Bouwpech voor asiel 4 Softsfde waterbed SCHIEDAM Actieve mensen gezocht voor beweeglijke husky's Burgerlijke stand En waar ga jij vandaag naar toe GEHEFI COMPiFrl m PjlTW. Kinderactiviteiten in De Erker Verrassingsmiddag Aantal geweldsdelicten gestegen met 4,5 procent Spectaculaire zonsverduistering v Het Nieuwe Stadsblad EIGENRAAM X Met uw caravan weg? IMOOTEBOOM AUTOBANDEN BV Vraag het maar aan je WV f°/angS'' HET NIEUWE STADSBLAD (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 Jongeren officieel Peugeot dealer voor Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Maasland en het Westland. PEUGEOT Schiedam: Fokkerstraat 576, 010-462 20 22 Vlaardingen: van Beethovensingel 124, 010-435 7900 Naaldwijk: Grote Woerdlaan 36F, 0174 - 64 18 18 Het zakendoen zit ons in het bloed: altijd speciale aanbiedingen, zodat li zich lekkerder voelt in uw Peugeot! AUTOSERVICE www.eigenraam.nl Huisagenten DONDERDAG 29 JULI 1999 Nr 29 - 1475 \r Als VACO-erkend banden- en wielenspecialist zorgen wij ook dat uw caravanbanden tiptop in conditie zijn. Laat uw banden, wielen en reserve wiel tijdig door ons keuren. Zowel uw caravan als uw portemonnee worden er beter van. Zwaluwlaan 84 Schiedam - 010-4700133 Burg. van Reenensingel 115 Gouda - 0182-515800 10| Nighttown ?4?o I Rotterdamse Zomerfestivals In Rotterdam en de regio is zo veel te beleven. vanaf UW 2e WATERBED GRATIS. Uit alle kopers van een waterbed wordt lx per maand een gelukkige winnaar getrokken. Deze winnaar krijgt een 2e waterbed model freedom basic kadoii ROTTERDAM: Mariniersweg 68a - 70a 3011 NR Rotterdam Tel. 010 - 41 16 568 jl O O d S SCHIEDAM - Onder het motto 'wereldkinderen-wereldvakan tie' organiseert De Erker de komende drie weken kinderva kantie-activiteiten, dus mooi aansluitend op Jeugdland 2000, dat het komende weekend wordt afgesloten. Van maandag 2 augustus tot donderdag 5 augustus is het thema 'Ontdek de wereld, ont dek je vrienden'. Op maandag 2 augustus wordt om 13.30 uur de videofilm 'ontdek bos, zee en strand' vertoond. Daarna wordt de speurtocht in Hoek van Holland voorbereid. Deze speur tocht met picknick wordt dins dag 4 augustus gehouden. De kinderen gaan dan de hele dag van 9.00 tot 17.00 uur naar het strand en de duinen van Hoek van Holland. Woensdag 45 augustus gaan de kinderen naar de ontdekhoek in Rotterdam. Deze dag duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Op die dag moeten de kinderen zelf brood en drinken meenemen De week wordt op donderdag afgesloten met een creatieve middag, die bij mooi weer buiten wordt gehouden en bij slecht weer in De Erker van 13.30 tot 16.00 uur. De kosten van de hele week bedragen slechts 5,- per kind. De activiteiten zijn bedoeld voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Voor deelname aan de activiteiten moeten de kinderen zich van tevoren inschrijven De Erker is elke woensdag en donderdag open van 9.00 tot 22.00 uur. Men kan zich ook telefonisch inschrijven via 4267767. SCHIEDAM - In de verzor gingshuizen Spaland en De Harg worden in het zomerseizoen allerlei activiteiten georgani seerd. De tuin van Spaland speelt hierin een grote rol. Iedereen is welkom voor een (mid)dagje uit. Op zaterdag en zondag zijn er inloopmiddagen tussen twee en vier Uur. Op zaterdag 31 juli is er een ver rassingsmiddag. