Burgerlijke stand Vrijwilligers voor V oorbeeldtuinen Zwitserse slaappil nu overal in Nederland verkrijgbaar Stralende lichtzak Luxe kunststof tuinset lijkt van hout Ongelooflijk uitgebreide collectie laminaat bij Total Parket f-V Kaartverkoop theaters stijgt Rommelmarkt Koemarktbrug toch eerder onder handen Cursus Ehbo Vlaardingerdijk weer woonrijp Fancy-fair in Spaland Portrettekenen Veel bellers subsidielijn m ■B KpN/Tb Goede warmwatervoorziening basis voor veilig badcomfort Bananenplant in woonkamer WOENSDAG 30 JUNI 1999 26-445 SCHIEDAM— Geboorte-aan giften in de periode van Schiedam over de periode 11 tot en met 17 juni 1999: Nada d.v. Akrouh en Agdouh, Martijn z.v. Le Grand en Se- brechts Leif M. z. Bleijs en Lundquist-Bleijs, Jason z.v. Pol derdijk, en Westerhuis, Levi z.v. Zwaan en Klaassen, Luciano L. z.v. Guagliardo en Rousse, Anco z.v. Smit en van 't Hoen, Laila d.v. Aarab en Andich, Na- dine d.v. de Groot en Nobel, Alana E. d.v. van Gerven en Hellemons. Erancisca A.E. d.v. den Boor en van Wijk, Joe S. z.v. Dielemans en Vlielander, Betul- nur d.v. Ozdemir en Özdemir, Emma d.v. Roessen en Verburg, Abdulahi z.v. Hassan en Salee- ban. Suragenie S. d.v. Sewna- rain. Aangetekend: L.C. Goudappel 50jr. On L.N. The 47jr. M. Jansen 34jr.- en Y.J.G.M. Waaijers 28jr, T.L. Smidt 36jr. en I.M. Kloos 33jr. Partnerschapsregistratie/ge huwd: A.E. Kers 27jr. en A. Verhagen 26jr, H.A. van Erkel 23jr. en P. Kroos 20jr, B.A. Kaya 23jr, en S.Irmak 22jr, M.A. Stoel 21 jr. en T. Vorstenbos 21 jr. M. de Jonge 24jr. en J. de Geus 22jr, S.N. Duijm 21 jr. en L. Justema 27jr, D. Nagtzaam 27jr. en S.M. Tha- koer 24jr, A.C.H. van Uffele 35jr. en M. Tilman 33jr, C.J. Capel 32jr. en N.J. Timlett 30jr, M. Slootweg 30jr. en C. Grave- land 26jr. Overleden: W. Sanderink man, 63jr„ A.P.A. van den Enden man, 61jr., J. G. Peek man, 72jr.,K.J.L. Daal- meijer man, 85jr., P. Halk vr„ 93jr., geh.gew.met: H.N. Gon- griep, B.C. Petrucco vr.. 33jr., J.C. Nortier vr., 89jr., A.L.M. van der Linde vr., 87jr., ge h.gew.met: G. de Jager, J.H. Geeratz man, 79jr., C. Breedveld vr., 85jr., geh.gew.met: J.Albers, A.H. Van den Bovenkamp man, 69jr., P.J.L. de Vette man, 56jr., S. Venzelaar vr., lómnd, J.M.H. Verstraeten man, 69jr., M.J. Heetman vr., 84jr., J.G. van Dijk,vr. 86jr. SCHIEDAM— De afdeling Natuurontwikkeling van de ge meente zoekt voor het project 'Voorbeeldtuinen' bij voorlich tingscentrum 'De Groene Raat' aan de Harreweg enthousiaste vrijwilligers: mensen met groene vingers die het leuk vinden om van maart tot novmember elke woensdagavond van 19.00 tot 21.00 uur samen met andere tuinliefhebbers natuurlijk tuinen te onderhouden. Het project Voorbeeldtuinen is vier jaar geleden in het leven geroepen. Nadat het oude Saksi sche boerderijtje bij Harreweg 19 werd omgetoverd tot voorlich tingscentrum 'De Groene Raat', werd rondom het boerderijtje gestart met het aanleggen van twaalf voorbeeldtuinen, voor beelden van hoe een tuin omge toverd kan worden tot een stukje 'natuur', zoals een bostuin. een faunatuin en een insectentuin. Het werken op de tuinen is een gevarieerde bezigheid. In het be gin wordt er geplant en gezaaid. Later in het seizoen wordt er vooral gewied, gemaaid en ge snoeid. Het op een natuurlijke wijze tuinieren staat centraal: er wordt rekening gehouden met het dierleven in de tuinen en er wordt gestreefd naar een geva rieerde, natuurlijke planten groei. Op iedere woensdagavond staat een medewerker van de