KRANT Boa boeit bezoekers nat Spectrumfestival telend" ^intratuin Gebr. de Block 9.90 Troubadour haalt geld voor Nepal op Eerste AAP gereed s Opknapbeurt stadhuis Duurzaam klussen Inkomsten veel hoger dan investering loods 5.00 VSB Svea- hypotheek Kwaliteit en winkelsfeer, geven net iets meer VARKENSFILETLAPJES RUNDERTARTAAR 925.438 ZOMER- OPRUIMING PAUL BERG kilo van 23.50 jp aa Bonusprijs 13 of U kilo van 17.90 Bonusprijs Gebr. de Block m 5 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM l^Ot KMK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S* TOTALE OPLAGE: NS Mooi weer, buitenbad dicht Lucht, water, vuur en aarde in Jeugdland Wildwest op Groenelaan SCHIEDAM Het stadhuis aan de Grote Markt is hard aan restauratie toe. Dit zei burge meester Scheeres maandag avond in de raadscommissie AEZ. Omdat renovatiewerk zaamheden de bedrijfsvoering ernstig zouden verhinderen, vindt het gemeentebestuur het niet verstandig om nu al een horecabedrijf te beginnen op de begane grond van het stadhuis. Eerder toonde de exploitant van Het Paard in de Hoogstraat be langstelling hiervoor. Door de beperkte toegestane openingstij den heeft de ondernemer hiervan afgezien. Het gemeentebestuur wacht met het zoeken naar een alternatieve invulling tot het pand opgeknapt is. ZATERDAG 26 JUNI per stuk mercurius 10 jaar vast vanaf 4,5%* VSB'BANK ot drie uur was het zondag doodstil op het Spectrum- 'festival. De Afrikaanse dansdocent, die de regen trotseerde, moet echter een soort anti-regendans heb ben uitgevoerd, want vanaf vier uur raakte het Spec- JBl. trumfestival razendsnel alsnog afgeladen. Het bezoe kersaantal bleef, naar schatting van festivaldirecteur Marlies Dingenouts, steken rond de 15.000, tegen 50.000 in de twee voorgaande jaren. Het meeste publiek trok naar het wereldpodium, waar het programma door verschillende migrantenverenigingen werd ver zorgd. Hoogtepunt was volgens veel bezoekers de buikdanseres, die na eerst een kleine en vervolgens een grotere slang in haar act te hebben betrokken, eindigde met een boa constrictor van dertig kilo. Tijdens de laatste act op het hoofdpodium, de merengue- klanken van de Grupo Melao uit de Dominicaanse Republiek, kwamen de voetjes - voor zover het soppige gras dat toeliet - van de vloer en de roep om toegiften wilde maar niet verstommen. Volgend jaar is er geen Spectrumfestival. Marlies Dingenouts denkt dat het goed is een jaar extra uit te trekken om de plannen voor 2001 te maken en om geld bij elkaar te krijgen. De garantstelling van de gemeente geldt voor driejaar; aangenomen mag worden dat hieraan geen strikte uitleg van drie kalenderja ren zal worden gegeven, maar die van 'drie edities'. Bij een bespreking met de gemeente werd al gevraagd of er niet voldoen de tijd zou worden gewonnen door het festival vanaf volgend jaar na de zomer te organiseren. Maar daar voelt de organisatie niets voor. SCHIEDAM Het Regio naal Energie Team van de gemeenten Schiedam, Vlaar- dingen en Maassluis heeft vijf zogeheten 'Duurzaam Klussen' folders uitgegeven. De folders zijn bedoeld om doe-het-zelvers te helpen met het maken van een milieu vriendelijke of energiezuinige keuze tijdens een verbouwing of renovatie. De vijf brochures behande len de onderwerpen isolatie en ventilatie, installaties, dakramen en dakkapellen, badkamers en aanbouwen. Op een overzichtelijke ma nier wordt aangegeven welke methode en welk materiaal is aan te bevelen, uit milieu oogpunt wel aanvaardbaar is of wordt afgeraden. De folders zijn verkrijgbaar bij de Stadswinkel op het Stadserf (balie Bouwen en Milieu), maar ook bij de bouwmarkten in de drie ge meenten. SCHIEDAM De uitbrei ding van het belangenparke ren met de Palmboombuurt levert de gemeente een lieve duit op. In de ambtelijke taal van het voorstel heet het, dat 'een positief resultaat wordt verwacht, zelfs al is