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door de pianist Hans Borghardt. Hij speelt op verzoek van klassiek tot modern. De entree voor deze bijzondere middag bedraagt slechts 5,- inclusief een hapje en drankje. ACTIVITEITEN IN THIJRLEDE - In woon- en zorgcentrum Thurlede wordt iedere dinsdag een verf-, teken- en knutselmiddag gehouden tussen 14.00 en 15.30 uur in de conversatiezaal. Iedere don derdag is het tussen 10.00 en 11.30 uur koffie-uurtje in de conversatie zaal. Elk e vrijdag wordt 'meer bewegen voor ouderen' gegeven in de vergaderzaal op de eerste etage. Dit duurt van 10.30 tot 11.15 uur. SCHIEDAM - Het leek allemaal zo mooi: dierenasiel Hargahoeve zou een minihospitaaltje krijgen voor net gesteriliseerde of gecastreerde katten. Dit gaat weliswaar wel door, maar het gebouwtje zou oorspronkelijk nog voor de Open Dag van het asiel op 2 oktober worden geopend. Dit blijkt nu allesbehalve haalbaar. Sterker nog: er zit op dit moment nog geen paal in de grond. Boosdoener van de vertraging is onder meer het bodemonderzoek dat langer duurde dan men had verwacht. (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide beho rende tot Wegener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12-16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: Vorig jaar werd door het asiel nog actief gecollecteerd om het nieuwe hospitaaltje van de grond te krijgen. Ook bestaat het plan om het asiel verder uit te breiden en een pension te bouwen. Maar het veldje achter de Hargahoeve blijkt niet zomaar te kunnen worden bebouwd. De grond is te drassig. Er is een damwand nodig voor een klein slootje en er moet worden geheid. Vierenvijftig heipalen moeten ongeveer 23 meter de grond in. Ook bleek een nieuw gasaanle- veringsstation opnieuw te moe ten worden aangelegd. Het zit dus niet mee, want dit betekent een financiële strop voor het asiel. De leidingen van dat aan leveringsstation moeten name lijk onder het gewapend beton verdwijnen dat onder de heipa len wordt aangelegd. Verder duren de bouwwerkzaamheden hierdoor een stuk langer. "We hebben de activiteiten dus uitge steld tot oktober, want nu kan er echt niet worden gebouwd. Het asiel zit stampvol. Het is echt absurd druk. Die herrie levert te veel stress op voor de dieren", vertelt Esther van der Knaap, beheerster van het asiel. "Maar het hospitaaltje komt er zeker", zegt ze stellig. "En natuurlijk de uitbreiding voor het asiel en het pension. De opbrengsten van dat pension kunnen we weer aanwenden voor het asiel. Want er worden hier zo veel dieren aangeboden. We kunnen niet alleen rondko- Hel bouwen van het hospitaaltje is uitgesteld omdat het bodemonderzoek langer duurde dan gepland. men van subsidies en giften." Van deze giften kan het asiel er overigens nog wel wat gebrui ken, om de veel duurder uitge vallen bouwactiviteiten te beko stigen. Van maandag 4 oktober tot en met zaterdag 9 oktober zal dan ook weer worden gecollec teerd. Politie maakt zich zorgen over gebruik geweld van j ongeren HNS REGIO - Het aantal geweldsdelicten in Rotterdam-Rijnmond is in 1998 met 4,5 procent geste gen naar 9.845. In totaal werd vorig jaar 7,1 procent van de bevolking slacht offer van een geweldsmis drijf, tegen 5,8 procent