inkels open op koopzon markt in het Broersveld Ontdek je plekje en win vijfentwintig gulden BRILJANT Hoogstraat laatste ontwerp stedebouwkundigontwerper Ton Gjeltema mm WOENSDAG 2 JUNI 1999 Deze pagina is een uitgave van het Centrummanagement Schiedam, het overkoepelend orgaan van winkeliersverenigingen Hoogstraat, Dam, Broersveld, Broersvest en Nieuwe Passage. Eindredactie: Lay out: Foto's: Paul van Schaik Natascha Koelhof Roel Dijkstra Assurantiekantoor Schumm is specialist n financiële planning voor particulieren Met het zelfontwikkelde computerpro gramma 'Analyse' loopt het Schiedams as surantiekantoor Schumm voorop in Nederland op het terrein van financiVele planning. Het bedrijf dat sinds 1995 aan de Vlaardingerstraat 39a is gevestigd, kan met dit software programma uiterst nauwkeurig de financiVele situatie van de klant in kaart brengen. Met het softwareprogramma stelt Schumm vervolgens een rapport op waarin duidelijk wordt aangegeven welke tacti sche stappen kunnen worden ondernomen om bijvoorbeeld eventuele gaten te dichten of onnodige belastingen te ontlopen. Vooral omdat de overheid zich terugtrekt als sociale partner, WAO, ANW (Algemene Nabestaanden wet) de ziektewet en de AOW worden teruggeschroefd, kan bij veel mensen zo'n zwakke plek ontstaan. Met een goede financiVele planning op het gebied van sparen, pensioen, hypotheek, verzekering en financiering kan daaraan echter weerstand worden geboden. Ook estateplanning komt in het rapport dat Schumm met 'Analyse' opstelt aan de orde. Deze planning betreft erfrech telijke en testamentaire zaken die invloed hebben op belas ting van het vermogen. Kees Schumm verduidelijkt estateplanning aan de hand van een voorbeeld. Als een eigenaar van een aantal panden deze uiteindelijk bij zijn kinderen terecht wil laten komen is het fis caal gunstig om dan schenkingen bij leven te doen. 'Als hij komt te overlijden zouden de panden anders vererven en is successierecht verschuldigd. Door een deel bij leven te schenken hoeft over dat deel geen belasting te worden be- taaldVU,' verduidelijkt hij. Schumm voorspelt dat het vak assurantieadviseur gaat ver dwijnen. Zijn kantoor heeft zich daarom alvast volledig op de financiVele planning gestort. 'Verzekeringen kunnen straks via internet worden afgesloten of bij wijze van spreken in de supermarkt,' verklaart hij, 'juist het advies dat een bureau kan geven om mensen in deze wir war van mogelijkheden de juiste weg te wijzen wordt veel waard.' Daarbij is het voor particulieren moeilijk om regelingen op het gebied van vrijstellingen en estateplanning in de gaten te houden. Alle vijf de werknemers van Schumm zijn dan ook voortdu rend in opleiding om bij te blijven met veranderingen in wet geving. De mooie binnenstad van Schiedam is voor Schumm de aan leiding geweest zich in deze gemeente te vestigen. Het groot ste deel van zijn relaties, zo'n 2000, komt uit Schiedam, Hoogvliet, Rhoon en Portugaal. Met de herinrichting van de Hoogstraat ziet stedebouwkundig ontwerper Ton Gjeltema zijn laatste kindje in Schiedam geboren worden. De ontwerper die de afgelo pen acht jaar heel wat spo ren heeft nagelaten in de ge meente gaat zijn licht vanaf volgende maand over Breda laten schijnen. Wel zal hij nog regelmatig te rugkeren om te controleren of de rood gebakken klin kers, ritmisch onderbroken door granietkeitjes, wel naar zijn wens in de winkelstraat worden neergelegd. Ook over het aanwijzen van de kunstenaars die zich mo gen uitleven op attentiepun ten in