weer in volle glorie in gebruik Bijtende hond pleegt geen misdrijf lie tante E ^sintratuin 6.90 0.69 IN KRANT Trap- en speelveldjes nog steeds niet af: opening 'Arena uitgesteld Veel problemen Marconihove Gebr. de Block Op dronk! Voorspoedige verkoop Raem VSB Svea- hypotheek Schietpartij Kwaliteit en winkelsfeer, geven net iets meer GEHAKT H.O.H. SPERZIEBONEN Gebr. de Block PAUL BERG GALL&GALL VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM KIJK OP DE RUBHIEKSPA6INA S TOTALE OPLAGE: Daantje moet huis uit door uitbreiding muziekschool Met Jeugdland terug naar de natuur SCHIEDAM - Vernieuwde Stad-directeur Cor Bolmers meldt dat de verkoop van wonin gen aan het project De Raem zeer voorspoedig verloopt. Ruim de helft is inmiddels verkocht Veertig procent van de kopers die tot nu toe het contract heb ben getekend is afkomstig uit Schiedam zelf, de overige zestig procent wordt van buiten de stad aangetrokken tot dit project in de binnenstad. De bouw zelf verloopt eveneens voorspoedig. Voor de bouwvakvakantie zijn de fundering en de begane grondvloer voltooid. Van half augustus tot december komt ver volgens de ruwbouw op hoogte. O P T IC I E N Dineke Berg over... service en garantie: 10 jaar vast vanaf 5,4%* VSB'BANK oge jongensstemmen weerklinken in de Ltduina basiliek. Dit gebouw is vijf stoffige jaren van renoveren weer bijna helemaal mooi. Zo is de betegeld en zijn de kleuren op de muren fris en helder, maar )e steigers rr |j|j| tijdens dc tweede mis die sinds lange tijd weer kon gegeven m de basiliek in zijn volle glorie voor die tijd werd steeds slechts een gedeelte gebruikt - kwam dan ook een bijzonder koor uit Parijs de eucharistie viering luister bij zetten: Les Mits Chanteurs de la Vtèrge Noire. Geheel klaar is de basiliek nog met, er moeten nog wat zaken worden afgewerkt, maar voor de kerkgangers die zaterdag dit huis van God betraden, was te zien dat het er steeds meer op gaat lijken: nu waren ook de kroonluchters aangebracht. Het is nog wel even wennen: "De lampen zijn opgehangen en branden in de zijpaden", zo begon pas toor Vismans zaterdag zijn preek, "de knoppen zijn nog wat ingewikkeld maar als ik eraan ga sleutelen brandt er misschien iets anders niet. Het geluid was vorige week met goed, nu is er een provisorische voorziening getroffen, maar daar moet nog aan worden gewerkt." Het koor klinkt er echter niet minder om. Na de mis wil de pastoor de koorleden natuurlijk niet het renovatieverbaal van de kerk onthouden, Hij vertelt in het Nederlands en de diaken vertaalt naar het Frans. "De basiliek is gebouwd in 1881. Het gebouw dreigde in te storten en vijfjaar geleden zijn we begonnen met de eerste nieuwe paal onder de kerk. Ik zoek nog even wat moeilij ke woorden op", grapt Vismans, maar de diaken brengt het er prima van af. "Van onderaan tot het bovenste topje is de kerk gerenoveerd." Natuurlijk wordt nog even de naam van de basiliek verklaard, die is gewijd aan de heilige Liduina, het meisje dat na een val op het ijs 38 jaar ziek was en werd vereerd als martelares van dc zieken. De ingrijpende opknapbeurt heeft tussen de 16 en 17 miljoen gekost Verschillende fondsen, Binnenlandse Zaken, Monumentenzorg, de gemeente, parochianen eR SCHIEDAM - Bij de poli tie van het district Schiedam is zaterdagmid dag rond kwart voor drie een melding binnengeko men van een schietpartij op de Thurledeweg in de Spaanse Polder. Na de schietpartij waren twee personenauto's weg gereden. Even later werd een van de auto's gesignal eerd op het Giessenplein. De twee inzittenden van de auto, een 33-jarige man uit Vlaardingen en een 46-jari- ge Rotterdammer, werden aangehouden en overge bracht naar het politiebu