Hank te gast op politiemanifestatie i Na afbreken overleg willen bewoners Van Markenstraat toch weer praten 3 <3 St. Jozefschool in Theater aan de Schie y SCHIEDAM SPORT Lezing over amfibieën Kampioenschap en promotie herenhandballers Ventura Ritman tweede in Nieuwkoop Expert: Sloop op alle fronten in de fout Indeling zaalkorfbal Berichten voor sportredactie GRATIS Maaltijdvoorziening voor ouderen in gevaar Snelheidsmetin gen schieten 2000 i ri c 3.95 Burgerlijke stand Het Nieuwe Stadsblad VEILIGHEIDSINSPECTIE van 14 juni tot en met 19 juni 1999 NOOTEBOOM alleen in Gouda) AUTOBANDEN BV (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 Mi 18 r m m F I i Gate^ Éénjarige opleidingen voor VWO en HAVO ook in Rotterdam. Don't need wings toB ISjstmy mind,jny„guts_gnd q No fear T shirt. ■HMi HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 10 JUNI 1999 23-1475 Geboorte-aangiften in de periode van 21 tot en met 27 mei 1999: Jens z.v. Vak - Korendijk; Mertcan z.v. Kayam - Kömmürcü; Cas z.v. van Oudemaarde - Blom; Bram V. z.v. van den Bosch; Marit A. d.v. van Meurs - Groeneweg; Aaron W.F. z.v. de Groot - Finch; Nisrine d.v. Chamkhi - Akrouh; Shyvaugh- na I. d.v. van Roosmalen - van Kat wijk; Nienke E.S. d.v. Fleblij - Loef- fen; Nick J.W.E - z.v. Vermeer - Braun; Nicole d.v. Rorije - Nijman; Nuuh A. z.v. Mohamed Khalou - Osman Mohamoud; Melanie d.v. van Velzen - Spruit; Olivier N. z.v. Oudesluijs; Niels P. z.v. Kerkhof - de Koning; Jarod L. z.v. Hoogstad - van Donk; Serchel z.v. Heijkoop - Gloudi. Aangetekend: P.R. van Emmerik 30 jr. en: N. Berkenbosch 26 jr;R. Kouwenberg 35 jr. en: J. van der Hooft 28 jr; H.J. de Ligt 32 jr. en: P. van der Velde 29 jr; H. Pronk 33 jr. en: N.M. Meijer 30 jr. Gehuwd: M. Swets 25 jr. en: J.B. Koolman 24 jr; P.E. Leijenhorst 23 jr. en: C.L. Mieloo 29 jr; J. Bos 28 jr. en: M. Vellekoop 28 jr.; P. Hendriks 28 jr. en: B.B.N, de Winter 25 jr.; R. Wis- kie 25 jr. en: S. Willemse 23 jr.; S.L.B. van Langeveld 22 jr. en: D.N. Bartholomeus 29 jr.; M. Cerit 26 jr. en: A. Gül 25 jr.; F.J.D. Meerhof 37 jr. en: M.H. Diepstraten 40 jr.;R.L.R. van Ostende 24jr. en: 1. Verduijn 23 jr.; S. Koning 33 jr. en: G.W. in 't Veld 37 jr.;D. Mackaij 27 jr. en: N.E.M. Brouwer 26 jr.; P.A. Elberse 28 jr. en: E.M. Tonnön 29 jr.; W.S. Verheul 42 jr. en: Y.J.M. Tetteroo 36 jr.; J.D. Wesdorp 44 jr. en: A.M. Bednarek. 28 jr.; R.M. Ortega 60 jr. en: L.M. Rudge 38 jr.; R.H.S. van Montfoort 21 jr. en: N. Hilgersom 21 jr.; D.P. Drop 63 jr. en: A. van der Linden 58 jr. J. Aarssen 43 jr. en: P. Dane 33 jr. Overleden: J.P. de Vette vrouw 84 jr., ggm: P.J. van Beurden; J.M. Biesheuvel vrouw 58 jr.; G.J. van Zwieten vrouw 93 jr., ggm: N.T. Dingenouts; E.H. van Schaik vrouw 67 jr., ggm: F.M.T. van de Laarschot; M B. Gerritsma man 58 jr.; J.A.C. Vaane vrouw 75 jr., echtg. van J. van Donkelaar; L.M. Plambeck vrouw 91 jr., ggm: P. van Eijk; A. van der Linde man 94 jr.; C.R. Elshof vrouw 81 jr., ggM: C.M.B. Toonen; A.C.M. Rechters vrouw 90 jr., ggm: J.G.M. Meyer; C.J. van der Laar vrouw 69 jr., echtg.van: J.E. Schippers; R. Nij- veen man 30 jr.; P. Blom man 74 jr.; W. de Wilde vrouw 84 jr., ggm: G. van Stijn; C. Wijzenbroek vrouw 94 jr., ggm: J. Rijkeboer; T. Rooden- burg vrouw 81 jr., ggm: J. van Vugt; B. van der Pas man 75 jr.; E. Stui- venwold vrouw 81 jr., ggm: J. Bouw huis. SCHIEDAM De KNNV