af deling natuurontwikkeling aan de informatiebalie waar bezoe kers van 19.00 tot 21.00 uur te recht kunnen met vragen over natuurlijk tuinieren. Ondersteu ning en begeleiding van de vrij- willgers wordt eveneens door deze persoon verzorgd. Vrijwilli gers ontvangen van de gemeente Schiedam een kleine onkosten vergoeding. Belangstellenden kunnen con tact opnemen met de 'Groentele- foon' van de afdeling Natuur ontwikkeling, tel. 2465522. SCHIEDAM De kaartver koop van het Theater aan de Schie en Theater de Teerstoof loopt voorspoedig. Er zijn al 30.000 kaartjes verkocht, waar-, mee de verkoopstand met 20% is gestegen ten opzichte van vorig jaar. Een aantal voorstellingen is uitverkocht, zoals Hans Teeu- wen (vrijdag 1 oktober); Come- dytrain (dinsdag 19 oktober); Theo Maassen (zaterdag 30 ok tober); Nacht van het Cabaret (zaterdag 6 november) en Bloff (zaterdag 13 november), verder wordt er heel breed verkocht, dus voor alle voorstellingen van opera tot cabaret is belangstel ling. Op zondag 5 september wordt gestart met de losse ver koop aan de kassa van het Thea ter aan de Schie, tussen 10.00 en 18.00 uur. Men krijgt dan een genummerd bestelformulier, dat in die volgorde van de nummers wordt behandeld. SCHIEDAM In wijkcentrum Dreesplein wordt zondag 4 juli een rommelmarkt gehouden tus sen 12.00 en 16.00 uur. Wie een tafel wil huren kan vanaf don derdag 1 juli terecht bij het wijk centrum aan het Dreesplein, tel. 4738671. SCHIEDAM Door de slechte toestand van de Koemarktbrug moet het herstel hieraan 'ver vroegd' plaats. Aanvankelijk was dit uitgesteld door de ont wikkeling van de TramPlus-ver- binding richting Vlaardingen. Aangezien nu uit de studies in het kader van TramPlus blijkt dat men uitgaat van een busver binding in plaats van een tram verbinding over de brug en voor al omdat door de slechte dek- constructie de veiligheid van de brug in het geding komt, is noodreparatie op korte termijn onvermijdelijk. Tegelijk moet er een onderzoek plaatsvinden naar de kwaliteit van de hoofd liggers van de brug in verband met de geplande renovatie. De uitvoering van de werkzaamhe den kosten 350.000 gulden en duurt vijf weken. SCHIEDAM— Ehbo vereni ging St. Liduina start in de laat ste week van september weer de begincursus Ehbo. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. De cursus bestaat uit ongeveer 19 lessen die op de donderagavond in De Ark aan het Hargplein worden gegeven. Er wordt opge leid voor het officiële diploma Ehbo in samenwerking met het Oranje Kruis en gediplomeerde docenten. Binnen dit diploma zit ook de opleiding reanimatie. De kosten bedragen 195,- voor de hele cursus inclusief boekjes, materiaal, inschrijfkosten en examenkosten. Ook verzorgt de vereniging een gediplomeerde training voor het geldig houden van het behaalde diploma, even eens op de donderdagavond in De Ark. Inlichtingen of inschrij ven kan via de volgende num mers: 4706303, 4700935 en 4701983. SCHIEDAM Op de Vlaar dingerdijk is maandag 28 juni gestart met het woonrijp maken van de omgeving. De ruwbouw van de metrotunnel is hier ge reed. Het tracédeel dat opnieuw wordt ingericht loopt van de Jo zef Israëlsstraat tot de Burg. van Haarenlaan. De Vlaardingerdijk wordt in het kader van 'duur zaam veilig' ingericht als '30- kilometerzone'. Het woonrijp maken wordt uit gevoerd in drie fases. Tijdens de werkzaamheden is de Vlaardin gerdijk afgesloten voor door gaand verkeer. De werkzaamhe den, die naar