SVEA 4,8 Politie blij met meer aandacht voor jongeren Vechtpartij na aanrijding Geperforeerde long Zittenblijvers ^iütiatiiin IN KRANT Groep jongens rooft scooter Vrouw bijt politieagent Winkeldief aangehouden Gebr. de Block Op dronk! GALIA MELOEN SHOARMAVLEES Q Qfl Ml loods 'Dit moetje niet thuis proberen' Debacle Broersvest-oversteek geen losstaand incident HYPOTHEEK 925.438 PAUL BERG Minister versoepelt nachtverbod Airport Kwaliteit en winkelsfeer, geven net iets meer ZO M ERAAN BIEDING EN 75cl 1 7 99 GALLGALL Gebr. de Block WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1999, 51e JAARGANG, Nr31 DE ENIGE ECHTE O 10 jaar vast Rijnmond Hypotheekwijzer Tel.: 4736665 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE: NS Melasse in de Schie Dagje Krabbeplas SCHIEDAM - Zes a zeven onbekende jongens hebban zaterdag op de^NIfyw Haven een zestienjarige Schiedammer onder bedreiging van een mes beroofd van zijn bromscooter. De Schiedammer stond omst reeks 15.30 uur in een restaurant te wachten op een maaltijd, toen hij zag dat enkele jongens aan zijn scooter zaten. Toen hij naar buiten liep om er wat van te zeg gen. werd hij door een van hea bedreigd met een m£g:-Hi#fop gingen de jongsipUtr 5mét de scooter vandoór jntferichting van het Etfltripleiu. De politie stelt natlg- odSêfcoek in. SCHIEDAM - In de Henri Polakstraat is een 39-jarige vrouw in de nacht van vrijdag op zaterdag enkele politiemensen te lijf gegaan. Ze beet één van de agenten in de hand. De politie was naar de straat gekomen om een ruzie tussen de vrouw en een man te sussen. De vrouw reageerde hierop met ver baal geweld, waarna de politie mensen besloten haar aan te houden. Tijdens de aanhouding verzette de vrouw zich hevig: ze beet, schopte en sloeg. Toen de politie haar op het bureau wilde fouilleren, viel ze opnieuw één van de agenten aan. De vrouw werd opgesloten en kreeg een proces-verbaal. SCHIEDAM - Winkelpersoneel van supermarkt Bas van der Heijde aan het Broersveld heeft zaterdagochtend een 35-jarige Rotterdammer aangehouden vanwege van diefstal. De man had even tevoren geprobeerd kaas, koffie en vlees ter waarde van 45 gulden weg te nemen. De man werd overgedragen aan de politie en naar het bureau gebracht. Daar bleek dat hij nog enkele boetes had openstaan. De man is ingesloten. O P T I C I E N Paul Berg over cle zonsverduistering Kijk nooit zonder speciale bescherming in de zon. Voor/2,50 heeft u bij ons de enige originele „Eclipse Vieuwer". Veel kijkplezier! ok al liet de zon afgelopen zondag de vurige stralen nog zo hard branden, de kinderen die naar het slotfeest van [jeugdland 2000 op het Hemaplein waren gekomen leken daar mets van te merken. De luchtkussens van Blasio wer den massaal besprongen door een menigte kinderen. Op het leest met als thema vuur stonden de barbecues de hele avond aan om zowel kinderen als hun ouders van lekkere hamburgers en saté'tjes te voorzien. Tijdens het eten werden zij vermaakt door heuse vuurvreters die de meest griezelige acts vertoonden. Jongleren roet brandende toort sen was daar nog het meest onschuldige ónder. Maar een brandende dia bolo tossen je benen door hoog de lucht in zwiepen is al een stuk gevaar lijker en zeker als er dan opeens een meeuw laag over komt vliegen,,. De spectaculaire slotact liet menig ouder het hart vasthouden, want de vuurkunstenaars maakten het wel erg spannend door de kinderen te laten 'voelen' of het vuur wel echt heet was, onder andere door de fakkels over de