af deling Waterweg-Noord (veld- biologie) geeft op vrijdagavond II juni een gratis toegankelijke lezing over alle Nederlandse am fibieën en reptielen (onder ande re kikkers, padden, slangen, sa lamanders en hagedissen). Dit begint om 20.00 uur en vindt plaats in De Boshoek, Bospad 3 in Schiedam-Noord, te bereiken met tramlijn 1, halte Bachplein. (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 oods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: SCHIEDAM De ME beko gelen met aardappels, sommige kinderen hebben dit misschien stiekem altijd al eens gewild, maar woensdag konden ze die wens ook echt in vervulling la ten gaan. Op de sportvelden van SVVSMC organiseerde de poli tie een grote manifestatie voor de groepen acht van de basis scholen om met hen het school jaar af te sluiten. Op deze ma nier wil de politie de kinderen bekend maken met de verschil lende hulpverlenende instanties, een voorbereidende beroeps keuze stimuleren en natuurlijk gewoon iets leuks organiseren voor de kinderen. De ruim zes honderd leerlingen konden de hele ochtend rondstruinen over het terrein en de verschillende kraampjes langs van de douane, dierenambulance, bureau HALT, verkeersdienst, Land macht, Rode Kruis, brandweer en nog veel meer. Bij elk onder deel moest een vraag worden beantwoord en waren er leuke dingen te doen, zoals in een pantservoertuig kruipen, een klimwand bedwingen, je vinge rafdruk zetten en je laten schminken als zwaargewond slachtoffer. Groep 8b van De Wieken had de meeste de vra gen goed beantwoord en won een beker. Ook komiek Hank van TV Rijnmond kwam langs, hij landde met een heuse heli op het sportveld. Na een toespraak over wat- wel en niet mag, ging hij bij de bereden brigade op zoek naar zijn paard. Deze bri gade was van de partij om even als de hondenbrigade een de monstratie te geven. Het paard werd niet gevonden, dus Hank ging per helicopter weer terug. Ronald Jonkman van de politie heeft deze dag op poten gezet Hank maakt zijn opwachting tijdens de politiemanifestatie. voor de basisschoolleerlingen en het is de bedoeling elke twee jaar iets dergelijks te organise ren, maar dan ook voor de groepen 7. „Niet volgend jaar met de EK, want dan hebben we onze handen vol, maar het moet een terugkerend evene ment wordt." SCHIEDAM - Dankzij de winst van het Vlaardingse WIK op medekampi- oenskandidaat Walburg zijn de heren van Ventura zondag een week eerder kampioen geworden dan verwacht. De Schiedamse handballers wonnen zelf van Dios en werden daardoor onbereikbaar voor de concurrentie. Het feest kon evenwel niet meteen ingezet worden, omdat Ventura eerder speelde dan Walburg en men dus lijdzaam het resultaat van deze wedstrijd moest afwachten. De ploeg promoveert naar de regionale eerste divisie. Ook de reserves van Ventura kunnen kampioen worden. Om dat te bereiken, moet zondag in de thuiswedstrijd tegen Cosmos op zijn minst gelijk gespeeld worden. Eerder die dag wordt er op het Ventura-veld in sportpark Harga de voorronde gespeeld voor het Nederlands veldkampioenschap B-jeugd tussen de jongeren uit Rotterdam en Den Haag. Om 10.00 uur spelen de jongens en om 11.00 uur de meisjes. SCHIEDAM - Joke Ritman is in Nieuwkoop als tweede geëindigd op de kwart triathlon. De Smith/Holland atlete had vijf minuten meer nodig dan winnares Minousch van der Plas. Het was vooral een