Het Nieuwe Hèt autonieuws voor Schiedam en omgeving Spannend raceprogramma om nationale titels Roland Asch racet weer, nu in 'n Vectra Nederlanders op avontuur in Oldtimer M Britax Autolease wordt DutchLease Xenon Plus-systeem van Audi zorgt voor meer veiligheid bij grootlicht Auto's maken plaats voor bier en tennis in Autotron Opel dealers in Duitsland zeer tevreden over hun fabrikant motorsport I n a CMPIslI-d I; M WOENSDAG 9 JUNI 1999 23-441 Circuit Park Zandvoort is zondag 13 juni het toneel van en fraai raceprogramma tij- èns de Panorama Trophy of he Dunes. Hoofdmoot die <ag zijn twee races in het Li- lertel Dutch Touring Car Championship (DTCC). )aarnaast races in de Formu- fe Ford, Marlboro Renault Clégane Trophy, Radio 538 Citroen Saxo Cup, Formule krcobaleno en het debuut van le Marcos Mantis Challenge. Caterdag 12 juni worden de cwalificatietrainingen verreden. De toegangsprijs voor duinen, tribune en rennerskwartier is die dag vijftien gulden. Zondag 13 juni begint het programma om half elf in de ochtend en duurt tot kwart voor vijf in de middag. Toegangsprijs voor duinen en tribune 25 gulden. Voor het ren nerskwartier wordt een toeslag van dertig gulden berekend. Kinderen tot 12 jaar, onder be geleiding van een volwassene be talen de helft van genoemde be dragen. Iedere bezoeker ont vangt geheel gratis het 36 pagi na's tellende full color program mablad. Kaarten zijn in de voorverkoop te verkrijgen bij de circa 850 Ticket Box-kantoren (o.a. verkooppunten van Staats loten). Bel voor het dichtstbij zijnde adres: 0900-9393 (75 ct. jer minuut). jewichthandicap Jijzonder enerverend verloopt le strijd in het Libertel Dutch Touring Car Championship. Na Q a Circuit Park Zandvoort Hi: vier wedstrijden voert Cor Euser (BMW) het Nederlands kampi oenschap aan. De Brabander scoorde twee overwinningen en twee vierde plaatsen. Mitsubi- shi-rijder Allard Kalff behaalde eveneens twee zeges, notabene met het nieuwe Carisma model. Vooral de strijd aan kop, maar zeker ook daarachter, was zeer spannend. Verfrissend is de po tentie van de Honda's Integra en niet te vergeten de snelheid van het trio Renaults Mégane Cou pé. Tijdens de Panorama Trop hy of the Dunes zal de gewicht handicap een belangrijke rol spelen. Vanuit de kans-gelijk schakeling ontvangen de beste drie uit de voorgaande races een extra gewichthandicap. Zo rij den Euser en Kalff met het maximale extra gewicht van 60 kg. Marcel Alderden, derde in de tussenstand rijdt met 40 kg ex tra. Kansen derhalve voor Re- nault-rijders Frans Verschuur en Donald Molenaar, maar ook voor Kalff s collega Tim Coro- nel. En als Rob Karst en Toon van de Haterd, beiden Honda Integra, het komende weekeinde van pech verschoond blijven, zijn podiumplaatsen voor hen beslist niet uitgesloten. Het ereschavot heeft ook al van Pim van Riet (Renault Mégane) bezoek gekregen. Deze Libertel DTCC-debutant verraste vriend en vijand door een keurige derde plaats te behalen in de laatste race op tweede Pinksterdag. Toen zagen 19.000 toeschouwers Kalff tweemaal zegevieren voor Alderden. Toerwagen- kampioenschap Het nationaal toerwagenkampi- oenschap is dit jaar vooral in de breedte sterk gegroeid. Vier mer ken staan hoog genoteerd in de poles voor het Nederlands kam pioenschap. BMW, Mitsubishi, Renault en Honda rijden zich al vier races in de kijker. Dat zal op 13 juni eveneens het geval zijn, waarbij de onderlinge verschillen nog kleiner zullen worden. Kort om, spectaculaire toerwagenra- ces op Zandvoort. Marlboro Renault Mégane Trophy De racing teams van Kroon en Bleekemolen kijken met arguso gen naar de verrichtingen van de Stokvis coureurs. Drie rijders van dit team bezetten de eerste plaatsen in het kampioenschap, met Pim van Riet als kopman. Phil Bastiaans de 1998-kam- pioen, toont nog niet die over heersing van vorig seizoen. Dat komt mede door de Europese Clio verplichting. Sommige data vallen gelijk met races op het Circuit Park Zandvoort. Overig programma De zware GT-wagens in de Mar cos Mantis Challenge debuteren op 13 