SCHIEDAM CIIPB Zandvliet wint kunstprijs Afsluiting Kerkweg. Zwaluwlaan en Mozartlaan 42,- Uw regiokandi n Gastronomie aan de Schie Oeuf a la neige MH»| tëflHIlüGtölE IJKSH#ORN Op dronk! Inloopavond De Troubadour ONDER 4 OGEN Raadsleden op de koffie Met service-abonnementadviesforum en keurmerk naar meer klantgericht werken r brillen contactlenzen Het Nieuwe Stadsblad GALL GALL LIJST 1 No. HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 9 JUNI 1999 23-1441 SCHIEDAM Basisschool de Troubadour houdt op donderdagavond 10 juni een inloopavond van 19.00 tot 20.30 uur. Op beide gebou wen aan het Bachplein en in de Peter van Anrooylaan is er de afgelopen weken gewerkt aan het project 'Wonen' in al zijn facetten. In alle groepen is er van alles aan de orde gekomen, zoals hoe ziet je huis of woonwijk eruit en hoe wonen indianen. In de bo venbouw is wat dieper inge gaan op het onderwerp aan de hand van Unicef-mate- riaal. Hier zijn onderwerpen behandeld als wonen en ar moede en vluchtelingenkam pen. Natuurlijk is er veel geknut seld en geplakt. De resultaten zijn tentoongesteld en op de inloopavond te bewonderen. Van 19.00 tot 20.30 uur staat de school open voor belang stellenden. (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM Pieter Zand vliet is de winnaar geworden van de VSB-kunstprijs. Deze kreeg hij afgelopen zondag als afsluiting van de Kunstmani festatie uitgereikt. Bezoekers van de verschillende tentoon stellingen hadden op een for mulier te kennen gegeven welk kunstwerk hen het meest aan sprak en Zandvliet werd het vaakst genoemd, op de voet gevolgd door Vincent Botella. Deze eer viel de kunstenaar wel heel onverwacht te beurt, hij moest bij de uitreiking snel even uit zijn winkel op de Dam worden gehaald en werd door Frits Kloppers onder luid ge juich binnengehaald in Pand Paulus. Ook was er veel be langstelling getoond voor 'Zwart Nazareth' van Sjef Henderickx. Hans Dekker uit Rotterdam won als één van de 200 inzen ders de publieksprijs, 2500 gul den te besteden aan een kunst werk van een deelnemend kunstenaar aan de Kunstmani festatie. Waarschijnlijk gaat hij een werk van Martine Ponte aanschaffen. De vraag die wel eens wordt gesteld of het evenement wel uitstraling heeft, kan positief worden beantwoord: ruim drieduizend bezoekers hebben de Kunstmanifestatie dit jaar bezocht en ook de verkoop liep lekker, zo'n veertig werken werden aangeschaft, vaak ook wat duurdere. De gekleurde molenwieken kregen bijzonder veel waardering en hier kan men nog wel een poosje van genieten: ze blijven tot en met de Brandersfeesten hoog in top. SCHIEDAM— In Schiedam- Noord vinden in de periode van woensdag 9 juni tot en met dins dag 15 juni op de Kerkweg, Mo zartlaan en Zwaluwlaan asfalte- ringswerkaamheden plaats. Deze hebben tot gevolg dat weg gedeelten tijdelijk worden afge sloten en omleidingsroutes wor den ingesteld. Het wegdek van de Kerkweg vertoont scheuren en moet dringend worden her steld. Tussen de spoorovergang en de kruising met de Joppelaan wordt een nieuwe laag asfalt aangebracht. De voorbereidende werkzaamheden starten woens dag. Donderdag en vrijdag moet rekening worden gehouden met een volledige afsluiting van de weg. Vrijdag 11 juni is ook de Groeneweg niet bereikbaar. Het autoverkeer zal tijdens de afslui ting van de Kerkweg moeten omrijden via de A13, de Delf- tweg of Harreweg. Van de Mo zartlaan wordt de oostelijke rij baan geasfalteerd tussen de Chruchillweg en de Brederoweg. Dit is de rijbaan in noordelijke richting. Op vrijdag 11 juni vin den de voorbereidende werk zaamheden plaats. Maandag 14 juni en dinsdag 15 juni wordt het wegdek geasfalteerd. Verkeer in noordelijke richting moet reke ning houden met omleidingsrou tes via de Borodinlaan of de Slimme Watering. Op de Zwaluwlaan worden bei de rijbanen geasfalteerd tussen de Koekoekslaan en de Kerk- laan. Er blijft altijd één rijbaan open voor verkeer. Door middel van verkeerslichten wordt het verkeer beurtelings over de rij baan geleid. Kethel-Oost blijft uiteraard bereikbaar. Als de toe gang tot de wijk Kaag tijdelijk moet worden afgesloten worden omleidingsroutes aangegeven. SCHIEDAM - Tijdens de kof- fie-inloop van vrijdag 11 juni komen tussen 10.00 en 12.00 uur de gemeenteraadsleden E. Flui ter en C. Raaphorst op bezoek in 'Het Gebouw' aan het Broers- veld 142. Doel hiervan is om kennis te maken met de gemeen teraadsleden en zij kunnen zo komen tot informatie-uitwisse ling met