Boek en antiekmarkt op koopzondag augustus 3 Ontdek je plekje en win vijfentwintig gulden kJony 'Herbestrating verloopt in gewenst tempo' Hoogstraat tijdens bouwvak weer goed begaanbaar Centrummanagement schudt gemeente wakker met Beleids-en Actieplan FotoSnip v/d Maand w 30-450 WOENSDAG 28 JULI 1999 Deze pagina is een uitgave van het Centrummanagement Schiedam, het overkoepelend orgaan van winkeliersverenigingen Hoogstraat, Dam, Broersveld, Broersvest en Nieuwe Passage. Eindredactie: Lay out: Foto's: Paul van Schaik Natascha Koelhof Roel Dijkstra Elke maand zet de fotograaf van het Nieuwe Stadsblad een klant op de foto bij één van de winkeliers die zijn aangesloten bij het Centrummanagement Schiedam. Deze klant krijgt een waardebon van hon derd gulden, de 'Fotosnip'. Ditmaal was het prijs bij foto-videowinkel Foto Klein aan de Hoogstraat 44. 'Hartstikke leuk. Wat een mazzel!' reageert Ineke Van Lieshout. Ze komt heel vaak bij Foto Klein, minstens één keer per week. Dat frequente bezoek heeft alles te maken met haar hobby, haar zoontje Dion. Ineke: 'Mijn kind is mijn hobby, dus daar maak ik heel veel foto's van'. Een bezoek aan de fotozaak is voor haar geen opgave want ze kan het goed vinden met het personeel dat ze heel gezellig vindt. Voordat ze Klein twee jaar geleden ontdekte ging ze naar een andere winkel maar daar werd ze veel minder naar tevreden heid geholpen. 'Het bevalt me hier prima want de service is heel goed,' vertelt ze, 'ook mijn camera heb ik hier gekocht.' Bedrijfsleider Matthew Brusik staat er niet van te kijken dat Ineke zo tevreden is over de service want persoonlijke aan dacht is een speerpunt in het beleid. Een andere pijler waar op het succes van de zaak rust is de laagste prijs garantie. Als klanten een product in een andere winkel goedkoper weten te vinden garandeert Klein dezelfde lage prijs. Foto Klein heeft haar blikveld de laatste jaren overigens flink verruimd want naast foto apparatuur zijn ook televisie, video, audio, telefonie, personal computers, digitale camera's en meer in de winkel te vinden. 'De markt verandert,' weet Matthew, 'mensen vragen meer dan alleen een fotocamera. Ze willen ook foto's ontwikkelen en digitaal fotograferen, maar ook een telefoon kopen.' Ondanks een aantal ver schuivingen in de volgorde van aanpak verlopen de her- bestratingsactiviteiten van de Hoogstraat perfect vol gens schema. Half november is de histori sche winkelstraat volgens binnenstadscoordinator Raymond Vredebregt weer in ere herstelt. Gedurende de bouwvakva kantie worden de werkzaam heden onderbroken, maar voor een zandbak hoeft niet gevreesd want alle gaten worden gedicht met tijdelijke bestrating. Ook de Brandersfeesten in septem ber worden op dezelfde wij ze niets in de weg gelegd. Voor verschuiving van werk zaamheden is overigens ge kozen op advies van de brandweer. Met oog op de veiligheid wordt de Lange Achterweg eerst aangepakt en dan pas de Appelmarkt, omdat anders twee aanrij- routes tegelijkertijd geblok keerd zouden worden. Het winkelend publiek is te gemoet gekomen met tijde lijk gratis parkeervoorziening aan de Buitenhavenweg en de Zijlstraat en kortingscam pagnes van een aantal win kels in de Hoogstraat. Laden en lossen geschiedt gedu rende de werkzaamheden via de Lange Haven. Tijdens de bouwvak kan dat tussen zeven en elf uur weer tijdelijk via de voorkant. Centrummanagement en ge meente roepen bewoners en winkeliers in de stegen die aansluiten op de Hoogstraat haast te maken met werk zaamheden aan riolering of ander ondergronds herstel zodat die nog tijdens de her bestrating worden voltooid. Coordinator Vredebregt hoopt