IN KRANT Moobol Omstreden D66-moties niet in stemming de Zwervers en dubieuze nachtelijke transporten u uDT loods GRATIS een kleuren TV! SP-vragen over asbest /Icctie Onrust door verbouwing Klooster Tuinlaan fff Commissie gaat akkoord met voorontwerp bestemmingsplan fusieziekenhuis WBS en WSN worden Woonplus Opruiers aangepakt DONDERDAG 3 JUNI 1999, 51e JAARGANG, Nr 22 TOTALE OPLAGE: KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S Peek wil voor Schiedam naar Europa JOP tot grond toe afgetikt SCHIEDAM De naam van de nieuwe stichting die na de fusie van de Woning bouwvereniging Schiedam en Woningstichting Noordvest op l juni ontstaat, is Woon plus Schiedam. Hiermee wil len de corporaties aangeven dat er in de nieuwe organisa tie meer wordt geboden: een groter en gevarieerder aan bod van woningen, een kwa litatief goed en breder pakket van (aanvullende) diensten en producten en een efficiën te en effectieve manier van werken. Vanaf l juni worden alle af spraken en contracten afge sloten of overgenomen door Woonplus Schiedam. Ope ningstijden, contactperso nen. telefoonnunters en be zoekadressen veranderen voorlopig niet. De beide 'ou- de'organisaties blijven tot eind 1999 functioneren vnauit de huidige kantoren, waarna volledige integratie plaatvindt. SCHIEDAM Naar aanlei ding van de vondst van asbest houdend kit in sloopafval aan de Van Markenstraat heeft Y. Haan van de SP 37 schriftelijke vragen gesteld aan het college van B&W, met de toevoeging dat gezien het karakter ervan een snelle beantwoording op prijs wordt gesteld. Hij wil weten of er op enig moment gevaar is geweest voor de gezondheid van de werknemers van het sloopbe drijf of van de omwonenden en zo ja, of men hier dan van op de hoogte is gebracht. Daarnaast vraagt hij of er een verplichting bestaat om een asbestinventari- satie uit te voeren voordat de sloop wordt gestart en of er een inventarisatie is uitgevoerd. Eén van de andere vragen is of het mogelijk is dat er op andere plekken in de te slopen objecten asbest wordt aangetroffen. KOOPZONDAG De winkels van de Nieuwe Passage zijn 6 juni ge opend tussen 12.00 en 17.00 uur. Op deze koopzondag kan het puliek kennis maken met verassend straat theater van Toon en Maria Knijn. Zij maken nostalgische muziek met hun buikdraaiorgeltje. Ze zingen mee bij de oude Hollandse volksmu ziek. Iedereen mag meedoen. HARD- SOFTWARE 4+5+6 JUNI 10-17 uur AHOY-ROTTERDAM I 5," Bouwactiviteiten in het voormalige klooster aan de Tuinlaan hebben buurtbewoners opgeschrikt. Een hijs kraan en grote container voor sloopaf val voor de deur en pallets met wand platen die naar binnen werden gebracht deden het ergste lot voor het monumentale gebouw"vermoe den. En dat terwij] er geen bouwvergunning is afgegeven, zo wist een oplettende buurtgenoot te vertellen. „En het is zo'n parachtig antiek gebouw. Het is ongelofelijk mooi van binnen." Nadat vorig jaar de nonnetjes uit dit pand ver trokken, heeft de stichting Lindenhof het eigen domsrecht verworven, Deze organisatie zit al op nummer 80 in de Tuinlaan en dit naastgelegen pand wordt gebruikt als uitbreiding van het kan toor. Volgens een woordvoerder van de gemeente wordt de vinger aan de pols gehouden. „Er worden nog geen activiteiten uitgevoerd waarvoor vergun ningen nodig zijn. Er worden wat wandplaten aangebracht, maar het gaat niet om dragende wanden." Toch wordt er verwacht dat toekomstige activiteiten wel degelijk een vergunning vereisen. „Er gaat geregeld iemand langs van bouw- en woningtoezicht. Als er ingrijpend wordt verbouwd zijn natuurlijk de