven.'" aldus Joke de Haan aan de vooravond van het 20-jarig bestaan. De feestweek begint maandag begint met het aanbieden van enkele kunstwerken, het zingen van het jubileumlied en het oplaten van ballonnen. Verder bezoeken de kinderen voorstellingen, wordt er dinsdagavond 2 juni vanaf 20.00 uur een reünie voor oud-leerlingen gehouden en zijn er onder andere een sportdag en spelletjesmiddag om het jubileum te vieren. Ih* - SCHIEDAM Op de Mat- lingeweg (Spaanse Polder) zijn dinsdagmiddag rond twaalf uur een 40-jarige Ha genaar en een 27-jarige Schiedammer gewond ge raakt toen zij frontaal bot sten. Ter hoogte van de Oost Abtsbrug raakte de Hage naar door nog onbekende oorzaak met zijn voertuig op de rijbaan voor tegemoetko mend verkeer en botste daar bij op de bestelbus van de Schiedammer. De Hagenaar raakte bekneld in zijn auto en moest door de brandweer worden uitgezaagd. Met ern stig hoofdletsel is hij per spoedtransport overgebracht naar het Dijkzigt ziekenhuis. Omdat in zijn auto gebrui kersartikelen voor verdoven de middelen werden aange troffen, werd in het zieken huis bloed van het slachtof fer afgenomen. De Schie dammer werd met nek- en rugletsel naar hetzelfde Rot terdamse ziekenhuis ver voerd. De Matlingeweg was ten gevolg van het ongeluk ruim anderhalf uur in beide richtingen gestremd. door Theo H.B Schoenmakers SCHIEDAM Bewoners van Oost hebben heftig gerea geerd op de tweede dode on langs in de Van Marum straat. De moord op de jonge man die er pas twee maanden eerder was komen wonen, noemen ze een incident dat je kon zien aankomen nadat een jaar terug al een Duitse vrouw die oorspronkelijk nog in deze straat woonde, dood werd ge vonden in de Boerhaavelaan, niet ver van haar huis. „Al leen weet je nooit tevoren waar en in welke vorm de el lende weer zal toeslaan. En dat geldt dus ook voor de vol gende keer." Vorige week kon een poging van een veertigtal straat- en buurtbewoners om de straat schoon te vegen van 'ongewenste elementen' en 'voor Oost te heroveren' nog net worden verhinderd. De bewoners twijfelen er niet aan dat het laatste slachtoffer met drugs te maken had: „Hij was nog maar net twintig, werk te niet, maar had wel een hele dure auto onder z'n gat, een Mercedes met open dak van minstens een ton." De auto werd hem ook fataal: door ruzie over dit voertuig met de mede-eige naar ervan vond hij de dood. Bewoners schetsen een onthut send beeld van de straat. „Als gemeente en politie niet snel in grijpen, de zaak aanpakken in plaats van op zijn beloop te la ten. hebben we Spangen hier snel voorbijgestreefd. Omdat daar Bewoners Van Marumstraat: „Moord was incident waarop je kon wachten. wel wordt ingegrepen en hier niet, is het makkelijk voor de verkeerde elementen zich hier heen te verplaatsen." De 'knok ploeg' die vorige week werd sa mengesteld om de ongewenste bezoekers weg te jagen, werd nog net op tijd. vooral door echtgenotes, tegengehouden. Zij vreesden voor escalatie wanneer eigen rechter werd gespeeld. Maar de spanning loopt op. Cocaïne Precies weet men het niet meer, maar het moet zo'n vijf jaar gele den zijn dat een grote politie macht om een uur of tien 's avonds met kogelvrije vesten een inval deed in één van de wonin gen aan de Van Marumstraat. Zakken met naar wat men zegt cocaïne werden naar buiten ge dragen. Het was volgens de be woners de laatste maal dat de politie zijn tanden liet zien, sindsdien neemt de overlast hand over hand toe. Nummer borden van dure sportwagens met Belgische, Franse, maar ook Nederlandse kentekens werden genoteerd en aan de