de raming van de inkomsten aan de voorzichtige kant'. De ge meentelijke vaststelling dat 'er dus sprake is van een ren dabele investering' lijkt een eufemisme. Het gemeentelijk parkeerbeleid wordt als kos tendekkend gepresenteerd, maar blijkt voor de gemeente gunstiger uit te pakken. O P T IC I E N Willy Edenburg over... de montuurcollectie: "Voor f199,- heeft u bij ons al een complete leesbril." Het systeem van parkeervergun- ningen, dat in de Schiedamse binnenstad al enkele jaren geldt, wordt binnenkort opnieuw uit gebreid. Ditmaal met de Palm boombuurt: Spinhuispad, Doe- leplein, St. Annazusterstraat, Palmboomstraat, Kinderbuurt, Schie ten oosten van de Vijgen- steeg, Noordmolenstraat ten westen van het Spinhuispad, Noordvest ten oosten van de St. Annazusterstraat, Groen Weeg- je tussen Noordvest en Palm boomstraat en tussen St. Anna zusterstraat en Kinderbuurt. Er komen in totaal 209 plaatsen, waarvan 150 voor (toekomstige) bewoners en 59 voor bedrijve Het verzoek tot uitbreiding v het belangenparkeren is afkom stig van de bewoners, die vrees den dat na het totstandkomen van de nieuwbouw aan Spin huispad en Vijgensteeg een te kort aan parkeerplaatsen zou ontstaan. Parkeeronderzoek en een raming van de toekomstige parkeerdruk bevestigden dat. Volgens J. van Gestel van de Bewonersvereniging Schiedam Centrum zijn de bewoners van het betreffende gebied nu dan ook heel blij met het invoeren van belangenparkeren in hun straten; het kost hen weliswaar 120,- per jaar om een vergunning aan te schaffen, maar zij hebben een betere kans om hun auto minste dichtbij hun huis kwijt kunnen. Hij vraagt namens hen wel om een beter handha vingsbeleid. Maandagavond aanstaande stelt de raad een krediet van 260.000 gulden beschikbaar voor het treffen van de noodzakelijke voorzieningen. Daartoe behoren de aanschaf en het plaatsen van vier parkeerautomaten en 50 verkeersborden, inclusief paal. Elk van de 209 plaatsen wordt voorzien van een P-tegel. Die kosten 50,- per stuk, exclusief 20% algemene kosten, winst en risico, 12% voorbereiding en toezicht en 17,5% BTW. De te gels 'betaald parkeren' kosten per stuk hetzelfde. De markering van elke parkeerplaats vergt 25 markeerstraatstenen ad vier gul den per stuk, plus de genoemde toeslagpercentages. De totale in vesteringskosten komen zo op ruim een kwart miljoen gulden. Met een rente van 7% en af schrijving over 10 jaar levert dat een jaarlast van 44.200,- op. Daartegenover staan de voor zichtig ingeschatte opbrengsten. De gemeente gaat ervan uit dat 75% van de bewonersvergunnin- gen en 50% van de bedrijfsver- gunningen wordt afgenomen (tot nu toe raakte men gemakke lijk alle vergunningen kwijt, er zijn zelfs wachtlijsten); men cal culeert per plaats een vijftal be keuringen per jaar in en gaat voor het kortparkeren uit van een bezettingsgraad van 10% (dat betekent dat elke plaats ge middeld nog geen 2,5 uur per dag bezet zou zijn en ruim 21,5 uur leeg blijft). In andere woor den: elke kortparkeerplaats wordt volgens die berekening ge middeld maximaal eenmaal per dag bezet door iemand die - en dan nog niet eens al te uitgebreid - gaat tafelen in één van de in het gebied gevestigde restaurants. Zelfs met al die lage aannames komen de geraamde inkomsten nog altijd op bijna 186.000,- per jaar. Omdat het aantal par keerwachters niet hoeft te wor den uitgebreid, maar de controle door de thans aanwezige contro leurs kan geschieden, levert dit de gemeente een netto jaarwinst op van tenminste 142.000,-, maar waarschijnlijk meer. A.H. - Call Gall Blockshop - Retourette Groenelaan, Schiedam SCHIEDAM De Manifesta tiedag van basisschool De Trou badour, zaterdag op het Bach- plein, heeft ongeveer vierenhalf- duizend gulden opgeleverd. De opbrengst, aangevuld met drieenhalfduizend gulden uit het VSB-fonds, gaat deels naar de Stichting Mitrata die zich