Het Nieuwe Hèt autonieuws voor MaaSPiqq J Schiedam en omgeving Bezit eigen auto voor veel Nederlanders een hoge kostenpost Altijd de juiste auto - Als tweede auto of op vakantie Versatelcoureur Marcel van Vliet heerst in stromende regenval Harry Dekker tevreden na natte Pearie Alfa 156 Challenge race Vierde Pearie Alfa 156 Challenge: Flexibel en mobiel: ANWB Auto op Afroep Gemak begint bij ANWB Auto op Afroep Auto op Afroep versus eigen auto: een prijsvergelijking L*ï i.aj WOENSDAG 30 JUNI 1999 26-449 Een eigen auto voor de deur is handig. Maar als je hem niet iedere dag nodig hebt, zijn er ook nadelen. De auto staat vaak stil en dat kost geld. Afschrijving, verzeke ring, belasting, onderhoud enzovoort. Bovendien gaan al die extra auto's ten koste van het milieu en leggen een enorme druk op de schaarse parkeerruimte. Het huren van een auto is een goed alternatief. En het scheelt geld, want je huurt hem alleen als je hem echt nodig hebt. Jaarlijks staan we met zijn allen uren in de file. En als je op de plaats van bestemming bent aangekomen, is het vaak moeilijk parkeerruimte te vin den. We rijden allemaal in een auto; veel huishoudens hebben er zelfs twee voor de deur staan. En er komen steeds meer auto's waardoor Neder land, met name de Randstad, dichtslibt. Het openbaar ver voer biedt voor lang niet ieder een de oplossing. En dus kie zen velen toch voor de auto. Maar aanschaf, onderhoud, verzekering en belasting kos ten veel geld, zeker als je per jaar maar weinig kilometers rijdt. Toch wil iedereen gaan en staan waar hij wil. In samenwerking met BUDGET Rent a Car heeft de ANWB een eenvoudige oplossing gevon den voor mensen die bewust en selectief een auto willen ge bruiken: ANWB Auto op Af roep. Het abonnement kost slechts 45 gulden per jaar (ANWB-leden betalen f35,-). Daarmee zijn abonnees verze kerd van een autb op de mo menten dat ze 'm nodig heb ben. Eén telefoontje naar het reserveringsnummer - mini maal vier uur van tevoren - is voldoende. De auto staat dan tijdens de openingstijden bij het dichtstbijzijnde BUDGET- uitgiftepunt startklaar. Overi- mfoi I gens kan de auto bij elke vesti ging in Nederland (ruim ne gentig in totaal) ingeleverd worden, zonder extra kosten. Ook tijdens de vakantie Een abonnement op Auto op Afroep biedt tevens de moge lijkheid het type auto te rijden, Een eigen auto. Je kunt niet altijd zonder. Dit geldt bijvoorbeeld voor Marcel de Werd, die voor zijn werk regelmatig on pad Ondanks dat het gezin De Werd een eigen auto bezii, heeft het toch een abonnement genomen op Auto op Afroep. Marcel de Werd vertelt: "Mijn vrouw heeft ook af en toe een auto nodig als ik met onze eigen auto weg ben. Een twee de auto aanschaffen willen we niet. Maar met dit abonnement kan ze weg wanneer ze wil." De Werd haalt echter nog meer voordeel uit zijn abonnement: "Eind juli staat onze vakantie gepland; lekker met mijn vrouw, de kinderen en de cara van van de buren vier weken door Europa trekken. Maar vanwege het motorvermogen en het gemis van een trekhaak, kunnen we niet met onze eigen auto erop uit. We sprongen dan ook een gat in de lucht toen we dat u op dat moment nodig heeft. Ook als u een eigen auto heeft, kan deze op een bepaald moment niet geschikt zijn. Zo is een compacte auto handig als u de stad ingaat en een ruime auto als u op vakantie gaat. En dat is precies de gedachte ach ter ANWB Auto op Afroep: rij- hoorden dat we ook een auto met trekhaak konden reser veren. Het concept 'Auto op Afroep' biedt ons veel per spectief en voor relatief wei nig geld zijn we nu verzekerd van een tweede auto. En van een geslaagde vakantie, want we krijgen een vrijwel nieu we auto mee op reis, die per fect onderhouden èn verze kerd is. En mocht het ons om een of andere reden tegen zit ten, dan staat BUDGET ga rant voor alle mogelijke hulp in binnen- èn buitenland. Wat wil je nog meer?" Marcel de Werd: "Ik spaar zelfs ook punten en met de huur van mijn vakantieauto heb ik. direct al een cheque gespaard voor een volgende huur met korting." den als het moet, in de auto die u dan nodig heeft. En natuurlijk betaalt u alleen voor het gebruik. Een bijko mend voordeel is dat u zelf kunt bepalen hoe lang u de auto wilt gebruiken. Of het nu is voor een dag, een weekend of, met het oog op de zomervakantie, voor een langere periode. 