Water en landschap op de gevoelige plaat WÊkmm Over duurzaamheid gesproken... i I n MÈ 'M LU m 149,- \rdStar ermolen ü*o S505S HONDERDEN KRAMEN bigenzinnig nieuw museum in gemeentehuis Fijnaart Kenners kiezen voor NordStar Kozijnen Kinderbedevaart per trein naar Lourdes Fotowedstrijd van Zuiveringsschap wekt interesse bij natuurliefhebbers mmwr mmê 3^! f, 'Z <?%jri Dubbel feest voor Donald en Katrien Extra attractie op Speelland CV-KETEL Astma Fonds lllll mmm VERKOOPSTER/COUPEUSE 4 &414 0& jmum "w- KUS: WARM- NOSTALGISCH. Kozijnen VFbod- en keukencentrum DONDERDAG 5 AUGUSTUS 1999 31-478 Nationale Bedevaarten organi seert elke drie jaar een kinder- reis naar Lourdes en in tegen stelling tot de andere bedevaar ten is dit de reis, waarin kinderen en hun ouders/verzor gers een centrale plaats krijgen binnen het programma. Dit jaar vindt de Kinderbedevaart per trein plaats van 16 tot en met 23 oktober. Gezonde, zieke en/of gehandicapte kinderen tot 16 jaar kunnen deelnemen aan deze bedevaart, evenals verstandelijk gehandicapten tot en met 30 jaar. Voor ouders/begeleiders van de kinderen, die nauw betrokken worden bij het programma, zijn er speciale themabijeenkomsten onder leiding van een pastores, De kinderen (met ouders/verzor gers) worden verdeeld in kleine groepjes die bijgestaan worden door enkele groepsbegeleiders. Daarnaast kan men, tijdens de reis en het verblijf, een beroep doen op de medische en pastora le staf. Het thema 'Samen op reis' wordt tijdens een aantal gebeurtenis sen en evenementen in Lourdes op begrijpelijke wijze aan de kinderen gepresenteerd. Natuurlijk is er ook voldoende tijd voor ontspanning. Zo staat er bijvoorbeeld knutselen, toneelspelen en film op de agen da. Alle nadere informatie omtrent deze bedevaart en de overige reizen is verkrijgbaar bij Nationale Bedevaarten, tel. (073) 612 42 33. ASTMAPATIENTEN MEER LUCHT Al enige jaren organiseert het Zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden een fotowedstrijd over diverse onderwerpen die met water te maken hebben en dit jaar is het thema 'Water en Landschap'. Binnen dit thema passen veel soorten foto's, zoals zonsonder gang, poldervergezichten en watermolens. Zoals altijd wordt ook dit jaar veel overgelaten aan de creativiteit van de fotograaf. Historische bebouwing en nieu we architectuur is zowel stedelij ke als landelijke omgeving val len bijvoorbeeld ook onder het thema. Wel moet er altijd een relatie met water zijn. En er zijn nog meer regels. Zo moeten de foto's gemaakt zijn binnen de dijken van de eilanden en waarden die behoren tot het verzorgingsgebied van het zui veringsschap. Dit betekent dat foto's die buitendijks op de grote rivieren of aan de kust zijn gemaakt, buiten de prijzen val len. Om .misverstanden te voorko men dient op de foto te worden aangegeven waar 'het kiekje' gemaakt is. Tot het gebied van het Zuiveringsschap behoren IJsselmonde (waaronder ook Rotterdam-Zuid), Rozenburg, het Eiland van Dordrecht, de Hoeksche Waard, Voorne- Putten, Goeree-Overflakkee, de Krimpenerwaard, de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden. Per deelnemer mogen maximaal vijf kleurenfo to's ingestuurd worden. Wie deel wil nemen aan deze fotowed strijd verleent daarmee het Zuiveringsschap het recht de ingezonden foto's kosteloos te reproduceren en te publiceren met naamsvermelding van de fotograaf. De deelnemende foto dient goed verpakt te worden en vervolgens vóór 1 februari 2000 ingeleverd te worden bij Zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden, postbus 469, 3300 AL Dordrecht, onder vermelding van fotowedstrijd. Daarbij dient duidelijk naam, adres en woon plaats van de deelnemer te zijn aangegeven en moet - zoals eer der vermeld- duidelijk aangege ven worden waar