SVEA 4,8 Speeltorens in Spaland ilinders' 'Fietspaden blijven stenen golfslagbanen' A4 en A20 opgeknapt voor 2e Beneluxtunnel ^sintratuin W IN KRANT Man bedreigt agent met moker Fikse schadeclaim Schiedam bij Gist-Brocades Delft na weglekken melasse Gebr. de Block CHIQUITA BANANEN loods 925.438 Wateroverlast na zware regenval Minder stankklachten Zadelpijn door kuilen, putdeksels, losse en scheve tegels leidt tot raadsvragen M M i SUPERSTUNT! HYPOTHEEK PAUL BERG Papiercontainer onder water gezet na brandstichting Grote tuinmeubelopruiming Kwaliteit en winkelsfeer, geven net iets meer Gebr. de Block WOENSDAG 11 AUGUSTUS 1999, 51E JAARGANG, NR 32 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM DE ENIGE ECHTE O 10 jaar vast Rijnmond Hypotheekwijzer Tel.: 4736665 TOTALE OPLAGE: NS Zeldzame aanwinst voor Gemeente archief Marianne van Verseveld over... contactlenzen: "All-in-abonnement of lenzen voor af en toe? Bij ons kan het allemaal." Gastronomie aan de Schie SCHIEDAM - De politie is dinsdagochtend vijf keer ge alarmeerd voor wateroverlast door de zware regenval in de nacht van maandag op dinsdag. Het begon rond 2.30 uur in de Boerhaaveland. Via een balkon stroomde het water de keuken van een woning in. Rond 5.00 uur kwamen twee meldingen binnen: op de Rotterdamsedijk zou een douche zijn ondergelo pen en op Plein Eendragt was een toilet overgestroomd. Rond 5.00 uur stroomde het riool in de Fahrenheitstraat over en in de Rembrandtlaan stroomde rond 6.30 uur water via een balkon naar de onderburen. SCHIEDAM - Op de meld kamer van de regionale milieu dienst DCMR zijn vorige maand 587 stankklachten behandeld. Dat zijn er 76 minder dan in dezelfde maand vorig jaar. Grootste boosdoener was VOS Logistics TSP in Rotterdam. Be gin juli klaagden 36 mensen over stank, afkomstig van de open buffertanks van de water zuivering. Met behulp van mas- keringsvloeistof heeft het bedrijf de overlast weggenomen. De klachten waren afkomstig uit Schiedam, Vlaardingen, Rotter dam en Pernis. Stena Line was vorige maand goed voor 25 tele foontjes, afkomstig uit Hoek van Holland. Dat zijn vier klachten neer dan in de maand juni. De uitlaatgassen van de veerboot Discovery veroorzaakten de meeste klachten. In de eerste helft van 1999 zijn in totaal 4449 stankklachten bin nengekomen, ruim vijfhonderd minder dan in dezelfde periode vorig jaar. De meldkamer van de DCMR registreert klachten en behandelt deze vertrouwelijk. De meldkamer is 24 uur per dag bereikbaar via telefoonnummer (010) 47 33 333. O P T I C I E N De 'blikvangers van de Akkers en de Vlinders, de hoge speeltorens, zijn vele omwonenden een doorn in het oog. Zeven jaar geleden werden de twee torens a 35.000 M - ten. Eén met een rood dak en de ander met een geel dak. "Toenmalig wethouder Zijdeveld beweerde dat ze binnen zes jaar geheel aan het oog onttrokken zouden worden door de erom heen geplaatste bomen. Maar nu steken de torens nog fier boven bet groen uit. De bomen groeien niet of zijn gesloopt door de jeugd. En Zijdeveld, die is weg," aldus buurtbewoonster M. Kalshoven. Nu, in de zomer is er wel wat groen rond de torens, maar in de winter steken de afgebroken bomen lelijk af tegen de gele toren, ongeveer ter hoogte van de achterkant van Vlinderhoven 45-47, "Het is hier een jonge wijk, dus ik ben voor speelattrïbuten. maar btj de inspraakavond werd niet verteld dat de toren 26 meter hoog zou worden!" De gele toren was direct na plaatsing ai, na een groot aantal Mach ten van omwonenden over geluidsoverlast ontdaan van twee ver diepingen. De gemeente heeft er omwille van de stabiliteit een steunconstructie in gemaakt. "Dit heeft de toren misschien steviger gemaakt, maar mooi is anders!" Behalve dat Kalshoven het appa raat foeilelijk vindt, is het ook nog gevaarlijk: "Het gevaarte heeft al heel wat gebroken armpjes en beentjes opgeleverd van kmderen tta >oid." Er Jt die eruit waren gevallen of gegootd." Er lag weliswaar zand onder de torens, maar dat is al helemaal afgegraven. "Op sommige plek ken komt de fundering zelfs tevoorschijn.1" Zij is het speelattribuut liever kwijt dan rijk: "De herrie en overlast zijn verdwenen, nu alleen de toren nog." SCHIEDAM - De politie heeft zaterdag rond 19.30 uur op de Rotterdamsedijk twee