's Morgens bellen, 's middags rijden De prijs, die per klasse varieert, is inclusief een ongevallen ver zekering inzittenden, BTW en 200 vrije kilometers per afroep- dag. Mocht het gewenste auto type onverhoopt niet beschik baar zijn, dan staat voor hetzelf de bedrag een auto uit een hoge re klasse paraat. Iedereen kan dus altijd vertrouwen op de juis te auto voor elk doel. En: 's morgens bellen, 's middags rij den. Betaling vindt pas achteraf plaats via een persoonlijke kaart die werkt als een creditcard. Abonnees maken gebruik van een spaarsysteem voor korting op een volgende afroep. Geen onverwachte kosten De techniek heeft de laatste jaren niet stilgestaan en auto's hebben een veel langere le vensduur gekregen. Auto's van tien jaar oud zijn op de Neder landse wegen allang geen uit zondering meer. Maar alle au to's vragen om onderhoud en onderdelen om vervanging of reparatie. Hoe ouder de auto die voor de deur staat, hoe meer kans op kosten en soms ook ongemak en ergernis. Met een Auto op Afroep kunt u al tijd rekenen op een vrijwel nieuwe, goed onderhouden auto. U krijgt geen onverwach te kosten en als u toch pech krijgt, kunt u altijd rekenen op de 24-uurs hulpservice. Ook bij pech in het buitenland staat BUDGET garant voor een pas sende oplossing. Zo blijft u al tijd mobiel. Bovendien is de Auto op Afroep auto bij schade of ongeval in binnen- of bui tenland altijd verzekerd. Stimulans overheid De ANWB wil in samenwer king met BUDGET Rent a Car de keuzemogelijkheid voor mobiliteit vergroten. En de overheid wil mensen die geen eigen auto voor de deur hebben staan maar een auto met elkaar delen of een auto huren, gaan belonen. Aan de andere kant bestaan er plannen om het eigen autobezit, de lease-auto en het autogebruik te ontmoe digen door hoofdzakelijk fis cale maatregelen. Daarnaast zet de Stichting voor Gedeeld Autogebruik zich actief in om delen of huren van auto's ver der te ontwikkelen en uit te breiden. ANWB Auto op Af roep is een duidelijk voorbeeld van 'gedeeld autogebruik' en biedt op ieder moment de meest geschikte auto. Voor meer informatie over ANWB Auto op Afroep kunt u bellen met 070-3141420 Iedereen weet dat autorijden duur is en veel zorgen en verplichtingen kent. Daarom is het - zeker als u uw auto niet iedere dag nodig heeft - de overweging waard de kosten van uw eigen auto te vergelijken met die van een soortgelijke afroepauto. De kosten van uw eigen auto kunt u opzoeken in het boek Autokostenbegrotingen 1999, een uitgave van en ver krijgbaar bij de ANWB. Stel: u koopt een nieuwe Ford Fiesta (cataloguswaarde f 22.990). Bij een jaarlijks gebruik van 20.000 kilometer betaalt u hiervoor f 0,635 per km. (in het eerste jaar), ofte wel f 12.700,-. Huurt u voor 100 dagen (niet aaneengeslo ten) een Ford Fiesta via de ANWB Auto op Afroep, dan blijkt dat u goedkoper uit bent. Per dag betaalt u voor de afroepauto f 62,50; dat is inclusief 200 vrije kilome ters. Met andere woorden: de prijs per kilometer bedraagt slechts f 0,448. Op jaarbasis is dat dan f 8.970,-. Een ver schil van f3.750,- in vergelij king met de auto in eigen bezit. "Ik woon samen met mijn twaalfjarige doch ter Naomi in het cen trum van Amsterdam," begint Eveline Teeling. "En ons krijg je daar niet meer weg. Alles is op loopafstand van ons vandaan: de supermark ten, warenhuizen, boe tieks, maar ook de school van Naomi en het kantoor waar ik werk. Een auto is voor ons dan ook een overbodige luxe. Bovendien weet iedereen dat het vinden van een parkeer plaats in het centrum van Amsterdam vaak een onmo gelijke opgave is. En wat dacht je van de parkeerkos- ten. Voor ons geen auto dus. Althans geen eigen auto, maar we hebben een abonne ment op Auto op Afroep. Naomi en ik trekken er regel matig een dagje of een week end op uit. De ene keer een kleine auto als we met z'n tweetjes of met oma op stap gaan. Maar laatst zijn we met de verjaardag van Naomi naar Madurodam geweest met zeven vriendjes