reau. Een van de verdachten ver klaarde onenigheid te heb ben gehad met een inzitten de van de andere auto en op de auto te hebben gescho ten. De inzittenden van deze auto zijn nog niet achter haald. De recherche van het dis trict Schiedam stelt een nader onderzoek in. door Theo H.B. Schoenmakers SCHIEDAM - Al voordat de graszoden - die de verge lijking rechtvaardigen - werden gelegd, sprak de bewonersvereniging Schiedam Centrum over het nieuwe trapveldje aan de Gedempte Baansloot als 'de Arena'. De BVSC hekelt de traagheid van handelen van de gemeente bij de aanleg ervan en van het aangrenzende terrein met speeltoestellen. De offi ciële opening door de wet houder, die afgelopen week einde had moeten plaats vinden, werd uitgesteld uit onvrede over het feit, dat het nog niet af is. Voorzitter John van Gestel: "We wachten al zes maanden, maar een van de grote speelelementen moet nog worden besteld. Er was anderhalve ton tekort, maar hoewel dat bedrag intussen 'gevonden' is, gebeurt er nog niets." De BVSC wijt veel van de problemen in het centrum aan de gemeente: "Er is geen verant woordelijk projectleider en de waarnemer heeft te weinig tijd omdat hij ook Nieuwland moet doen. De projectleider zou als verlengstuk van de wijkwethou der beslissingen moeten kunnen nemen. Hij moet zorgen voor een duidelijk verhaal; het beleid één gezicht geven. Maar helaas ontbeert hij elke bevoegdheid. De oorzaak van het grote ver loop aan projectleiders zoekt de BVSC in het gebrek aan conti nuïteit en aan samenwerking. De binnenstadscoördinator op het Stadskantoor heeft geen contact met de projectleider. De Vernieuwde Stad zorgt voor veel overlast en met de bouwplaats van Breur er vlak naast is er nau welijks mogelijkheid over om verkeer om te leggen. Alles wordt per geval geregeld en als er dan wat anders bijkomt ont staan er problemen en is spoed overleg nodig om een oplossing te vinden. Er zou een persoon moeten zijn die alles voor het centrum coördineert, nu werkt iedereen op zijn eigen kleine ter rein en wordt informatie niet uit gewisseld." Stampij Bestuurslid Daan Zonneveld: "De experts zitten achter de vitrage, maar op het Stadskantoor luisteren ze niet naar de mensen in de straat, want zelf wonen ze hier niet. Er moet eerst stampij worden gemaakt, dan worden ze pas wakker." Het verkeersprobleem op de Broersvest zou volgens de BVSC snel worden opgelost wanneer degenen die daarmee bezig zijn "verplicht worden elke dag tien keer 'n rondje te rijden. Als ze zelf geconfron teerd worden met de misère dan moetje eens zien hoe snel ze die op kunnen lossen. Er gaat geen dag voorbij of het verkeer staat vast wegens losactiviteiten in het Herenpad. We hebben tevoren gewaarschuwd dat een groot winkelcentrum als de Nieuwe Passage veel fietsverkeer aan trekt, maar de stallingsfacilitei ten zijn ontoereikend. Het is helaas het zootje geworden dat we hadden voorspeld; de toege zegde voorzieningen hebben we nooit gezien en de gemeente handhaaft niet; het rijverbod op een deel van de Lange Kerkstraat wordt nauwelijks nageleefd. Het theater zorgt 's avonds voor veel parkeeroverlast, terwijl de garage dichtblijft. De bewoners van de Westvest klagen sinds 1991, maar moesten voor een oplossing wachten op het omge vingsplan Westmolenstraat. Dat is nu dus al acht jaar. En dan wordt er nu gezegd dat er geen geld is. Met een beetje meer vooruitzien van het stadsbestuur zou het centrum er heel wat beter voorstaan!" Krotten Toch is men niet alleen negatief. In een gesprek met wijkwethou der Hafkamp werden vragen en problemen genoteerd; veel werd snel aangepakt. "De wijkwet houder functioneert goed op grote lijnen, maar de terugkop peling naar het apparaat