juni in Zandvoort. Verder zijn er nog wedstrijden in de Formule Arcobaleno en Formu le Ford. Tijdschema Panorama Trophy of the Dunes, 12 13 juni 1999 Zaterdag 12 juni: 10.00-16.20 Kwalificatietrainin gen Zondag 13 juni (Race Day) 10.30-10.45 Warm up Libertel DTCC 11.00-11.45 Marcos Mantis Challenge, 12 ronden 11.50-12.35 Libertel DTCC, 8 ronden 12.40-13.25 Formule Arcobale no, 12 ronden 13.30-14.15 Radio 538 Citroen Saxo Cup, 12 ronden 14.20-15.05 Libertel DTCC, 13 ronden 15.25-16.10 Formule Ford, 12 ronden 16.15-16.45 Marlboro Renault Mégane Trophy, 12 ronden. L>e vele STW fans zijn ver- hjugd de fameuze rijder Ro- lind Asch weer terug te zien go de Duitse racecircuits, dit naai in een Opel. De geliefde ploot bestuurt in 1999 een Opel Vectra van het Irmscher t:am. Ook Opel's autosport nanager Volker Strycek bont zich verheugd over de lieuwe Opel coureur, terwijl fmscher directeur Peter Stür- :enhofecker meent: 'Dit jaar villen wij met onze auto wat /erder voorin het klassement ;indigen. We zijn daarom teer blij met Roland Asch.' Ervaring is troef. Sinds 1995 is iet Holzer autosport team be rokken bij het STW en vanaf 997 zelfs als officieel Opel team. Dit jaar zet Holzer voor Opel Irie fabrieks Vectra's in voor het yrW. De gebroeders Holzer wa- en in de '70 jaren succesvolle ■allyrijders, natuurlijk ook met Dpel. Maar anno 1999 zijn zij de stuwende technische kracht ach ter de STW race successen van Opel. Van de autodealers in Duits land, die volumemerken verte genwoordigen, zijn de Opel dea lers het meest tevreden over hun fabrikant. Dit naar aanleiding van een onderzoek door Eurotax Schwacke naar de waardering van dealers over hun fabrikant tf importeur, Opel legde beslag •p de eerste plaats voor Volks- vagen en Ford. Tot de beoor deelde criteria behoren: kwaliteit en beschikbaarheid van nieuwe auto's, ondersteuning bij de ver koop van gebruikte wagens en onderdelen, en de zakelijke bege leiding. Ook de pick-up afdeling doet het uitstekend. General Motors USA zal in het tweede kwartaal 1999 de produktie dan ook met zo'n 25.000 auto's verhogen om aan de gestegen vraag te kunnen voldoen. Daarmee komt de prognose uit op 1.537.000 auto's en lichte trucks tussen april en juni. En dat zijn er 365.000 meer dan in het door stakingen ge plaagde tweede kwartaal vorig jaar. 'We waren de aanvoerder in het pick up marktsegment in april,' aldus Ron Zarrella, Presi- éKr Jk dent van GM North America. 'We weten hoe 'heet' de truck markt is op dit moment en wij reageren daar op. Maar ook de verkopen van onze midsize cars vertonen een stijgende lijn, zo'n 8,5 procent meer, en we hebben er meer van nodig nu we zijn aanbeland in het hart van het verkoopseizoen.' General Motors produceerde 497.000 personenwagens en trucks in april, een toename van 5,2 procent ten opzichte van de zelfde periode vorig jaar. Ook in oldtimers Opel houdt zich tegenwoordig niet alleen met racen maar ook met oldtimers bezig. In mei wer den in Rüsselsheim voor de eer ste keer de Opel Klassieker Da gen georganiseerd, in samen hang met het traditionele Alt Opel Treffen. Het grote Opel feest op de parkeerplaats tegen over Opel Live stond geheel in het teken van Opel 100 jaar. Ruim 1.600 deelnemers met ca. 750 Opel old-timers uit heel Eu ropa namen aan het feest deel. Er werd voor de sleutelaars een enorme onderdelen markt geor ganiseerd. Degenen die hun Opel al in ta- delloze staat wisten, namen deel aan oriëntatieritten in de omge ving van de Opel fabriek. Ge volgd door een show van alle old-timers, waarvan de oudste een Doktorwagen uit 1908 was. Het hun omgebouwde vracht- vagen gaan Beverwijkers Frits van der Scheun en istrid Immink van 'hier naar le Hymalaya' voor het goede loei stichting Warchild. Met le avontuurlijke tocht, in een 15 jaar oude MAN ex legert- uck, zamelen de twee geld in /oor onderzoek in kinderte- ïuizen in India. Dwars door Italië, Griekenland, "urkije, Iran, Pakistan crossen 2 naar de Hymalaya om de al- tuistische reis vervolgens te ein- (igen met een rondje India. Deze humanitaire missie, die be- ;in juni start, was voor MAN ruck bus reden het project te mdersteunen met materiaal en tennis. Op die manier heeft de rilometermarathon voor mens ;n machine een goede kans van .lagen gekregen. Voor Frits en Astrid is het de eerste reis met een truck. In lan ge avontuurlijke tochten hebben ze al ruimschoots ervaring. 