wedstrijd tegen de elementen, waarbij het zaak was om op de fiets overeind te blijven. Ritman legde de 1,5 kilometer zwemmen, 44 km fietsen en 10 km lopen af in een tijd van 2 uur en 33 minuten. SCHIEDAM - In navolging van de KNVB heeft ook het korfbalverbond de afdelings-indeling afgeschaft. De derde klas en de nieuwgevormde vierde klas (de vroegere afdelings eerste klas) worden nu aangestuurd door het district Zuidwest. Harga speelt in de zaal in de derde klas C en krijgt te maken met Actief, Blauw Wit'5l, Keep Fit, Merwic, Ten Donck, Terda en Zwijndrecht. ODI komt uit in de 4e klas A en speelt tegen Argento, Nikantes, NIO, Spirit, Vios/N en Vriendenschaar/B. door Theo H .B. Schoenmakers NS SCHIEDAM Na de vondst van asbest, in vele vor men, in de sloopblokken aan de Van Markenstraat en om streken braken de resterende bewoners het overleg met de gemeente af. In een brief aan het college van b&w stelden ze niet verder te willen praten met een gemeente die ge maakte afspraken opnieuw niet nakomt en hen aan dit soort risico's blootstelt. Yo- rick Haan (SP), die zich als de asbestbestrijder van Schie dam opwerpt, noemt deze be slissing 'onverstandig'. „Juist nu zouden de bewoners sterk staan om een snelle oplossing van het slepende conflict te bewerkstelligen. Ze hadden een extra argument in han den." De bewoners hebben zich dat inmiddels kennelijk ook gerealiseerd: dinsdag vroegen zij wethouder A. Wiegman telefonisch alsnog om een afspraak. „Dat ziet een blinde." Twee mi nuten is Ton Witteman in de Van Markenstraat. De asbest verwijderingsexpert die door de SP-fractie naar Schiedam werd gehaald heeft dan al asbestsnip- pers op straat geconstateerd. In de gevels van de begane grond v ■m Binnen de ondeugdelijke asbestafzetting van links naar rechts Marcia Stokhof één van de resterende bewoners, asbestverwijderingsexpert Ton Witteman, adviseur van de bewoners John Zwart en raadslid Yorick Haan. zijn roosters uit de sandwichpla- ten verwijderd. Het zachte as best dat er tussen zit, waait de straat op, in en onder de strui ken. Witteman over het asbest dat gedeeltelijk met een hek en gedeeltelijk met een lint is afge zet: „Op die manier moet het 24 uur per dag worden bewaakt." In de nog bewoonde flat zijn de pas opnieuw dichtgetimmerde toegangsdeuren opnieuw open gebroken. In het 'willekeurig door hem verkozen portiek wordt een verbrande apparte mentsdeur aangetroffen. Hoger wonen aan weerzijden zwervers. Een ervan gebruikt een kamer als toilet: de vloer is bezaaid met hopen menselijke uitwerpselen, nauwelijks afgedekt met een pa piertje. Op de bovenste verdie ping verhindert bescheten vitra ge het in- en uitvliegen van dui ven niet. In de hal van alle apar- tementen liggen polyvinyltegels met asbest. Onder het keuken raam ligt waarschijnlijk asbest- koord. „Waarschijnlijk" is het sleutelwoord van Witteman. Bij een visuele inspectie als deze her kent hij het materiaal, maar dat het asbest bevat staat pas onom stotelijk vast nadat er tests zijn uitgevoerd. Bovendien heeft Witteman de bouw- en renova tiebestekken niet kunnen inzien. Hij acht het hoogst kwalijk dat zo gemakkelijk toegang kan worden verkregen tot het afge zette gebied, dat geldt immers ook voor zwervers en spelende kinderen. Bij het reeds gesloopte blok: „Het afkomend materiaal is niet zuiver." Tussen het afval uit de gesloopte