hoofdjes te laten scheren. Maar de vuurvreters wisten natuurlijk wel wat ze deden en ze spuwden vaütiSlum mond grote vlammen m de lucht van het Hemaplein. Uiteindelijk werden de vlammen gedoofd, uiteraard in was de mond van de twee waaghalzen en met een 'mmm, lekker' gebaar ..as de adembenemende voortelling ten einde. "Jongens en meisjes, dit moet je met thuis proberen", waarschuwde Pim Schenkelaars van jeugdland voor de zekerheid nog maar even. De climax van de avond was het lang verwachte vuurwerk, dat tot in Schtedam-Noord kon worden gehoord, zo spetterend werd deze laatste Jeugdland 2000 z.oineractiviteit eruit geknald. De wind stond helaas rich ting het publiek, zodat wat zwartgeblakerde stukjes vuurwerk op hen dreigden te vallen, maar nadat wat mensen waren teruggedeinsd konden van een wat groter afstandje de spectaculaire vuurregens worden bewon derd met uiteindelijk de boodschap 'Tot 2000'. Zo lang hoeven de kin deren natuurlijk niet echt te wachten, want de voorbereiding van de herfetactivitciten is al weer ta volle gang. J m WATERWEG - De nachtelijke sluiting van Rotterdam Airport is voorlopig van de baan. Minister Netelenbos heeft de ingangsdatum uitgesteld van 5 augustus tot 1 november. Daarmee is tegemoet gekomen aan een aantal bezwaren van onder andere luchtvaartmaat schappijen die een kort geding hadden aangespannen omdat ze te weinig tijd hadden om hun vluchtschema's aan te passen. De rechtzaak zou vrijdag die nen, maar is ingetrokken. De minister is ook tegemoet gekomen aan het bezwaar van de luchthaven-directie en de gemeente Rotterdam dat een algehele nachtsluiting nadelig zou zijn voor het gebruik van Rotterdam Airport als zaken- vliegveld. Net als voor speciale vluchten (voor medische doeleinden of in het belang van de openbare orde) blijven na 1 november tus sen 23.00 en 7.00 uur ook zakenvluchten toegestaan. door Theo H.B. Schoenmakers SCHIEDAM - PvdA- gemeenteraadslid Maarten Groene vraagt zich hardop af "of we het nog drie jaar zo uithouden". Maar behal ve dat "er heel wat verbe terd moet worden" voegt hij er ook direct aan toe, dat het om een zakelijke discussie gaat die niet in de sfeer van politieke conse quenties mag worden getrokken. "Het gaat er niet om de zaken op scherp te zetten", aldus Groene, "maar op meerdere onder werpen is er aanleiding tot ernstige zorgen over de aansturing van het beleid. We hebben alle begrippen voor problemen op het stadskantoor zoals onder bezetting, maar het duurt te lang en gebeurt te vaak. We constateren dat het vaak in dezelfde portefeuil le is." Groene doelt op wethouder Hafkamp van ruimtelijke orde ning, verkeer en vervoer, cultuur en sport. Niet alleen rond de oversteek op de Broersvest is Hafkamp recent onder vuur komen te liggen. Ook het afkeuren door de pro vinciale commissie van het bestemmingsplan Parkweg Oost en snelle wisseling van stelling- name over het parkeren bij het nieuwe fusieziekenhuis leverden de wethouder kritiek uit de raad en de stad op. Regelmatig laten zaken langer op zich wachten dan was toege zegd. Geen geld De PvdA constateerde vorig jaar dat er geen geld was gereser veerd om de brede oversteek op de Broersvest aan te leggen. Desgevraagd werd echter verze kerd dat dit wel het geval was. Begin dit jaar werd uit een aan tal voorgelegde alternatieven een keuze gemaakt, die niet de voorkeur van de PvdA had. Vorige maand kwam wethouder Hafkamp alsnog met een andere oplossing. De oorspronkelijke keuze was te duur, het geld