de foto is gemaakt. Het Zuiveringsschap stelt zich niet aansprakelijk voor bescha digingen of zoekraken van mate riaal bij verzending. Een deskundige jury beoordeelt de ingezonden foto's op thema, creativiteit en natuurlijk ook technische kwaliteit. De jury bestaat uit ir. C. van der Burgt, adviseur grondverwerving van Stichting Het Zuidhollands Landschap, M. de Regt, docent vormgeving aan de Ichtus Hogeschool te Rotterdam en drs. J.H.W.M. Boeyen, hydrobioloog bij Zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden. De prijs uitreiking zal in het voorjaar van 2000 plaatsvinden en de beste foto's worden onder meer geplaatst in het jaarverslag 1999 van het Zuiveringsschap. Maar uiteraard zijn er aan deze wed strijd ook nog prijzen verbon den. Zo is de hoofdprijs een pro fessionele veldkijker. Als tweede en derde prijs is gekozen voor een diaprojector en een diavie wer. Desgewenst kan gekozen worden voor cadeaubonnen van gelijke waarde. Fotografen die voor de vierde tot en met de tien de prijs in aanmerking komen, ontvangen een cadeaubon. De winnaars ontvangen in het voor jaar van 2000 schriftelijk bericht en over de uitslag is geen corre spondentie mogelijk. Het thema van de fotowedstrijd van vorig jaar was 'Kleur en Recreatie' en de winnaars van deze wedstrijd zijn de heer F.J. Arts (Dordrecht), mevrouw M. Breeman-Goudswaard (Ouden hoorn), de heer H. van Dongen (Zevenhuizen), de heer S.J. Hekman (Hagestein), mevrouw C. de Hoop (Lexmond), me vrouw R. de Jong (Gorinchem), mevrouw M. Oosterom- Verschoor (Oud-Beijerland), de heer S. Sheermahomed (Rotterdam) en de heer S. Tukker (Giessen-Oudekerk). En tot slot nog één belangrijke spel regel: aangezien deze fotowed strijd bedoeld is om amateurs te stimuleren om het watermilieu vast te leggen, zijn beroepsfoto grafen van deelname uitgeslo ten. Rotterdams museum toont collectie in Zuid-Afrika Wij zoeken voor onze gezellige heren mode speciaalzaak in het centrum van Vlaardingen een voor 20 uur in de week. Ervaring is niet noodzakelijk, inzet en motivatie wel. Voor meer info tel.: 010 - 435 1 6 22 Vanaf 3 augustus tot en met 15 december reist de topcol lectie Afrikaanse kunst van het Museum voor Volkenkunde Rotterdam naar Zuid-Afrika. Het museum exposeert zijn 150 belangrijkste kunstwerken in de South African National Gallery in Kaapstad en het African Window Museum in Pretoria. De titel van de tentoonstel ling 'Africa meets Africa' verwijst naar de vele volken die de collectie representeert en het feit dat het Afrikaanse continent eindelijk zijn eigen kunst ziet. De tentoonstelling is een hommage aan de Afrikaanse kunst en kunstenaars. <10.00-7$ .j.Ii De ruim honderd jaar oude col lectie omvat onder andere de fameuze krachtbeelden uit Zaïre een indrukwekkende selectie maskers uit West- en Zuid- Afrika, verschillende muziek instrumenten en een verfijnde keuze uit de unieke wapenverza meling. Ook de hedendaagse collectie reist naar Zuid-Afrika. Zo zijn er de spectaculaire dood kisten in de vorm van bijvoor beeld een Mercedes Benz van Kane Kwei uit Ghana te zien, en ook de voodoo beelden van Agbagli Kossi uit Togo en de engel Gabriël van Owen Ndou uit Zuid-Afrika. In de tentoon stelling is een belangrijke schen king van Prof. Mr. P. Sanders en mevrouw I. Sanders-Sanders opgenomen. Positief De twee Zuid-Afrikaanse musea reageerden zeer positief op het initiatief om de rijke kunst en cultuur van het eigen continent te presenteren. Bij de tentoon stelling ontwikkelt een team van Zuid-Afrikaanse kunstpedag ogen een uitgebreid programma voor leraren en leerlingen dat wordt opgenomen in de onder- wijscurriculae. Door dans, muziek, theater en storytelling proberen zij de eigen kunst en cultuur toegankelijk te maken. Het project is financieel