laat het afweten." De sloop van de krotten naast het Gat van Bolmers wordt als zeer positief beoordeeld, maar het is jammer dat er nog geen invullingsplan is. John van Gestel: "Net als in de topsport gaat het om de details. Je kunt van alles regelen, maar als de uitvoering tekortschiet ligt er een veldje onafgemaakt bij. Leg dat maar eens uit aan de mensen die er elke dag langskomen. Of de jeugd die er gebruik van wil len maken. De politiek maakt zich ongeloofwaardig." De BVSC meent dat Schiedam zich teveel aan Rotterdam wil spiege len. "Maar we moeten uitgaan van de eigenheid en de herkenbaarheid. Maar dan niet zoals de Koemarkt: die is herkenbaar lelijk. Schiedam, en vooral het centrum van Schiedam, heeft het voordeel van de menselijke maat." Van Gestel vindt de poli tiek een goede afspiegeling van de burgers van Schiedam: "Ze hebben een grote mond op het terras of in de kroeg, maar op het moment dat er iets te doen valt, zie je ze niet." Bewoners van de Marconihove, die nu 2,5 jaar wonen in het woon zorgcomplex in Schiedam Oost, raken het wachten op het herstel van de bouwkundige fouten meer dan beu. Hun geduld is op, maar zij voelen zich machteloos. Op elke vergadering van de bewoners commissie wordt er opnieuw gepraat, maar daden blijven uit. De huurverhoging van 4,3% mogen ze niet weigeren, omdat hun hui zen nog geen vijfjaar oud zijn. Ondanks allerlei toezeggingen wordt een lange reeks mankemen ten, zoals lekkage in het atrium, niet opgelost. Doordat de putjes te hoog zijn aangebracht, blijft het water op de galerij staan, die daardoor glad en voor de bewoners gevaarlijk wordt. Dat ook de trap nat zou geen kwaad kunnen: "Hij is van tropisch hardhout, kan niet rotten en er zit 20 jaar garantie op." Maar hoeveel bewoners kunnen er in de jaren niet op vallen? Van de lamellen wordt gezegd dat ze zijn hersteld, maar ze zitten nog steeds niet goed. Er zijn problemen met het openen en sluiten van de deuren. Er moet een wand worden vervangen waarin scheuren zijn geconstateerd. Lekkages in een woning blijven na dichtkitten optreden. Hoe lang zit die regenpijp nu al los? De toren is nog steeds open, met tocht en wind als gevolg. Het onderzoek naar een oplossing daarvoor is nog niet afgesloten. Bewoners wijten de longontstekingen die sommigen hunner oplie pen aan het voortduren van deze situatie, al moeten zij toegeven dat "100% causaal verband niet valt te bewijzen." Intussen denkt ook de verwarmingsfabrikant nog maar steeds na over een oplos sing voor het hinderlijk tikken van de c.v. De oorzaak kan maar niet worden gevonden, en dat betekent dat er ook geen maatrege len kunnen worden genomen. Na veel vijven en zessen kwam er wel een intercom in de lift, maar de deuren van de lift roesten al. Een nieuwe coating zou onder de garantie moeten vallen, maar de leverancier houdt de boot af. Afspraken over de beplanting in het atrium worden maar steeds niet nagekomen. Nu is een bakje bij de brievenbus beloofd, maar hoelang zal dat op zich laten wachten? Het leek zo mooi, zo lang mogelijk zelfstandig blijven wonen in zo'n woonzorgcomplex, in je eigen buurt. Maar met zoveel ellende waar zo weinig aan wordt gedaan, krijgt een verzorgingstehuis voor sommigen toch bijna wat aantrekkelijks. SCHIEDAM - "Wat kun je doen tegen een valse hond die mensen aanvalt?" vraagt J. Kok zich boos en vertwijfeld af. Vorige week woensdag werd hijzelf bijna het slachtoffer van een bijt- grage hond en vlak daarna viel zijn schoondochter ten prooi aan het beest dat losliep in het tui- nencomplex aan de Kandelaarweg. "Zij liep met haar baby'tje van 12 weken op de arm en werd door de hond in haar zij gebeten. Stel je voor wat er was gebeurd