in 1997. Dit staat in het Korpsjaarverslag van de politie Rotterdam- Rijnmond. De politie maakt zich zorgen over het gebruik van geweld onder de jeugd en het grote aan tal nieuwkomers. Zo is maar liefst 87 procent van de daders van overvallen nog nooit eerder met de politie in aanraking geweest. Naast het aantal geweldsdelicten steeg ook de autocriminaliteit (vernieling van, diefstal van en diefstal uit auto's), met 7,7 pro cent. Daar staat tegenover dat het aantal woninginbraken met vier procent en de bedrijfscrimi naliteit met maar liefst zeventien procent daalde. Het aantal mel dingen van misdrijven steeg met drie procent, dit komt vooral door het toegenomen bezit van mobiele telefoons. De meeste meldingen gingen over aanrij dingen in het verkeer. Grote zorgen zijn er over het aandeel van jongeren in zowel geweldscriminaliteit en overlast- meldingen. Als een van de oor zaken verwijst de politie naar Het Sociaal en Cultureel Rapport 1996 waarin staat dat geweldscriminaliteit onder ande- Ook tie Schiedamse politie kampt met personeeltekort re ontstaat: 'Doordat jongeren problemen hebben met het vin den van hun plek binnen de maatschappij. Met name de groep allochtone jongeren die te maken heeft met integratiepro blematiek, loopt risico.' In 1998 heeft het Rotterdamse politie korps geparticipeerd in verschil lende jeugdprojecten als Convenant Veilige School en Wapens op School waarin inten sieve voorlichtingscampagnes op scholen een belangrijke rol spelen. Op iedere school wordt een contactfunctionaris be noemd. De projecten, die nu nog vooral in Rotterdam-Zuid lopen maar op termijn verbreed moe ten worden naar andere gebie den, omvatten thema's als geweldgebruik, intimidatie en wapenbezit. Een ander project gericht op jongeren is bijvoor beeld het schooladoptieplan dat inmiddels in elk politiedistrict van de grond is gekomen. In dit project adopteert een politie agent een (basis)school om voorlichting te geven over aller lei zaken. Het doel is het bevor deren van sociaal gedrag bij jon geren en het verstevigen van ver trouwen van de jeugd in de poli tie. In dit project wordt samengewerkt met het onder wijs, bureau HALT, de GGD en de gemeenten. En dan is er ook nog Pak je kans dat zich richt op jongeren die voor het eerst met de politie in aanraking zijn gekomen. Zij worden op het politiebureau uitgenodigd voor een gesprek waarbij ouders, medewerkers van Jeugdzorg en óók bedrijfswagens SCHIEDAM - Velen kijken er al naar uit: op woensdag 11 augus tus is er een 100% zonsverduis tering, een eclips, in Noord- Europa. Een fenomeen dat in onze streken uniek is en heel spectaculair om te zien. De kans om in Nederland een totale, 100% zonsverduistering te zien is erg klein. In 1917 was de laat ste en in 2135 komt de volgende pas. Op 11 augustus zal de ver duistering in Nederland geen 100% zijn, maar in deze regio rond de 95%. De zone waar de totale eclips te zien is loopt over Noord-Frankrijk via Midden- Duitsland naar Roemenië. Maar voor wie niet naar Reims, Rouen, Stuttgart of Boekarest wil of kan afreizen: in Schiedam valt dus ook heel wat te zien. hulpverlenende instanties aan wezig zijn. Om te zorgen dat de politie dich ter bij de burger komt te staan, moet er de komende jaren onder de noemer fijnmazigheid