moge lijk gemaakt door HGIS-cultuur, de gemeente Rotterdam, de Mondriaan Stichting' en de Zuidafrikaanse ambassade in den Haag. In Zuid-Afrika onder steunden de Nederlandse ambas sade in Pretoria en Kaapstad, de Standard Bank of South Africa in Johannesburg, Mercedes South Africa, Vodacom en Droger South Africa het initia tief. 4 Duizenden koopjes VOLGENDE WEEK: Het is dubbel feest in het huis van Donald Duck en Katrien. Terwijl de wispelturige, opvlie gende en luidruchtige eend 'zijn honderdste' viert, is de mooie, levendige en flirterige Katrien op eigen poten gaan staan. Ze heeft nu namelijk - net als vriend Donald - haar eigen blad uitgebracht! Donald heeft er intussen al heel wat 'uitgeef-jaartjes' opzitten. Hij schittert niet alleen in zijn eigen weekblad, maar sinds 1975 worden er ook ieder jaar speciale delen uit de reeks 'De beste verhalen van Donald Duck' uitgegeven. En in deze serie is onlangs het honderdste album verschenen met de toe passelijke titel 'Donald Duck als honderdste'. Het album kost fl. 8,95 (ISBN 905428644X) en voor de liefhebbers zijn er dui zend exemplaren in gebonden versie verschenen (fl.24,95, ISBN 9054288728) en verkrijg baar bij de stripspeciaalzaak. Katrien heeft dus een goede leraar gehad en nu heeft ze de sprong in het diepe dan gewaagd. In haar eigen blad 'Katrien' laat ze zien dat ze heel goed in staat is haar eigen boon tjes te doppen, dat ze gevoel voor humor heeft, dat ze graag In het noordwesten van Brabant, vlakbij de route Rotterdam, Dordrecht en Roosendaal, ligt het plaatsje Fijnaart. Hier wordt op 5 september een nieuw museum voor het publiek geopend. Museum Van Lien is een bijzonder museum. Niet alleen omdat het gevestigd is in het voormalige - en geheel tot museum gerestaureerde -gemeen tehuis van Fijnaart, maar.ook vanwege de collectie, met een heel eigen karakter. Waar een gewoon museum een collectieplan opstelt met de bedoeling een overzicht te geven van een bepaalde periode, is de verzameling hedendaagse figuratieve en abstracte kunst van het echtpaar Van Lien-Put tot stand gekomen door onderwerpen die hen raken en door een voorliefde voor werk van bepaalde kunstenaars. Al het werk is van hedendaagse Nederlandse en Vlaamse figuratieve en abstracte kunstenaars. Het echtpaar Van Lien zijn mensen die eigen zinnig genoeg zijn om vraagtekens te zetten bij de vanzelfsprekend heid waarmee openbare verzamelingen als belangrijker worden beschouwd voor het historisch belang dan particuliere collecties. Mensen die anderen bovendien graag de gelegenheid geven mee te genieten van hun collectie. Bij hen thuis konden mensen al op afspraak een deel van de collectie bewonderen. De collectie begon echter dusdanig te groeien dat zij met het idee begonnen te spelen een eigen particulier museum te beginnen. Na enkele mislukte pogingen slaagden zij in Fijnaart. Om de exploitatie dekkend te krijgen, is er in hun plan ruimte gemaakt voor een galerie. Een aparte deur in het prachtige pand geeft toegang tot de galerie. Hier worden regelmatig verkoopexposities gehouden van onder andere kunstenaars wiens werk ook in het museum te zien is. De werken die museum Van Lien herbergt zijn veelal van recente datum. Vaak dateren zij zelfs uit de laatste jaren van de twintigste eeuw. In de collectie zijn twee belang rijke lijnen te ontdekken. De ene is die van de realistische, expres sionistische en moderne figuratieve kunst. De andere is de abstracte kunst die nauwelijks geometrisch van aard is, maar vooral uitgaat van de persoonlijke emotie, het abstract expressionisme. Soms raken de lijnen elkaar ook. Zo is een aantal schilderijen in de collectie onmis kenbaar verwant aan zowel de figuratieve als de abstracte kunst. Op 4 september zal het museum worden geopend