Ontdek je plekje en win vijfentwintig gulden KING OF S 'm sa i£o FotoSnip v/d Maand Winkels open op koopzondag 4 juli Boek en antiekmarkt in Broersveld van 12.00 - 17.00 uur Binnenhuisarchitecte Diny Leijsen geeft laagdrempelig advies bij inrichten woning «ïSïïïlr» I 26-481 Start verbouwing Nieuwe Passage veroorzaakt toenemende belangstelling van ondernemers foto: Roel Dijkstra SS. 'Uitje Schiedam' 'Dik tevreden' 'Dak eraf DONDERDAG 1 JULI 1999 Schiedam centrum Deze pagina is een uitgave van het Centrummanagement Schiedam, het overkoepelend orgaan van winkeliersverenigingen Hoogstraat, Dam, Broersveld, Broersvest en Nieuwe Passage. Eindredactie: Lay out: Foto's: Paul van Schaik Natascha Koelhof Roel Dijkstra Elke maand zet de fotograaf van het Nieuwe Stadsblad een klant op de foto bij een van de winkeliers die zijn aangesloten bij het Centrummanagement Schiedam. Deze klant krijgt een waardebon van honderd gulden, de 'Fotosnip'. Ditmaal was het prijs bij Stripes aan de Hoogstraat 60-64. 'Heerlijk' slaakt Yvonne Stout als ze de snip in ontvangst neemt. Samen met haar zoon Kenny kochten ze net een berg spijkerbroeken. Van alle broeken vindt 13-jarige Kenny de Cars spijker broeken het lekkerste zitten. Hij wisselt het nog wel eens af met een trainingsbroek, maar dat begint volgens ma een beetje uit te raken. Ze kopen bijna alle broeken bij Stripes omdat ze vinden dat ze daar altijd fijn worden geholpen. 'Ik vind hoe je ge holpen wordt even belangrijk als wat je koopt,' verklaart Yvonne. Een keer in de maand zijn ze zeker in de winkel te vinden, want ook Kenny's zus koopt haar broeken bij Stripes. De grootste jeansspecialist van Schiedam heeft zo'n beet je alle grote merken van spijkerbroekland in huis. Van Levi's, tot Wrangier, tot G-Star, Diesel en Cars. Stripes is al vijftien jaar aan de Hoogstraat gevestigd. De kracht van de winkel ligt volgens bedrijfsleider Dennis Schouwenburg in de brede sortering. Dennis: 'We hebben van de goedkope prijsklasse tot de hele dure. Stripes is verder best enthousiast over Schiedam en wil daar nog wel een paar jaar doorgaan. Zo ook de 25 jarige Den nis, die sinds twee bedrijfsleider is en daarvoor zo'n zeven jaar parttime zijn trouwe diensten aan de spijker broek bewees. Met een vloeroppervlak van 700 vierkante meter pakt Xenos het meteen groot aan bij hun vestiging in de Nieuwe Passage in Schiedam. Met de komst van de winkelketen gaat een wens van veel winkelende Schiedammers in vervul ling. De start van de verbouwing van het benedengedeelte van de Nieuwe Passage aan de Broersveld heeft naast Xenos en Halfords nog meer ondernemers wakker geschud. 'Als je echt begint met bou wen, geloven ondernemers het pas,' stelt portefeuille manager van de Nieuwe Passage Johan Forsch, die met een toenemende inte resse van ondernemers wordt bevestigd in zijn ver moeden dat behoefte be staat aan winkelruimte voor grote ketens. Het idee 'versstraat' wordt losgelaten. Al in september als de winkeliersvereniging vier jaar bestaat, wordt ex tra groot feest gevierd met het gereedkomen van de verbouwing. De puien van de Nieuwe Passage zijn dan naar voren gehaald en win kelpanden samengevoegd. Xenos is volgens Forsch ty pisch een winkel die een groot oppervlak nodig heeft. Zulke panden beston den nauwelijks in Schiedam. Daarbij heeft de winkel een ankerfunctie in het centrum. 'Xenos is voor iedereen leuk,' weet de ma nager,' zowel voor de man met de kleine beurs als die met de creditcards.' Xenos komt op de plek waar voorheen Expo was gesitu eerd en ook Milo plaats maakt, in de hoek van de in gang van de Passage. 