Eén dag zonder auto Rode loper voor conciërge Sam Burgerlijke stand EXCLUSIEVE MANNENMODE 10%-50% KORTING 'T CENT BELOOFD: Gastronomie aan de Schie Champagnedressing <3 1.69 7.98 5.95 0.99 5.95 2.99 SCHIEDAM AFWEZIG tyf Tandprothetische Praktijk Veringmeier ONDER 4 OGEN Ontwerp Atriummet opvallende entree wint prijsvraag op Dag van Architectuur TE NOV! Paranormale avonden P. H. NIJKAMP KUNSTGEBITTEN Het Nieuwe Stadsblad V^EDESTE IN SPORTrVIC NOOTEBOOM AUTOBANDEN BV WOENSDAG 7 JULI 1999 Nr 27 - 1441 5 t/m 23 juli 0900 - 8998200 >WM Kunst in nood Veerplein 97 - 3131 CX Vlaardingen Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. Bokelweg 80-90 Schiedam Tel. 010-4621015 - Galia meloen, per stuk cd Rundergehakt kilo CU Kipfilet, kilo CdYorkham Cd Goudse lichtbelegen kaas 48+ Cd Frans stokbrood, voorgebakken, per stuk 1.99 Bonus voordeel 0.50 Coca-Cola, regular, light of caffeine free, 3 flessen 1.5 liter 7.65 Bonus voordeel 1.70 Cd Appelmoes, pot 720 ml 1.39 Bonus voordeel 0.40 cdCötes du Roussillon, Rheinhessen of Valdepefias rood of wit fles 1 liter 6.95 Bonus voordeel 1.00 Liga Grany, o.a. bosvruchten of boomgaard fruit pak 200 gram j I o o d s HET NIEUWE STADSBLAD huisarts Waarneming: Dr. v.d. Griendt Dr. Klinkum Dr. Kortekaas Dr. Wuister Van 8-10 uur kunt u zich wenden tot deze vervangers voor afspraken. (Herhalingsrecepten of huisbezoeken). Avond- en weekenddienst. Tel. 0651-086115 Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Elk merk een eigen zonnebril is de nieuwe trend in de optiek branche. 10 jaar geleden waren er misschien maar dertig bekende merken, nu zijn er maar liefst 275 namen die hun brillen dolgraag bij ons in de winkel willen hangen. Ener zijds komt dat door u. De veel eisende con sument van nu wil een bril die past bij het gevoel dat hun merk shirt of par fum oproept. Anderzijds wil elk zichzelf respecterend merk ook wel een graantje meepikken van die markt. En wij zitten er mooi tussen. U kunt zich wel voorstellen dat het voor ons ondoenlijk is om 275 merken in huis te hebben. En dan van elk merk 10 bril len, want ja, u wilt natuurlijk ook wel een beetje keus... Daarbij zijn merkzonnebrillen wat duurder dan een 'gewone' zonnebril. En daar verwacht u als klant ook wat voor: service en garantie die past bij kwai- teit. En daar wringt hem soms de schoen: niet alle merken bieden de kwaliteit die bij de naam en de prijs passen. Wij proberen daarom een zo uitge wogen mogelijk assortiment zonnebrillen te bieden met in ieder geval 1 gemene deler: een optimale prijs/kwaliteitsverhou ding! Elke zonnebril die wij in huis hebben is zo een verant woord product, welke naam er ook opstaat! eRGr (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide beho rende tot Wegener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Oistrictverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 l Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12-16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Duo's: (010) 4.699.444 DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS SCHIEDAM - Zondag 19 sep tember 1999 moet het gebeuren. Men wordt wakker en hoort iets geks, of eigenlijk niets, of toch, de vogeltjes. Geen uitlaatgassen, geen herrie, geen gejakker. Een visioen van Milieudefensie en de werkgroep milieu van GroenLinks, die zich hebben aangesloten bij het landelijke initiatief van de autovrije zon dag. Voorlopig nog even een Utopia, want de dag wordt gehouden op basis van vrijwil ligheid en men hamert erop dat het niet de bedoeling is om 'autootje te pesten'. De komen de 'autovrije zondag' zal dus waarschijnlijk slechts in een paar straten ook echt autovrij zijn, maar door het jaarlijks organiseren ervan wil het Landelijk Overleg Autoloze Zondag een groeiproces