voor genodigden door Simon Vinkenoog en vanaf zondag 5 september is het toegankelijk voor het publiek van vrijdag tot en met zondag van 13.00 tot 18.00 uur. In augustus heeft Speelland Beekse Bergen op dinsdag een extra attractie: de Zomermarkt. Vanaf 10.00 uur 's ochtends kunnen snuffelaars terecht bij de veie kramen die op de boulevard van het park staan. Er worden leuke T-shirts, speelgoedartike len, antieke spullen, maar ook lekkernijen als snoep en nootjes verkocht. De Zomermarkt vindt plaats op de dinsdagen 3, 10 en 17 augustus. Uiteraard zijn de (nieuwe) Speelland-attracties voor de jon gere bezoekers vanaf 10.00 uur geopend. Zij halen hun rijbewijs in Verkeersland om vervolgens te gaan racen in de Kidcars. Ook kunnen de kinderen zich uitle ven op het circuit van de Formule-l-trapauto's of in het nieuwe Schommelland. Hun ouders kunnen ondertussen lek ker over de grote Zomermarkt slenteren. Bij mooi weer bieden het strand en de diverse waterat tracties extra speelplezier. Kinderen kunnen genieten van de Waterglijbanen, de Aquashuttle of een duik nemen in het kinderveilige zwemwater. Speelland Beekse Bergen is van 10.00 tot 18.00 uur geopend. De entree een tientje en kinderen jonger dan 3 jaar kunnen gratis naar binnen. Voor meer informa tie wordt verstrekt op de Speelland informatielijn, tel. 0900-2335732 (35 c.p/m). Tijdelijk dicht Het Museum voor Volkenkunde is tijdelijk gesloten voor een ver bouwing. Als het museum in het najaar van 2000 weer heropent, zullen onder andere de topstukken uit de Afrika collectie permanent te zien zijn. naar soaps kijkt (Goede Eieren, Slechte Eieren) en dat ze heel goed overweg kan met haar moderne nichtjes. Behalve strip verhalen zijn er ook knutselpagi na's, een dagboek, een zussenpa- gina en een soapspel in 'Katrien' te vinden. Het blad kost fl. 4,95. "T met o.a. TRAFASSI - MASALSA - SALSA WORKSHOPS Darling Market, Volmerlaan 12, Rijswijk NODIG? Ofis uw CV-ketel ouder dan 10 jaar? m&ip MODERN, SFEERVOL j ;1 S Koelvriescomb. van 2190,- voor Volledig geïntegreerde vaatwasser Onderbouw wasemkap Romantisch koken in een keuken in landhuisstijl. Het nobele uiterlijk in combinatie met pilasters ondersteunt deze unieke"zondagsstemming" Leverbaar in 15 kleuren Afm. 280 x 120 cm Warmte keukens, badkamers, tegels, montage STEUNPUNT VOOR 1.6 MILJOEN NEDERLANDERS Afrika ontmoet Afrika waar particulieren hun zolder opruimen voor de verzamelaar en échte speurder kinderspeelstad optredens Kraamhuur v.a. 35,- p.d. Darling Market VOLMERLAAN 12, RIJSWIJK PIASPOÏIPOLDER^ rOEGANG 6'" -- S-, - ÜsÉ NIEUWE Voor slechts enkele tientjes per maand haalt u de meest moderne en zuinige CV-ketel ki huis. Hoe dit mogelijk is, leest u In onze speciale folder. Voordelen van GarantieLease Laas vast leasebedrag per maand over een vaste looptijd Niet duurder dan kopen of huren (vanaf ƒ9,91 per week) Zwart op wit, dat u tot 30% bespaart op uw gasverbruik Tot 15 jaar volledige garantie en ondci Garantie, dat u de laagste pnjs betaalt Compleet geïnstalleerd Direct uw eigendom Geen grote uitgave ineens «sar b««|,n3 mSysr.^-rrf rf ..vcn.T.m.a Wij leveren/installeren alle bekende merken tel voor inlichtingen: of «tuur de bon YVamvtcGarant t.e.v. informatiecentrum Postbus 835 8080 AE Ridderkerk iBaGRAlh 0800-0237777 VOOR KUNSTSTOF-, HOUTEN- EN ALUMINIUM KOZIJNEN, RAMEN, DEUREN EN SERRES -i Pvrg portenen Ij MONTAGEDIENST VLAARDINGEN (KEUKENS 6 BADKAMERS). GEORGE STEPHENSONWEG17 r.0. STATION WEST) 010-435 95 66 (Vrijdag koopavond) I SPUKENISSE (KEUKENS 6 BADKAMERS). THEEMSWEG11 TELEFOON 0181-610113 (Donderdag koopavond) I DORDRECHT (KEUKENS), EDIS0NSTRAAT 7 TELEFOON 078-6H 78 64 (IN PRAXIS) (Woensdag t/m vrijdag koopavond)

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 5