SCHIEDAM Geruite I sokken of... Geruite stropdas of... 47,- 'Bebouwing Polderweg is een geldkwestie' BELOOFD: TCENTlffi Op dronk! 8," BP-I Opsporing verzocht voor Humpy en Dumpy GRATIS 3 HALEN, 2 BETALEN 4.98 4.78 3.90 7.18 32.98 10.98 Jubilerende duizendpoot itLLj Ph Waarnemingen door boomtekeningen KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier GALLGALL GALL GALL \yM GALLGALL VEILIGHEIDSINSPECTIE van 14 juni tot en met 19 juni 1999 r* IMOOTEBOOM alleen in Gouda) AUTOBANDEN BV SCHIEDAM Maria Plop verzorgt donderdag 10 juni de Harmonia-avond met helder ziende waarnemingen van boomtekeningen. Bezoekers moeten een zelfgemaakte boom tekening meebrengen. De avond wordt gehouden in wijkcentrum Nieuwland, Wibautplein I65. Aanvang is 20.00 uur en de toe gangsprijs bedraagt 8,50. WHISKY VOORDEEL WHISKY VOORDEEL 7cd a n 99 54^ SCHIEDAM Bewoners van de Polderweg zien met lede ogen de plannen van de gemeente aan om 250 woningen te bouwen rond de Polderweg. In een brief aan het college van b&w, de commissie van ruimtelijke orde ning en een aantal politieke par tijen hebben zij hun verontrus ting kenbaar gemaakt en ook hebben ze laten weten zeker te zullen inspreken op de komende commissievergadering waarbij dit onderwerp op de agenda staat. De bewoners willen liever niet hun naam kenbaar maken, omdat ze omwonenden met an dere belangen in het gebied niet tegen zich in het harnas willen jagen. Het liefst zien ze de bestemming weide- en tuinbouwgrond voor het gebied, maar deze natuurlij ke omgeving is al aangetast door de aangrenzende wijk Spaland- Oost en binnenkort door Svea- parken, „duizend woningen op een plek ter grootte van een flin ke postzegel." Als de nieuwe plannen doorgaan, kunnen de wandelaars en fietsers het lieflij ke tochtje in de natuur wel vaar wel zeggen, voegen de bewoners toe. Niet dat het er nu allemaal zo mooi uitziet, één van hen, die er al wat langer woont, heeft meegemaakt dat er steeds meer wildgroei van bedrijven ont stond, zoals een vrachtwagenbe- drijf en een manege die zich on der het mom van een paarden fokkerij op deze plek kon vesti gen. „Wethouder Hafkamp wil met de nieuwe bebouwing de wild groei tegengaan, dat zou alleen kunnen met woningbouw. Dat is toch onbegrijpelijk? Dat de ge meente het zo ver heeft laten komen getuigt van een slecht be stuur." Maar nu moet ruggen graat worden getoond vinden de bewoners. Dat Hafkamp de grond niets meer waard acht met een natuurbestemming, past niet bij een wethouder en kan vol gens hen alleen maar betekenen dat het een geldkwestie is. Ze roepen de politiek dan ook op om de directe omgeving van de Polderweg groen te houden, zodat ook de toekomstige bewo ners van de nieuwe wijk hiervan kunnen genieten. SCHIEDAM „Elke ver kiezing is weer anders. Bij raadsverkiezingen zijn we hoofdstembureau: het regis treren van partijen en de kan didaatstelling vindt dan hier plaats." Gijs Bouman. be leidsmedewerker publieksza- ken en onder andere belast credietbewaking en de bijdra ge van publiekszaken aan de begrotingen, doet de verkie zingen er al 17 jaar bij. Zo'n half jaar tevoren beginnen de voorbereidingen van de ver kiezingen, zoals de Europese van donderdag 10 juni. De kiezer loopt het stembureau binnen en drukt op een knop je, maar voor Bouman komt er heel wat meer bij kijken. Eerst de indeling van de 36 stemdistricten. Bij gemeente- raads-verkiezingen mogen bui tenlanders meestemmen, voor de provincie en Tweede Kamer niet. Morgen mag een aantal burgers uit andere EU-landen meestemmen. Daarvoor werden zo'n 900 formulieren verstuurd, waarvan er slechts 125 ingevuld retour werden ontvangen. Maar die moesten wel stuk voor stuk worden verwerkt. Maar ook door de oplevering van nieuwe woningen moet de indeling re gelmatig worden aangepast. Een 'sterktelijst' uit het geautomati seerd bestand dat door Theo de Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. Bokelweg 80-90 Schiedam Tel. 010-4621015 Bruin van bureau verkiezingen nauwgezet wordt bijgehouden, vormt de basis voor de steeds terugkerende