bij mensen en gemeenten bewerk stelligen, in de hoop dat het draagvlak voor de dag steeds groter wordt.Omdat het om een landelijk initiatief gaat en in het collegewerkprogramma staat dat Schiedam zich zal aansluiten bij regionale initiatieven, had de gemeente er aanvankelijk weinig zin in en daarom zijn GroenLinks en Milieudefensie zelf aan de slag gegaan. Vooral straatgroepen in Zuid en wat straten in West reageerden enthousiast op hun oproep. Later was wethouder L. Hafkamp toch wel enthousiast en zegde toe te willen meewerken. De bedoeling is om op de zon dag der zondagen allerlei leuke activiteiten te organiseren om mensen ervan bewust te maken dat ze ook zonder auto op een leuke manier mobiel kunnen zijn. Zo wordt er gedacht aan straatspeeldag-achtige taferelen, een versierde fietsenoptocht in Noord met basisschool de Regenboog en een skatetocht georganiseerd door de Erker. Het Stadserf zal op 19-9-1999 helemaal in het teken staan van fietsen: hier w^>rdt een demon stratie met ligfietsen gegeven en kan men de fietsen ook proberen op een circuit. Verder komen er onder andere workshops ban denplakken en een zelfbouw- markt. GroenLinks heeft al geïn formeerd bij de RET of men bus 54 voor de gelegenheid een dagje gratis wil laten rijden, MM. - Op 19 september van dit jaar zouden de straten helemaal vrij moeten zijn van auto 's. maar deze maatschappij begon al meteen over de financiën dus die kans is klein.Een uitzonde ring moet er die dag overigens wel worden gemaakt: de muziekgroep'voor verstandelijk gehandicapten de Rolantino's komt optreden op het Stadserf en deze muzikanten moeten natuurlijk wel met de auto wor den gebracht. Als het aan Milieudefensie ligt laten alle andere Schiedammers hun blik voor één dagje gewoon eens lek ker staan. Glazen overkapping voor museum door Marjanneke Slinger SCHIEDAM - Een extra ondergrondse verdieping, een glazen piramide a la het Louvre, glazen loop bruggen en bebouwing ach ter het museum aan de Lange Achterweg waar nu nog wat slooppanden staan: een handjevol ideeën van de ontwerpers die zaterdag tijdens de Dag van de Architectuur in het Stedelijk Museum hun ver- bouwingspiannen presen teerden voor dit gebouw. Fantasieplannen wel te ver staan, want het is niet de bedoeling dat één van de ontwerpen daadwerkelijk wordt uitgevoerd en de deelnemende architecten hoefden zich dan ook niet aan een budget te houden. Wel moesten ze een oplossing vinden voor een probleem van het museum, namelijk het grote tekort aan depot- en expositie ruimte. Verder was de opdracht het gebouw uit te breiden met een museumwinkel, kantoren, koffieshop en een ruimte waar lezingen en ontvangsten kunnen worden gehouden. Door middel van 'stembiljetten' konden bezoekers het mooiste ontwerp kiezen. In het museum, dat zaterdag goed werd bezocht, werd mas saal de voorkeur uitgesproken Het winnende ontwerp maakt van de nu nog kale en ongebruikte binnenplaats van het museum een Atrium met publieksfuncties. voor het ontwerp genaamd 'Atrium' van het samenwer kingsverband van RBOl met Lutjens en de Groot. Zij kozen voor een nieuwe entree en invul ling van de Lange Achterweg met nieuwbouw. Op de begane grond van deze panden zouden dan ateliers komen en op de eer ste en tweede verdieping kan worden gewoond. Maar het meest opvallend is de metamor fose van de binnenplaats. Op dit pleintje dat nu met een hek is afgesloten van de buitenwereld, hebben de architecten hoge kolommen bedacht met daarop een glazen kap. Deze overdek king wordt aan de voorkant afgesloten, maar wel zodanig dat de oude gevel van het gebouw zichtbaar blijft. Dit wordt de toe gangspoort tot het museum, zodat deze ingang zichtbaar is vanaf de Appelmarkt. In deze entree zijn de publieksfuncties als de kassa, koffie- en