de straat heeft hij sa men met de kunstadvies commissie nog zijn zegje ge daan. Bij het ter persen gaan van deze krant was nog niet offi cieel bekend welke kunste naar met de eer gaat strijken. Het idee van de werkgroep Hoogstraat is dat de kunste naar de straat kunstzinnig opfleurt in zes ruiten van 2 meter 70, bij 2 meter 70. De attentiepunten verwijzen naar de aantakkingen met het Broersveld, de Dam en de Lange Kerklaan en ver blijfplaatsen als het Museumplein en de Lange Achterweg, dat straks als ter- rassenplein wordt ingericht. Gjeltema vindt de Hoogstraat een mooie afslui ter van zijn werk en is blij dat hij de uitvoering nog mee maakt. Voor de herinrichting van de Dam, Grote Markt en Kerkstraat heeft hij nog de lijnen uitgezet die zijn opvol ger gaat invullen. Zondag 6 juni wordt in het Broersveld voor de tweede keer een kunst-, boeken- en antiekmarkt geor ganiseerd. Inderdaad alweer voor de twee de keer. Immers op de koopzondag van mei zijn wij met dit fenomeen 'voorzich tig' uit de startblok ken vertrokken. En wat bleek? Het was me teen een succes! Op wat schoonheidsfoutjes na, die bij dit tweede 'optreden' ech ter zonder twijfel gladgestre ken zullen zijn. En het is feest! In nauw overleg met het Centrummanagement heeft het organisatiebureau een specifiek voor het Broersveld aangepaste kunst-, boeken- en antiek markt gerealiseerd. Toegegeven, het is niet alle maal echt antiek wat de klok slaat. Natuurlijk zijn er talloze stands die naast het antiek aardig opgefleurd worden met allerlei curiosa. Echter, met circa 40 stands wordt royaal uitgepakt met een rijke variatie aan artikelen. Daardoor is het goed toeven op het Broersveld. Immers, naast het heerlijk slenteren langs deze rijkgevulde 'ruif', is er tevens een keur aan at tracties, die de moeite van een bezoekje meer dan waard maken. Zo zijn er ook voor de kinderen allerhande aantrekkelijke 'speeltjes', waar zij zich naar hartelust kunnen uitleven. Naar uw kroost heeft u derhalve geen omkijken. Op uw gemak kunt u al het fraais bewonderen dat de standhouders ten toongespreid hebben. Met name voor de echte boeken liefhebbers is het een waar eldorado. Een 'muur' met een enorme collectie boeken staat op spectaculaire wijze uitgestald. Op deze wijze is het betrekkelijk eenvoudig om de eigen boekenkast 'voor weinig' aan te vullen. Deze markt, die dus op 2 mei zijn premijere beleefde, maakt van het Broersveld iets bijzonders. Zeker nu deze winkelstraat zo goed als ge reed is met de herinrichting. Ook de auto's mogen er niet meer geparkeerd worden. Dat maakt dat het met recht een feest is om dit fenomeen te bezoeken. Wat het geheel echt afmaakt zijn de talloze terrasjes, die uitnodigend her en der op het Broersveld ge situeerd zijn. Wij gaan hier niet roepen dat het net Parijs is. Toch heeft deze kunst-, boeken- en antiekmarkt zo z'n eigen charme. Absoluut de moeite waard! Natuurlijk moet deze markt zijn eigen plaats in de Schiedamse bin nenstad nog veroveren. Het Centrummanagement heeft er echter zoveel vertrouwen in, dat ook op de koopzonda gen 4 juli en 1 augustus deze rijk gevarieerde markt gere serveerd is voor het Broersveld. Koopzondagen blijven in Schiedam altijd iets bijzon ders met voor- en tegenstan ders. Deze kunst-, boeken- en antiekmarkt is echter wel een activiteit, die u zeker niet mag missen. Wij zien u dan ook graag terug op zondag 6 juni van 12.00 tot 17.00 uur in de bijzondere ambiance van het Broersveld. Tot ziens! Lex van Hulst, Centrummanager foto 1 foto:Roel