imm BELOOFD: Burgerlijke Stand E01 Gastronomie aan de Schti Gepofte paprika 'n lekkere jonge 0.69 6.90 9.99 1.99 1.99 1.89 1.99 5.98 19.99 9.99 Aards bestaan in Beatrixpark Pnxf Activiteiten voor ouderen ONDER 4 OGEN Heb ik dan helemaal geen rechten na veertig jaar?4 TERWi Snikken in het Stedelijk Tandprothetische Praktijk Veringmeier Het Nieuwe Stadsblad \ysM J— J KUNSTGEBITTEN Met uw caravan weg? yjf IMOOTEBOOM H5 AUTOBANDEN BV lood n i gg GALLGALL HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM Re- (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 V.O.F. Inoordeinde 2 ISCHIEDAM-KETHEL 1 TELEFOON 010-470 68 74 Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. Bokelweg 80-90 Schiedam Tel. 010-4621015 Blikjes en flessen I I I I I I I I I Advocaat Hooghoudt 2^99 Sperziebonen, 500 gram 1.49 01 Gehakt halfom half, kilo 11.50 Bonus voordeel 4.60 CTl Kippenbouten, 10 op schaal ca. 2.7 kilo 16.49 Bonus voordeel 6.50 cn Filet americain, 01 Casinobrood, wit of bruin, heel Verkade Nobo sprits, chocolade melk puur of kaneel, pak 200 gram Uit de diepvries: Ch Patates frites, zak 1000 gram 3 halen, 2 betalen: Calvé sauzen, alle soorten, 3 statubes 500 ml 8.97 Bonus voordeel 2.99 Calgonit dubbel action tabs, doos 80 stuks cnToiletpapier, WOENSDAG 21 JULI 1999 Nr 29 - 1441 SCHIEDAM - In dienstencen trum de Woudhoek wordt vrij dag 23 juli volksdansles gegeven tussen 10.00 en 11.30 uur. Dit kost 2,- per keer. Zaterdag 24 juli wordt in De 4 Molens een dansavond georga niseerd met echtpaar Kloos van dansschool Luciel. De avond duurt van 19.30 tot 23.30 uur en de kosten bedragen 2,- per per soon. Zondag 25 juli is in De 4 Molens van 11.00 tot 13.00 uur koffie- inloop. Toegang is gratis. Hier wordt tussen 13.30 en 16.00 uur ook contactmiddag gehouden. Toegang is gratis. Sommige mensen hebben zoveel geld, dat ze van gekkig heid niet meer weten waar ze het allemaal aan uit kunnen geven. Zo lazen wij onlangs in een artikel over een heel bizarre wens van een wel zeer veeleisende klant. Deze sjeik gaf bij de garage te kennen dat een bril zo'n afbreuk deed aan zijn per soonlijkheid, dat hij z'n gloednieuwe Bentley met een op sterkte geslepen voor ruit wilde bestellen. Zijn dealer antwoordde (uiteraard) zeer klantvriendelijk: "We are open to all walks of life". Dus zo gezegd, zo gedaan. Nu kun nen wij iemands voorliefde voor een Bentley best begrij pen, en eveneens dat gemak de mens dient, maar overdrijven is ook een kunst. Wij zouden zo'n klant eerder adviseren om contactlenzen te gaan dragen. Dat lijkt ons ook wat handiger als hij na zijn autoritje uitstapt en de straat over wil steken.... Natuurlijk is de klant bij ons ook koning en kunnen zelfs de gekste dingen gerealiseerd wor den. En trouwens, als we het toch over mooie merken heb ben, brillen van het merk Bent ley bestaan (nog) niet, maar u vindt bij ons in de winkel wel alle 'Rolls-Royces onder de monturen'. En nog een héle- boel andere brillen. (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide beho rende tot Wegener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Pnns Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS SCHIEDAM - Hooien, de stallen uitmesten, geiten melken en kruiden plukken: in het Beatrixpark zijn afgelopen zaterdag zo'n honderdvijftig kinderen terug naar de natuur gegaan. Jeugdland 2000 organiseerde een dag in het teken van aarde in het zuidelijk deel van het park. Fort Drakensteijn, de Heemtuin en de kinder boerderij werden door de deelnemers aangedaan tijdens een speurtocht waarbij allerlei voorwerpen moesten worden gezocht en vragen beantwoord. De kabouters Wipneus en Pim hadden namelijk spullen van de andere kabouters gepikt. De kinderen moesten het schepje, de knapzak en kruiwagen vinden. Uiteindelijk bleken de kabouters