books hop aanwezig. Ook is hier extra expositieruimte. De Cobra-col lectie, die nu voornamelijk in de depots is verstopt, krijgt een eigen plekje: de kelder. Om de twee zijvleugels op de eerste verdieping met elkaar te verbinden, zou er aan de buiten kant van het oorspronkelijke gebouw, maar dus binnen de gla zen overkapping, een loopbrug moeten komen. Aan het milieu is ook nog gedacht: de warmte die door de serre-achtige constructie van de binnenplaats ontstaat, wordt afgezogen en gebruikt om het gebouw te verwarmen. Het ging zaterdag weliswaar om fantasie-ontwerpen, maar de architecten koesterden wel een klein sprankje hoop: "Je weet maar nooit, als het gebouw inderdaad wordt uitgebreid klopt men misschien toch weer bij je aan." Het plan bestaat in ieder geval wel om een boekje te laten maken van de ontwerpen. Om meer ruimte te creëren voor het museum had het Schiedamse bureau Van Dop en Mathot ervoor gekozen om de grond in te gaan met een extra verdie ping. Via een trap in de Appelmarkt zou men dan de kunsttempel kunnen bereiken. Publiek zou naar het gebouw moeten worden getrokken door een kunstwerk met spaghetti- achtige vormen dat al vanuit de verte zichtbaar is. Bureau van der Laan Bouma zag wel iets in de aankoop van de twee gebou wen op de hoek van de Hoogstraat en de Appelmarkt om het museum aan ruimte te helpen: juwelier Leen van Es en de voormalige Monopole bio scoop. Met loopbruggen werden de drie gebouwen dan verbon den. Dat een uitbreiding echt noodza kelijk is werd nog eens duidelijk tijdens de rondleidingen die op de Dag van de architectuur in de depots van het Stedelijk Museum werden georganiseerd: tot schrik van de deelnemers is een aantal voorwerpen noodge dwongen onder erbarmelijke omstandigheden weggestopt op zolder. Stoelen staan op elkaar gestapeld onder een laagje stof. Andere voorwerpen hebben een rianter onderkomen, zoals de schilderijen, maar ook hier is de klimaatbeheersing niet optimaal, zo wordt verteld. Duidelijk is in ieder geval dat de vele kunst schatten die het gebouw aan de Hoogstraat rijk is, veel meer ruimte nodig hebben. "Dit had nooit mogen gebeuren", zucht een kunstminnen In de depots blijkt bovendien dat niet alleen de opslagruimte een probleem is, ook ontbreekt voldoende expositieruimte: slechts 0,5 tot 1% van het museaal bezit kan worden tentoongesteld. Om toch te tonen wat het muse um allemaal in bezit heeft, wordt op dit moment een expositie voorbereid van werken uit het depot, stammend uit de negen tiende en begin twintigste eeuw. Deze tentoonstelling genaamd 'Een keuze uit de collectie' is vanaf 12 september te zien in de rechtervleugel van het museum. Onder andere werken uit de internationaal bekende Cobra collectie, zoals Karei Appel, Anton Rooskens, Asger Jorn en Jaap Nanninga zijn vertegen woordigd in de tentoonstelling. SCHIEDAM - De rode loper werd woensdag uitgelegd voor Sam Leermakers. Hij was maar liefst 38 jaar vrijwillig conciërge op de Willibrordusschool. Nu is hij 74 en houdt hij ermee op. Dat zal voor de leerlingen en leer krachten wel even wennen zijn, want Sam stond 's morgens altijd al klaar met potten koffie en deelde de schoolmelk uit. Op warme zomerse dagen groef hij zelfs de zandbak uit zodat deze, gevuld met water, voor de kleu ters als zwembad kon dienen. Om hem te bedanken voor al die jaren van hulp en gezelligheid, is hij gisteren in het zonnetje gezet. Al om kwart voor negen werd er bij hem aangebeld en werd hij toegezongen door alle leerlin gen, waarna hij werd verrast met een heel feestprogramma: over de rode loper en onder mooie bogen door werd hij naar zijn voormalige werkplek begeleid. Alle groepen konden nog apart afscheid nemen van hun con ciërge, allemaal hadden ze een liedje of een spel voorbereid, zoals