flat zit onmis kenbaar asbest. Het uitkomend beton mag niet meer worden vermalen om voor laagwaardige producten zoals wegverharding te worden gebruikt, maar zal - tegen aanzienlijke kosten - in depot moeten worden opgesla gen. Dan het tweede blok, hier hoort de sloop te zijn voorbereid door het verwijderen van asbest. De asbesthoudende borstwering on der de kozijnen is verwijderd. Dat ook in de niet-asbesthou- dende platen gaten zijn geslagen duidt op een apert ondeugdelijke wijze van vaststellen welke soort plaat het betreft: als je er een gat in slaat zie je of het hout of asbest is, maar dan kunnen de platen dus niet meer onbescha digd worden weggehaald. In de hal van elk apartement zijn de asbesthoudende polyvinyltegels weliswaar verwijderd, maar ver re van deugdelijk: brokstukken zijn alom aanwezig. Witteman stelt ook vast dat de schoor steenkanalen van asbesthoudend materiaal zijn gemaakt. Die kunnen niet tevoren worden ver wijderd. en dat betekent dat de 'gewone' sloop heel voorzichtig moet gebeuren en steeds onder broken moet worden wanneer een gespecialiseerd asbestverwij- deraar, die hiervoor voortdu rend aanwezig moet zijn, zijn werk doet. Voor het derde, nog bewoonde blok, zijn volgens Witteman on voldoende beschermende maat regelen genomen: „De afzetting is onvoldoende." Hij wijst op het uitwaaiende asbest en de geva ren van de zwervers, maar ook op de gebroken ruiten. „Een val lende scherf, bijvoorbeeld ten ge volge van de wind, kan dodelijk zijn. Ieder portiek moet worden afgetimmerd en met stickers moet worden aangegeven dat be treden verboden is." Op 2 juni schreef John Zwart namens de bewoners het college dat „de onderhandelingen wor den stopgezet omdat de bewo ners eerst duidelijkheid willen hebben aangaande de asbestpro- blematiek en de daarbij komen de gezondheidsaspecten." Reac ties zoals die van gemeente raadslid Yorick Haan hebben hem inmidels tot andere gedach ten gebracht. Dinsdag werd tele fonisch gevraagd zo snel moge lijk weer te kunnen praten met coördinerend wethouder Wieg man. Juist wanneer de leefsitua tie van de laatste resterende be woners (waaronder een gezin met jonge kinderen) zo ernstig wordt bedreigd, zou je volgens Haan van de gemeente mogen verwachten dat een extra inspan ning wordt verricht om met spoed tot een oplossing te ko men. SCHIEDAM - Berichten voor de sportredactie kunnen rechtstreeks per fax aangeleverd worden. Hiervoor is het nummer 010-5913733 beschik baar. Post kan geadresseerd worden aan Postbus 258, 3140 AG Maassluis of bezorgd worden op het redactie-adres Westhavenkade 14, Vlaardin- gen. 3 Juli open dag in Novotel R'dam van 11.00 tot 14.00 uur. Info 040 2518114 deskundige inspectie op: uitlijning, profieldiepte, spanning, beschadiging, slijtage, onbalans, accu en schokdempers schokdempers Zwaluwlaan 84 Schiedam - 010-4700133 Burg. van Reenensingel 115 Gouda - 0182-515800 SCHIEDAM Leerlingen van de St. Jozefschool hebben vorige week als professionele acteurs een optreden verzorgd in het Theater aan de Schie. „Grandi oos vonden ze het om in dit immens grote theater te spelen", vertelt hoofd van de school M. Elsendoorn. De groepen 3, 4 en 5 speelden de musical 'Zeg 'ns A' over een juf die ziek is. 