helemaal niet zo slecht te zijn, maar wel ondeugend: ze hadden de kinderen gefopt, want ze hadden de spulletjes helemaal niet gepikt. Toch was hun speurtocht natuurlijk niet voor niks geweest, want de stallen uitmesten is misschien wel een beetje vies, maar ook wel een leuk werkje en thee zetten van zelfgeplukte muntblaad jes en natuurlijk ook zelf proeven vonden de kinderen ook te gek. Bij de luchtkussens van Blasio was het ook weer aardig druk en het schminken was bij velen eveneens favoriet. Donderdag 22 juli kunnen de kinderen weer op zoek gaan, nu door het centrum van de stad. De deelnemers aan deze Jeugdlandactiviteit moeten helpen bij het vinden van de dief die een sieraad heeft gestolen. Om 11.00 en 13.00 uur wordt gestart bij het stadhuis op de Grote Markt. Vrijdag 23 juli is geen dag voor watjes, maar voor kan jers, dan wordt in sportpark Harga tussen 10.00 en 15.00 uur de Jeugdland 2000 Kanjerdag gehouden. Vlotten bouwen en zeep- hellingen bedwingen, dus hard werken, is het wat dan de klok slaat. De snelste groep mag zich 'KanjerKampioen '99' noemen. De teams kunnen zich op die dag inschrijven bij de ingang van Sport- en Evenementenhal Margriet. Sommige kinderen namen wel wal veel hooi op de vork Daantje zit muziekschool in de weg door Theo H.B. Schoenmakers "Hier zit je goed" zei de gemeente twaalf jaar terug tegen D. Kruithof, 59 jaar oud, plaatselijk alom bekend ais Daantje. Huur hoefde hij in de verste woning achter de muziek school, waar de gemeente hem in stopte, niet te beta len. Twaalf jaar lang kon hij tussen Lange Nieuwstraat en Nieuwe Haven ongestoord zijn gang gaan. Wegens voorgenomen uitbreiding van de muziek school moet Daantje er nu weg. Tot zijn negentiende zat hij in kindertehuizen, maar inmiddels is Daantje 40 jaar Schiedammer. Hij begon aan de Parallelweg, een kraakpand aan de Laan volg de, "het laatste dat daar werd gesloopt". Een halfjaartje in de Mariastraat bleek een vergissing van beide partijen, twaalf jaar terug moest hij de voormalige brugwachterswoning bij de Proveniersbrug verlaten omdat de eigenaar plannen had voor een theehuis annex antiekwin kel. "Burgemeester Lems kwam daar vaak een praatje maken, Te Loo stapte vaak bij me af als hij met de fiets naar het werk ging", vertelt Daantje, die zich de nomade van Schiedam noemt Achter de muziekschool werd een stekkie voor hem gevonden. "Minstens 32 jaar was er niets aan gedaan. Er zat geen keuken in, water moest in flessen wor den aangevoerd." Alle andere huisjes waren er toen al dichtge timmerd. "Ik was uit beeld", weet Daantje, "ze verloren me uit het oog." Tot hij onlangs door Daantje moei van zijn geliefde stekkie verdwijnen omdat de muziekschool aan de Lange Nieuwstraat wil uitbreiden. de gemeente werd herontdekt, en meteen een probleem vorm de. Twaalf jaar lang heeft de dis cussie over uitbreiding van de muziekschool gespeeld, Daantje woonde er - al die tijd als enige bewoner - tijdelijk, hij wist dat hij te zijner tijd weg zou moeten. Maar na zoveel jaar komt het eigenlijk alleen maar onver wachter. De manier waarop hem zijn gedwongen vertrek werd meegedeeld, in de vorm van deurwaardersbezoek, is hem een doorn in het oog. "Dat had toch anders gekund, er had toch iemand kunnen komen praten?" Recht op hulp bij herhuisvesting heeft hij niet, staat er in het dwangbevel van de gemeente. "Maar ook ik, heb toch zeker wel rechten?", vraagt Daantje zich verwonderd af. Het aanbod van Woonplus voor een tweekamerflatje in een por tiek in Oost, kan hij met de beste wil van de wereld niet passend noemen. Hij is ruimte gewend, en benut die ten volle. Het hele jaar spaart hij lege blikjes om ze in december voor 1 cent per stuk in te leveren. In juli had hij er naar schatting al weer zo'n 10.000 opgestapeld op trays en in dozen. Lege