SVEA 4,8 IN J Gebr. de Block ♦V 0pri»'»r°' 72 romantiek 95 ^sintratuin op*u \it\in9 W f 1.69 2.99 59 ct 59 ct loods 925.438 Inschrijving Fietsvierdaagse Bezoek aan tunnelelementen meezingen Maasboulevardfeest Vals paspoort Gewelddadige poging tot roof Veel emotie en onbegrip bij bewoners Groenoord Kwaliteit en winkelsfeer, geven net iets meer Wethouderschap Reijnhout niet verlengd door plannen van Peper HYPOTHEEK 0^ WOENSDAG 7 JULI 1999, 51e JAARGANG, Nr 27 DE ENIGE ECHTE V 10 jaar vast Rijnmond Hypotheekwijzar Tel.: 4736665 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE: NS Museum is hard toe aan verbouwing 19-9-1999 autovrij WATERWEG - Fietsliefhebbers kunnen zich vanaf nu laten inschrijven voor de vijfde Vlaardingse Rabo Fietsvierdaagse, die wordt verre den van 17 tot en met 20 augus tus. Toerclub Rijnmond heeft hiervoor weer nieuwe routes uit gestippeld. De deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden 40 en 80 kilo meter. De start vindt iedere dag tussen 8.30 en ll.00 uur plaats vanaf de kantine van voetbalver eniging HSC in sportpark 't Nieuwelant aan de Kethelweg. Men heeft tot 17.00 uur de tijd om de tocht te voltooien. Na het succes van vorig jaar wordt ook nu weer twee keer de Nieuwe Waterweg overgestoken voor een fietstocht over de Zuidhollandse Eilanden. Er is een Eilandroute-oost en een Eilandroute-west uitgestippeld. De kosten van de pont zijn bij de deelnameprijs inbegrepen. Deelname aan de fietsvierdaag se kost bij voorinschrijving tot 2 augustus 15,- voor volwasse nen; kinderen tot en met 12 jaar betalen vijf gulden minder. Voor meer informatie en aanmel dingsformulieren kan men terecht bij de VVV/ANWB, Markt 12 in Vlaardingen (tele foon 4346666). WATERWEG - In het Informatiecentrum Project 2 Beneluxtunnel wordt zaterdag 10 juli een open dag georgani seerd. Belangstellenden kunnen hier een kijkje achter de scher men van dit grote bouwproject nemen. Bovendien kan een bezoek wor den gebracht aan het Bouwdok Barendrecht waar de tunnelele menten worden gebouwd. Bezoekers van de open dag krij gen eerst een algemene presen tatie over de beleidsachtergron den van het project, waarna een film wordt vertoond. Vervolgens wordt uitleg gegeven bij de 14 meter lange, draaibare maquette, die de vier fasen van het project laat zien. Na bezichtiging van het Informatiecentrum vertrekt een bus naar Bouwdok Barendrecht Dit is één van de laatste moge lijkheden om de elementen in aanbouw te zien, want in sep tember wordt het Bouwdok onder water gezet als aanloop naar het afzinken van de elemen ten in november. In het Bouwdok krijgen de bezoekers een uitgebreide rond leiding en kan een tunnelele ment van binnen worden beke ken. Na afloop wordt men weer met de bus afgezet bij het Infocentrum. Belangstellenden voor de open dag moeten zich vooraf aanmel den bij het Informatiecentrum Project 2e Beneluxtunnel, Schiedamsedijk 114 in Vlaardingen, telefoon 2483220. den - gehoord dat jullie heel vals kunnen zingen, roept de er van One Two Trio zondagmiddag over de jboulevard. 