tevens dat meteen na het gereedkomen van de herbestrating de winkeliers net als in het Broersveld starten met het beperken van de uitstallingen tot een meter voor de gevel. Het is nog onduidelijk of er een wettelijke verordening komt. Vredebregt roept de winke liers alvast op elkaar op hun verantwoording te wijzen en zo een rustiger straatbeeld te creeren. P Een meer geconcentreerd winkelcentrum, èen schonere stad en een vriendelijker parkeerbeleid moeten Schiedam een economi sche impuls geven. Winkeliers, horeca, culturele instellingen en afgevaardigden van gemeente hebben met het beleids- en Actieplan van het Centrummanagement een duidelijke visie ge poneerd bij gemeente Schiedam. In september komt gemeente Schiedam met een reactie op het plan dat op 28 juni is overhandigd aan wethouder Hafkamp. Aan de hand van tien actiepunten maakt het Centrummanagement duide lijk hoe ze de aantrekkelijk heid van het centrum wil ver groten. Een grote rol is daar bij weggelegd voor de ge meente die zich volgens de ondernemers te passief op stelt. Een van de actiepunten waar het Centrummanagement op aandringt is het bouwen van duurdere woningen op loca ties bij het centrum, zodat de koopkracht van Schiedam worden opgekrikt. Daarnaast vinden de ondernemers dat nieuwe winkels zich alleen nog in het hoofdwinkelcen trum moeten vestigen en niet daarbuiten, zodat de leeg stand in het centrum wordt tegengegaan. De aantrekke lijkheid van het centrum kan verder ondermeer worden vergroot met vormgeving en onderhoud van de openbare ruimte, door het organiseren van evenementen en het ver groten van de zichtbaarheid van het centrum. Daarnaast moet de autobe reikbaarheid worden gehand haafd en vergroot door ver betering van de bewegwijze ring naar het centrum en zijn parkeermogelijkheden. Ook een meer vriendelijk parkeer beleid kan daarbij helpen. Detailhandel en culturele in stellingen willen daarnaast goed blijven samenwerken om de toeristische kracht van het centrum meer uit te bui ten. Gelijktijdige openingstij den van instellingen en win kels zijn daarbij onontbeer lijk. Ook promotie kan nog beter op elkaar worden afge stemd. Een veiliger centrum, waar aan samen met politie wordt gewerkt, en het onderhouden van communicatie tussen al le betrokkenen werken ook mee aan een gunstiger per spectief. Samen met de poli tiek wil het Centrummanagement op ba sis van deze speerpunten een visie vaststellen die vervol gens 'van minuut tot minuut' wordt gecontroleerd op uit voering. Voorzitter van het Centrummanagement Chris Coppens gelooft dat het Centrummanagement met het plan, dat duidelijk ook naar de gemeente wijst, zich als volwaardige gespreks partner van de gemeente op stelt. Coppens: 'Er staan bevindin gen in die de gemeente be vestigd en waarin ook de ge zamenlijke aanpak tot uit drukking komt. Wel met de nodige kritische kanttekenin gen waarmee we de boel wakker willen schudden, zo danig dat de gemeente in gaat zien dat het nodig is. We verwachten er wel wat van.' Wethouder Luub Hafkamp noemt het Beleids- en Actieplan een positief ver haal. 'Het Centrummanagement maakt nu zwart op wit duidelijk dat ze heel nadrukkelijk meeden ken over zaken in de binnen stad. Ze kijkt daarbij natuur lijk naar de gemeente maar ook naar zichzelf, als bedrij ven, ondernemers en winke liers.' Hafkamp noemt de inhoud echter niet verrassend. 