i v*" 'We leggen desnoods zelf die drempels aan' Asbestverwij deraar is verantwoordelijk' «u Spetterende zomer aktie <=r p Burgerlijke Stand Oudere dame en zindelijke heren UITGAANSSTAD SCHIEDAM Orgelconcert in museum Speelbus op locatie Vaccinaties voor verre vakanties Gemeente draait om schuldvraag heen, maar expert stelt zonder omhaal: Activiteiten voor ouderen Softside Waterbed helemaal compleet vanaf FL. 595,- Kunst en gedichten Stijldansen 45+ Met uw caravan weg? En waar ga jij vandaag naar toe Vraag het maar aan je VVV Het Nieuwe Stadsblad eerst naar... Officieel Peugeot-dealer AUTOSERVICE EI £7' NOOTEBOOM H5 AUTOBANDEN BV 4i3i494 1 De Laurens Nighttown HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 15 JUII 1999 Nr 28 - 1475 Cursussen bij Harpe Davids (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 m&.M Milieudelict zolang de voorraad strekt Mfffffffl*W/m »IM M Als VACO-erkend banden- en wielenspecialist zorgen wij ook dat uw caravanbanden tiptop in conditie zijn. Laat uw banden, wielen en reserve wiel tijdig door ons keuren. Zowel uw caravan als uw portemonnee worden er beter van. Zwaluwlaan 84 Schiedam - 010-4700133 Burg. van Reenensingel 115 Gouda - 0182-515800 In Rotterdam en de regio is zo veel te beleven. um I Zomerfestivals jloods SCHIEDAM - In het Stedelijk Museum wordt zaterdag 17 juli een orgelconcert gehouden door Freddy Brander. Hij heeft orgel gestudeerd bij Rienk Jiskoot aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag. Hij is daar werkzaam als organist van de Johanneskapel. Op het program ma staan werken van Sweelinck, Frescobaldi. Scheidemann, Frobcrger en Muffat. Het concert duurt van 14.00 tot 14.45 uur. Als toegang geldt het entreebewijs van het museum. SCHIEDAM - Wijkcentrum de Erker organiseert in de zomerva kantie een aantal kinderactivitei ten. Op woensdag 21 juli is de speelbus aanwezig met een pro gramma vol verrassingen op het Frans Halsplein. Op donderdag 22 juli' komt de bus naar de Alexander Numanstraat in de Slachthuisbuurt. De activiteiten beginnen om 14.00 uur 's mid dags en eindigen om 17.00 uur. Deelname is gratis. SCHIEDAM - De GGD Nieuwe Waterweg Noord is een campag ne gestart om mensen, die voor vakantie naar warme oorden rei zen, te wijzen op het risico van infectieziekten. Deze ziekten zijn te voorkomen door middel van een vaccinatie. Infectieziekten loopt men niet alleen op in Afrika of Zuid- Amerika, maar ook in Turkije, Mexico en het Midden Oosten. Het is raadzaam om voor het bezoek aan dergelijke landen bij de lokale GGD een inenting tegen ziekten als buiktyfus, gele koorts en besmettelijke geel zucht te halen.Overigens heeft het niet altijd zin om zo'n injec tie te halen vlak voordat men op reis gaat. Sommige vaccins en medicijnen hebben enige inwerktijd nodig. Bij de GGD kan men informatie verkrijgen over vaccinaties en medicijnen, waarmee de kans op infectie ziekten wordt voorkomen. De GGD NWN is gevestigd aan de Van Hogendorplaan 501 in Vlaardingen, telefoon 2488080. SCHIEDAM - Wie klarinet, dwarsfluit, saxofoon of koperen blaasinstrumenten wil leren bespelen, kan zich weer aanmel den bij muziekvereniging Harpe Davids voor de diverse' oriënta tiecursussen die half september van start gaan. Voor meer info bellen naar tel. 4715959. 