vereiste papieren nodig. Daar is men ook al duidelijk op gewezen door de gemeen te." <- SCHIEDAM Op het Louis Zimmermannplein heeft de politie dinsdagmid dag rond kwart over vijf twee vijftienjarige Schiedamse knapen aangehouden wegens bedreiging en opruiing. De politemensen maakten op het plein en praatje met een groep jeugdigen, waarbij één van de jongens over het trot toir kwam aanfietsen. Toen hij daarvoor een bekeuring kreeg, uitten hij en een ande re 15-jarige ten overstaan van de groep veelbetekenend de opruiende opmerking om bij elke bekeuring die zij zou den krijgen, ruiten in de wijk Groenoord in te gooien. In het recente verleden is dat ook daadwerkelijk gebeurd. De beide jongens werden daarop aangehouden wegens bedreiging en opruiing en la ter op het bureau in verzer- kering gesteld. Na oveleg met het Openbaar Ministerie werd ook besloten dat zeker één van de knapen aan de Officier van Justitie wordt voorgeleid. door Theo H.B. Schoenmakers SCHIEDAM Na de hoor zitting over het voorontwerp bestemmingsplan voor het nieuwe ziekenhuis en de ge meentelijke reactie op de 520 ingediende zienswijzen, staan de gemeente Schiedam en de omwonenden nog altijd lijn recht tegenover elkaar. Wet houder L. Hafkamp deed een concessie: het tunneltje ver dwijnt waarschijnlijk uit de plannen, zodat de bewoners van Spieringshoek niet hoeven te vrezen voor parkeeroverlast in hun wijk. Gemeentebelan gen, SP, AOV/Unie 55+ zo wel als collegepartij PvdA (samen goed voor 17 van de 35 raadszetels) drongen tij dens de extra commissiever gadering ruimtelijke ordening weliswaar aan op een herover weging van de gekozen loca tie, maar volgens Hafkamp was dat niet meer aan de orde. Ondanks het ontbreken van in zicht in het uit 1991 daterende locatie-onderzoek, dat niet vol gens toezegging aan de hele commissie ruimtelijke ordening, verkeer en vervoer maar alleen aan Gemeentebelangen en SP was toegezonden, legde de com missie de wethouder niets in de weg om het bestemmingsplan traject verder in te gaan. Het venijn zat dinsdagavond in de staart. Na een inleiding over ver- keersaspecten, een lijst inspre kers, de commissieleden en wet houder Hafkamp kreeg zieken huisdirecteur M. Rook het woord: „Wij staan nu bovenaan het prioriteitenschema van het kabinet. Die lijst wordt midden 2000 opnieuw opgemaakt. Dat betekent dat we op moeten schieten. Verschillende andere steden, zo als Sittard, Amersfoort en Dor drecht. waar ook sprake is van een fusieziekenhuis, azen op een hogere plaats. Als de zaak in Schiedam verder wordt ver traagd lopen we het risico van de lijst te worden afgevoerd. Bo vendien moeten er in de regio ook nog eens 1200 bedden wor den ingeleverd. Als we op een andere locatie opnieuw zouden moeten beginnen zou dat abso luut consequenties hebben." Welke, wilde hij niet zeggen. Gezondheidsrisico De plannen voor de nieuwbouw van het fusieziekenhuis zijn de laatste die zijn goedgekeurd met de norm van 2,8 bedden per 1000 inwoners. Die werd ver laagd tot 2 bedden per 1000 in woners, wat betekent dat een nieuw plan dat voor een andere locatie nodig is zo'n 30% minder bedden zouden gaan tellen. Rook acht dat een 'onverant woordelijk gezondheidsrisico', wijzend op de zeer vergrijsde be volking in de regio. De wethou der wist zich gesteund door de commissie om met het bestem mingsplan voort te gaan; de be woners kregen niet de kans nog te reageren, al werd er nog het De publieke tribune in de Aleidazaal zit rol omwonenden die het plan voor het ziekenhuis op de locatie achter het politiebureau nog steeds niet zien zitten. nodige