'Pudding Tarzan' werd door de hogere De lagere groepen van de Jozefsehool in de musical Zeg 'ns A. groepen opgevoerd en gaat over een jongetje dat erg wordt gepest omdat hij altijd bang is, niet kan dansen en geen bal kan schieten. Totdat hij bij een heks komt en een wens mag doen. De musicals worden elke twee jaar in het kader van het school feest georganiseerd. Het andere jaar wordt een projectweek ge houden met een thema. De afge lopen twintig jaar werd gebruik gemaakt van de Teerstoof en de Passage, nu werd voor het eerst in de mooie houten schouwburg gespeeld. Elsendoorn: „Omdat we alle leerlingen op het toneel wilden hebben, zijn er dansjes ingestudeerd. Daarin zijn we bij gestaan door muziekschool Op maat en Aerobicsstudio Arcade. Het is echt bewonderenswaardig wat zij binnen korte tijd met de kinderen voor elkaar krijgen: ik stond echt te kijken van de streetdance die ze opvoerden." SCHIEDAM De warme maaltijdvoorziening van de Stichting Ouderenwerk dreigt in gevaar te komen door een tekort aan vrijwilligers. Veel oude re mensen zijn afhankelijk van de bezorging van een warme maaltijd thuis. Als het vrijwilligerste- kort aanhoudt, kan er een wachtlijst ontstaan, dat terwijl de Stichting Ouderenwerk juist later in het jaar ook op zondagen maaltijden wil gaan bezor gen. De stichting is dus dringend op zoek naar nieuwe vrijwilligers. Het bezorgen kost ongeveer twee uur, van kwart over elf tot kwart over een. Ook al kunnen ménsen zich slechts eenmaal per veertien dagen beschikbaar stellen, ouderen zijn ermee ge baat. Vrijwilligers moeten wel beschikken over een auto. Ze ontvangen een onkostenvergoeding. Voor meer informatie kan men contact opnemen met de Stichting Ouderenwerk Schiedam, tel. 4271992 en vragen naar Susan van der Raaf. SCHIEDAM De Nationale Straatspeeldag heeft zich afgelo pen woensdag in Schiedam ge concentreerd op de ringweg door Noord. Hier steken dage lijks veel kinderen over als ze naar school (en terug) gaan. Er zijn acties gevoerd om de over steekplaatsen voor de kinderen veiliger te maken, bijvoorbeeld op de kruising Zwaluwlaan- /Schiedamseweg en Mozart- laan/Straussplein. Hier zou de organisatie van het evenement graag een middenberm of zebra pad zien en een bord dat aan automobilisten aangeeft of ze te hard rijden. Er was hier woens dag dan ook alvast een zelfge maakt 'U rijdt te hard'-bord te bewonderen. Op de locatie Slim me Watering/Vuurvlinderhof hielpen kinderen de politie om met een laserpistool snelheids metingen te doen. Wie te hard reed, kreeg een speciaal voor deze dag ontworpen bon. MEER DAN TOPOCCASIONS VAN DE MERK DEALERS MET FOTO MAGAZINE NU VOOR Verkrijgbaa bij A.H., kiosken en benzinestations [«HBS* tOpOUMUW KOOP AUTOPROFIEL OCCASIONMAGAZINE DOE MEE AAN DE PUZZEL EN MAAK KANS OP EEN CLARION AUTORADIO Info: 026 369 89 20 Gratis No Fear T-shirt of No Fear baseballcap bij een VSB Jongerenrekening. Durf jij het aan om bij VSB Bank een Jongerenrekening bij je VSB Jongerenrekening, dan is dat geen - ffijSIjy. te openen, dan krijg je niet alleen een aantrekkelijke enkel probleem. Zo kun je ook kiezen voor rente en je eigen PIN-pas met Chipknip, maar ook een een fototoestel of een baseballcap. origineel No Fear T-shirt t.w.v. 59,50. D MIX K°m dUS langS °f Heb je liever een ander welkomstgeschenk sr SBP/\N 1^ bel 0900-81 2. VSB. Daar kom je verder mee. •w '1. oor Internet: www.vsb.nl VSB Bank is part of the Fortis group

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 3