'Boven de grote Hema, be neden Bristol en Xenos. Zo trek je mensen naar de hoe ken toe en vandaar kunnen ze het trapje dat voor Multivlaai komt, op of af,' verduidelijkt hij. Een andere trekker, Halfords komt naast Dierenvreugd aan de overkant. Volgens de portefeuillema nager lopen alle bouwactivi teiten volgens planning. Onlangs is begonnen met het plaatsen van de puien. Nog voor de bouwvak zijn de oude gevels weggehaald en worden de winkels afge bouwd. Daarna gaat de ge meente herbestraten, zodat Amvest Vastgoed de bouw kan afronden met het op hangen van een pergola met glas en luifels aan de voorkant. Het inroepen van een specialist bij het in richten van een woonhuis is voor weinig Schiedammers een voor de hand liggende optie. Toch kunnen professionele adviezen wonderen verrichten bij een smaakvolle in richting. Dekocay van Loenen aan de Dam heeft daarom de zater dagmiddag ingeruimd voor binnenhuisarchitect Diny Leijsen die belangstellende klanten tips geeft, bijstuurt en vragen beantwoordt over kleur en inrichting van het woonhuis. Durfde op zater dag 4 juni slechts een enke ling schoorvoetend bij de ta fel van Leijsen aan te schui ven, op de zaterdag erna was het al dringen geblazen. Uitgangspunt van Leijsen is dat de inrichting van een huis een uitdrukking van de per soonlijkheid van de bewoner is. 'Het gaat erom dat de be woner zich lekker voelt,' stelt ze. Taak van de binnenhuisar chitect is vaak niet meer dan het bewust maken en het bijsturen van de voorkeuren van de bewoner. Op het ge bied van kleur, een van Leijsens specialiteiten, merkt ze dat voor de hand liggende tips vaak groot effect sorte ren. 'Tegen beter weten in worden nogal eens verkeerde keuzes gemaakt,' vertelt Leijsen. Zo weet iedereen, volgens haar, dat een plafond lager oogt als het in een don- kerekleur is geschilderd. 'Dan kiezen ze toch voor zo'n kleur omdat ze 'het zo'n mooie kleur vinden'. Maar achteraf schrikken ze van het resul taat', legt ze uit. Bij het inrich ten van een kamer is het, wanneer mogelijk, het beste om met de kleur van de mu ren te beginnen, omdat je daar het meest tegenaan kijkt. Bij die keuze moet reke ning worden gehouden met de grootte van de kamer en de lichtinval. Hoewel de ad viezen op haar spreekuur vrij algemeen zijn, een kijkje in de woning blijft achterwege, kan Leijsen aan de hand van een plattegrond in een ge sprek toch duidelijk de rich ting bepalen waarin gedacht moet worden. Dat kan bijvoorbeeld gaan over herschikken van ameu blement maar ook over het aanbrengen van nuances in kleur. Hoewel de smaak van de bewoner uitgangspunt is leidt haar professionele in zicht soms toch tot flinke in grepen. 'Aan de ene kant gestreep be hang en aan de andere kant bloemetjes, dat moet je uit hun hoofd praten,' stelt ze ri goureus, 'stel je voor in een kleine kamer van twee bij drie. Dan wordt je toch hart stikke gek. Dat hebben ze dan ergens gezien maar ze verge ten dat hun situatie anders is dan waar ze dat gezien heb ben.' Leijsen, die ook docent binnenhuisarchitectuur is aan de Volksuniversiteit en kleurenleer doceert ont vouwt: 'Alles draait om kleur. Kleur is ruimte.' 'Op het noor den moet je geen grijs of blauw toepassen, daar neem je wat warmere kleuren,' ver klapt ze nog een inzicht. Algemene principes zijn dat blauw koel is en de ruimte groter maakt en groen rust geeft. Rood en fel geel wekt weer agressie op. Persoonlijk werkt Leijsen graag 'ana loog', wat zoveel betekent als twee kleuren kiezen, waarbij de andere kleuren die wor den gebruikt een mix tussen die twee zijn.'Maar het kan dan ook juist weer mooi zijn om daar een accent van e'en contrasterende kleur aan toe te voegen,' bedenkt ze. 