de koffierace, met als fina le aan het eind van de ochtend het aanbieden van mooie cadeaus: een stereo-installatie en een draagbare telefoon. De conciërge wordt onthaald door zingende leerlingen SCHIEDAM Geboorteaangiften in de perio de van 18 juni tot en met 24 juni 1999: Kimberley K.C. d.v. de Vries; Revelino S.K. z.v. Poeran - Sahadat; Samra O. d.v. Abdurahman - Mohamed Giorgio G.F. z.v. Pinas - Roelofs Jesse z.v. Verschure- Emre K z.v. Tokusoglu - Hollemans Rachel S.C. d.v. van Capelleveen - Zwep; Estrella R. d.v. Rietveldt Carrion' Ramazan z.v. Demir - Demir; Xeemiviéne Y.T.Z. d.v. Principaal; Denms z.v. IJzelenberg - Leeggangers; Floor d.v. Fontein - van Prooijen; Maxime C.J. z.v. Companus - Dollé; Sharla d.v. Gommers - Mettes; Emma d.v. Leenderts - Verspeek. Gehuwd: J.H. Schilder 41 jr. en: P. Mevo Otu 41 jr.; T.J.M. van Zundert 29 jr. en: M.L.M. Hermsen 28 jr.; R. Sleeuwits 26 jr. en: E. Trijselaar 20 jr.; J. Schenk 29 jr. en: I. van Brakel 25 jr.: J.Y.R. Boon 26 jr. en: P.A.L. Kotzebue 30 jr.; A.J. Hoogstad 39 jr. en: S. Huizinga 37 jr.; R. Kruijt 43 jr. en: J.Ëi den Hartog 33 jr.; M. Baas 31 jr. en: D.L. van de Kamp 31 jr.; M. Brussé 29 jr. en: V.B. Valster 27 jr.; A.A.A. ter Specker 59 jr.; •hooo V.O.F. I N00RDEINDE 2 SCHIEDAM-KETHEL TELEFOON 010-470 68 74 <3^ Mi SCHIEDAM - Visliefhebbers zijn goede maatjes met de haring. Dit nationale symbool wordt weer massaal, overal en op elk moment geconsumeerd, van straathoek tot en met partijtjes op ministeries en ambassades. Haring verbroedert: de vis krijgt de neuzen allemaal één kant uit: omhoog. Wel heeft iedereen zo zijn eigen voorkeur: gezou ten, met een uitje, met Aquavit of ijskoude korenwijn, maar bij een haringkaar is nog nooit gehoord: 'met champagnedressing graag'. Toch weet men niet wat men mist... Gerecht: Champagnedressing Receptuur: 4 eetlepels champagne, 3 eetlepels droge witte wijn, 0,5 dl ingekookte visbouillon, 1 dl maisolie, 1 eetlepel citroensap, 1 eet lepel honing, peper en zout. Bereidingswijze: Doe alles bij elkaar en mix met een staafmixer. Voeg ondertussen druppelsgewijs de maisolie toe. Vervolgens wat peper en zout erbij. Voor de binding kan men eventueel een halve eidooier toevoegen. Tip: De dressing is erg lekker bij een haringsalade. Wie niet zeifin de keuken wil staan, kan natuurlijk ook naar Hosman Frères Bistrot en Auberge om te proeven. Reserveren is mogelijk, tel. 4264096. Op vertoon van dit recept krijgt men bij de haring in Hosman Frères een glaasje Aquavit van het huis. SCHIEDAM - Els en Chris Koa verzorgen vanaf woensdag 14 juli om de week paranormale avonden waarin helderziende waarnemin gen, healingen en inwijdingen plaatsvinden. Deze avonden worden gegeven in dienstencentrum De 4 Molens aan de Nieuwe Damlaan. Entree bedraagt 15,- en de aanvang is 19.30 uur. Voor meer informatie kan men bellen naar tel. 2732576. Fabricage in eigen fabriek Warmte-isolerend en onderhoudsvrij Dubbele beglazing Snelle levering 10 jaar garantie Concurrerend in prijs kunststofkozijnen Showroom geopend van maandag t/m zaterdag van 9.00-15.00 uur. Vraag geheel vrijblijvend prijs op voor het leveren en plaatsen van uw kozijnen. Ampèrestraat 4 - Vlaardingen Telefoon 010-4349833 o GIUGIAR0 VTEDESTEM design Designed to protect you. o o Zwaluwlaan 84 Schiedam - 010-4700133 Burg. van Reenensingel 115 Gouda - 0182-515800 Onze top 10 2.50 Bonus voordeel 0.81 13.98 Bonus voordeel 6.00 17.90 Bonus voordeel 3.00 100 gram 3.49 Bonus voordeel 0.80 kilo 13.90 Bonus voordeel 4.00 3.69 Bonus voordeel 0.70 Kijk in onze winkel voor nog 400 Bonus aanbiedingen. Deze Bonus aanbiedingen gelden t/m 11 juli a.s. imAH-supermarkten met een cijfercode (D®©© of tenzij anders aangegeven. O

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 3