15<. (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kernel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide beho rende tot Wegener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12-16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: Bewoners van Be Gasslraal willen niet meer wachten op een gemeente die toch niets doet: plannen worden gesmeed om zelf de straat weer veilig te maken. SCHIEDAM - Al vanaf najaar 1998 zitten ze er in de Gasstraat in Zuid op te wachten: verkeers drempels. Auto's razen door de straat met wel zeventig tot tach tig kilometer per uur, vertelt bewoonster A. Zandbergen. Men vreest voor de veiligheid van de kinderen en niet onte recht: haar zoon is zelf ook al eens aangereden. Maar ondanks de vele verzoeken aan de gemeente, gebeurt er niets in de straat. "De gemeente had toege zegd dat er vorig najaar een bewonersoverleg zou komen, waar we mochten zeggen wat we wilden in de straat. Maar dat overleg is er niet geweest. En de belofte om voor de zomer te beginnen met de maatregelen, is ook niet nagekomen." Vele tele foontjes en opgehaalde handte keningen mochten ook niet baten, men kreeg te horen dat er nog geen geld was. "Ondertussen blijft het hier levensgevaarlijk," vertelt Zandbergen ongerust. "Ik zit bijna heel de dag op de straat te kijken om op te letten, ik hou mijn hart vast dat er iets met een spelend kind gebeurt, want ze rijden echt keihard. Andere stra ten in de buurt hebben wel drempels, dus dan geven ze daarna, bij ons in de straat, extra gas. Maar blijkbaar moet er eerst een dode vallen voordat er iets gebeurt. Ik heb al eens aan de politie gevraagd of ze niet een dagje konden komen bekeu ren voor te hard rijden, dan kun nen ze heel wat boetes uitdelen. Maar die zegen ook dat ze niets kunnen doen. Alleen als er een kind wordt doodgereden kunnen ze gaan praten met de gemeente en zeggen dat het onhoudbaar is." De bewoners van de Gasstraat laten het echter niet zomaar op zich zitten. Desnoods willen ze zelf maatregelen treffen. Er wordt al gedacht om zelfge maakte waarschuwingsborden op te hangen. "Of we maken zelf die drempels, want zo kan het niet langer." HNS door Theo H.B. Schoenmakers SCHIEDAM - SP-gemeen- teraadslid Yorick Haan is niet echt te spreken over de antwoorden die hij van het college van burgemeester en wethouders heeft gekre gen op 37 vragen die hij eind mei stelde over de asbestproblemen in de Van Markenstraat en omstre ken. Vraag 37 luidde: 'Worden er voor de direct omwonenden speciale vei ligheidsmaatregelen geno men?'Antwoord: 'Indien volgens de regels het werk wordt uitgevoerd is dit niet nodig.' Maar al bij het ant woord op vraag 1 staat te lezen dat 'kan worden vast gesteld dat de asbestsloop niet volgens de wettelijke regels en met de opdracht gever gemaakte afspraken is uitgevoerd'. Haan acht de antwoorden ook verder niet altijd even raak geformuleerd. Zo wordt herhaal delijk verwezen naar een nieuwsbrief die de gemeente aan de omwonenden zond, doch dit gebeurde volgens Haan pas nadat hij er vele malen op had aangedrongen. "Bij één vraag slaat het college de plank volle dig mis: gevraagd naar