en vriendinnetjes. Toen heb ik natuurlijk een personenbusje gehuurd. Binnenkort hebben we va kantie. Waar we allemaal heen gaan, hebben we al uit gestippeld. En als het niet in de buurt is, dan reserveer ik simpelweg een passende auto. Ik heb dus eigenlijk al tijd een compleet wagenpark achter de hand. Handig toch?" Zandvoort 20 juni - Hoed af, natuurlijk, voor Marcel van Vliet. De kopman van het Versatelteam reed tijdens de Ita lia a Zandvoortdag onder erbar melijke omstandigheden op het Circuit Park Zandvoort een per fecte race die hij leidde van start tot finish. Waarmee hij zijn lei dende positie in het Pearie Alfa 156 Challengeklassement aan zienlijk verbeterde. Van Vliet kreeg het overigens niet cadeau. Opgejaagd door maar liefst drie rallycoureurs moest hij al zijn talent aanspreken om de race naar zijn hand te zetten. Striemende regenval en dus een spekgladde baan maakte de vier de Pearie Alfa 156 Challengerace tot een uiterst spectaculair gebeuren waarbij de verschillen in de kopgroep miniem waren. In de training, op zaterdag toen de zon nog gul boven Zandvoort hing was het Gaby Uijee die haar derde pole- position van het seizoen pakte en Mareel van Vliet liet krap voor bleef. Het verontrustte Van Vliet niet. De Versatel-coureur: "ik was in mijn snelste ronde twee keer door een trage concur rent opgehouden. Ik had dus veel sneller gekund en dat was een bemoedigende gedachte. We hebben de afgelopen weken heel hard gewerkt aan het verbeteren van de wegligging van mijn auto en dat heeft zijn vruchten afgeworpen". Ook Uijee was optimistisch gestemd, "ik maakte in mijn polepositionronde een paar klei ne foutjes en wist dus ook dat het nog harder zou kunnen". Maar toen de Alphense op zon dagmorgen haar gordijnen open trok wist ze dat het een hectisch dagje voor haar zou worden. Uijee:"lk rijd nü vier jaar en ik had nog nooit een race in de regen gereden. Vraag me niet hoe dat kan in dit klimaat, het is gewoon zo. Dus was ik heel ner veus bij de start. Vandaar dat ik Van Vliet toen hij naast me kwam liet gaan. Ik dacht, eerst maar wat ervaring opdoen in die nattigheid en dan toeslaan. M'n teamgenoot Frank Kerseboom was me ook gepasseerd maar die maakte een foutje in de Tarzanbocht waardoor ik hem terug kon pakken. Vervolgens reed ik het gat met Van Vliet dicht, hij begon foutjes te maken en leek problemen te heben. Dus ik dacht, ik krijg hem nog wel. Maar toen in de laatste ronde bij het opgaan van de Hunserug gebeurde er iets heel stoms. Mijn eigen schuld. Een drinkfiesje rolde onder het gas pedaal. En meteen was Kerseboom me voorbij. Hij had me trouwens voor de finish best weer langs kunnen laten. Want ik sta er in het algemeen klasse ment het beste voor van ons team. Maar hij deed dat niet". Kerseboom: "Ja hoor eens, er waren geen teamafspraken. En ik dacht, mischien kan ik Van Vliet nog wel passeren. Helaas lukte dat niet". In alle regenval vloeiden er ook nog heuse tranen. Ronald Molendijk, DJ van beroep en coureur uit passie, reed naar een formidabele vierde plaats, realiseerde daarbij de op een na snelste ronde, en barstte na afloop in snikken uit. Vreugdetranen natuurlijk, en het SMSlsll gevolg van het feit dat in het nabije verleden zijn coureursca paciteiten nog al eens in twijfel getrokken waren. Marcel van Vliet won de race omdat hij een formidabele start had gemaakt. De coureur: Ik wilde meteen op kop komen want ja, waar moet je in die regen passeren. Voor de TarzanbochtEn ik durf te zeggen dat er weinig coureurs zijn die mij daar kunnen verras sen. Natuurlijk zag ik Uijee dichterbij komen. We raakten elkaar zelfs nog een paar keer. Geen opzet, gewoon close racing, zoals het hoort in deze klasse. Ik had wat problemen met de derde versnelling onder weg maar die waren nie onover komelijk. Mijn titelkansen? "Ja, het ziet er voor ons Versatelteam nu natuurlijk rooskleurig uit met nog drie races voor de boeg". Uitslag vierde race Pearie Alfa 156 Challenge 1. Marcel van Vliet, gemiddelde 110.380 km per uur 2. Frank Kerseboom, op 0.428 sec. 3. Gaby Uijee, op 1.244 sec. 4. Ronald Molendijk, op 2.245 sec. 5. Berend Gesman, op5.498 sec. 6. Ferry Duivenvoorde, op 10. 