'Maar nogmaals,' stelt Leijsen, 'het gaat erom of de mensen zich plezierig in hun woning voe len.' foto 1 foto 2 foto 3 foto 4 «««•it Hierboven treft u vier fotoshots van winkels in Schiedam Centrum. Wanneer u de plaatjes alle vier weet thuis te brengen maakt u kans op één van de vijf cadeaubonnen van vijfentwintig gulden, die beschikbaar zijn gesteld door het Centrummanagement Schiedam. foto 1: A Optiek Argus Oranjestraat B Optiek Tempel Hoogstraat C Optiek Verberne Grote Markt foto 3 A B C van der Breggen Lange Kerkstraat Banketbakkerij Scheffers Dam Bakkerij van der Krogt Broersvest foto 2: A v.d. Vorst Passage B Silveren Learsje Broersvest C van der Hoven Hoogstraat foto 4: A BrunaPassage B Boekhandel van Leeuwen Broersvest C Benetton Hoogstraat foto 1:foto 2: foto 3:foto 4: vul in: A-B of C Naam: Adres: Telefoonnummer: Prijswinnaars B. Bruggeling, J.F. Dal, Gouka en L. van Campen hebben hun VVV bon t.w.v. 25,- inmiddels thuis gekregen. OPSTUREN NAAR/OF INLEVEREN VOOR 5 MEI BIJ HET V.V.V., BUITENHAVENWEG 9 SCHIEDAM m m MfiKr. Wendy en Caroline lopen te giebe len over de Hoogstraat. Ze hebben vakantie van school en alle tijd om door hun stad te strui nen. Eigenlijk vervelen ze zich van daag een beetje. 'Ik vind het saai hier,' bekent Caroline. Ze hebben de blues. Liever zouden ze vandaag nog naar Amerika ver trekken. Voor Schiedam stellen ze voor dat er wat sportieve zaken bij moeten komen en leuke boetieks. Jammer genoeg kunnen ze daar zelf weinig meer van-mee maken, omdat ze dan al lang en breed film sterren zijn en alleen tussen twee films door misschien een keer een weekendje terug komen. msup 'We missen een Etos,' verklaart Ritchey van leperen, die samen met zijn vrouw Annemarie uit de Nieuwe Passage komt gewandeld. 'Recht voor je schat', merkt Annemarie op. 'Dan hebben we to taal niks te klagen,' corrigeert hij zichzelf. De Maassluisse familie Van leperen, met Lynn nog in de kinder wagen, heeft op een zonnige mid dag in juni een uitje in Schiedam. Annemarie gaat wel twee keer per week winkelen en reist daarvoor naar verschillende plaatsen in de omgeving van Maassluis. Vooral het oude deel van Schiedam spreekt haar aan. 'Ik loop ook liever buiten dan overdekt,' stelt ze. 'Ja, dat kan je nou makkelijk zeggen met dit weer,' pareert Richey. Sarah en Desiree zijn dik tevreden over Schiedam. Twee keer per week trekken ze erop uit en doen hun rondje. Desiree kan dan altijd wel slagen. Een groot voordeel van Schiedam vindt ze dat je er ook overdekt kan winkelen. Soms gaan ze voor de afwisseling ook wel eens naar Rotterdam, maar daar ontdekken ze dan nooit iets wat er in Schiedam niet is. 'Het is daar meer van hetzelfde,' heeft Desiree bemerkt. 'Nee hoor ik mis hier niks,' besluit ze. Sarah vindt het vooral wel leuk om op de foto te gaan en in de krant te komen. Bijna elke dag is Fatima wel even in het winkelcentrum. De Portugese woont al zestien jaar naar tevreden heid in Nieuwland. In het begin moest ze wel erg wen nen, maar inmiddels is ze hier hele maal thuis. 'Klein maar leuk,' noemt ze het winkelcentrum van Schiedam. De hete zon in juni herinnert haar aan haar geboorteland. 'Vandaag mag het dak er hier in de Passage wel af, stelt ze voor.

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 15