Volop variëren en combineren met tapijt d.TEMPEL N.*-"rdjrs-—r WID v.d. TEMPEL Renovatie Onderhoud Nieuwbouw Projectontwikkeling DUPONT OVER TIEN SECONDEN HEEFT U EEN GOED GEVOEL MAKELAARS WOENSDAG 14 JULI 1999 28-446 JB Warm en gezellig. Speels en uitbundig. Chic en stijlvol. De sfeer in huis wordt voor een belangrijk deel bepaald door de gekozen kleuren. Tapijtfabrikanten volgen de woonmode op de voet en brengen elk seizoen weer nieuwe kleuren uit. Het huidige kleurenpalet is vo- ral zacht en warm en vari eert van vanillewit tot cho coladebruin, van mistig blauw tot sensueel paars, van fris lime tot felrood. De woninginrichter adviseert graag bij het kiezen en combineren van kleuren. Maar uiteindelijk is het een kwestie van durven... en gewoon doen! Naar het effect van de gekozen kleuren in het interieur is veel wetenschappelijk onderzoek gedaan. Maar iedereen weet ook uit eigen ervaring dat kleuren sfeerbepalentLzijn-en onze stem mingen en gevoelens beïnvloe den H'óe groter de kleurvlakken, Koe groter het effect. Daarom kan de keuze voor een bepaalde kleur kamerbreed tapijt, een interieur maken of breken. Warme, gezellige kleuren zijn bijvoorbeeld rood, oranje en geel. Bruin is ook warm, maar meer ingetogen. Kleuren als vio let, blauw en turkoois zijn koude kleuren met een koele, maar tegelijkertijd rustgevende uit straling. Allemaal 'feiten' waar bij de keuze voor een bepaalde kleur tapijt rekening mee gehou den kan worden.Sprekende kleu ren, sterke structuren, krachtige dessins; met tapijt kan volop gevarieerd en gecombineerd worden. Soms is een neutrale, onopvallende' basis gewenst; soms is tapijt de aangewezen manier om juist kleur te brengen in een verder vrij neutraal inte- rieur.Zo is kamerbreed tapijt met een contrastrijk kleurvlak erin, een leuke manier om bijvoor beeld de zithoek extra te bena drukken. Het lijkt dan net of de bank op een gekleurd karpet staat.Door de kleur van de vloer bedekking juist dicht bij de kleur van de bank te kiezen, ontstaat er in een kamer al snel eenheid en rust. Kleuren beïnvloeden niet alleen onze stemming, ze hebben ook een optische wer king. Simpelweg komt het hier op neer; zachte pastels en lichte (uniekleuren doen een kamer al gauw groter lijken, donker tapijt maakt een kamer juist kleiner. Dan is er ook nog een relatie tus sen kleur en geluid. Actuele modekleuren Onderzoek heeft namelijk aan getoond dat geluid versterkend werkt op koele kleuren zoals groen en blauw. Warme oranje, gele en rode kleuren hebben juist een geluiddempend effect. Maar, ook al kiest men voor ijs- blauw, dan nog dempt tapijt geluid als geen andere vloerbe dekking.Het huidige tapijtaan bod kent qua modekleuren een belangrijke nieuwe groep: de sterke natuurtinten. Want naast de weelderige watertinten, ver stilde groenen en beiges, zachte poedertinten, ingetogen offwhi- tes en allerlei neutrale steen- en zandkleuren, vinden we in de natuur ook tal van bijzonder vro lijke en vurige kleuren: de warmgele kleur van Indiase ker rie, het harde groen van gras, het vlammend rood van de Afrikaanse Masai-stam, het dro merige lila van de Franse laven- delvelden en het warme oranje van de habijten van Nepalese monniken.Kleuren als maisgeel, framboosrood en komkommer- groen spreken voor zich. Trendwatchers hebben hoge ver wachtingen van het palet rond om paars, roze lila, lavendel en aubergine; minimalistische, maar warme en enigszins sensu ele (accent)kleuren.Een andere actuele kleurgroep is opge bouwd rondom de nieuwe brui nen. Van cappuccino tot espres so, van chocolade tot toffee, van hazelnoot tot kaneel; het