116 sec. 7. Roeland Voerman, opl3.125 sec. 8. Cees Langeveld, op 13.684 sec. 9.Jan de Wit, op 14.695 sec. 1 O.Roger Ciapponi, op 15.480 sec. Snelste ronde: Frank Kerseboom, 2.18.829, gemiddelde 111.504 km per uur Stand Pearie Alfa 156 Challenge na vier races: 1 Marcel van Vliet 74 punten 2. Gaby Uijee 65 punten 3. Frank Kerseboom 59 punten 4. Peter Gerhards 43 punten 5. Berend Gesman 41 punten 6. Ferry Duivenvoorde 41 punten 7. Roeland Voerman 32 punten 8. Menno Schaafsma 24 punten 9. Cees Langeveld 22 punten 10. Ronald Molendijk 18 punten. ?HZU!N%4RTNERS öcc^f« PUHACKËR De race en training van het vier de evenement om de Pearie Alfa 156 Challenge kenden totaal verschillende weersomstandig heden. Werd de tijdtraining nog onder stralende weersomstan digheden verreden, kenmerkte een neerdalende regen de 12 ronden tellende race. En dat tij dens een evenement met als thema 'Italia a Zandvoort 1. Gedurende deze tweedaagse happening (ruim 14.000 toe schouwers) staat alles geheel in het teken van ItaliU. De auto's, lifestyle en alles wat daar mee te maken heeft. Krimpenaar Harry Dekker ontbrak om die reden niet en nam met zijn Alfa 156 deel aan de race in de gelijkna mige serie. Hij startte als drieën twintigste plaats en eindigde ook op die plaats. Al met al was Dekker na afloop beslist tevre den met dit resultaat. Binnen de Pearie Alfa 156 Challenge strijden in principe twee soorten coureurs. De jonge honden die louter en alleen rij den voor het resultaat en daar ook alles voor opzij zetten. Tegen de mannen die racen leuk vinden en binnen hun budgetaire mogelijkheden kijken naar de mogelijkheden die een derge lijke klasse hen biedt. Harry Dekker behoort duidelijk tot de laatste categorie. Die van de gentleman driver. "We racen met een klein team met een aantal zeer trouwe sponsors. We doen dit omdat we het leuk vinden. Naast de Renault MÜgane heb ben we gekozen voor de Alfa 156. Een klasse waarbinnen met identieke auto's wordt gereden. En, waarin ik mij zeker steeds beter thuis voel. De vorige race eindigde nog met een tiende plaats. Dat zat er nu niet in. De training ging behoorlijk, maar de race bracht een geheel nieuw fenomeen. Racen in de regen Dat hadden we met deze auto nog niet gedaan. Vandaar mijn uitgangspunt om niet te gek te doen. Bij de start pakte ik welis waar gelijk twee plaatsen, maar die verloor ik korte tijd later weer. De auto's voor mij wierpen een geweldige waterspray op, waardoor je eigenlijk niets meer kon zien. Het devies voor deze keer was dan ook om buiten de schade blijven, beslist geen gekke risico's nemen. Dat lukte goed en naarmate ik meer ron den reed kreeg ik meer vertrou wen in de auto en de banden. Langzaam maar zeker won ik de verloren plaatsen weer terug en reed een fijne race. Het aardige aan deze auto is dat het rem- systeem over een ABS beschikt, waardoor je ook op een gladde baan, zonder al te veel proble men remmend de bocht in kunt sturen. Een heel aparte ervaring. Gelet op het weer was ik tevre den met het resultaat. Natuurlijk wil je graag in de Top 10 rijden, maar dat moet ook kunnen. Deze keer zijn we 'op zeker' gegaan en buiten de schade gebleven. Want dat is en blijft de enige manier om op deze manier te blijven racen", vertelde Dekker na afloop. Imiddels bereid hij zich voor op de volgende race. Deze staat gepland tijdens de (gratis toe gankelijke) Marlboro Masters of Fortnula 3 op Circuit Park Zandvoort (7&8 augustus). Vervolgens trekt het Alfa circus naar het Belgische Zolder (4 september), een circuit dat zeker tot de favorieten van Harry Dekker behoort. Uitslat! vierde race Pearie Alfa 156 Challenee: 1. Marcel van Vliet 12 ronden in 28.02.916; 2. Frank Kerseboom op 0.428; 3. Gaby Uijee op 1.244; 4. Ronald Molendijk 2.245; 5. Berend Gesman op 5.498; 23. Harry Dekker (Krimpen, a/d IJssel) op 50.300. Stand van de Pearie Alfa 156 Challan2e na 4 races: 1Marcel van Vliet 74 punten; 2. Gaby Uijee 65; 3. Frank Kerseboom 59; 4. Peter Gerhards 43; 5. Berend Gesman 41; 20. Harry Dekker 6 I I Een zorgeloze vakantie Marcel van vliet

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 11