eventuele gevaren voor spelende kinderen en huisdieren wordt verwezen naar een ander antwoord, dat Schiedam: molens en asbest? illegaal dumpen niet altijd te vermijden blijkt, maar dat slaat natuurlijk nergens op." In de antwoorden wordt gesteld dat er 'niets aan de hand is wan neer afgebroken asbestdeeltjes zich niet door de lucht versprei den.' Een expert legt uit dat op het moment van breken asbest deeltjes in de lucht komen. En op het moment van opscheppen van de gebroken plaat opnieuw. "Bij breken is er uitstoot van deeltje. En bij gebroken stukken blijven er deeltjes loskomen." Deze expert die in het bezit is van alle certificaten op het gebied van asbest maar in de kleine wereld van de asbestver wijdering absoluut anoniem wil blijven: "Eén vezel is al te veel. Je moet voorkomen dat er iemand op het terrein komt, want het materiaal is statisch, dus het hecht zich aan kleding. Zo worden vezels verplaatst en komen ze bijvoorbeeld thuis terecht. Vooral jonge kinderen moeten worden beschermd. Beoordelingsrichtlijn 5050 moet het risico van blootstelling van derden voorkomen of in ieder geval beperken." Hij wijst erop dat de verwijde- raar in alle gevallen verantwoor delijk is. "Hij mag niet zomaar aannemen dat wat de opdracht gever vertelt over de klus, ook precies klopt. De verwijderaar moet het contract expliciet beoordelen en ook vaststellen dat het inventarisatierapport vol doet. Als er in het asbestinventarisatierapport staat dat er tien kubieke meter asbest in het project zit, moet hij met bewijzen komen als hij er 6 of 16 vindt. Bovendien moet alle werk geschieden in het bijzijn van een deskundig toe zichthouder." De gemeente geeft in antwoord op de vragen van Haan aan dat zo'n functionaris niet aanwezig was. "Zodra blijkt dat het werk anders is dan in het inventarisatierapport staat, moet het werk worden stilgelegd en dient een objectanalyse te wor den verricht. Die herinventarisa tie moet door een ander bureau geschieden." De gemeente ziet geen aanleiding ondanks de gemaakte fouten, andere partijen in te schakelen.Wanneer asbest vermengd raakt met stenen, zoals hier het geval is, heb je een groot probleem en heb je een zwaar milieudelict gepleegd. Die stenen komen op de lopende band terecht die het sloopafval naar de vrachtwagen vervoert. Bij het schudden komen opnieuw asbestvezels vrij. Een aansprakelijkheidsverzekering voor de aannemer is verplicht. Maar waarschijnlijk zijn niet alle aannemers even betrouw baar; de werknemers moeten wel aan eisen voldoen - uitzend krachten overigens aan minima le -, maar de certificaten die een bedrijf moet hebben, zijn vol gens de deskundige via bureaus gewoon te koop. Overigens wordt, waar Nederland tot in de jaren zeventig met asbest bouw de, het materiaal in Engeland al sinds 1935 verwijderd. "Het is een internationale beslissing: asbest is asbest en asbest is gevaarlijk."Sloopbedrijf Oudt Zwanenburg kwam de toezeg ging terug te bellen niet na. SCHIEDAM - In dienstencentrum de Woudhoek wordt vrijdag 16 juli van 10.00 tot 11.30 uur volksdansles gegeven. Meedoen kost 2,- per keer. Donderdag 18 juli wordt er bingo gespeeld in de Woudhoek van 13.30 tot 16.00 uur. Dit kost 7,- voor zes ronden. Per