ervoor was er niet, en de RET had bezwaren. "Het gaat niet om het incident als zodanig, maar er doen zich te vaak situaties voor waarbij we zo'n vervelend gevoel hebben", aldus Groene. Er werd dus alsnog een mindere, goedkopere oplossing bedacht. Groene verbaast zich erover dat "in plaats van toen de fout toe te geven, een mistgordijn werd opgetrokken en er een beeld werd neergezet dat naar de letter wellicht niet onjuist is, maar waarmee we wel op het verkeer de been werden gezet. We heb ben helaas niet de informatie gekregen die achteraf wel in de hoofden blijkt te hebben geze ten. Als we meteen te horen had den gekregen dat er geen geld was, hadden we zonodig bij de behandeling van het voorstel ter plekke een dekking kunnen vin den." Vragen Samen met zijn fractiegenoten Edwin Westenberg en Bente Zijdeveld heeft Groene vragen aan het college gesteld over de gang van zaken rond de besluit vorming over de oversteek. "Niet om er nu nog wat aan te veranderen, want gedane zaken nemen geen keer. Maar we willen wel weten of dergelijke fouten alleen rond de Broersvest zijn gemaakt, of dat het ook met andere zaken aan de orde is. Er staat wederom een begrotingsbehandeling voor de deur, en we zullen uiterst nauw gezet door de boeken gaan. Als we twijfels hebben, zullen we niet zo gemakkelijk meer mee gaan. Toen we vorig jaar tot drie maal toe dezelfde vraag moesten stellen, was dat voor sommigen aanleiding om te schamperen dat we oppositie voerden. Maar we hebben toen nooit antwoord gekregen, terwijl nu blijkt dat we op het goede spoor zaten. We hebben vorig jaar qua sfeer steun van andere partijen ondervonden en ik verwacht dat zij zich ook dit jaar weer even kritisch zullen opstellen." Groene, Westenberg en Zijde veld vragen het college een ver klaring voor het niet in de begro ting opnemen van een onderdeel van het collegewerkprogramma en het voorleggen van besluiten waarvoor geen dekking is voor zien. Zij willen weten of dat vaker voorkomt. Uit de vragen spreekt ook verba zing over het feit dat in de aan de commissie voorgelegde notitie een optie wordt aanbevolen waarvan later blijkt dat die op allerlei bezwaren stuit; dat had voordat een keuze werd gemaakt onderzocht moeten worden. Als het gebruikelijk is voorstellen te doen zonder te inventariseren hoe belanghebbenden ze beoor delen, stelt de PvdA voor een zorgvuldige en doelmatige besluitvorming te bevorderen door ze eerst aan belanghebben de derden voor te leggen. Dat levert ook nog eens tijdwinst op. REGIO - Nu minister Korthals (justitie) weer terug wil naar gespecialiseerde zedenrechercheurs gaat ook het politiekorps Rotterdam-Rijnmond daarmee aan de slag. In oktober wordt begonnen met een opzet. Dit meldt de Korpskrant. De politie staat er positief tegenover, vooral ook omdat er dan meer aandacht kan worden geschonken aan de jeugd. Bij een reorganisatie van enkele jaren terug kreeg elk district een eigen afdelinkje jeugd- en zedenzaken. De centrale afdeling ver dween. Destijds werd daar door de prostitutiewerker van Humanitas D. Malkus al sceptisch op gereageerd. Zij was bang dat de afzonderlijke districten te weinig kennis over zouden houden om bijvoorbeeld vrouwenhandefen misbruik van vrouwen tegen te gaan. Inmiddels is gebleken dat de districten de aandacht meer bij zedenzaken hebben gelegd en dat daardoor het onderdeel jeugdzaken is 'ondergesneeuwd'. Politieman Theo Prenen in de Korpskrant: "Uit de praktijk blijkt dat de prioriteit nu vaak bij een