flessen spaart hij voor het statiegeld. Op de stort plaats van de gemeente bewaren ze deze zelfs voor hem; hij krijgt ze mee wanneer hij er rommel komt wegbrengen die hij tijdens zijn dagelijkse tocht door de stad opruimt. Als hij tijdens zijn spontane surveillance iets con stateert dat kapot is, weet hij waar hij aan de bel moet trek ken. Op zijn manier levert hij een ongevraagde bijdrage aan het schoonhouden van de stad. Honderden tv's en fietsen knapt hij op en verkoopt ze voor 25 gulden. Zelf met een uitkerinkje van de GSD, praat hij vooral over alle anderen die hij helpt. Er lijkt een heel circuit te bestaan waarin van alles wordt uitgewisseld. Daantje heeft een vaste routine. Aan het eind van de vrijdagmiddag helpt hij marktkramen leeg- en auto's inruimen. De groente en het fruit dat hij dan meekrijgt, brengt hij dan weer discreet bij mensen in de stad die voor hun omgeving niet willen weten dat ze minder hebben. Met af en toe een ei; zijn kip legt er om de dag eentje. Anderen zoeken hem thuis op om te vragen of hij nog wat van SCHIEDAM - Geboorte-aan giften in de periode 2 tot en met 8 juli 1999: Ray-Jay z.v. Holleman en van der Boor; Demi d.v. Clarijs en Walthis; Eleana d.v. Westerveld en Krol; Hamza z.v. Choudry en Kausar Bibi; Roy z.v. der Ree en Simons; Sherwin z.v. van Schaik en Jibodh; Gaye d.v. Kucukcelebi en Kucukcelebi; Jelia d.v. Posch en van Buuren; Zehra d.v. Cirak en Cicek; Ronida d.v. Duzgun en Dogan; Stan z.v. van de Spek en de Koning; Kay z.v. Lugten; Paniez d.v. Bouyeh; Rick z.v. Moerman en Broekmeijer; Robby z.v. Warmerdam en Dekker; Bob z.v. van Winden en Kerkhof; Mark A. BAKKER A Zn. kunststofkozijnen Fabricage in eigen fabriek Warmte-isolerend en onderhoudsvrij Dubbele beglazing Snelle levering 10 jaar garantie Concurrerend in prijs I Showroom geopend van maandag t/m zaterdag van 9.00-15.00 uur. Vraag geheel vrijblijvend prijs op voor het leveren en plaatsen van uw kozijnen. Ampérestraat 4 - Vlaardingen Telefoon 010-4349833 z.v. Hendriks en Goudappel; Suheyl z.v. Bagdas en Bagdas; Daisy d.v. de Groot en Opschoor; Shaliah d.v. Banel en' Kuiper; Yousra d.v. Reda en El Fakhdaoui; Iris d.v. Van Veen en Broere. Aangetekend: R. A. Wintermans 41 jr. en M. Zondervan 42 jr.; P.J. Rosendaal 37 jr. en A.A. Vogelzang 37 jr.; R. Herschbach 25 jr. en J.M.J. van Os 30 jr.; Ch. Alblas 27 jr. en W. van Bussel 26 jr.; J.M. Poel 30 jr. en M.M. van Rijswijk 28 jr. Partnerschapsregistratie/Geh uwd: M. Hoogland 30 jr. en D.A.T. Roso 30 jr.; R.A.A. Boeije 33 jr. en A.W. Vergouwe 30 jr.; K. Kazemi 34 jr. en J. Slotboom 33 jr- Overleden: C. Batz man 76 jr.; A. C. de Bruin vrouw 63 jr., echtg.v. W. Vink; PC. Schrevelius man 63 jr.; J.A. Ijzermans man 47 jr.; E.W. Suurmond vrouw 73 jr. ggm. J. den Boef; J.C. Kars vrouw 87 jr, ggm. H. Seger; M.D. Romeijn vrouw 91 jr. ggm. N. van Wassenaar; L. Roodenburg vrouw 34 jr. ggm. M.J. van der' Helm; A. de Graaf man 64 jr,; H.J. Kop vrouw 86 jr. ggm. Chr. Lucassen; R. A. L. J. Ezerman man 63 jr.; G.A.M. de Wildt vrouw 63 jr, ggm. C.Th. Berge; M. van Haaren vrouw 88 jr. ggm. B. Scholte; W. van der Linden vrouw 88 jr. ggm, J. van der Lugt; J.M. de Prieelle man 75 jr. SCHIEDAM - In het Stedelijk Museum is op dit moment nog de tentoonstelling Snikken en glimlachjes in het 19e-eeuwse Schiedam te zien. Deze exposi tie loopt tot en met 9 januari 2000. In deze derde tentoonstelling in een reeks over de geschiedenis van Schiedam staan het Schiedamse leven in de 19e eeuw en de periode rond de eeuwwisseling centraal. De getoonde objecten geven samen een sfeerbeeld van ver schillende aspecten uit de geschiedenis van Schiedam en houden verband met de thema's bestuur, economie, religie, ste denbouw en kunst en cultuur. Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Als VACO-erkend banden- en wielenspecialist zorgen wij ook dat uw caravanbanden tiptop in conditie zijn. Laat uw banden, wielen en reserve wiel tijdig door ons keuren. Zowel uw caravan als uw portemonnee worden er beter van. Zwaluwlaan 84 Schiedam - 010-4700133 Burg. van Reenensingel 115 Gouda - 0182-515800 hun gading heeft. Daarom wil Daantje ook blijven waar hij zit. Maar als hij toch weg moet, dan wel naar een plek met ruimte, waar hij net zoals nu anderen niet tot last is. Daantje claimt dat bewoners van een aanpalend nieuwbouwcomplex zich al tegenover hem hebben beklaagd, dat ze geen muziek school met alle geluidsoverlast van dien naast zich willen, en hem er dus graag zien blijven. Op 19 juli moet hij het huis heb ben ontruimd. Anders neemt de gemeente aan dat hij afstand doet van al zijn spullen en zullen ze die laten vernietigen. Een schrikbeeld voor Daantje, die zich inmiddels tof een advocaat heeft gewend. "De gemeente kent me, een bovenetage is geen plek voor iemand als ik. Zorg en welzijn heeft al wel een verhuis kostenvergoeding toegezegd. Ook Woonplus heeft ondersteu ning beloofd, maar ze zeggen allemaal ook dat ik moet minde ren met alles wat ik om me heen heb. Ik begin toch weer even hard opnieuw. Dat zit nu een maal in me." Hij klaagt: "We moeten allemaal hetzelfde worden; zo gaat de sfeer van de stad naar de kloten. Vroeger ontstond een feestje spontaan, rond iemand in de straat die een accordeon tevoor schijn haalde. Tegenwoordig moet het worden georganiseerd door het opbouwwerk. En je hebt er allerlei vergunningen voor nodig. De sociale samen hang is onzichtbaar geworden. Ik ben niemand tot last. Ik ben hier de koning te rijk, Paleis Soestdijk is er niks bij. Ik doe meer voor de gemeente dan de gemeente voor mij, maar ik krijg stank voor dank." SCHIEDAM - De meeste Nederlanders gaan in Frankrijk op vakan tie. Van al die landgenoten heeft een belangrijk, zo niet het overgrote deel, het hart verloren aan de Provence. Ze bleven liever 'a year in Provence'. Of langer. Geen wonder, met al die parels en pareltjes als Avignon, lie sur la Sorge, Aix-en-Provence en Marseille. Geen won der met dat alles verlichtende licht, die magistrale, stralende zon. Geen wonder dat Cézanne, Van Gogh en Picasso en in hun voetspo ren nog een legertje mindere goden in de Provence werkten en woon den. Maar straks verlaat iedereen Schiedam en stapt men op de Thalys, dus hier een even illuster als eenvoudig gerecht uit de Provence, dat men ook hier kan maken. Gerecht: Gepofte paprika Receptuur: 1 paprika, olijfolie, zeezout, peper, aluminiumfolie Bereidingswijze: Snij de paprika in vier delen en verwijder het zaad. Leg de bolle kant op de folie en druppel de olijfolie in de paprikade- len en bestooi ze met zeezout en peper. Klap de folie om de paprika dicht en leg de pakketjes 20 minuten in de oven op 180 graden. Trek daarna de folie open en laat het 10 minuten afkoelen en trek dan het* vel van de paprika af. Tip: heerlijk in sauzen of salades Men kan natuurlijk ook komen proeven in Hosman Frères Bistrot Auberge, tel. 4264096. Reserveren is mogelijk. Ook voor gezelschap pen. Op vertoon van dit recept krijgt men bij een voorgerecht van gepofte paprika me serranoham, een glas St. Véran van het huis. JENEVER VOORDEEL Jonge Dubbele Graanjenever Met 2 Bonus Miles Onze top 10 Bonus voordeel 0.80 naturel of met pesto, 100 gram 2.39 Bonus voordeel 0.40 2.59 Bonus voordeel 0.60 2.39 Bonus voordeel 0.50 2.49 Bonus voordeel 0.50 24.99 Bonus voordeel 5.00 tissue wit pak 24 rollen 13.49 Bonus voordeel 3.50 Kijk in onze winkel voor nog 400 Bonus aanbiedingen. Os c*> Deze Bonus aanbiedingen gelden t/m 25 juli a.s. in AH-supermarkten met een cijfercode (TXDdXé) of (5), tenzij anders aangegeven.

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 3