middag wordt een extra vakantieronde gespeeld. Woensdag 21 juli wordt in De 4 Molens bingo gespeeld tussen 13.30 en 16.00 uur Ook hier kosten zes ronden 7,-. Zestig jaar bij elkaar mm Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon 010 - 462 20 22 SCHIEDAM - Burgemeester Scheeres is dinsdag op bezoek gegaan bij het echtpaar De Regt- den Heijer, r>mdat ze die dag hun zestigjarige huwelijk vierden. Bastiaan de Regt werd op 13 december 1914 geboren in Schiedam en Adriana den Heijer op 22 oktober 1921, ook in Schiedam. Op 13 juli 1939 trouwden ze in deze stad. Ze kregen een zoon en een dochter en hebben vier kleinkinderen en twee achter kleinkinderen. Bastiaan was voorman in de peulvruchtenhandel De Pelmolen in Vlaardingen en zijn vrouw deed het huishouden. Ook nu probeert het echtpaar nog zoveel mogelijk het eigen huishouden bij te houden. Verder genieten ze van hun tuin. Rotterdam: Mariniersweg 68a/70a 3011 NR Tel. (010) 411 65 68 SCHIEDAM - Geboorte-aangiften in de periode 25 juni tot en met 1 juli 1999: Rozemarijn d.v. Ratsma - Westhoeve; Hazar z.v. Topcu; Iris P.H. d.v. Schouten - Werners; Cemali N. d.v. Korkmaz - Turaman; Tijn W. z.v. de Vries - van Huiten; Robin F. z.v. Fraaye - Lam; Kim d.v. van der Windt - Filippi; Luc z.v. Groenendijk - Bouwens; Dara z.v. Hasan - Abdul Majid; Ilias z.v. de Goede - Diani; Harley D. z.v. Vis - van Venrooij; Sakia d.v. Bayle - Hawo Adan Mohamed; Kim d.v. Maassakker - Durenkamp; Isa C. d.v. Norbert - Goetgeluk; Shantelle A.E. d.v. Saez; Ray- Jay z.v. van der Boor; Manuel z.v. Kruize - Hankel; Nickey D. d.v. van Tooren - van Steenoven; Selina Y. d.v. de Vries - Hut. Aangetekend: B.C. Weeda 51 jr. en C. Esbach 58 jr.; E. Koolmees 26 jr. en P.J. Noordijk 26 jr.; P.R. Maan 31 jr. en E.M.J. Brugman 28 jr.; L.R.J, van Beurden 30 jr. en S.C.C. van der Vorst 23 jr.; J.M. Reinders 32 jr. en M. de Kinkelder 29 jr.; E. Torenvliet 26 jr. en G. Boele 27 jr.; R. Scova Righini 33 jr. en B.A. Dopieralska 30 jr. Gehuwd: R.J. Loering 26 jr. en M.A.E. Schilperoort 27 jr.; E.R. de Twizzy SCHIEDAM - Twizzy is een kruising herder teefje van tien jaar oud. Ze moest door omstandigheden veel alleen thuis zijn en is daarom naar het asiel gebracht. Ze kan met kinderen overweg en andere hon den vormen ook geen probleem. Of Twizzy met katten kan omgaan is niet bekend. Wie geeft deze wat oudere dame een goed tehuis? Timmie en Pluisje zijn naar Hargahoeve gebracht omdat hun baasje naar het buitenland ging verhuizen. Timmie is een cypers met witte gecastreerde kater van 15 jaar oud en Pluisje is een zwarte gecas treerde kater van tien jaar. De heren kunnen bij kinderen en zijn ande re katten gewend. Ze kunnen binnen blijven en zijn goed zindelijk. Wie wil deze heren onderdak bieden? Dierentehuis Hargahoeve is gevestigd aan Sportlaan 2, tel. 4714151. Het asiel is open van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Zaterdag is men geopend van 10.00 tot 15.00 uur. Zondag en maandag is het asiel dicht. Lange 39 jr. en B.C. Heinsbroek 39 jr.; C. de Bruijne 27 jr. en S. Heilbron 25 jr.; D.F.J. Lindsen 28 jr. en B.E. Langhorst 27 jr.; R.R. van der Sluis 27 jr. en D M. Maaskant 27 jr.; D.J.M. Roels 30 jr. en D.A.M. Stokmans 29 