A BlgSTO TUINFEEST? de loods IN KRANT Zwembad Groenoord '4*>; I ZWEMLES ARONS INS] VSB Svea- hypotheek tuinmeubelen Kletsen met de buren op www.sveaparken.nl Scooterdiefstal verijdeld door oplettende buur Winkeldieven gepakt in Bewoners Van Markenstraat blijven weigeren te vertrekken Radio Amigo de lucht in Ook PvdA stelt vragen over bestemmingsplan Parkweg-Oost ONZE ADVERTENTIE V pa ZOMER KORTING DONDERDAG 5 AUGUSTUS 1999, 51e JAARGANG, Nr 31 KIJK OP BE RUBRIEKSPAGINA'S VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE: Schiedamse titelstrijd van start Stervens begeleiding door vrijwilligers SCHIEDAM Twee nog onbe kende mannen hebben dinsdag avond rond half elf geprobeerd op de Burgemeester Knappertlaan een bromscooter weg te nemen. Het voertuig stond op de oprit van een woning. Een oplettende buur man, die de diefstal zag gebeu ren, zette de achtervolging in, waardoor de twee het voertuig achterlieten. De twee mannen wisten te ontkomen. SCHIEDAM Personeel van een textielwinkel in De Nieuwe Passage hield dins dagochtend rond kwart over tien een 40-jarige Rotterdammer aan op ver denking van winkeldiefstal. Het personeel werd gealar meerd doordat de alarm poortjes afgingen. Na onder zoek bleek de man in zijn tas een bundel sokken ter waarde van 9,95 en een pak cassette bandjes ter waarde van het zelfde bedrag te hebben, die uit de winkel afkomstig waren. De man verklaarde de goederen een dag eerder te hebben gekocht, maar kon geen aankoopbon laten zien. Daarop is hij aangehouden en overgebracht naar het politie bureau. In het Hof van Spaland wist personeel van een super markt dinsdagochtend een 69-jarige Schiedammer aan te houden. Hij had gepro beerd voor ruim honderd gul den aan levensmiddelen, waaronder vlees, kaas, soep, snoep en schoonmaakmiddel weg te nemen. De man is overgebracht naar het politie bureau. Daar werd hem na verhoor een schikking van 480 gulden aangeboden, die de man betaalde. Hij is later op de dag heengezonden. in Zwembad Groenoord. De laatste' dagen kwamen zo'n 1300 zwem mers per dag en maandag werd vertelt Rob Schouten van Groenoord: "De sfeer is goed, het is gezellig druk. De combinatie van bin nen zwemmen en buiten op het gras in de zon lig gen slaat goed aan." En dat zie je ook wel aan de hordes die bun vrije dag in het zwembad doorbrengen. "We houden wel steeds de veiligheid goed in het oog", vertelt Schouten. "Daarom hebben we zon dag besloten om het zwembad rond twee, drte uur te sluiten. Het werd te vol. Als de zon weggaat, wil namelijk iedereen tegelijk Maandag was het ook vol, maar dan rouleren de groepen; er komen wat mensen binnen en er ver trekken er weer een paar." Het zwembad is natuurlijk ook niet voor niets zo stopt de tram praktisch voor de deur. Ook vanm H i fe Theo H.B. Schoenmakers SCHIEDAM - Ondanks de ernstige asbestproblematiek willen de resterende bewo ners van de J.C. van Markenstraat hun huizen niet verlaten. De gemeente heeft de huur opgezegd en een aantal regelingen aan geboden, maar de bewoners wijzen dat aanbod perti nent af en hebben een pak ket tegeneisen op tafel gelegd. Bovendien zijn zij een waar brievenoffensief begonnen aan de gemeente raad en de minister van VROM en hebben zij bij de officier van justitie te Rotterdam aangifte gedaan van vermeend wanbeleid. In een brief van 22 juli schrijven burgemeester en wethouders aan de bewoners onder andere: "Inmiddels is gebleken dat in de leegstaande woningen in uw flatcomplex telkenmale wordt ingebroken en onbevoegden ver nielingen aanrichten. Daarbij komt onder meer ook asbest vrij. Ondanks door de gemeente genomen maatregelen zoals bewaking en afzetting, dreigt