politie aan geboden. Die nam ze wel aan, maar zei tegelijk er niets mee te kunnen doen, vertellen veront waardigde bewoners, die consta teren dat de stroom aanhoudt. Na het tweede dodelijke slacht offer meent men zelfs al een soort ramptoerisme te bespeu ren. In de straat is de helft van de huizen eigendom van de WSN, de andere helft in particulier be zit. In één van.de laatste wonen volgens medebewoners niet min der dan 17 personen „en dat is dus geen groot gezin, als je be grijpt wat ik bedoel." Vluchte lingen die een huis kregen toege wezen dat op kosten van de ge meente werd ingericht, verkoch ten volgens bewoners van Oost de hele inboedel binnen een paar dagen en vertrokken met de noorderzon en deopbrengst naar Duitsland. De Van Marum straat verbijsterd achterlatend. „Dat mensen hun hele huis aan gekleed krijgen is toch al moei lijk uit te leggen in een straat waar bijna alleen maar minima wonen die de eindjes aan elkaar moeten knopen." De straat zou graag zien dat een vrouw met een ziek kind overeenkomstig haar wens naar de straat kan terugkeren, maar het leegstaan de huis dat ze daarvoor op het oog hadden wordt opnieuw voor vluchtelingen vrijgehouden. Zij zijn welkom, maar weten vol gens hun toekomstige buren niet waarin ze terechtkomen. Eerder voerde de straat met succes actie om vluchtelingen die de A-status hadden verkregen en naar elders zouden moeten verhuizen, te la ten blijven in de straat waarin ze door de bewoners waren geac cepteerd. Kinderlokker De drugs'scene' trekt volgens bewoners ook andere criminalti- teit aan. Begin dit jaar zagen ze een man die zich opvallend ge droeg. Kort daarna konden ze nog net verhinderen dat hij een klein meisje meegraaide. Het kind bleek goed begrepen te heb ben wat er aan de hand was, toen ze later zei „Hij wou me pikken hè?". Het signalement van wat naar de stellige overtui ging van de straat een pedofiel was, werd vergeefs aan de politie doorgegeven. Bewoners van de straat hebben hun hoop op een keer ten goede nog niet heleaal verloren. „De Schiedamse poli tiek, die toch ook geschrokken zal zijn van de tweede dode, moet nu toch wel heel snel wat gaan doen. Anders dragen ze de verantwoordelijkheid voor het volgende incident. Je gaat toch niet wachten tot het derde kalf verdrinkt?" Het evenement waar 1 jong en oud hun beste prestaties laten zien en aar topamusement van bovenste plank gegeven wordt! Dus kom met de hele familie naar Capelle! Aanvang: 11.15 uur! SCHIEDAM Het Maasbou- levardfeest kent dit jaar voor het eerst een jeugdvoetbaltoernooi. Het volwassenentoernooi vindt zoals gewoonlijk plaats op zon dag, maar zaterdag 3 juli wordt nu een mini-veldje voor de jeugd vrijgemaakt, er wordt gespeeld in drie leeftijdscategoriën, van 6 tot en met 8 jaar, van 9 tot en met 11 en van 12 tot en met 14 jaar. Er wordt gestreden om de eer, maar er zijn ook mooie be kers te winnen. De inschrijfkos ten per team van minimaal 5 personen bedragen 25,-. In schrijven kan bij Marjan Hart- mann, tel. 4736217. Volwasse nen kunnen zich nog opgeven bij Nel van de Marei, tel. 4732651. SCHIEDAM Radar (Rotter damse Anti Discriminatie Actie Raad) Schiedam organiseert op donderdag 3 juni de tweede werklunch van dit jaar. Het the ma is 'Voorlichting aan Migran ten'. Veel organisaties hebben problemen met het bereiken van migranten. Ze worden gezien als een moeilijk bereikbare groep. Allerlei initiatieven leiden niet tot de verwachte of gehoopte respons. Dan wordt al snel onterecht ge dacht dat migranten niet geïnte resseerd zijn. Een medewerker van Bureau Migranten