van de tribune geroepen. Hoon Na afoop verweten geagiteerde omwonenden de commissie te zijn gezwicht voor „volstrekt misplaatste politieke chantage van de ziekenhuisdirectie, zoals ze zich eerder lieten overvallen door een ter tafel gepresenteerd parkeeralternatief'. Volgens hen stond wethouder Hafkamp zeer welgevallig tegenover beide coups van het ziekenhuis, terwijl hij naar hen niet luistert. Grote hoon was zijn deel dat hij een korfbalveld onaantastbaar ver klaart om tot parkeergelegen heid te worden omgevormd, maar wel de groene zone daar voor aantast. Bewoners wezen op 'aperte onwaarheden' in de beantwoording van de door hen ingediende zienswijzen. Er staat dat bewoners vroegtijdig en per soonlijk op de hoogte zijn ge steld, maar „alleen bewoners van Bijdorp werden en worden door de gemeente geïnformeerd, terwijl huizen in Spieringshoek dichterbij staan." Toch was het niet allemaal negatief. Hafkamp bleek gevoelig voor de bezwaren tegen het tunneltje, waarvan de bewoners vrezen dat het parke ren in de wijk zal aanmoedigen. Hij kondigde aan te overwegen dit uit de plannen te halen of in ieder geval dat ongewenste ne veneffect onmogelijk te maken. Over de startdatum van 1 okto ber dit jaar, die Hafkamp eerder onaantastbaar had verklaard, zei hij aan het eind van de avond dat indien er thans vertraging in de procedure ontstaat, deze ook opschuift. De bewoners zagen ook dit als een concessie, maar zagen later in dat Hafkamp het zelf in de hand heeft om vertra ging te voorkomen. Volgens Hafkamp is de ontsluiting, door velen als bottleneck aangevoerd, geen echt probleem. Voor ambu lances zal (bij het benzinesta tion) een rotonde worden aange legd. LIJSTENMAKERIJ WIN LOEbJEfsj MAATWERK IN LIJSTWERK dam 37, Schiedam, tel.: 010-4266192 I.v.m. feestelijke opening van weer een nieuw filiaal! de Waterbeddenconcurrent SCHIEDAM De twee moties die in de ledenvergadering van D66 zouden worden behandeld hadden zoveel stof doen opwaai en dat de vergadering werd uit gesteld toen bleek dat veel leden afwezig zouden zijn. Ondanks de herkansing van dinsdag, werden de moties werden echter niet in stemming gebracht. De eerste, over de A4, bracht het bestuur lijnrecht tegenover de fractie. De motie behelsde dat D66 ervoor zou ijveren dat Schiedam niet meer 'nee' zou blijven roepen tegen de weg, maar dat tenmin ste goed inpassing moet worden afgedwongen. Wethouder A. Reijnhout zag hierin een aantas ting door zijn partij van het col legewerkprogramma. Door de uiteenlopende standpunten werd besloten niet te stemmen over de motie. Wel werd toegevoegd dat onverhoopte aanleg van de weg in ieder geval gepaard moest gaan van aanleg van een lichte railverbinding. Hetzelfde lot was de-andere motie beschoren. Hierin pleitte het bestuur voor een referendum over de kosten van 21 miljoen voor eventuele verbouwing van het museum. Op voorstel van de fractieleden wrodt onderzocht of op een an dere wijze, zoals de omnibusen quête, de mening van de Schie dammer over besteding van be perkte middelen kan worden ge peild. Een winstpunt uit deze discussie was dat D66 ernaar gaat streven de gemeente te laten aanklopen bij de overheid voor het mu seum, omdat het meer dan een stedelijke functie heeft. „Niet al leen de Schiedammer moet op draaien voor alle kosten", aldus voormalig raadslid Marcel Houtkamp. Klapstoel GARDENIA Van 179,95 voor De flat aan de Van Markenstraat wordt ook bewoond door zwervers SCHIEDAM Ook al is het een mooie, zonnige dag, de Van Markenstraat biedt een troosteloze aanblik. Dat kan niet anders met een