als zij haar kind je had laten vallen, je wilt er niet aan denken wat die hond daar dan mee had gedaan..." De hond, een waakhond, is van een andere eigenaar van een tuin. "Het beest is vals", vertelt Kok. "Dat is op zich geen probleem, maar dan moet hij aan de ket ting. Nu liep hij los op het pad waar alle mensen komen om naar hun tuin te gaan. Op 2 mei is een vriend hier ook al gebeten. Hij moest een tetanusprik gaan halen. Hij heeft er toen geen werk van gemaakt, omdat hij zelf ook een hond heeft en de eigenaar zijn excuses aanbood en zei dat het niet meer zou gebeuren. Maar nu vindt hij het ook te gek." De schoondochter is naar de eer ste hulp van het Schieland Ziekenhuis gegaan om de wond te laten behandelen. Gelukkig had het dier niet doorgebeten. Daarna wilde men aangifte doen bij de politie, maar tot zijn grote verbazing werd aan J. Kok ver teld dat dit niet kon omdat het geen strafbaar feit betrof. De slachtoffers konden wel hun 'beklag' doen, werd hen mede gedeeld. "Je kunt door dat beest dus 'oneindig in je poten worden gebeten' zoals mijn zoon de politie later in een verontwaar digd telefoontje liet weten." De heer Kok heeft meteen ook con tact opgenomen met de vader van de eigenaar van de hond, die ook regelmatig op het dier past. "Maar die weigert de hond aan de ketting te leggen. We moeten nu wachten tot de wijkagent Noord dit behandelt. We weten niet hoe lang dat duurt. Ondertussen moeten we wel steeds met angst door dat paad je" Een woordvoerster van de poli tie vertelt dat de klacht wel degelijk serieus wordt genomen. "Er wordt door de hondenbri gade een onderzoek ingesteld en als blijkt dat de hond gevaarlijk is kan zelfs het advies worden gegeven de hond af te laten maken. De man die op de hond paste is overigens metten na het incident naar het politiebureau te komen om de politie van het incident op de hoogte te brengen en was zelf ook vreselijk geschrokken. De hond is overi gens een geregistreerde waak hond, wat betekent dat men deze hond mag hebben, maar uiter aard wel aan de ketting." KILO van 11.50 voor 500 CRAM van 1.49 voor Deze aanbiedingen gelden alleen met een bonuskaart A.H. - Gall Gall - Etos Blockshop - Retourette Groenelaan, Schiedam Barcélo Castilla y León tinto 75cl WOENSDAG 21 JULI 1999, 51e JAARGANG, Nr 29 i Nieuwe Stadsblad De Havenloods - Oplage: 937.229 Rotterdam en omstreken DAT IS DUIDELIJK. "Wij garanderen optimaal zicht met multifocale glazen. Maar bent u niet tevreden, dan bieden wij u een gratis alternatief." Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 Een paar belangrijke voordelen op een rij: 0,5% afsluitprovisie voor het hypotheekbedrag een laag rentepercentage: Wijzigingen voorbehouden Informeer bij VSB Bank naar de voordelige en flexibele voorwaarden. Nu ook een rentevaste periode van 15 jaar mogelijk.' VSB. Daar kom je verder mee. W 9 +/- V, BVSC verwijt gemeente traagheid Van Gestel. Het gaat om de details: je kunt wel plannen maken, maar als de uitvoering ontbreekt, ligt zo 'n veldje er onafge maakt bij.' Tot laat in de herfst bloeit deze uitbundige Dahlia met volle bloemen. Keuze uit diverse felle, vrolijke kleuren. Op z'n mooist in bak of pot. Van 14.95 voor PIJNACKER Rijskade la, Tel. 015-3610000 www.intratuin.nl HET GROENE WARENHUIS EELTJES ZAAIEN, KNAKEN OOGSTEN. BIJ AANKOOP VAN 25,- CHEQUE VAN 2,50 KADO! Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Di. t/m za. vanaf 9.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur. Geniet, maar drink met mate. Aanbieding is geldig t/m 3 augustus 1999, zolang de voorraad strekt. Voor uw dichtstbijzijnde Gall Gall, hel: 023 - 56 60 555.

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 1