'Ik verwacht wel dat het zwaar wordt, zowel voor ons als voor de auto,' aldus Astrid. 'De we gen zijn doorgaans allerbelab berdst of helemaal niet aanwe zig. We moeten door gebieden die politiek of militair erg onrus tig zijn en verder zijn we vooral op ons zelf aangewezen. We heb ben dan ook heel veel tijd in de voorbereiding gestoken. Want dit is de eerste reis per truck en dat is nieuw voor ons. We heb ben zelfs eerst nog ons groot rijbewijs moeten halen', vertelt Astrid, die met 33 jaar de jongste van de twee is en Frits geregeld plaagt door hem er op te wijzen dat ze in feite met twee oude mannen op stap gaat. Met Frits als 'oude man' is er niets aan de hand vindt hij zelf: 'Ik ben kerngezond. Onze MAN truck baarde ons aanvankelijk meer zorgen. Hij had maar 20.000 kilometer gereden maar was wel 35 jaar. We waren dan ook erg blij dat MAN truck bus b.v. ons project zag zitten en via één van hun dealers, Trans- last in Beverwijk, de hele auto binnenste buiten gekeerd heeft. Er was eigenlijk niets mis met de wagen: die MAN's zijn onver woestbaar. Alleen hadden de banden na dertig jaar teveel te lijden gehad om een dergelijke tocht mee te rijden. Wat dat be treft zijn we Michelin heel dank baar, want niet alleen waren die bereid ons de banden te geven, ze hadden zelfs nog het juiste type in huis.' De beide avonturiers zijn ge dragstherapeut van beroep en hebben jaren met moeilijk op voedbare kinderen gewerkt. Tij dens de reis gaan we voor het Pedagogisch Instituut in Dui- vendrecht wat onderzoek doen in kindertehuizen in India, maar het hoofddoel van de reis is toch geld in te zamelen voor de stich ting Warchild. We hebben een aantal bedrijven bereid gevon den ons per gereden kilometer te sponsoren. Dat geld krijgen wij natuurlijk niet. Dat gaat recht streeks naar Warchild. En het moet een bedrag met minstens vier nullen worden.' Na meer dan 25 jaar wordt met ingang van 1 juni 1999 de naam van Britax Autolease B.V. ge wijzigd in DutchLease bv. Met een wagenpark van inmid dels 3.500 voertuigen bouwde Britax Autolease gedurende de afgelopen 25 jaar een solide re putatie op met kernbegrippen als 'betrouwbaar' en 'persoonlij ke aandacht' als belangrijke suc cesfactoren. De afgelopen jaren is het wagen park sterk gegroeid (in 1998 meer dan 20%). Daaraan ge koppeld is ook de omvang van de personele organisatie, vooral ge richt op het klantencontact, flink toegenomen. Deze twee be langrijke factoren maakten een uitbreiding van de interne or ganisatie enerzijds en een nieuwe uitstraling naar de markt ander zijds, noodzakelijk. Bovendien maakt DutchLease als bankonafhankelijke en uni versele leasemaatschappij in middels deel uit van Pon Hol dings B.V. De leasemaatschappij is derhal ve klaar voor een volgende stap, en middels de nieuwe naam DutchLease wordt aan deze ont wikkeling gestalte gegeven. Onder de nieuwe vlag ziet Dutc hLease volop kansen voor een verdere succesvolle ontwikkeling met een jaarlijkse groei van het wagenpark van ca. 20%. Voor meer informatie: DutchLe ase 010 - 429 73 55 Audi is vanaf juli leverbaar met xenon verlichting. Met het nieuwe Xenon Plus-sys- teem wordt ook het grootlicht met deze gasontladingsko plampen voortgebracht. Voordelen van xenonverlichting als hogere lichtintensiteit, groter bereik en gelijkmatiger lichtver- deling zorgen juist bij het groot licht extra veiligheid. Gasontla dingskoplampen leveren sterk, op natuurlijk daglicht lijkend in tensief licht in een zeer gelijkma tige bundel over een afstand tot bijna 400 meter. Hierdoor wor den niet alleen de ogen van de bestuurder gespaard zodat ver moeidheid langer uitblijft, de volledig automatische lichtbun- delhoogteverstelling en de