de bezoeksters, zodat ze weten wat er onder de Schie- damse vrouwen leeft. SCHIEDAM „Met Wo ningstichting Noordvest, eh, Woonplus." Het is nog even wennen voor de telefoniste, die nieuwe naam, maar sinds de fusie tussen WBS en WSN op 1 juni officieel is onderte kend is het Woonplus wat de klok slaat. En klantgericht heid. Want dat is wat de kers verse corporatie het hoogst in het vaandel heeft staan. „Meer klantgericht werken is een filosofie die hier moet gaan leven", vertelt Margot van der Velde van Woonplus. „We gaan meer luisteren naar wensen, bij voorbeeld over het productaan bod. Nu hebben we bijvoorbeeld de keukenshowroom waar be woners van sommige complexen een keuken mogen uitkiezen en samenstellen. Zoiets kunnen we meer gaan uitbuiten door ook andere huurders de kans te ge ven dit te doen. De nieuwe keu ken wordt dan verrekend in de huur. Een optie is ook om bad kamers en wc's aan te bieden." De regels bij het aanbrengen van veranderingen in het huis zou den ook kunnen worden versoe peld. „Nu moet men zich aan allerlei regeltjes houden en toe stemming vragen, dat kan mis schien wat makkelijker." Behangen Verder gaat Woonplus ervoor ijveren het KWH-label (Kwali teitszorg Woondiensten Huur sector) te halen. Van der Velde: „Dat betekent dat we binnen vijf i jaar een service-abonnement aan de huurders gaan aanbieden, één van de normen van het label. Nu 6x75cl dl 5Q komen sommige onderhoudsza- ken voor rekening van de huur der en andere van de verhuur der. Met het abonnement kan de huurder altijd op service reke nen, voor een aantrekkelijke prijs. Met een plus-pakket zou men deze klussendienst zelfs voor verven en behangen kun nen inschakelen." Aan de goede bedoelingen van Woonplus te zien is het geen holle frase, het klantgerichter werken. Per 1 januari 2000 wil Woonplus een adviesforum op stellen met brede maatschappe lijke vertegenwoordiging, bij voorbeeld een arts, een student, een 80-jarige, een gemêleerd ge zelschap met enige kennis op het gebied van volkshuisvesting in Schiedam. Hiermee wil de cor poratie in overleg treden over de gang van zaken op woon- en huurgebied. Ook wordt er op korte termijn gekeken of het mogelijk is een klantenpanel op te richten van mensen die willen meedenken over service. Ruim 15 personen hebben zich hier al voor opgege ven. „Uit dit panel zijn er hope lijk ook weer mensen die zich kandidaat stellen voor het ad viesforum", aldus Margot van der Velde. Buur Er is in de 'nieuwe' corporatie natuurlijk ook een verandering in de bedrijfscultuur nodig en een nieuw streefniveau. Van der Velde: „De telefonische bereik baarheid kan bijvoorbeeld be ter." Een motiverende bijkom stigheid is dat de TROS naar Schiedam is gekomen om de Beste Buur van de stad, een Bos nische familie, te filmen. Vrij dagavond 11 juni komen zij in de uitzending. Voor huurders verandert er volgend jaar eigen lijk pas echt iets. De briefhoof den zijn wel al anders, maar on der andere de huurverhoging voor het komende jaar is per corporatie nog apart berekend. Vanaf 2000 wordt dit gelijk en Margot van der Velde verwacht dat men dan de landelijke ten dens blijft volgen, namelijk elk jaar een daling. „Hoewel, die ontwikkelingen zoals sloop en nieuwbouw in Groenoord kos ten natuurlijk wel veel geld..." Met de kritiek die wethouder A. Reijnhout van volkshuisvesting onlangs uitte over het snel vullen van leegstaande woningen in Nieuwland door de corporaties zodat iedereen wordt geaccep teerd, kan ze weinig. „Het woon ruimteverdelingssysteem is vast gesteld in samenspraak met de gemeente. En mensen met een smalle beurs moeten gehuisvest worden. We proberen optimaal te voldoen aan woonwensen en wie weinig geld heeft kan niet in een woning van 700 gulden per maand." Nanda Hupse: 'Ik kies voor Europaomdat als het Europese parlement spreektmijn stem klinkt. i i kunststofkozijnen Y Fabricage in eigen labriek Warmte-isolerend en onderhoudsvrij Dubbele beglazing Snelle levering •10 laar garantie Concurrerend in prijs Ampèrestraat 4 - Vlaardingen Telefoon 010-4349833 i i i i i i i i i i j Wm. In de culinaire wereld zijn de dingen vaak niet zo eenvoudig als ze lijken. Neem een populair nagerecht als Oeuf a la neige. Dat gaat vaker verkeerd dan goed. De ene keer haal je de ovenschaal uit de oven, het mooie bruine korstje ziet er veelbelovend uit, dan kiep je het op een bord en de inhoud loopt er als dunne soep uit. De andere keer -je laat je niet uit het veld slaan - is het gerecht gecaramelliseerd en heb je de gereedschapskist nodig om de schaal weer schoon te krijgen. Het maken van een perfecte Oeuf a la neige is dan ook een secuur werkje met een paar kleine kneepjes. Gerecht: Oeuf a la neige Bereidingsduur: circa 30 minuten Receptuur: 4 eiwitten en 125 gram witte basterdsuiker. Klop met een mixer het eiwit los (30 seconden) en voeg dan 1/3 van de basterdsuiker toe. Klop dit verder gedurende 1 minuut en voeg dan de laatste suiker toe, klop dit nog 2 minuten. Smeer een hoge ovenschaal met boter in en vul de schaal af met het eiwit (zonder grote luchtbellen). Dek dit af met aluminiumfolie en pocheer dit 'au bain marie' (dus in een bak met water) op 150 graden Celsius gedurende 20 minuten. Haal het uit de oven, laat het 3 minuten afkoelen en stort het op een bord. Hierna niet meer van bord veranderen! Wijntip: Essentia Orange Muscat Men kan natuurlijk ook komen proeven in Hosman Frères Bistrot Auberge, tel. 4264096. Op vertoon van dit recept krijgt men één glas Essentia Orange Muscat persoon (max. 4 personen). NATUURLIJK BIJ Omdat onze bevolking vergrijst, krijgen wij steeds vaker klanten in de winkel met een vorm van grijze staar, ook wel bekend als cataract. In de loop der jaren neemt de souplesse van de oög- lens af. Dat betekent dat iemand van een jaar of vijfenveertig steeds minder in staat is om de ogen in te stel len op een kor tere leesaf- stand. een leesbril biedt dan soelaas. De ooglens wordt als het ware steeds 'harder' en vaak wordt de ooglens bij iemand op hoge leeftijd minder transparant. U kunt zich voor stellen dat het zicht dan ook steeds meer terugloopt. De enige oplossing daarvoor is om de lens operatief helemaal te verwijde ren. Dat is tegenwoordig niet zo'n zware operatie, vaak kan iemand nog dezelfde dag naar huis. Als de lens weggenomen wordt, kom er automatisch een sterkte van 20 bij, die moet worden gecorrigeerd met nieuwe brillenglazen. De laatste jaren maken oogartsen ook steeds meer gebruik van een kunstlens die in plaats van de oorspronke lijke ooglens wordt gezet. Deze vorm van staar heeft niets te maken met groene staar (glau coom) die ook met het ouder worden kan ontstaan. Groene staar heeft te maken met een te hoge oogdruk. Maar daarover een volgende keer meer. i eRGr (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R Spierings, tel privé: 06 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Dlstrlctverkooplelder: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 oods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Fusiecorporatie Woonplus wil vooral haar huurders plezieren Directeuren J. Feijtel en F. de Graaf tekenen de fusie-overeenkomst FOTO JAN VAN DER PLOEG Blanc de Brumont Vin de Pays des Cötes de Gascogne 5^94 Uw voordeel 11,44 Geniet, maar drink met mate. Aanbieding is geldig t/m 22 juni 1999, zolang de voorraad strekt. Voor uw dichtstbijzijnde Gall Gall, bel: 023 - 56 60 555. CDA Showroom geopend van maandag t/m zaterdag van 9.00-15.00 uur. Vraag geheel vrijblijvend prijs op voor het leveren en plaatsen van uw kozijnen. 9SsmSi8#8&- «Saws Geheel onverwacht wordt oma Christen in Zwembad Zuid verrast. ZWEMFANATF. IN- ZONNETJE GEZET Al meer dan 25 jaar zwemt ze in Zwembad Zuid en dit weekend werd ze 86. Voor kleindochter Ingrid van Mazijk was dat een reden om oma Christen eens flink in het zonnetje te zetten. Zondag kwam ze al vroeg uit haar bed om ervoor te zorgen dat oma tijdens het ochtendzwemmen werd verrast met taart en bloemen. De jarige was erg ontroerd door dit gebaar en van zwemmen kwam die ochtend dus minder dan op normale zondagochtenden. „Ze houdt er eigenlijk niet van om in de belangstelling te staan", verklaart kleindochter Ingrid, „maar ze heeft het gewoon verdiend: het is een te gek mens. Vroeger nam ze haar kleinkinde ren al mee naar het zwembad en deze mochten ook mee op vakantie naar het buitenland." Ondanks haar leeftijd kan oma Christen prima meekomen in het water: „Als je haar ziet zwemmen lijkt het wel een meid van twintig." Het zwemmen met oma is zo goed bevallen, dat Ingrid besloten heeft dit voortaan elke zondag te doen. En waarschijnlijk zal ze dat nog wel een aantal jaartjes doen, want ze heeft laten dat ze doorgaat met zwemmen tot ze honderd is. Bert Kaptein: Ik kies voor Europaomdat Europa onze inzet harder dan ooit nodig heeft. D Schiedam Hof van Spaland 5 Tel. (010) 4701730

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 3