jr.; E.S. Cijntje 27 jr. en S.N. Lourens 23 jr.; G.J. Vliem 40 jr. en 1. Hamerslag 27 jr.; H.J.P.J. Kole 24 jr. en J.B. Polderdijk 25 jr. Overleden: J.J. van Doesburg, vrouw, 68 jr.; F.J. Reinarz, man, 85 jr.; D.C. van Apeldoorn, vrouw, 95 jr.; G.I.J. van Kruiningen, vrouw, 75 jr. ggm.: A. Putters; J.M. Houtman, vrouw, 93 jr. ggm.: T.G. Polderman; J. Splunter, man, 75 jr.; P. de Ruiter, man, 65 jr.; B. Allewelt, man, 69 jr.; M. Liekens, vrouw, 85 jr. ggm.: E. Lammeree; L.P. Nijs, vrouw, 90 jr. ggm.: J. van der Keur; A.J. Karsdorp, vrouw, 92 jr. ggm.: H.C. van Gerven; H. van Groenebergh, vrouw, 88 jr. ggm.: J. Doorlag; W.H. van der Werf, vrouw, 95 jr. ggm.: H. de Geus; H. Jans, man, 79 jr.; J.B. de Langen, man. 75 jr.; A. van der Hoeven, vrouw, 74 jr. ggm.: A.M. Roukema; J.H. van der Linden, vrouw, 83 jr. ggm.: J. Bijlsma; D. van der Munnik, man, 89 jr.; W.W. Beerman, vrouw, 94 jr. ggm.: L.J. van Wijngaarden; J. Koogje, vrouw, 91 jr. ggm.: G. Bezemer; W. van der Stel, man, 84 jr. Timmie en Pluisje SCHIEDAM - Onder de titel 'BEELDEN WOORDEN' wordt zaterdag 17 juli in Pand Paulus de Zomeropstelling geopend. Tot en met 15 augustus is hier werk te zien van tien kunstenaars. Het thema is de relatie van kunst met poëzie. De deelnemende kunste naars reageren met hun werk op speciaal gekozen tekstfragmenten en gedichten en de dichters reageren met tekst op het beeldend werk van hun collega's. Aan de expositie doen mee: Vincent Botella, Mia van de Burg, SAGE (Saskia van Herwijnen en Gerrit van Schuppen), Ane Koczorowski, Meta Oosters, Martine Ponte, Eric Ruygers, Monique Veldhoven, Damy van der Waal en Pieter Zandvliet Pand Paulus aan Korte Haven 125 is open van woens dag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM - In de Erker wordt zaterdag 17 juli een stijldansavond gehouden voor mensen vanaf 45 jaar. De avond begint om 20.00 uur en eindigt om 23.00 uur. De Erker is goed bereikbaar met het open baar vervoer; de bussen 52, 54, 80, 125 en 126 stoppen in de buurt van de Erker, Jan van Avennesstraat 32. Voor meer informatie kan men het wijkcentrum bellen, tel. 4267767. je kunt er wandelen en fietsen maar ook steppen en golven er is iedere dag wel een markt of een bijzonder evenement er zijn spannende musea en heel veel attracties er zijn stranden en meren en gezellige haventjes en er zijn overal terrasjes --ï langs het water yfA Grotekerkplein 15 Info en reserveringen: 010-4131494 Za.17 15.00 Orgelconcert door Gustav Leonardt, organist Nieuwe Kerk Amsterdam O.a. Hassler, Correa de Arauxo, de Heredia. Toegang f 10,- 010 436 12 10 West-Kruiskade 28 Ma.19/7 ALBERT GRIFFITHS THE GLADIATORS Di.24/8 THE LIVING END Di.31/8 LUCKY DUBE Wo.1/9 PHARCYDE Do.2/9 WALTER TROUT Wo.8/9 THE GOLDEN EARRING Vr.17/9 JUNKIE XXL MET JUNKIE XL E A VVK grote postkantoren Nighttown Za.17 Zo.18 KOLKKONSERT Festival voor liefhebbers van klassieke muziek. Aelbrechtskolk Met optredens op het water van o.a. Igor Roma. Toegang gratis. Zo.11/7 t/m Zo.29 /8 ZOMERPODIUM Doorlopend programma; elke zondagmiddag Rozentuin. Mus.park podiumpresentaties door velerlei artiesten voor jong en oud Toegang gratis O 40 340 65 (SO

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 3