zedenzaak terechtkomt. In zo'n zaak is regelmatig sprake van een bekende dader, de emoties kunnen hoog oplopen en dan is het moeilijk een contact af te kappen. Jeugdzaken zijn vaak minder interessant, strafrechtelijk gezien, met minder emoties. En dan krijgt de jeugd dus niet de aandacht die volgens ons nodig is." Een van de jeugdrechercheurs van district Rotterdam Centrum, Leen Verkade, meldt het geheel met Prenen eens te zijn. Hij heeft al vaker gevraagd om een speciaal op jongeren gerichte afdeling. "Er is geen groep waar je met kennen en gekend worden zo veel bereikt als bij jongeren, dat weet ik uit jarenlange ervaring." Volgens Verkade is het zaak een goede verstandhouding met jon geren op te bouwen en hen serieus te nemen. De jeugd is zo rot nog niet, zegt hij. Vaak zijn het de ouders die naar zijn mening ste ken laten vallen bij de opvoeding. Verkade wijst er op dat het win nen van vertrouwen veel tijd kost, en aan dat laatste ontbreekt het de politie vaak. Dat zou kunnen worden gecompenseerd met een hogere inzet. Overigens moeten jongeren volgens de politieman niet pas worden aangesproken op het moment dat ze de wet over treden. Dat moet al veel eerder gebeuren, gewoon op straat, met een 'praatje pot'. SCHIEDAM - Een 16-jarige bromfietser uit Gouderak is donderdag met spoed naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht met een geperforeerde long. Hij was de kruising op de Westfrankelandsedijk overgestoken zonder gebruik te maken van het fietspad, waardoor hij werd geschept door een 20-jarige automobilist uit Spijkenisse. Tegen het slachtoffer wordt proces-verbaal opgemaakt. SCHIEDAM - Een 25-jarige Schiedamse en een 30-jarige man uit Hellevoetsluis gingen vorige week woensdagavond rond half zeven met elkaar op de vuist na een aanrijding. Beide automobilisten reden over de Nieuwe Damlaan in de richting van de Churchillweg. Op de kruising van de Nieuwe Damlaan met de Burgemeester van Haarenlaan remde de man voor een rood verkeerslicht. De vrouw, die achter hem reed, had dit te laat door en botste met haar auto tegen het voertuig van de man. Beide voertuigen liepen geen zichtbare schade op. Toch kregen de twee ruzie over de afhandeling van de aanrijding en gingen met elkaar op de vuist. De politie kwam tussenbeide waarna een en ander werd gesust. De man is per ambulance over gebracht naar het Schieland zie kenhuis, waar bleek dat zijn arm uit de kom was. Chablis 1998 per stuk kilo Ü5C Deze aanbiedingen gelden met bonuskaart A.H. - Gall Gall - Etos Blockshop - Retourette Groenelaan, Schiedam NS <r\j*n vj,\ Nieuwe iwe Stadsblad SIGMA en SIKKENS professionele vakverven bij DECOKAY VAN LOENEN Dam, Schiedam, tel.: 010-4266192 DAT IS DUIDELIJK. Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel (010) 4735384 O Twijfels bij coalitiepartner over functioneren wethouder Hafkamp Maarten Groene gooit de stok in het hoenderhok: 'houden we dit nog wel drie jaar vol Philibert Ducard J Geniet, maar drink met mate. Aanbieding is geldig t/m 17 augustus 1999, zolang de vtxirraad strekt. Voor uw dichtstbijzijnde Gall Gall, bel: 023 - 56 60 555. 1.49 Heerlijk dikke (8 cm) tuinmeubel kussens voor de lange zit. Keuze uit streep-, blok-, en bloemdessins in trendy kleuren. Geschikt voor stoelen met hoge rugleuning. 29.95 per stuk, 4 voor 69r PIJNACKER Rijskade la, Tel. 015-3610000 www.intratuin.nl HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur open.

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 1