zijn de smaakmakers in de interieurs waarin wit, antraciet en bruin overheersen. Ook het nieuwe greige (grijs/beige) past in deze sfeer. Nieuw: in de beige- en levertinten is vaak een lichte groenzweem te bespeuren. Weer heel anders qua sfeer is een zeer fris kleurenpalet met daarin koelere tinten zoals tur koois, lime, ijsblauw en zilver grijs. Het zijn kleuren die welis waar koel zijn, maar niet kil. Met de nodige creativiteit, spon taniteit en durf leg je met deze kleuren de basis voor een speels en vrolijk interieur. Kleuren combineren Is het kiezen van één kleur tapijt dus al niet 1, 2, 3 gedaan; kleu ren combineren is vaak nog een stapje moeilijker. Heel mooi zijn bijvoorbeeld combinaties van zonnig oranje met hardblauw of truffelbruin met ijsblauw. Maar dat moetje dan wel durven! Iets minder lef is er voor nodig om kleuren uit een en hetzelfde gamma te combineren, bijvoor beeld okergeel en terracotta,- zogenaamde tonsuurton kleuren. Ook het combineren van ver schillende kleurschakeringen binnen een kleur zien we veel. Zeker in kleine kamers kan de subtiele variatie van bijvoorbe- ld warmgeel met vanillewit heel ruimtelijk werken.Tot slot een tip. Het spreekt voor zich dat de kleur en eventueel het dessin van het tapijt harmonieus afgestemd moeten worden op de kleuren van de aanwezige meubels, wan den, gordijnen en dergelijke. Vraag daarom aan de woningin richter altijd een tapijtstaai mee naar huis om het daar te kunnen beoordelen. Hierbij speelt het aanwezige (kunst)licht nadruk kelijk een rol. tl UW WONING VERKOPEN? DE DIERENBESCHERMING S X MINISTERIE VAN VOLKSHUISVESTING, RUIMTELIJKE ORDENING EN MILIEUBEHEER Bekendmaking Wet geluidhinder Onderwerp Inzage Bezwaar AANNEMINGSBEDRIJF T;,l3oVoToed4264930 Telefax 010-42647 96 Aan alle inwoners van Sch.edam Schiedam, 14 juli 19" Kenmerk: 9184/RB. ir Nieuwstraat, nemen Wii a'SChe' b gin 1900 hebben wij de Vanaf de oprichting begm 190 huisvesting „et lang maar door de gestage Doormanweg 31 op nfjPme bedrijfscomplex aan de verdere uitbouw. Ons nieuwe en mogelljkheden Bedrijventerrein beWoners van de op uw begrip- Nieuw adres per 2 augustus 1999 ïï£T 010 - 4264796 (ongewijzigd) Met vriendelijke groet, i 7 AANNEMINGSBEDRIJF Aannemings bedrijf v.d. Tempel y\/j||/pfrweugem T Combineren met kleuren is een kwestie van durven foto: DESSO-CAMELLA HOCEMA ONROEREND COED BV Onze jarenlange ervaring staat garant voor een professionele aanpak en optimaal resultaat. Wij bieden u onder andere: Gratis taxatie verkoopwaarde Bemiddeling op basis van 'geen resultaat - geen kosten' Presentatie van uw woning, in onze eigen woninggids, advertenties in de grote dagbladen en onze etalages in Rotterdam en Schiedam Persoonlijke begeleiding Vraag onze gratis woninggids... ..met maandelijks meer dan 100 koopwoningen!!! Stadhoudersweg 76-78, Rotterdam/Koemarkt I 8, Schiedam Bel voor gratis en vrijblijvende informatie: (OIO) 466 55 55 Word nu lid, bel 0900-0099 (44 cent per minuut). ■SS SCHIEDAM, HERENPAD 12C 1(11 Benedenwoning, gelegen in het I centrum. Indeling: parterre: woonkamer opp. 25 m2, totaal 2 kamers, badkamer met douche, dichte keuken, gang, toilet. Nog aan te leggen achtertuin, ligging op het oosten, lengte 5 meter. Bouwjaar 1930. Onderhoud binnen en buiten redelijk tot goed. De woning is voorzien van verwarming d.m.v. gaskachels, tv kabelaansluiting. Aanvaarding: direct. Vraagprijs 129.000.-k.k. Lange Haven 9, Schiedam Postbus J42, 3100 AH Schiedam Telefoon 010 - 426.81.35 Telefax 010-426.73.49 t-mail dupont@era.nl Internet www.era.nl/dupont De Minister van Volkshuisvesting. Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer maakt bekend, dat hij ingevolge artikel 72, tweede lid, van de Wet Geluidhinder bij beschikking van 2 juni 1999 de ten hoogste toelaatbare waarde van de geluidsbelasting vanwege de industrieterreinen 'Europoort', 'Maasvlakte', 'Botlek/Botlek-West' en 'Pernis' (GRW) te Rotterdam e.o. heeft vastgesteld van de gevels van de woningen en andere geluidsgevoelige objecten die liggen binnen de geluidszone rond genoemde industrieterreinen. De beschikking ligt met de daarbij behorende stukken van 19 juli 1999 tot en met 13 september 1999 op werkdagen tijdens kantooruren ter inzage: - bij de Dienst Gemeentewerken, Europointcomplex, toren 3, afdeling Milieubeleid, kamer 0152, Galvanistraat 15 te Rotterdam, tel.nr. (010) 4894597; - bij het deelgemeentesecretarie van Hoek van Holland, Prins Hendrikstraat 161 te Hoek van Holland, tel.nr. (0174) 382238; - bij het deelgemeentesecretarie van Pernis, Pastoriedijk 55 te Rotterdam-Pernis, tel.nr. (010) 4162575; - bij het deelgemeentesecretarie van Hoogvliet, Middenbaan-Noord 47 te Rotterdam-Hoogvliet, tel.nr. (010) 4726666; - in het gemeentehuis van Spijkenisse, voorlichtingsbalie. Raadhuislaan 106 te Spijkenisse, tel.nr. (0181) 696969; - in het gemeentehuis van Bernisse, Gemeenlandsedijk Noord 26 te Abbenbroek, tel.nr. (0181) 667200; - in het Stadskantoor van Brielle, Slagveld 36 te Brielle, tel.nr. (0181) 471111; - in het gemeentehuis van Westvoorne, Raadhuislaan 6 te Rockanje, tel.nr. (0181)408000; - in het Gemeentelijke Informatiecentrum van Maassluis, Koningshoek 93.050 te Maassluis, tel.nr. (010) 5931931; - bij de Dienst Stadswerk, Werkverband Milieu Vlaardingen, Hoflaan 27 te Vlaardingen, tel.nr. (0100 2484650; - in het gemeentehuis van Rozenburg, afdeling Openbare Werken Milieu, Jan van Goyenstraat 1, te Rozenburg, tel.nr. (0181) 212300; - in het Stadskantoor van Schiedam, afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling en Stadsbeheer (5e etage), Emmastraat 1 te Schiedam, tel.nr. (010) 2465389; - het provinciehuis van Zuid-Holland, directie Water en Milieu, kamer D 408, Zuid-Hollandplein 1 te Den Haag, tel.nr. (070) 4417169; - de bibliotheek van het Ministerie van Volkshuisvesting. Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, Rijnstraat 8 te Den Haag, tel.nr. (010) 3393939. Tegen de beschikking kan op grond van de Algemene wet bestuursrecht gedurende de termijn van terinzagelegging door belanghebbenden schriftelijk bezwaar worden gemaakt. Het bezwaar dient te worden gericht aan: De Minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer p/a Projectbureau Sanering Industrielawaai Postbus 153 3400 AD IJSSELSTEIN fax: (030) 688 97 37 Het bezwaarschrift moet zijn voorzien van een datum en van de naam en het adres van degene die bezwaar maakt. Duidelijk moet worden aangegeven waarom tegen de beschikking bezwaar wordt gemaakt. Persoonlijke gegevens zullen niet bekend worden gemaakt indien daar door de belanghebbende expliciet om wordt verzocht. Indien de behoefte bestaat om het bezwaar mondeling toe te lichten dient dit kenbaar gemaakt te worden aan mevrouw M. van der Toorn van het Projectbureau Sanering Industrielawaai. telefoon: (030) 688 96 35. Bij gebleken belangstelling zal een hoorzitting worden georganiseerd. DWM/194 Postbus 573 fübiuu- - 3100 AN Schiedam O 1 uu Nieuwstraat 35 I U - F mail mfo@vdtempel.n lnternet www.vdtempel.nl ""V- -:v «ks *-3 den Tempel 8 Zn. B V. K.v.K. Rotterdam nr. 24230465 BTW nr. 69.17.069.B01 lNG Bank 68 3715 755 Postbank 189639 www.vdtempel.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 11