verwachting op 1 oktober 1999 gereed zijn, be staan onder andere uit grond- en bestratingswerkzaamheden en werk aan kabels en leidingen. De werktijden lopen van 7.00 tot 16.00 uur met een mogelijke uit loop tot 19.00 uur. SCHIEDAM In verzorgings huis Spaland is het zaterdag 3 juli feest. Dan wordt de jaarlijk se fancy-fair gehouden van 10.00 tot 16.00 uur. De opbrengst van deze dag krijgt een goede be stemming: een gezellig dagje uit voor de bewoners. Aan de An- driessenlaan wordt die dag een rommelmarkt gehouden en ook worden er producten van de hobby- en handwerkgroep ver kocht. Bij het Rad van Avon tuur kan men mooie prijzen win nen. Ook is er een terras met drankjes en hapjes, waar de olie bollen niet ontbreken. SCHIEDAM - Wijkcentrum de Erker verzorgt tijdens de zo mer weer een aantal cursussen en activiteiten. Eén daarvan is de cursus portrettekenen, die wordt gehouden op de woensdagmor gen van 9.30 tot 11.30 uur. In 4 lessen leren de cursisten de fijne kneepjes van dit vakgebied. De lessen worden gegeven door een ervaren docente en ze vinden plaats op 7, 14, 21 en 28 juli. De cursus kost 20,-. Belangstellen den kunnen zich telefonisch in schrijven via tel. 4267767 of even langskomen in de Jan van Aven- nesstraat 32. SCHIEDAM De telefoon van de SP huursubidielijn heeft de afgelopen week roodgloeiend gestaan. De medewerkers van de afdelingen Rotterdam en Schie dam kregen reacties uit de gehele Rijnmond. Ongeveer één op de drie bellers' bleek daadwerkelijk recht te hebben op huursubsidie. Gezamenlijk ontvangen deze bellers ruim 133 duizend gulden per jaar. Onder de bellers die recht hadden op de subsidie za ten relatief veel ouderen, alleen staanden en huurders van duur dere woningen. Wie zich af vraagt of men ook recht heeft op de subsidie kan de komende da gen nog bellen naar de SP hulp dienst in Schiedam, tel. 4734322. PARUIN [11] KAN LEZEN EN SCHRIJVEN HET EINDE VAN ARMOEDE DEGINT OP SCHOOL DEL 070 3421777 Lekker slapen-en fit weer op met Melatomat i n e Wie problemen heeft met slapen moet zeker het volgende lezen. Nu is er namelijk Melato matine® - een natuur lijk alternatief voor de stof melatonine - die ervoor zorgt dat u mak kelijker in slaap valt. Melatomatine® is 100% natuurlijk van samen stelling en is de ideale oplossing voor ieder een, die van een goede, regelmatige en gezonde nachtrust wil genieten. Het menselijk lichaam heeft een biologische klok, die het tijdstip van slapen en ontwaken aangeeft. Het eerste sjeintje dat u krijgt is den slaperig gevoel. Dat wordt veroorzaakt door de aanmaak van de stof melatonine door de pijnappelklier U gaat vervolgens slapen en wordt de vol gende dag weer uitgerust wakker. Verdriet Maar onder bepaalde omstandigheden wordt er minder melatonine door het lichaam aange maakt. Als u bijvoor beeld verdriet heeft of het erg druk heeft met uw werk. Of wanneer u WllfflypTIHE in ploegendienst werkt of dat u een verre vlieg reis maakt en een jet lag heeft Om dan toch de zo broodnodige rust te krijgen is er een natuurlijk preparaat, namelijk Melatomatine®. Een ware natuurlijke slaappil uit Zwitserland Nachtrust Melatomatine® brengt voor het slapen gaan het melatonine-niveau van het lichaam in balans en dat verzekert u van een goede, regelmatige en gezonde nachtrust Melatomatine® is 100% natuurlijk en bevat de werkzame stof Melato nine die uit tomaten gewonnen wordt Aan Melatomatine® is boven dien nog eens vitamine C, vitamine E en B-caro- teen