meer wijkgericht gewerkt gaan wor den. De huidige basiseenheden zullen de komende jaren in meer dan honderd kleinere gebieden worden opgesplitst. Er komen wijkteams van meerdere 'huis agenten' in zo'n gebied. Net zoals nu iedereen zijn huisarts kent, moet dan iedereen zijn huisagent kennen. De huisagent moet burgers in nood op korte termijn kunnen helpen en even tueel kunnen doorverwijzen. De uitgangspunten zijn: een hogere professionele kwaliteit en een maximale efficiëntie, zodat zo veel mogelijk capaciteit beschikbaar is voor de wijkzorg. Voorlopig heeft de politie echter ook nog te maken met een per soneelstekort. In 1998 daalde de personeelsbezetting zo sterk dat er aan het einde van het jaar tweehonderd vacatures waren. Oorzaken' zijn de gespannen arbeidsmarkt (ook landelijk is er een tekort) en met name het functioneren van het korps Rotterdam-Rijnmond als kweek vijver voor andere regio's. Veel agenten doen eerst ervaring op in deze regio om na een paar jaar te verkassen naar een regio waar de werkdruk lager is en de omstandigheden (v.b. het vinden van een woning) beter. Door de onderbezetting wordt de werk druk in Rotterdam-Rijnmond hoger en dreigt een vicieuze cir kel te ontstaan. Veel mensen vragen zich af hoe de maan, die toch veel kleiner is dan de zon, de gehele zon kan bedekken. De maan is inderdaad 400 maal kleiner dan de zon, maar omdat de zon 400 maal verder van de aarde afstaat dan de maan, lijken de hemellicha men vanaf de aarde even groot. Daardoor kan de maan de zon voor 100% bedekken. Dat betekent dat het midden op de dag een paar minuten donker wordt en de temperatuur zakt omdat er geen warmte van de zon meer voelbaar is. Schaduwen verdwijnen en komen weer terug, de helderste sterren worden midden op de dag zichtbaar en men kan de corona van de zon zien. De corona is de ijle dampkring van de zon. Hij bestaat uit gloei end heet gas en is normaal gesproken niet te zien, maar als de maan de zon afdekt, dus eens in de paar honderd jaar, wordt deze wel zichtbaar. Zelfs als het op 11 augustus bewolkt is, valt er nog veel te beleven tijdens de zonsverduis tering: het wordt donker, de automatische nachtverlichting gaat aan en nachtdieren worden wakker en laten van zich horen. Kijken naar de zon zonder goede bescherming van de ogen is ronduit gevaarlijk. En dan maakt het niet uit of de zon geheel of minder verduisterd is. Veilig naar de zon kijken kan alleen met een lasbril met een factor 14 of meer, of met een speciale zonsverduisteringsbril, een zogenaamde Eclipsbril. Alleen die voorkomt verbranding van het netvlies, een pijnloos gebeu ren dat zelfs blindheid tot gevolg kan hebben. In Schiedam zijn de originele Eclipsbrillen verkrijg baar bij Opticien Paul Berg aan de Mgr. Nolenslaan 418. Ringo en Fang SCHIEDAM - Maar liefst drie (kruising-(husky's hebben op dit moment hun onderkomen gevonden in Hargahoeve: Fang, Ringo en Rex. Husky's zijn drukke honden die veel beweging nodig hebben, dus voor deze drie honden is Hargahoeve op zoek naar mensen die tijd hebben om dagelijks lang met ze te gaan lopen of fietsen. Rex is een kruising husky van l jaar. Het is een ongecastreerde reu en hij is bruin-beige-wit van kleur. Ringo is een zwart-witte krui sing husky van bijna l jaar. Ook Ringo