Schie dammers van 16 en 22 jaar gear resteerd, wegens verzet tegen een politie-ambtenaar. De politie schreef een bekeuring uit, omdat het tweetal zonder helm op een bromfiets reed. De verdachten protesteerden tegen de bekeuring, waarna zij zich agressief gedroegen. Daarop wilden de agenten hen in de boeien slaan, maar de 22-jarige verdachte greep een moker en dreigde ermee te slaan. Op de eis om de moker los te laten, ging hij in. Daarna zijn beide verdachten naar het poli tiebureau gebracht voor nader verhoor. SCHIEDAM - SP-gemeenteraadslid Yorick Haan vindt de Schiedamse fietspaden onveilig. Hij betwist daarmee de opvatting van de directeur Stedelijk Beheer en wethouder Luub Hafkamp dat de onderhoudsstaat van de paden vol doende veilig is. "Uit schouwing is gebleken dat het algehe le onderhoudsbeeld van alle fietspaden redelijk tot goed te noemen is", meldde de directeur Stedelijk Beheer aan de commissie Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer. Wethouder Hafkamp voegde er aan toe zelf op de fiets te zijn gestapt en te hebben geconstateerd dat de fietspaden deugdelijk en veilig zijn. golfslagbanen' omschreef, zag met eigen ogen dat er weinig waar is van de bewering dat alle geconstateerde onderhoudspro- blemen zijn opgelost. In de com missie ROV werd gesproken over Van Haarenlaan en Rotter damsedijk. Volgens Stedelijk beheer is alles verholpen, behal ve de Van Haarenlaan. Juist op de Rotterdamsedijk is de toe stand nog steeds uiterst belab berd, constateerde Haan. In de richting Rotterdam voor de grensflat bevond zich een kuil van circa 20 centimeter lengte en tien centimeter diepte over de hele breedte van het pad. Op dit traject is ook sprake van veel los- en scheefliggende tegels. Een wielrijder die onlangs in een kuil in het fietspad op de Johan de Wittsingel ten val kwam, claimde de schade met succes van de gemeente. Een ander werd namens de gemeente door Centraal Beheer naar haar werk gever verwezen en kreeg te horen dat ze zelf maar beter had moeten opletten. Haan wijst erop dat de regels zodanig ge wijzigd zijn dat het gemakkelij ker is geworden voor gevallen fietsers de gemeente aansprake lijk te stellen en het daarom ook voor de gemeente financieel beter is de paden goed te onder houden. Meetfiets Yorick pakte opnieuw de fiets. De banden wat minder hard op gepompt dan gebruikelijk. Aan het einde van de middag was, behalve zadelpijn, een lange lijst fietspadproblemen het resultaat. Hij had graag een meetfiets ter beschikking gehad, maar TNO vroeg teveel huur en de fietser- bond ENFB heeft er geen meer. Stedelijk Beheer rept er wel van, maar zou er niet over beschik ken. Haan, die de Schiedamse fietspaden eerder als 'stenen Gevaarlijk Woensdag 4 augustus bezorgde Haan schriftelijke vragen op het stadskantoor, onder andere over deze laatste situatie; een dag later werden juist op dit stuk de tegels goed gelegd. De grote put werd, tot verbijstering van Haan, echter ongemoeid gelaten. Ook elders in Schiedam schrok Yorick Haan van de staat waarin de fietspaden verkeren. Op de Zwaluwlaan achter het benzine station bij het Hof van Spaland steekt een putdeksel vijf centi meter boven het fietspad uit, bij het voormalige benzinestation aan de andere kant van de Rot terdamsedijk zakt het daar juist vijf centimeter onder. Daar zit ook een zestal waterleidingput jes die hoger dan wel lager dan het pad zelf liggen. Haan vreest dat, bijvoorbeeld bij het afwij ken van de lijn wanneer je door een sneller voertuig wordt inge haald, een val verre van denk beeldig is. Yorick fietste ook op de Van Haarenlaan. Daar was herstel vanwege de metrobouw volgens Stedelijk Beheer niet mogelijk. Het stuk dat er het slechtst aan toe is bevindt zich tussen de Vlaardingerdijk en Troelstra- laan. De metro heeft er volgens hem dus niets mee van doen, en staat onmiddellijke reparatie volstrekt niet in de weg. Haan stelde in totaal 23 vragen aan burgemeester en wethou ders. Hij wil van het college onder andere weten of een meet fiets wordt gebruikt bij het tes ten van de fietspaden, welke richtlijnen daarvoor gelden en welke uitkomsten dit heeft opge leverd. Ook vraagt hij naar even tuele andere schadeclaims dan de hem reeds bekende en de daarmee gemoeide bedragen. Ter