Dijkstra foto 2 FILTER CIGARETTES ezontlheid ernstige schade toe. k.b. 4.10.1994 Stfc foto 3 foto 4 Hieronder treft u vier fotoshots van winkels in Schiedam centrum. Wanneer u de plaatjes alle vier weet thuis te brengen maakt u kans op één van de vijf cadeaubonnen van 25 gulden, die beschikbaar zijn gesteld door het centrummanagement. foto 1: is het bij A De Tuinen van Schiedam/Passage B C'estbon Noten/Hoogstraat C Cesant Hoogstraat foto 3: is het bij A Juwelier v.d. Klerk/Broersvest B Juwelier Kok/B roe rsvest C Chiqi Cheri Juwelier/Passage foto 2: is het bij A Slijterij Alambic/Hoogstraat B Gall Gall Broersveld C Slijterij Oranje/Oranjestraat foto 4: is het bij A Ron's Tabaksshop/Hoogstraat B Milo/Passage C Bruna/Koemarkt vul in: A-B of C foto 1:foto 2: foto 3:foto 4: Naam: Adres: Telefoonnummer: (De prijswinnaars hebben hun prijs inmiddels ontvangen) OPSTUREN NAAR/OF INLEVEREN VOOR 5 MEI BIJ HET V.V.V., BUITENHAVENWEG 9 SCHIEDAM foto:Roel Dijkstra De heer C en zijn vrouw P Van Tilborg reageren wat bedeesd als hen door het Nieuwe Stadsblad wordt gevraagd of ze hun licht over het winkelhart van de stad willen la ten schijnen. Beide zijn geboren en getogen Schiedammers die hun stad niet snel zullen verlaten. Ze wonen lek ker rustig in Schiedam Noord en gaan eens in de maand lekker win kelen. 'Er is voldoende aanbod en het is altijd prettig toeven in het centrum', stelt mevrouw. In het centrum wonen lijkt ze min der aangenaam. Het liefst zouden ze ovérigens wat kleiner willen wo nen, maar dan wel in de rustige groene omgeving van Noord. Overschiese Sonja en haar twee-ja rige zoontje Dean hobbelen wel twee keer in de week langs de Schiedamse winkels. Meestal nadat ze een bezoekje aan hun schoon(groot)ouders hebben ge- bracht.Graag winkelt Sonja dan bij Hennes Mautitz, maar nog liever Tegen een foto heeft Sonja geen bezwaar. Dean denkt daar heel an ders over. Eigenwijs probeert hij zijn anonimiteit te bewaren door zijn hoofd af te wenden.-<AMoeder en fotograaf weten hem uiteindelijk toch op slinkse wijze te verleiden. Tegen een zak snoepjes is het ook wel heel moeilijk weerstand bieden. Rechtgeaarde Schiedamse Ayese sjokt met vier volle tassen door de Nieuwe Passage. 'Je kan wel zien dat ik niet vaak ga winkelen', ver klaart ze naar haar tassen wijzend. Ze vindt de Nieuwe Passage een hele aanwinst voor Schiedam. Eigenlijk zou ze er ook veel vaker willen winkelen, maar daar heeft ze het te druk voor. Hoewel Ayese ook de Hoogstraat wel gezellig vindt met zijn historische uitstraling, spreekt het supermoderne winkel centrum haar toch meer aan. Een minpuntje vindt ze dat niet ook Blokker en C&A in de Passage zijn 'In Rotterdam voel ik me niet op mijn gemak,' voegt Ayese toe, 'ik kom daar hooguit voor het uitgaan.' 'We komen hier hooguit een keer in de maand,' vertelt Carolien Egberts, die daarop meteen bekent dat ze deze week al twee keer is komen winkelen. Samen met haar dochter Christa is ze vanuit woonplaats Vlaardingen op bezoek. 'We heb ben ook niet alle tijd om te winke len,' vult Christa aan. Vlaardingen en Schiedam ontlopen elkaar qua winkelaanbod niet zo veel, vinden ze. 'Wat meer aparte boetiekjes' zouden in beide ge meenten op zijn plaats zijn, bedenkt Carolien.Op deze regenachtige donderdag in mei noemen ze de Nieuwe Passage een uitkomst. 'Er is altijd plek in de parkeergarage bij de Nieuwe Passage,' weet moeder. centrum Marlboro 'prettig toeven' 'lekker lang open'

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 13