is nog ongecastreerd. En als laatste is Fang een gecastreerde Siberische Husky van anderhalf jaar. Hij is zwart-wit van kleur. Wie interesse heeft in één van deze honden en meer informatie wil over deze of andere dieren, kan contact opnemen met Hargahoeve. Dierentehuis Hargahoeve is gevestigd aan Sportlaan 2, tel. 4714151. Het asiel is open van maandag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Zaterdag is men open van 10.00 tot 15.00 uur. Rex Geboorte-aangiften in de perio de 9 juli tot en met 15 juli 1999: Melissa d.v. Tichelaar - de Jong; Jeromian G.L. z.v. van der Touw; Mitchell z.v. Wuisman - Sens; Naomi d.v. Gommel - Kievit; Koen z.v. Baartmans - de Zeeuw; Abdullah z.v. Korkmaz - Bayram; Priscilla dv. Springer - van Diejen; Dylan z.v. de Haan - Schriek; Hannah d.v. Aaldijk - Eigenraam; Siouar z.v. Labid - Aissati; Mickey z.v. Gijzen - Taal; Galdoen z.v. Mansour -Zatar. Aangetekend: E.R. Amattasmin 38 jr. en: K.A. Saldi 35 jr.; F. van Waveren 30 jr. en: PA. Bennett 36 jr.; J. van de Griend 25 jr. en:W.P. van Veggel 22 jr.; F. van Heusden 32 jr. en: S.G.M. Batist 30 jr.; A. Storm 45 jr. en: E. Moerer 43 jr.; R. Struijs 26 jr. en: B. Uijtdewilligen 22 jr.; G. van Rij 44 jr. en: J.A. Hakkert 46 jr. Gehuwd: P.J. Schilder 27 jr. en: N. Luck 23 jr.; A. Verhoef 29 jr. en: M. Breethoff 25 jr.; P.K.Adriaanse 33 jr. en: S.M. Breddels 39 jr.; S. Aykut 27 jr. en: S. Kanat 26 jr.; M.W. Morra 43 jr. en: A.E. Specker 59 jr.; M. Schoebcr 31 jr. en: L.S. Katins 31 jr.; R. Leeflang 30 jr. en: J.M. van der Waal 28 jr.; R.P. Du Parand29 jr. en: D. Ovcrgoor 29 jr. Overleden: H. Lugtigheid, man, 72 jr.; M. Konijn, man, 83 jr.; C. Korporaal, man, 67 jr.; B. Veerkamp, vr., 77 jr., echtg. v.: J. Fenijn; G.A.M.F. den Brinker, vr., 75 jr., echtg. v.: G.J. Abdocl; F.A. Overdijk, man, 64 jr.; N.P. van Leeuwen, vr., 68 jr., echtg. v.: J. Vrauwdeunt; C. Boertje, vr., 94 jr., geh. gew. met: echtg. v.: M. Busscher; G.K. Groenhuijzen, vr., 60 jr., echtg. v.: J. Overdelinde; G.H. Verwiel, man, 69 jr.; M. Schell, man, 77 jr.; J. Domenie, man, 91 jr.; H. Hersbach, vr., 81 jr., geh. gew. met: J.W. Naterop; A.G. Scheffers, vr., 61 jr., echtg. v.: M.L. van der Weijden. West-Kruiskade 28 Za.14/ CHESTERFIELD PARTY Di.24/8 THE LIVING END Vr.27/8 JAH FREE S THE VIBRONICS Di.31/8 LUCKY DUBE Wo.1/9 THE PWATCYDE Do 219 WALTER TROUT Ma 6/9 FOUNTAINS OF WAYNE Wo.8/9 THE GOLDEN EARRING Za.11/9 FU-PARTY MET O A SOULWAX Vr.17/9 JUNKIE XXL MET JUNKIE XL E A WK grote postkantoren Nighttown Vr 30/7 A Za 31/7 SOLERO ZOMERCARNAVAL vr 30/7 Warm,ng up centrum R'dam Za 31/7 Straatparade, carnavalstroepen trekken door het centrum Cooismgei Afsluiting met internationale top-act en tropisch feest Toegang grans Zo.11/7t/mZo.29/B ZOMERPODIUM Doorlopend programma, elke zondagmiddag Rozentuin. Mus par* podiumpresentaties door velerlei artiesten voor tong en oud Toegang gratis O ariCMTINS VVV «OTTIBDAM je kunt er wandelen en fietsen maar ook steppen en golven er is iedere dag wel een markt of een bijzonder evenement er zijn spannende musea en heel veel attracties er zijn stranden en meren en gezellige havent/es en er zijn overal terrasjes - langs het water stm vraag de voorwaarden in de winkel

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 3