de situatie uit een oogpunt van openbare orde, veiligheid en volksgezondheid onaanvaard baar te worden." De huurover eenkomst wordt mede op grond daarvan opgezegd. De bewoners moeten hun woningen uiterlijk 1 september hebben verlaten en kunnen met Woonplus overleg- «i1 - qKMLï t i De hekken in hel sloopgebied blijken nog steecis niet goed afgesloten: kinderen spelen op het met asbest verontreinigde ter- rein. gen over een nieuwe stek, met de garantie dat de nieuwe woning binnen vijf jaar niet zal worden gesloopt. Bovendien krijgen zij 4000 gulden verhuisvergoeding, drie maanden huur, 500 gulden als vergoeding voor gemaakte juridische kosten en de door een expert getaxeerde waarde van de in hun huis aangebrachte verbe teringen. Voor 1 augustus had den ze moeten laten weten of ze op dit aanbod ingaan. Als ze dat niet doen dreigt de gemeente met het nemen van gerechtelijke stappen tot uitzetting en ontrui ming van de woning. Op 27 juli reageert John Zwart U kunt weer inschrijven voor vanaf 3 jaar ZWEMSCHOOL 0,5% afsluitprovisie voor het hypotheekbedrag een laag rentepercentage: 10 jaar vast vanaf 5,4%* Informeer bij VSB Bank naar de voordelige en flexibele voorwaarden. Nu ook een rentevaste periode van 15 jaar mogelijk.' VSB'BANK namens de bewoners in een brief aan de gemeente dat "onderhan delingen en/of opzegging huur overeenkomst thans uit den boze zijn." In die brief komen tevens de volgende zinsneden voor: "Wij zullen vragen laten stellen door de SP in de tweede kamer" en "wij zullen de gemeenteraad verzoeken de betrokken wethou ders op non-actief te zetten zolang het onderzoek moet duren." "Wij eisen van u binnen 24 uur na ontvangst van dit schrijven een verklaring dat de gezondheid nu en in de toekomst niet in gevaar is of wordt gebracht." Wanneer die niet wordt afgegeven, kondigen de bewoners aan in kort geding ver vangende woon- of hotelruimte te zullen eisen voor de duur van de procedures. Voor elke dag dat zij langer in de Van Markenstraat moeten blijven eisen zij duizend gulden per huishouden per dag. Er zouden drie identieke woningen in de M.C.M. de Grootstraat voor de bewoners zijn vrijgehouden, maar zij wijzen die af omdat ze het macaber vinden naast de sloop van de panden waaruit zij nooit wilden vertrekken te moe ten gaan wonen en te zijner tijd tegen de dure woningen te moe ten kijken waarvoor zij hun huis uit moesten. Bovendien beweert men dat die woningen niet vol doende zijn afgeschermd tegen de asbestverwijdering die er pal naast moet plaatsvinden. Gezondheid Volgens Zwart is een van de bewoners bezig met een sollici tatieprocedure in zijn geboorte land, en zouden ook de anderen Schiedam het liefst verlaten. Eerder heeft de gemeente toege zegd ook aan een verplaatsing naar elders mee te willen wer ken. Zwart spreekt de term 'oprotpremie' niet tegen: "Ze willen Schiedam het liefst achter zich laten en de behandeling die ze hier hebben ondervonden proberen te vergeten." Namens de bewoners heeft Zwart nog meer eisen ingediend: het nako men van de toezegging dat advo- caatkosten tot 1500 gulden wor den vergoed, verlaging van de huur tot 20 gulden per week met terugwerkende kracht sinds tot sloop is besloten, vergoeding van de verbeteringen volgens de raming van de eigen expert. Deze kwam op het dubbele van de door de gemeente ingescha kelde collega. De bewoners hebben op grond van de wet openbaarheid bestuur het eerdere asbestonderzoek op nagenoeg dezelfde locatie (de sloop van de technische school en de bejaardenwoningen aan de Nolenslaan) opgevraagd. Een woordvoerder van het ministerie verklaarde eerder tegenover Het Nieuwe Stadsblad dat dit 'was