Voor lichting uit Rotterdam houdt een inleiding over het onder werp. De lunch vindt plaats in De Erker. Voor meer informatie of aanmeldingen kan men con tact opnemen met RADAR Schiedam, tel. 4113911. SCHIEDAM - De voetbalvereniging Demos organiseert op zaterdag 5 juni een mini-veldtoernooi voor teams van minimaal vijf veldspelers en een doelman. De organisatoren rekenen op deelname van circa 20 teams. Voor informatie kan men terecht bij D. Voorwald, tel. 06-22608725 of M.Janssen, tel. 06-53363391. Het inschrijfgeld is 75,00 per team. De toernooidag wordt afgesloten met een barbeque. SCHIEDAM „Hier geldt de wet van Murphy", aldus coördi nerend wethouder A. Wiegman over de sloop van de Van Markenstraat. Alles wat fout kan gaan gaat fout. Eerst de nodige procedures van de overgebleven bewoners tegen de gemeente, waarna de sloop eindelijk kon beginnen. Na de verplichte asbe- stinventarisatie kon eerst het asbest in de onbewoonde blokken van het deelgebied Parkweg-Oost worden verwijderd, daarna konden de flats tegen de vlakte. Te zijner tijd zou hetzelfde traject voor het nu nog bewoonde blok worden gevolgd. Maar afgelopen vrijdag werd de sloop opnieuw stilgelegd en het sloopterrein afgezet, onmdat er alsnog asbest was gevonden. Volgens Wieg man bevindt dit zich in oude kitlagen, die bij latere renovatie met ander kit aan het zicht werden onttrokken, waardoor het bij de eerdere asbestinventarisatie onopgemerkt bleef. Woensdag 26 mei vond tussen gemeente, sloopaannemer, het in asbestverwijdering gespecialiseerde bedrijf Search en Arcadis (Heidemij), dat namens de gemeente als toezichthouder optreedt, overleg plaats om tot een oplossing te komen. Wiegman ontkent niet dat hierdoor opnieuw enige vertraging ontstaat, maar acht dit „op zichzelf geen ramp, zolang het niet langer duurt dan de enkele maanden waarin de procedure rond de bouw- en bestemmingsplannen nu toch lopen." Hoewel de asbestinventarisatie in eerste instantie niet correct geschiedde (daartoe behoort het constateren van de aanwezigheid van alle asbest, ook op verborgen plaatsen) is het volgens Wiegman de bedoeling van de gemeente de klus met dezelfde partners te klaren. Wiegman bevestigt tevens dat door de milieupolitie zoals de wet in deze gevallen voorschrijft, proces verbaal van het aantreffen van asbest is opgemaakt. Intussen lagen woensdag ineens ook platen asbest tussen het sloopafval. De gemeente laat dit onmiddellijk onderzoeken, maar Wiegman gaat er vooralsnog van uit dat deze van buiten het werk zijn aangevoerd. Intussen kan Wiegman wel vooruitgang melden in de gesprekken met de laatste bewoners van de straat. Er hebben constructieve gesprekken plaatsgevonden op basis waarvan één dezer dagen een onafhankelijke derde die ook veel taxaties voor de rechbank verricht, de waarde van de in de huizen aangebrachte voorzienin gen zal vaststellen. Afgesproken is dat in de volgende fase de WSN een aantal geschikte woningen beschikbaar zal stellen en dat kan op korte termijn geschieden. SCHIEDAM Ernst v.d. Groot organiseert donderdag 27 mei de Harmo- nia-avond met een lezing over trancendente meditatie. De avond wordt gehouden in wijkcentrum Nieuwland aan het Wibautplein. Het begint om 20.00 uur en toegang kost 8,50. Etos A.H. - Gall Gall Blockshop - Retourette Groenelaan, Schiedam HN m k Nieuwe iwe Stadsblad iK öfWEÏf au V 'y W Spanning stijgt in Van Marumstraat Voorinschrijving Prestatieloop en Skeelerrun: Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 en Hillelaan 30-39, Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 1