'Dus zing zo hard en zo vals mogelijk mee!" laat het publiek van het Maasboulevardfeest zich geen maal zeggen en als de band 'Ik voel me zo verdomd t Danny de Munk inzet, wordt er meteen ingehaakt. Als ein 'Had ik maar iemand om van te houden' de band stil- t enthousiasme van het publiek goed te horen, de stem med in. Ook bij het volgende lied wordt luidkeels mee- i 'Dag vader, dag moeder, dag zuster Ursula, ik zie het ritten, ik ga naar Amerika.' Maar dan valt opeens het en mag het publiek het lied afmaken. Daarna wordt de bt tot 'Op een grote paddestoel' om hen nog even j en zingt het publiek gewoon door totdat het trio t minuten later het optreden kan hervatten met Hollandse lil jaar een belangrijk onderdeel zijn van het feest in Zuid. Hooper zorgde die middag voor de grootste menigte, hele weekend verspreid kwamen zo'n veertig- tot vijftig- mensen een kijkje nemen op het festival, zo schat l van rde, een van de organisatoren. "Ongeveer tienduizend t vorig jaar. Het sucees zat 'etn in de sfeer, het weer en de ing. Vrijdagavond met de cornedynight was het drie als vortg jaar met de countrynight. Dat is dus voor vatbaar. Ook stoomschip de Hercules dat langsvoer en ad sloegen aan. En natuurlijk de indeling van het terrein lillende tenten" Ook het voetbaltoernooi 'zonder inei- oemt hij na ver SCHIEDAM - De politie zag maandag rond 14.30 uur een 22- jarige man van Tsjechische afkomst langs de rijksweg A20 lopen. Waarom hij daar liep, is niet bekend. Hij werd naar het bureau gebracht voor de verdere financiële afhandeling van deze verkeersovertreding. Bij nader onderzoek bleek de man geen woon- of verblijfplaats in Nederland te hebben. Hij toonde een Tsjechisch paspoort, maar de politie zag dat erin gesneden was. Het document is in beslag genomen. De verdachte zit vast vanwege het gebruik van een vals paspoort. SCHIEDAM - Een 54-jarige man kon vrijdagavond rond 23.00 uur nog net ontkomen aan een beroving. Een onbekende man pakte hem op de Korte Singelstraat van achteren beet, sloeg hem tegen de grond en eiste geld. Daarop heeft het slachtoffer zich losgerukt, is weer opgestaan en gevlucht. 0 door Marjanneke Slinger SCHIEDAM - "Jullie weten niet wat je ons aan doet. Het is schandalig!" Met deze en soortgelijke aantijgingen wordt direc teur F. de Graaf van Woonplus, die probeert de aanwezigen te vertellen over het sociale plan aan gaande de sloop in Groenoord, om de oren geslagen. Ruim vierhon derd bewoners kwamen donderdag naar de voor lichtingsbijeenkomst over de ingrijpende herstructu rering van hun wijk in de Blauwe Brug. De emoties liepen soms hoog op en er was veel onbegrip onder bewoners. "Wij hebben geen toekomst meer, omdat jullie beleid slecht is geweest. Nu wordt alles zom aar hupsakee gesloopt", roept een oudere dame. Aan de hand van stellingen wordt geprobeerd de aanwezige bewoners weer bij het onderwerp te krijgen waar het tijdens die workshop over ging: het sociale plan. "Gelooft u dat niemand de wijk uit hoeft?" Daar heeft men inder daad weinig vertrouwen in. Volgens Woonplus is het 'in principe mogelijk' dat iedereen die wil blijven kan worden geherhuisvest. Er worden wel 401 woningen gesloopt, maar er komen ook 448 nieuwe wonin gen en er worden er 487 opge- plust voor ouderen. Toch klinken rond de tafel andere geluiden. "Nee, ik hoef de wijk niet uit, ik moét weg. Als er zoveel wordt gesloopt zijn er niet genoeg gelijkwaardige woningen. Dan ben je aangewezen op een ande re wijk en ook ga je dan meer betalen. Want ik ga niet twee keer verhuizen, eerst naar een tussenwoning en dan twee jaar later naar een nieuwe woning", werd grimmig geantwoord. Wanbeleid Toch zijn er ook enthousiastere geluiden te horen, die komen dan uiteraard niet van de mensen wier flat wordt gesloopt, maar bijvoorbeeld van bewoners die straks hun woning mogen kopen. Ook is een aantal huurders posi tief gestemd over een uitbreiding van hun woning doordat bijvoor beeld de ondergelegen garage ruimte erbij wordt getrokken, zoals aan het Bart Verhallenplein gebeurt. "Er moet nu eenmaal iets gebeuren voordat de wijk