gestaakt wegens gebrek aan medewerking van de politie en de gemeente.' Gemeenteraadslid Y. Haan (SP), die de asbest-affaire nauwgezet volgt, maakt zich zorgen over de gezondheid van de bewoners: "De volksgezondheid staat voor op, geld en al het andere is daar aan ondergeschikt." Hoewel Haan er alle begrip voor heeft dat men zich niet door de gemeente aan de kant wil laten zetten, heeft hij de bewoners ook voorgehouden dat elke dag dat men langer in de asbestomge- ving blijft, er één te veel is, en dat de gevolgen zich pas op veel langere tijd zouden kunnen openbaren. Haan heeft kennis kunnen nemen van het plan van aanpak voorde verwijdering van de diverse asbestbesmettingen en dit aan de eerder door hem ingeschakelde expert voorge legd. Die acht het overdreven zwaar en daardoor duur. Een bescheidener aanpak, die ook veilig is, zou zijn voorkeur ver dienen. Hij trekt de vergelijking met een auto; je kunt kiezen voor het meest luxe model, maar een goede middenklasser is ook veilig en comfortabel. SCHIEDAM - Vanaf 1 augustus is in Schiedam een nieuwe mul ticulturele radiozender van start gegaan. Radio Amigo genaamd heeft voornamelijk luisteraars onder de diverse migrantengroe- pen. De programmering bestaat uit muziek en lichte informatie gericht op de diverse groepen. Er zijn al verschillende aanmel dingen en er is nog plaats voor meer ideeën en muziek uit ande re landen. Radio Amigo wordt geleid door vrijwilligers, maar reclameboodschappen zijn nodig om de kosten te dekken. Radio Amigo is te ontvangen via kanaal 107.5 FM van het Schiedamse radiokabelnet. Geïnteresseerden kunnen bellen naar tel. 2459407 of zich aan melden via e-mail adres radio amigo@worldonline.nl. Dief heeft het warm SCHIEDAM In een loods aan de Admiraal de Ruyterstraat is tussen maandagmiddag 17.00 uur en dins dagochtend 10.00 uur ingebroken. Hier zijn. 65 verrijdbare airco's gestolen. De politie stelt een nader onderzoek in. SCHIEDAM - Het is een soort ongeschreven wet in de politiek dat wanneer een partij vragen heeft gesteld over een bepaald onder werp, een andere partij zich niet in die discussie mengt. Na eerder de SP heeft nu echter ook de PvdA-fractie vragen heeft gesteld over het afkeuren van het bestemmingsplan Parkweg Oost door de Provinciale Planologische Commissie. Volgens Maarten Groene moet dit niet gezien worden als een poging het initiatief naar zich toe te trekken en de aandacht van de SP-vragen af te leiden of de SP te overvleugelen. "Integendeel, het getuigt er van dat de PvdA de vragen die de SP heeft gesteld ook heel belangrijk vindt. We hebben die met onze vragen eerder nog wat verdiept en aange- scherpt."Evenals de gelijktijdig gestelde vragen over de oversteek op de Broersvest izie Het Stadsblad van gisteren) is de toon van de PvdA-vragen kritisch ten opzichte van verantwoordelijk wethou der Hafkamp. Schiedam worstelt al langer met bestemmingsplan nen, dat voor het gebied Parkweg Oost is niet het eerste dat werd afgewezen. Net als andere partijen maakt de PvdA zich daarnaast al langer zorgen over de enorme achterstand in de gemeente Schiedam met het actualiseren van bestemmingsplannen. Wettelijk moet dat elke tien jaar, maar in Schiedam dateren de bestemmingsplannen voor sommige delen van de stad nog uit de oorlogsjaren. Ze worden daardoor niet ongeldig, maar zijn natuur lijk wel hopeloos verouderd. Door de raad werd daarom onlangs een budget van twee ton beschikbaar gesteld om de vele verou derde bestemmingsplannen versneld te actualiseren. Groene en zijn collega's Edwin Westenberg en Bente Zijdeveld willen naar aanleiding van het door de PPC niet goedkeuren van het bestemmingsplan