'Het sluit behoorlijk aan bij activi teiten die wij nu ontwikkelen. Het is ook onze inzet om de kwaliteit van de binnenstad te verhogen.'iKritiek die in het plan tot uitdrukking komt over een te passieve houding van de gemeente bij het be strijden van leegstand, par keerbeleid of gebrekkig on derhoud van openbare ruim te, gaat volgens Hafkamp over processen die al in gang gezet zijn. In september gaan gemeente en Centrummanagement sa men de belangrijkste knel punten vaststellen, zodat het kan worden ingepast in het huidige beleid dat is ge grondvest op de visie 'Een toekomst voor de Oorsprong.' foto 1: A Bart Smit Nieuwe Passage B Intertoys Hoogstraat C Handyman Hoogstraat foto 3: A We Mode Hoogstraat B Op ten Berg Passage C Kapsalon Fox Hoogstraat foto 2: A Reisbureau Broere Broersvest B Reisbureau Brooks Passage C Reisbureau Jong Toerkoop Passage foto 4: A The Bodyshop Passage B de Tuin van Schiedam Passage C Thee en Koffie Minderop Hoogstraat Hierboven treft u vier fotoshots van winkels in Schiedam Centrum. Wanneer u de plaatjes alle vier weet thuis te brengen maakt u kans op een van de vijf cadeaubonnen van vijfen twintig gulden, die beschikbaar zijn gesteld door het Centrummanagement Schiedam. vul in: A-B of C foto 1:foto 2: foto 3:foto 4: Naam: Adres: Telefoonnummer: (De prijswinnaars van vorige maand hebben hun prijs inmiddels ontvangen) Opsturen naar, of inleveren voor 5 augustus bij het VVV Buitenhavenweg 9 Schiedam. 'Lekker centraal' Miriam is net in het centrum van Schiedam komen wonen. Ze heeft een huis gekocht. Vandaag schiet ze door het winkelcentrum op weg naar de wereldwinkel. Ze is niet echt het winkeltype; kleding kopen doet ze hooguit een keer per jaar, maar ze weet dat in Schiedam ge noeg te vinden is. Ook vanuit haar voormalig domicilie Rotterdam reisde ze al regelmatig naar Schiedam. De voormalig Ichthus studente is voorlopig van plan een tijd in Schiedam te blijven. Het is heel makkelijk met het openbaar vervoer te bereiken. Met trein, bus, tram en straks metro kan ze makke lijk naar haar vrienden die in Rotterdam, Spijkenisse en Gouda wonen. 'Autovrij' Overschies deelgemeenteraadslid Sonneveldt verraad zijn achterban met zijn eerste statement: 'Ik vind Schiedam gezelliger dan Overschie.' Twee keer per maand bezoekt hij samen met zijn vrouw Schiedam om te winkelen. 'Je hebt hier gezellig alles bijelkaar en een hoop terrasjes,' legt hij uit. De politicus is daarnaast erg te spreken over het autovrije Broersveld. 'Schiedam lijkt een beetje op Roermond, dat is van de: zelfde grootte en daar is ook het verkeer geweerd. Dat hopen we in Overschie ook te bewerkstelligen.' Daarnaast noemt hij het winkelaan bod enorm groot. 'Je hebt hier van alles, van het duurste tot het goed koopste.' 'Patatje halen' Twee hartsvriendinnen van het Maascollege lopen wel drie keer per week door het centrum van Schiedam. De VBO en MAVO leerlingen Lindsea en Lindsey vinden Schiedam een leuke stad om te winkelen. Het blijft meestal bij kij ken want kopen is zo duur, vertellen ze. Meestal is hun groepje wat groter, maar de anderen zijn nu net oorbel len aan het schieten, zodat zij even de tijd hebben een patatje bij Ladage te halen. Of het interview daarom snel kan worden afgerond, verzoeken ze par mantig, ze hebben zo'n trek. 'Fijne stad' Meneer en mevrouw Heezer over schrijden zelden de gemeente gren zen. Waarom zouden ze, want Schiedam is een fijne stad waar al les is wat je nodig hebt, vinden ze. Mevrouw gaat wel drie keer per week winkelen, haar man heeft an dere prioriteiten. Vier, maar nog liever vijf keer per week gaat hij biljarten. Het echtpaar woont aan de Havenbogen. 'We hebben een zwembad onder het huis, dus dat is ideaal en een fit nessruimte,' vertelt mevrouw. We hebben hier altijd met plezier gewoond en gaan er niet meer uit, besluiten ze. Centrum 11 ii m m f rjsp

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 9