grote re lichtspreiding zorgen er ook voor dat tegenliggers worden be schermd tegen verblinding. In tegenstelling tot andere ont werpen heeft het Audi Xenon Plus-systeem geen kapje. Deze xenonlamp wordt door middel van een snelwerkende elektro magneet in de juiste stand ge draaid. Dit betekent dat altijd de volle lichthoeveelheid beschik baar is. Een verder voordeel van dit stel- systeem, dat binnen 120 millise conden reageert, is dat de wisse ling tussen dimlicht en grootlicht een al even mild effect heeft op de ogen. Het glazen lampje met de 4,3 millimeter lange lichtboog wordt door een veer in de stel- magneet betrouwbaar in de dim- stand teruggezet. Deze lampen verlichten altijd precies het gedeelte van de weg dat zichtbaar moet zijn: door de brede lichtbundel van de dim lichten is alles tot op het trottoir goed te onderscheiden. De grootlichtlampen garanderen dankzij hun grote lichtintensiteit eveneens een optimaal verlicht gebied. Halogeenlampen voor de par- keerverlichting en extra reflecto ren met krachtige H7-lamp, die met uiterste precisie een richt- lichtspot aan de bovenrand van de lichtbundel van het grootlicht plaatsen, zijn andere noviteiten van het Xenon Plus-systeem. De prijs van deze nieuwe meer- uitvoering bedraagt voor de Audi A8: 3.978,--, voor de Audi S8 (die standaard reeds over Xe- non-verlichting beschikt) 693,— (prijzen inclusief BTW/BPM) Niet alleen auto's zijn welkom in het Autotron in s'Hertogen- bosch, ook tennisgrootheden krijgen van 14 tot 20 juni op de grasbanen van het complex weer alle ruimte tijdens de Hei- neken Trophy. Titelverdediger Patrick Rafter, die vorig jaar de Finale won van. Martin Damm, voert het deel nemersveld aan. Het aanvallen de spel van de tweevoudig US Open-kampioen lijkt geschapen voor gras, evenals dat van de andere favoriet Richard Kraji- cek. Onze Wimbledon kam pioen van 1996 behoort tot de beste grasspelers van de laatste jaren. Krajicek voelt zich thuis in 's-Hertogenbosch, getuige ook zijn titels van 1994 en 1997. De Muiderberger beschouwt het evenement als de ideale voorbereiding voor Wimble don, waar hij vorig jaar na een bloedstollend duel met Goran Ivanisevic pas in de halve Finale afhaakte. 'Enfant terrible' Marcelo Rios mag dan gras niet als zijn favoriete onder grond beschouwen, een plaats in de vierde ronde op Wimble don in 1997 toont aan dat ook daarop zijn onwaarschijnlijke talent uit de verf komt. Ook dit jaar bewees de weerbarstige Chileen, dat hij zich dolgraag wil mengen in de strijd. Karol Kucera brak uitgerekend in 's-Hertogenbosch door, toen hij daar als volslagen onbeken de de titel greep in 1995. Sinds dien behoort deze alleskunner en pupil van Miroslav Mecir tot de meest gevreesde spelers ter wereld. Genoemde top tien spelers krijgen concurrentie van de Zweden Jonas Bjorkman en Thomas Johansson. Ook het grote Duitse talent Tommy Haas zal zijn indrukwekkende prestaties van de afgelopen maanden een goed vervolg op gras willen geven, net als Marat Safin, de 'Rambo' van het cir cuit, met zijn verwoestende sla genrepertoire. Behalve Kraji cek spelen ook Jan Siemerink, Sjeng Schalken, Paul Haarhuis en John van Lottum. Bij de dames zal titelverdediger Julie Halard-Decugis het onder meer opnemen tegen landgeno te Sandrine Testud en de Belgi sche Dominique van Roost. Veel ogen zullen gericht zijn op Brenda Schuitz-McCarthy met haar fenomenale service. Miri am Oremans haalde de afgelo pen twee jaar de Fmale in haar 'achtertuin' en zal er alles aan doen deze prestatie op haar fa voriete ondergrond te verbete ren. De kaartverkoop voor de Hei- neken Trophy verloopt via alle grote postkantoren, alle grote grenswisselkantoren op de NS- stations, de internetsite www.heinekentrophy.ni en de speciale reserveringslijn 0900- 300 12 50. I Stadsblad) sotm W s i/gev fflj n «mm HfllV Hi H00KHN6AN6 OB Ni«; tM9«r.X«lHV. Frits van der Scheur en Astrid Immink met hun 35 jaar oude MAN klaar voor de start Richard Krajicek FOTOGftMFRien Hokken

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 11