verpaupert", zo klinkt van de kant van Woonplus, "anders worden we later beschuldigd van wanbeleid." De argumenten om in te grijpen in de wijk komen niet echt aan bij degenen die straks hun huis uitmoeten. Dat de woningvoor raad te eenzijdig is en er te wei nig woningen op de begane grond zijn, doet hen weinig. Volgens de antwoorden op de stellingen die op de muren zijn aangeplakt en waar men met sti ckertjes 'eens' of 'oneens' de mening kan geven, is men zeer eensgezind in de zienswijze dat deze herstructurering van de wijk niet nodig is als men beter ZOMERSE AANBIEDINGEN CALIA MELOEN CHARETAIS MELOEN SLA per krop KOMKOMMER 2.50 3.99 0.99 1.29 Alléén met bonuskaart A.H. - Call Call - Etos Blockshop - Retourette Groenelaan, Schiedam Gebr. de Block onderhoud pleegt en dat de gemeente en Woonplus de regels strenger moeten handhaven. Geen douche De woningen die nu op de nomi natie staan om gesloopt te wor den zijn volgens Woonplus heel moeilijk te verhuren. "Bijvoorbeeld door de opper vlakte of ontbrekend sanitair: soms is er geen douche in een woning." Maar deze slechte ver huurbaarheid moeilijk te gelo ven voor de bewoners die al der tig jaar met plezier in Groenoord vertoeven. "Acht jaar geleden zijn onze woningen nog prachtig gerenoveerd en in augustus wordt de bovenste verdieping van onze flat geverfd. Dat is het toppunt van idioterie", stoot mevrouw C. Emmerij uit, bewoonster van de lage flat aan de Peter van Anrooylaan die op de slooplijst staat. "Ik ben zeventig jaar en woon hier al 34 jaar in een beeld van een huis. Ik kan me niets beters voorstellen: ik heb een schitterend uitzicht en 's morgens zit ik aan de voorkant op mijn balkon in de zon en 's middags aan de andere kant. Ik woon in een keurig portiek. Wij verpauperen de wijk niet, ze moeten gewoon niet het uitschot naar deze wijk halen." Slapeloze nachten heeft ze erdoor gehad. "Waar moet ik heen? Ze hebben me niets te bieden. Er worden nu wel 55+-flats gecreëerd maar dan moet ik eerst naar een tus senwoning en twee keer verhui zen kan ik niet aan." Woordvoerster M. van der Velde van Woonplus heeft begrip voor de emoties die de plannen los maken bij Groenoorders. Ze pro beert de huurster enigszins gerust te stellen: "Er is in de planning rekening gehouden met een mogelijke verhuizing van een sloopwoning naar een 55+- woning: er wordt getracht alles zo te plannen dat men niet in een wisselwoning hoeft, er wordt immers begonnen met het optoppen en opplussen, hei aan passen van woningen voor oude- ren."Naar aanleiding van de Wijkontwikkelingsvisie worden deze maand in Buurtpost Straussplein spreekuren gehou den op maandag en dinsdag. Op de maandagen 12, 19 en 26 juli vinden deze plaats tussen 13.00 en 14.30 uur op de dinsdagen 13, 20 en 27 juli van 19.30 tot 21.00 uur. Per spreekuur is een vertegenwoordiger van gemeen te, Woonplus en de Klankbordgroep aanwezig. Voor de dinsdag moet men een afspraak maken. Het spreekuur gaat dus alleen door als er ook aanmeldingen zijn. SCHIEDAM - Plannen van minister Peper van Binnenlandse Zaken om de gemeenteraadsverkiezingen van 2002 uit te stellen tot 2003 hebben geen consequentie voor de bijzondere Schiedamse situatie. Bij de collegevorming werd afgesproken dat een van de vier wethoudersplaatsen de eerste twee jaar zou worden vervuld door Adri Reijnhout (D66), de laatste twee jaar door Anneke Meijer (GroenLinks). Peper wil de gemeenteraden een jaar langer laten zitten om de verkiezingen te combineren met die voor de provinciale staten. Hij hoopt daarmee de opkomst te verhogen. Hoewel gewoonlijk aangeduid