inzet voor kansarme kinderen in Ne pal. De rest wordt besteed aan nieuw spelmateriaal voor De Troubadour. Leerkracht Gerrit Brinkman van de basisschool is zeer tevreden met het resultaat. „We hadden natuurlijk geluk met het prachti ge weer. Een groot deel van de opbrengst, ongeveer 3000 gul den, hebben we opgehaald via de sponsorloop. Daar hebben zo'n 100 leerlingen aan deelgenomen. Maar ook het Rad van Avon tuur en het terras liepen zeer goed. Ja, het was een mooie dag, zeker ook dankzij de inzet van zo'n tachtig ouders en oud-leer lingen. Dat was hartverwar mend." SCHIEDAM Geassisteerd door de kinderen van kinder opvang Mirakel, hebben wethouder Adri Reijnhout en toe komstig wethouder Anneke Meijer afgelopen donderdag de eerste AAP in gebruik genomen. AAP staat voor Afval Apart Punt, een nieuwe, ondergrondse vorm van afvalinza meling. Het glas, papier en textiel kan worden gedeponeerd in bovengrondse inwerpzuilen, waarna het afval ondergronds wordt opgeslagen. De eerste AAP is in gebruik genomen aan het Geuzenplein in Woudhoek, de komende maanden zullen her en der in Schiedam nog zo'n tachtig ondergrondse inza melpunten worden aangelegd. Met de aanleg van deze moderne inzamelpunten wordt ernaar gestreefd om de gescheiden inzameling van huishoudelijk afval te stimuleren voor hergebruik en recycling. Momenteel kan men op 35 plaatsen het afval gescheiden kwijt. „Schiedam zit met de gescheiden afvalinzameling onder het landelijk gemiddelde", weet ONS Milieu-woordvoerder Mari Dingenouts. „Dat geldt zowel voor papier en glas als voor textiel. Daarin willen we zo snel mogelijk verandering brengen. De komende maanden gaan we Afval Apart Punten inrichten in achtereenvol gens Noord, Nieuwland, West, Zuid en Oost/Centrum. Voor de jaarwisseling moeten alle tachtig inzamelpunten gereed zijn", aldus Dingenouts. Overigens zal niet iedere AAP hetzelfde zijn, maar glas en papier kan men straks op ieder punt inleveren. 4,1 U w Maak gebruik van uw recht op huursubsidie! Woonplus Schiedam merkt dat een aantal van haar huurders nog geen aanvraag huursubsidie heeft ingediend voor het komende tijdvak. Het gaat met name om huurders die het afgelopen jaar huursubsidie hebben ontvangen. Wilt u weten of u (opnieuw) in aanmerking komt voor huursubsidie? Belt u dan deze week nog naar Woonplus Schiedam en maak een afspraak. Onze medewerkers helpen u graag met de aanvraag huursubsidie 1999/2000 Huursubsidie u heeft er recht op! Informeer naar de mogelijkheden. Woonplus Schiedam Vestiging: Valeriusstraat 3, telefoon 010 - 20 40 700 Vestiging: Kerklaan 33, telefoon 010-2 475 888 Nieuwe Stadsblad De Havenloods - Oplage: 937.229 Rotterdam en omstreken W 10-15 uur alle boeken in de kraam Boekhandel g Hof van Spaland 31, Schiedam Telefoon 010-4712313 Een paar belangrijke voordelen op een rij: rente in de offerte is 9 maanden gegarandeerd 0,5% afsluitprovisie oyer het hypotheekbedrag een laag rentepercentage: Informeer bij VSB Bank naar de voordelige en flexibele voorwaarden. Neem de brochure mee! Wijzigingen voorbehouden VSB. Daar kom je verder mee. Gemeente spint garen bij uitbreiding belangenparkeren door Theo H.B. Schoenmakers DAT IS DUIDELIJK Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 Belangenparkeren moet de bewoners en bedrijven in de Palmboombuurt een parkeerplek in de woon- danwel werkomgeving garanderen. ESCLUSIVO Lederen zomerinstappers, div. modellen v,a. 139,- Broersvest 135 3111 EE Schiedam Tel.: 010-426 84 92 De grote bloemen van de Chinese roos (Hibiscus) bloeien zowel binnen als buiten prachtig. In verschillende kleuren. Van 24.95 voor PIJNACKER Rijskade la, Tel. 015-3610000 www.intratuin.nl HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Di. t/m za. vanaf 9.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur. ♦v

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 1