toegevoegd,zodat de werkzame stoffen beter worden opgeno men in het lichaam Geadviseerd wordt om twee tabletten in te nemen, ongeveer twee uur voor het slapen gaan. Een goede nachtrust is nu overal in Nederland te koop Melatomatine'het nieuwe middel om lekket te slapen en jong en gezond te blijven, is mt in Nederland overal volop verkrijgbar Verpakkingen met öO tablet ten (goed voor }0 nachten heerlijk slapen) 2i|n o.a te koop bij de hieronder ver melde drogisterijen en reformwinkels. Voor meet informatie bel OQTO-2O2 0UVI Melatomatine®: ook preventief bij ouderdomsverschijnselen Melatomatine"1 is het natuurlijke antwoord op de vraag van uw lichaam naar een goede nachtrust Maar Melatomatinedoet nog meer voor uw gezondheid Hel vult tevens de antioxidanten in uw lichaam aan, waardoor het een preventief middel bij ouder domsverschijnselen is. Bovendien zorgt Melatonine voor meer geestelijke spankracht. Niel voor niets is Melatonine in Amerika, Duitsland, Zwitserland en Iapan al een hele tijd een ware rage In Amerika wordt het gebruik van Melatonine szelfs in tal van gezondheids campagnes gestimuleerd. Wellicht is dit het meest opzienbarende produkt van de jaren '90 VOORDEELCOUPON Uw voordeel op I verpakking Melatomatine®: (van 29,95 Voor 27,45) Schiedam: Reformhuis Schiedam, Broersveld 159 Homeopatheek Libra, Hoogstraat 15 Hij staat op de tafel, hij ligt op de kast, en hij geeft licht vanaf de boeken plank of nachtkastje, de mogelijkheden van de mobiele lamp 'Lichtsack' zijn onbegrensd. Functioneel, origineel en design in één, de Lichtsack is een ont werp van Christofer Born. Zowel in een moderne woonkamer en directiekamer als in een eigentijdse keuken of slaapkamer, de Lichtsack straalt in iedere inte- De nieuwe cultlamp is vervaardigd van een sterk nylon materiaal en met een hoogte van ca 25 cm plaatsbesparend. De stroom voor het 20-Watt laag volt halogeen lampje wordt betrokken via een VIDE-geteste stekkertrafo (12V/20VA). Het lichtgevende kunstwerkje, op de markt gebracht door le Form in Woudenberg, is leverbaar in oranje, blauw, zwart en wit; prijs Hfl 175, Alleen geldig bij de hiernaast vermelde adressen Fabrikant Grosfillex heeft haar programma tuinmeu belen uitgebreid met de collectie Atlantic. Vervaardigd van het duurzame materiaal rexform, de meubelen lijken qua kleur en structuur veel op teak, maar dit is echter een composiet van kunsthars met biologische materia len. Weersbestendig, onderhoudsvrij en gemakkelijk te reini gen, de Atlantic rexform tuinmeubelcollectie bevat diver se modellen en maten fauteuils en tafels met bijpassende kussens en parasols. Verschillende stoelen zijn verstel baar in vier standen en de tafel kan naar wens groter worden gemaakt door uittrekken van het middenstuk. De kleur van rexform is niet egaal maar bevat, net als bij echt hout, plekken die licht en donker zijn; de nerven zijn niet alleen zichtbaar, maar ook voelbaar. -I Voor de nieuwe vorm van ontspannen thuis in Whirlbaden, dou- chezuilen en massadouches is niet alleen een fraaie vromgeving maar ook de basis belangrijk. Water moet snel gewarmd kunnen worden, het bad snel vollopen en er moet een flinke straal uit de douchekop komen. Allerbelangrijkste is de snelle verwarming naar een hoge temperatuur om te voorkomen dat de legionella bacterie de kop opsteekt. Fabrikant Daalderop levert een serie Combiketels van 24 en 32 kw in een standaard en een plus versie. De 32 kw plus versie geeft in één