als een 'wisseling halverwege' is in de tekst zoals die door alle partijen is getekend, sprake van een exacte datum voor het vertrek van Reijnhout en de start van Meijer: 1 mei 2000. Volgens wethou der Aad Wiegman, fungerend als loco-burgemeester bij afwe zigheid van Reinier Scheeres, zal aan deze datum dan ook de hand worden gehouden. Hij wijst erop dat het inwerken van Anneke Meijer is begonnen en op die datum is gericht. PvdA-fractievoorzitter Menno Siljée kan een hele rits bedenkin gen opvoeren tegen een uitgestelde wisseling van de wacht. Ten eerste is het onzeker of de plannen van Peper ooit werkelijkheid worden, maar zelfs als dat het geval is, is het hoogst onwaar schijnlijk dat daarover voor 1 mei volgend jaar zekerheid bestaat. Zelfs al zou men willen overwegen de wethouderruil te verschuiven, stuit dit bij Siljée op inhoudelijke bezwaren, omdat deze dan tijdens de begrotingscyclus zou vallen. Bovendien wordt het doel dat Peper beoogt te bereiken, namelijk bevorde ring van de opkomst door uitstelling van de verkiezingen, door de fractievoorzitter betwijfeld. Peper voert combinaties van ver kiezingen uit het recente verleden aan, maar daarbij ging het om gemeentelijke herindelingen. Daartegen loopt de bevolking gewoonlijk te hoop, aldus de PvdA'er, dus dat zegt niets over een eventuele vaste combinatie. Verder zou tweemaal stemmen op dezelfde dag de aanschaf van extra stemcomputers noodzakelijk maken. Prins Maasdijk Monteurs Binnen- en Buitendienst NS i Nieuwe Stadsblad PROFITEER NU VAN SUPERKORTINGEN! Kijk eldérs in dit blad voor superaanbiedingen! KIIKEN KAN IE OVERAL IE SLAAGT BI Rotterdam centrum: Croenendaal 231-253, tel. 010 - 412 44 67 Sliedrecht: Marisstraat 23, tel. 0184 - 421014 'Sloop is idioterie' In de Blauwe Brug wordt verschillend gereageerd op de plannen voor Groenoord: wie zijn huis uitmoet ziet het niet zitten, wie de woning mag kopen ziel de toekomst meestal rooskleuriger. Nu n SCHOENEN Broersvest 135 3111 EE Schiedam Tel.: 010-426 84 92 Ecrukleurige buitenkaars met heerlijke vanillegeur. Voor een romantisch terras op zwoele zomeravonden. Van 9.95 voor 5 PIJNACKER Rijskade la, Tel. 015-3610000 www.intratuin.nl HET GROENE WA*ENmJIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Di. t/m za. vanaf 9.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur. Nu SCHOENEN Broersvest 135 3111 EE Schiedam Tel.: 010-426 84 92 Prins Maasdijk is een onderdeel van de Jethar Holding Groep en actief op het gebied van technische machinehandel en dienstver lening, met als hoofdproducten machines voor intern transport, tuin- parkaanleg en onderhoud, dieselmotoren, generatoren, technische dienstverlening, ontwerp en constructie van speciaalmachines. Bij onze snelgroeiende vestiging te Maasdijk, waar de werkmaatschappijen Prins Mechanisatie b.v. en Prins Motoren b.v. zijn gevestigd, hebben wij de volgende vacatures: Wij vragen: Opleiding bij voorkeur MTS werktuigbouw of LBO met aanvullend cursuspakket of werkerva ring op gelijkwaardig niveau. Ervaring op het gebied van reparatie en onder houd van diesel/hydraulisch en/of elektrisch/hydraulisch gedreven machines of voertuigen. Kandidaten met een gecombineerde ervaring hebben de voorkeur. Een goede salariëring en uitstekende secundaire arbeidsvoorwaarden worden geboden. Bent u geïnteresseerd in voornoemde functie en past u in het door ons geschetste profiel, dan nodigen wij u van harte uit uw sollicitatie incl. C.V. te richten aan: Prins Maasdijk, Postbus 39, 2676 ZG Maasdijk.

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 1