puzzel om de af stand die de kiezer naar het stembureau moet afleggen zo klein mogelijk en het aantal kie zers per bureau zoveel mogelijk gelijk te houden. Dan de stemlokalen. In oudere scholen was altijd wel een klaslo kaal over. In nieuwbouwscholen kan hooguit een speellokaal worden benut. Verzorgingste huizen en buurt- en clubhuizen boden een alternatief. Vervol gens de bemensing van de stem lokalen. Vier mensen op elk bu reau, dus 144 in totaal. Zes we ken voor de verkiezingen, de dag van kandidaatstelling, is de peil datum voor de oproepkaarten. Bouman levert het adressenbe stand electronisch aan; als de bedrukte kaarten worden gele verd, neemt hij een serietest ter controle. Zijn bijvoorbeeld dege nen die na de peildatum maar voor de dag van de stemming 18 jaar worden opgenomen? Kie zers die sinds de peildatum zijn overleden, worden er alsnog uit gehaald. De stemcomputers moeten stuk voor stuk nauwge zet worden geprogrammeerd. Dan wordt ook het geheugen van de vorige verkiezingen ge wist. Vandaag worden de bureau's in orde gebracht, de panelen van de stemmachines geplaatst en de stemkoffers op nummer klaarge zet. Vroeg op Voor Gijs Bouman wordt het een lange dag. Hij staat morgen om 5.00 uur op en is een uur later op het stadskantoor. Vanaf 6.30 uur kunnen de voorzitters van de stembureaus de stemkof fers ophalen. Om 7.00 uur begin nen de stembureaus met de in richting van het stemlokaal. Op het stadskantoor staan drie groepen van elk vier man van Stedelijk Beheer klaar om uit te rukken wanneer zich problemen voordoen. Er zijn reservestem- machines en accu's en aggrega ten stand-by voor storingen. De hele dag blijft de telefoon rinke len. Stembureaus leggen onge bruikelijke zaken voor, kiezers bellen dat ze hun stemkaart kwijt zijn. Dat vormt op zich geen probleem; het stembureau schrijft een duplicaat voor kie zers; wel een legitimatie meene men. Dat kan alleen op het bu reau waar men staat ingeschre ven. Wie niet weet welk dit is belt bureau verkiezingen (2465741In de loop van de dag maken Bouman en De Bruin ook hun rondes. Stembureaule den ontvangen contant een be drag van 120 (bruto) voor hun dag van ruim 14 uur. Vanaf 8.00 uur komen de kiezers; vroegko- mers moeten wachten tot dit uur. Wie om 20.00 uur binnen het stemlokaal is, mag nog stem men; als men later komt, kan dit niet meer. Nadat de laatste kie zer heeft gestemd, wordt de stemmachine geopend en een print op een soort telrol ge maakt. Kiezers die dat willen mogen daarbij zijn, mits zij de gang van zaken niet belemme ren. De stemlokalen worden op geruimd, de processen verbaal door de leden van het stembu reau ondertekend, de stemkoffer ingepakt en naar het stadskan toor gebracht. Daar zijn zes teams van twee man paraat om de processen verbaal te controle ren. Om 20.15 is bureau 12 (Hui ze Frankeland) al jaren als eerste binnen, de laatste volgt zo'n half uur later. Als de laatste voorzit ter met zijn spullen binnen is, het laatste proces verbaal gecontro leerd, wordt de einduitslag door gebeld (niks fax of internet) aan het ANP. Bij wijze van uitzonde ring hoeft dat morgen niet, om dat de uitslag tot zondagavond geheim moet worden gehouden. De volgende dag wordt een exemplaar van alle processen verbaal persoonlijk afgeleverd aan het centraal stembureau. SCHIEDAM Het Loflied van de Vriendschap kreeg Mari Dingenouts vorige week toege zongen door zijn collega's. De senior pr-medewerker van ONS vierde zijn 25-jarig ambtsjubi leum. In 1974 begon zijn carrière als plaatsvervangend chef finan ciële administratie en in 1980 ging hij de bedrijfsvoorlichting verzorgen. „Er was toen hele maal niets, slechts één klein fol dertje. Nu doe ik specifiek de voorlichting voor ONS Milieu." Na een uitstapje van VA jaar als milieucontroleur om wijk- en buurtbeheer erbij te trekken kwam hij weer terug naar de afdeling voorlichting om zijn dochter op te volgen die inmid dels op deze plek was gekomen. Behalve als ONS'er kennen veel Schiedammers Mari Dingenouts door één van zijn vele andere functies die hij in de stad