Parkweg Oost onder andere van het college weten welk deel van die twee ton inmiddels is gebruikt en waar aan dit is opgegaan. Ook wil men weten in hoeverre de grote ach terstand daarmee is ingelopen. Net als de SP eerder suggereren de PvdA-raadsleden dat de commissie ROV bijeengeroepen moet worden wanneer wijzigingen in het eerder door de raad goedge keurde bestemmingsplan Parkweg Oost worden aangebracht om alsnog goedkeuring van de provincie te kunnen krijgen. Wanneer de PvdA-ers daarnaast van de wethouder willen weten of wellicht 'anderszins heropening van onderdelen van de bestemmingsplan procedure' is vereist en welke dat dan zijn, denken zij klaarblijke lijk aan de mogelijkheid, dat de aan te brengen wijzigingen om de provinciale goedkeuring te krijgen een nieuwe inspraakronde zou den kunnen vereisen. In dat geval zou immers wel degelijk verde re vertraging optreden. Eerder ontkende de gemeente dat sprake zou zijn van een latere start omdat een en ander op een nieuwe ver gadering van de PPC, kort na de bouwvakvakantie waardoor nu toch alles stilligt, zou kunnen worden rechtgezet. SCHIEDAM - Wie een huis in de nieuw te bouwen wijk Sveaparken heeft gekocht kan via Internet alvast kennis maken met de nieuwe buren. Quintop te Gouda heeft onlangs de sveasite gelanceerd. Het initiatief hiervoor is genomen door één van de bewoners, Mare Sommer, omdat de toekomstige bewoners net als iedereen die een nieuw huis koopt, de nodige vragen, eisen en wensen hebben ontrent hun nieuwe woonomgeving. Al meer dan twintig 'buren' hebben zich op dit moment geregi streerd. Via www.sveaparken.nl kunnen kopers en andere geïnteresseerden zich gratis en vrijblijvend informeren, met elkaar kennis maken en discussië ren over Sveaparken. Ook kunnen ze kennis nemen van de verschillende producten en diensten die worden aangeboden door adverteerders op de site. Daarnaast zijn op de site verschillende rapporten op te vragen, bijvoorbeeld van bodemonderzoeken Wie wil weten hoe de bouwplaats er op dit moment uitziet kan hier een filmpje van zien en ook de pro jectplanning wordt bijgehouden. De site wordt in de nabije toekomst uitgebreid met aanvullende functies zoals openbaar vervoer rege lingen en recreatiemogelijkheden. HN Nieuwe iwe Stadsblad De Havenloods - Oplage: 937.229 Rotterdam en omstreken 4000 m2 ELECTRONICA Dl OKOOHTI IN ABSOLUUT PI gOiPKO SIGMA en SIKKENS professionele vakverven bij DECOKAY VAN LOENEN Dam, Schiedam, tel.: 010-4266192 :'x:x:x:x;x x'xxxix*: -:'x: Aanbod gemeente met tegeneisen beantwoord door >»i zwemmen leer je op een echte zwemschool Wij geven ook les in de Kulk Moeder-babyzwemmen Bij iedere zwemles kunt u kijken Kleine groepjes B-en C diploma in 3 maanden Geen wachtlijst laanden Waalstraat 62, 3131 CS Vlaardingen Telefoon: 010 - 435 70 31 Een paar belangrijke voordelen op een rij: Wij/iginncn voorbehouden VSB. Daar kom je verder mee. Grootste collectie verkrijgbaar bij ÏOITTV 2-BIZZY Instapper zwart en grijs 36 42 Geldig t/m 7 augustus 1999 ROTTERDAM: Binnenwegplein 20 (boven Zeeman); op hel Zuiderterras van W.C. Zuidplein; Alexandrium n (t/o W.C. Oosterhof). HOOGVLIET: Binnenban 192 [nu ook kleding SPIJKENISSE: Stadhuispassage 2 VLAARDINGEN: Hoogstraat 219 SCHIEDAM: Nieuwe Passage 8 OUD-BEIJERLAND: Oost# 45-49 VLAARDINGEN Woonboulevard Hoogstad, naast McDonald's, Tel. 010-4600714, vrijdag koopavond Internet: www.roobol.nl Maandag heel de dag open.'s zondags gesloten Rotanfauteuil MASSINA Speciaal voor uw tuinfeest hebben wij deze schitterende rotanfauteuil klaar staan in pitriet. Meeneemprijs! Van 75,- voor slechts Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 1