minuut 20 liter warm water, waardoor we altijd verzekerd zijn van een krachtige douche en een vol bad in een mum van tijd. Bovendien kan er, dankzij het Daalderop combi-systeem, op meerder plaatsen in huis tegelijk warm water getapt worden zonder 'koude verrassingen Het combi-toestel kan vrijwel onbeperkt warm water leveren zonder dat het verwarmen van de woning onderbroken hoeft te worden. De bananenplant heeft zijn bakermat in maleisië en India. De solda ten van Alexander de Grote, die in India strijd leverden, waren de eer ste Europeanen die de bananenplant ontdekten. Volgens overleverin gen zaten de wijzen tijdens hun meditaties onder een bananenplant, reden waarom de banaan 'fruit van wijze mannen' werd genoemd. Er bestaan meer dan honderd verschillende bananenplanten, die zich onderscheiden van andere planten doordat ze hun nieuwe bladeren uit rollen. De bananensoort Musa Bananarama doet het in huis uitstekend op een lichte plek met een hoge luchtvochtigheid. Wegens het te wei nig tropische klimaat in onze huizen komen er geen bananen aan deze kamerplant. De Musa Bananarama vraagt door zijn grote bladeren veel ruimte, houdt van veel licht en normale kamertemperatuur, (niet onder de 15 graden). Zomers lust hij een flinke slok en doet hij het ook goed op balkon- of terras. Schiedam - Sinds maart van dit jaar is aan Herenpad 10a, het breed gesorteerde Total Parket gevestigd. De zaak van eigenaars Manuel en Boudewina Naaijen levert de grootst mogelijke sortering laminaat, niet alleen in kleur maar ook in afmeting en exclusieve uitvoering Total Parket WORD NU NOVIB DONATEUR VUUR 12,50 PER MAAND Voor een natuurlijk dag en nachtritme De geruite kussen vervolmaken het landelijke effect Total Parket Alle soorten laminaat onder een dak Manuel Naaijen omschrijft een be zoek aan zijn zaak als "one step la minaat shopping", en daarmee be doelt hij dat alle merken laminaat bij Total Parket verkrijgbaar zijn. En het kan bijna niet anders dat ie dereen die overweegt om een la- minaatvloer te nemen verbaasd zal zijn over de vele mogelijkheden bij Total Parket. Zo omvat alleen de collectie van het merk Saffier (12 jaar garantie!) al 48 laminaat dessins die zijn onderverdeeld in klassiek en modern. Bij de country style van Witex creëert u een stemmige landhuis sfeer. Lami naat met de optiek van antieke houten vloerdelen. Laminaat voor iedere ruimte Total Parket levert zelfs voor ruim ten waar de vochtigheidsgraad hoog is, zoals badkamer en sauna speciaal daarvoor bewerkt lami naat van het merk Witex. "Mijn klanten staat het natuurlijk vrij om vloeren zelf te leggen maar ik neem dat karwei graag van hen over", aldus Manuel Naaijen. Boudewina Naaijen neemt de ver koop voor haar rekening. "Vooraf spreek ik alles goed door en des gewenst geef ik de klant een staal tje mee. In alle rust kan men dan thuis bekijken of het de juiste keu ze is". Aanbieding Voor wie zoekt naar een zeer goe de vloer voor een schappelijke prijs is de nu lopende aanbieding wellicht interessant. Voor een na tuurlijk ogende vloer betaalt men inclusief leggen en alles wat daar bij hoort, zoals lijm, ondervloer en aanleg plinten, slechts 79,50 per m2. Laminaat parket voor woning en project Herenpad 10a 3111 LP Schiedam Tel. 010 - 273 40 94 Fax 010 - 273 40 95 Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 10.00 - 17.30 uur zaterdag 10.00 - 17.00 uur donderdag koopavond

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 9