heeft. Zo is hij al 18 jaar nauw betrok ken bij de Brandersfeesten. In '85 kwam het idee om een watersportweekend van de grond te tillen. Verder was de jubilerende duizendpoot be stuurslid van het zeekadetten- corps, van de Vrienden van het Vogelasiel, van de Schiedamse Theaters en nu is hij alweer een tijdje, voorzitter van het Schie damse Rode Kruis. „Ook heb ik 12 jaar in de ondernemingsraad van het ONS gezeten, om zo actief te zijn voor het personeel." Door deze grote inzet kwamen velen hem dan ook feliciteren. V.O.F. iNOORDEINDE 2 SCHIEDAM-KETHEL 1 TELEFOON 010-470 68 74 Christine Lepidis-Daskalakis: 'Ik kies voor Europaomdat we samen sterker zijn om ons in te zetten voor solidariteit en gerechtigheid. Paul van Mansum; 'Ik kies voor Europa omdat Europa ook voor ons belangrijk is. Dankzij Europese fondsen kan een enorme impuls aan de Schiedamse werkgelegen heid gegeven worden. Marijke Ruseler-van Bers; 'Ik kies voor Europaomdat we samen één kunnen zijn. Humpy en Dumpy SCHIEDAM Humpy en Dumpy zijn op 23 mei gevonden op de parkeerplaats in het Beatrixpark. Ze zaten in een groen met witte vervoersmand. Het zijn twee ongecastreerde katers van ongeveer anderhalfjaar oud. Humpy is wit met zwart en Dumpy zwart met wit. Wie kent deze katten en weet waar ze vandaan komen? Ringo heeft al eens vaker in de krant gestaan en met hem wil het niet echt lukken. Hij is een kruising husky reu van 9 maanden oud. Hij kan nog niet alleen thuis zijn en het is niet bekend of hij bij kleine kinderen kan, Hij zou wel met katten overweg kunnen en met sommige honden kan hij het beter vinden dan met andere. Wie geeft deze hond een goed tehuis? Hargahoeve is gevestigd aan Sportlaan 2 en bereikbaar op tel. 4714151. Het asiel is geopend van dinsdag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur en zaterdag tussen 10.00 en 15.00 uur. Zondag en maandag is het asiel gesloten. Ringo ÖlZaanse snijders, wit, bruin, volkoren of meergranen, 3 hele broden 7,47 Bonus voordeel 2.49 Ö1 Gerookte zalmfilet verpakt 100 gram, 3 pakjes <i q qa Oh Hollandse nieuwe haring, 3 stuks 8.25 Bonus voordeel 2.75 Coca-Cola, regular, light of caffeine free, 3 flessen 1.5 liter 7.65 Bonus voordeel 2.55 LU koeken, Bastogne, choco prince of prince fourré, 3 pakken 7.17 Bonus voordeel 2.39 Appelsientje, 3 pakken 1 liter 5.85 Bonus voordeel 1.95 Ajax bloemenfestijn, lente-, zomerbloem of bloemenweelde, 3 flacons 750 ml 10.77 Bonus voordeel 3.59 Ariel, color of futur, 3 zakken 1.5 kilo 49.47 Bonus voordeel 16.49 Libresse maandverband, alle soorten, 3 pakken 16.47 Bonus voordeel 5.49 Lotus keukenpapier met vochtvangers, wit of decor, 3 pakken 2 rollen 633 9.57 Bonus voordeel 3.19 Kijk in onze winkel voor nog 400 Bonus aanbiedingen. HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 9 JUNI 199923-1442 Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Glen Grant lOOcl of Glen Grant 10 years 70cl I Single Speyside Malt Whisky J 100c 1 /70c 1 99 GLEN GRANT Chivas Regal Scotch Blended Whisky Deluxe 'Het landelijk karakter van de Polderweg moet worden behouden. Lange dag op stembureau door Theo H .B. Schoenmakers Gijs Bouman (links) en zijn rechterhand en 'automatiseringsdeskundige' Theo de Bruin (rechts) programmeren stuk voor stuk de stemmachines voor 36 stembureaus. Op een drukke receptie wordt Mari Dingenoutsf rechts) door velen gefeliciteerd met zijn 25- jarig ambtsjubileum. nN- Krugerhof Pinotage Zuid-Afrika 75cl -L-H49- Geniet, maar drink met mate. Aanbieding is geldig t/m 30 juni 1999, zolang de voorraad strekt. Voor uw dichtstbijzijnde Gall Gall, bel: 023 - 56 60 555. deskundige inspectie op: uitlijning, profieldiepte, spanning, beschadiging, slijtage, onbalans, accu en schokdempers schokdempers Zwaluwlaan 84 Schiedam - 010-4700133 Burg. van Reenensingel 115 Gouda - 0182-515800 Onze top 10 20.85 Bonus voordeel 6.95 o ov CT> OO Deze Bonus aanbiedingen gelden t/m 13 juni a.s. in AH-supermarkten met een cijfercode (D©®© of tenzij anders aangegeven.

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 9