halfafgebroken blok aan de ene en een door vandalen bijna half afgebroken maar nog gedeeltelijk bewoond blok aan de andere zijde van de straat. Veel groot afval ligt op straat. De deuren van de onbewoonde portieken en een garagebox in het nog bewoonde blok waren met spaanplaat dichtgetimmerd, maar zijn alle opengebroken. Achter de open deur van het eerste een opmerkelijk nieuwe fiets. Enige minuten later wordt die door een zwerver naar buiten geduwd. Zwerver springt op fiets en uit obscene verwensingen in woord en gebaar aan het adres van de verstoorder van zijn rust. Op de vierde verdieping bevindt zich een - naar uit de data op achtergelaten voedselverpakkingen blijkt - sinds begin februari niet meer gebruikte schuilpaats. Op de tweede wijzen een matras, deken, wat kleding en een grote vooraad eten op recente bewoning. Honger wordt er niet geleden, de voorraden op de grond moeten voor één persoon meer dan voldoende zijn voor langere tijd. Veel kaas, vla, rookworst, salades. Maar ook dope: gebruikersgerei op de vloer is de stille getuige dat hier meer gebruikt wordt dan wat hash. Af en toe rijden wat surveillerende slopers op de fiets voorbij. Maar de verwachte vraag „Wat heeft u hier te zoeken?" blijft uit. 's Avonds vertoont de zwerver zich weer. Hij wil het opnieuw dichtgetimmerde portiek weer openbre ken. Hij was te laat bij het Leger des Heils en komt zijn dekens ophalen. Dan rijdt een Ford Escort voorbij. Hij stopt aan het verste eind van de straat. Een man stapt uit, draagt een doosje de onbewoonde flat binnen. Komt weer naar buiten met een ander doosje. Blijkens een bordje op de hekken rond het stilgelegd sloopwerk zijn de bomen in dat gebied beschermd. Onwillekeurig komt de vraag in je op, hoe dat zit met de mensen die er onmiddellijk naast wonen. Hoe rustig slaap je nog wanneer je ongewild wordt blootgesteld aan de gevaren van asbest en ook nog eens aan de risico's van zwervers en dubieuze nachtelijke transporten pal naast je bed. In hoeveel slooppanden ontstaat niet plotseling brand. Alleen al in de afgelopen twintig jaar in Schiedam kwam dat zo vaak voor, dat slooponderzoekers uit de gemeenteraad twee jaar terug nog dachten dat dit een vaste methode was om van de sloop een spoedklus te maken en zodoende allerlei lastige procedures te omzeilen. Kan de inboedel straks nog worden meeverhuisd, of moet ook die worden afgevoerd door mannen in witte pakken? HN Nieuwe Stadsblad De Havenloods - Oplage: 937.229 Rotterdam en omstreken TEGEN DUMPPRIJZEN Dl COMPUTER-KOOPJES-BEURS INFO EN REDUKTIEBON MET VOORDEEL VERDER IN DIT BLAD INTEREXPO MEDIA 070-3588929 >89291 v. v v f Zie onze advertentie elders in de krant! 'Politiek zwicht voor chantage ziekenhuisdirecteur en wethouder' YRRI HUI. l\C GORDiJSSTOi 11 /(AU /.K/\ï, lAI'IJI MAS/»' I.USTIVt/.tK/.K/./» II.kl kl W/V IIII.DIMSM 11 KIAI I krijgt elke klant vanaf zaterdag 5 en zondag 6 juni a.s. bij aankoop van een 2-persoons Goldlabel Soft-side waterbed v.a. 995.-' GRATIS een kleuren tv met teletekst, afstandsbed., sleeptimer, PDS, etc. Amsterdam Kinkerstr. 3 Utrecht A'damsestraatweg 284 Eindhoven Aalsterweg 133 Rotterdam Schieweg 57 Arnhem Beekstr. 68 Info: 0900-9392 Halcyon Softside waterbed adviesprijs 3.495.-, bij ens 995.- Uitgevoerd in teakhout zonder armleuning. Tuintafel FLORIS Ronde tafel (120 cm.) in teakhout. Meeneemprijs! Van 499,- voor 398, MEENEEMPRIJS! Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid. tel. 010 - 485 22 73 - 2921026 zie a d ve r t iff f «T tde r s in deze krant

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 1