bevordering van de veilig heid van de fietsers en voorko ming van ongelukken en schade claims vraagt Haan het college er op korte termijn voor te zor gen dat het onderhoudsbeeld van alle fietspaden in Schiedam uit stekend te noemen is. Want wat de directeur Stedelijk Beheer 'redelijk tot goed' vindt, is voor Haan absoluut onvol doende, "want soms gewoon zeer gevaarlijk". SCHIEDAM - Op het Bach- plein is maandag rond 23.20 een ondergrondse container gevuld met papier in brand gevlogen. De oorzaak is vermoedelijk brandstichting. De brand weer moest de container met water vullen om de brand te blussen. Staelduinsebos Hoge kortingen op onze tuinmeubelen en koloniale meubelen ^0|0 SCHIEDAM - Een deel van de rijkswegen bij Vlaardingen, Rotterdam en Schiedam wordt in het weekend van 3, 4 en 5 sep tember afgesloten voor autover keer. Het gaat om de noordbaan van de A20 tussen het Kleinpol- derplein en het Kethelplein en de westbaan van de A4 tussen het Kethelplein en de Beneluxster. Automobilisten worden omge leid via de Van Brienenoordbrug. De afsluiting gaat vrijdag 3 sep tember om 21.00 uur in. Maan dag 6 september om 6.00 uur is de weg weer vrij De afsluiting is noodzakelijk voor de uitvoering van diverse werkzaamheden in het kader van het project Tweede Beneluxtun nel. Zo worden er geluidsscher men geplaatst aan de westzijde van de A4. Ook worden wegge deelten opnieuw geasfalteerd. Deze maatregelen zijn nodig omdat de verkeersintensiteit naar verwachting toeneemt wanneer de Tweede Beneluxtunnel gereed is, volgens planning medio 2002. In de nieuwe tunnel komen vier nieuwe buizen te liggen, vertelt een woordvoerster van Rijks waterstaat. 'Een van de buizen is bestemd voor de metro tussen Rotterdam en Hoogvliet. Een andere buis is bedoeld voor doel groepen, zoals vrachtwagens, ambulances en wellicht in de toekomst ook rekeningrijders. Ook voor fietsers komt er een buis. De vierde buis gaat als wis- selstrook dienen voor personen auto's. Deze gaat alleen open als het druk is en staat in verbinding met de oude tunnel'. Door de Tweede Beneluxtunnel moet de A4 ten oosten van Vlaardingen breder worden. De werkzaamheden hiervoor zijn inmiddels begonnen. Met ingang van deze week is'daarom het fietspad parallel aan het spoor over de rijksweg afgesloten. Dit duurt tot 9 september. Tussen dinsdag 21 augustus en vrijdag 3 september wordt bo vendien een strook van de Bene luxtunnel afgesloten voor auto verkeer. De derde baan van de weghelft richting Hoogvliet krijgt een nieuwe asfvaltlaag. Dinsdag 7 september wordt het bouwdok uit Barendrecht naar het begin van de Beneluxtunnel gevaren en onder water ge plaatst. Aan het eind van het jaar moeten de vier nieuwe buizen er liggen. SCHIEDAM - Het Schiedamse gemeentebestuur eist 15.000 tot 20.000 gulden van het Delftse bedrijf Gist-Brocades (DSM). Aanleiding vormen de voorzorgsmaatregelen die de gemeente moest nemen om te voorkomen dat een weggelekte stroom melasse in de Schiedamse binnenwateren terecht zou komen. Verder vindt het gemeentebestuur dat zij te laat door het Hoogheemraadschap Delfland is geïnformeerd over het kilome ters lange lint stroperige vloeistof dat vanuit Delft door de Schie naar de Nieuwe Maas is opgestuwd. De tienduizenden liters melasse zorgden met name in de Schie voor massale vissterfte, doordat het zuurstofgehalte tot nul daalde. Woordvoerder Martin van Bruggen van de gemeente heeft van deskundigen vernomen dat het zeker een jaar duurt voordat de visstand in de Schie tus sen Delft en Schiedam zich heeft hersteld. "We zijn inderdaad vrij laat op de hoogte gebracht van de komst van die stroom melasse", zegt Van Bruggen namens de gemeen te Schiedam. "Aanvankelijk leek het erop dat die melasse via Den Haag naar de Noordzee zou worden afgevoerd. Maar door de stroming aan de kust dreigde de stroperige vloeistof het riole ringsstelsel van Den Haag te verontreinigen. Er werd wat dat betreft al gesproken van een mogelijke ramp. Daarom is op het laatste moment besloten de melasse door de Schie langs Delft, Schiedam en Rotterdam via de Nieuwe Maas in de Noordzee te lozen." Pas ruim een etmaal van tevoren, op donderdagavond, werd Schiedam hiervan op de hoogte gebracht. Terwijl de melasse al het weekend erop zou passeren. "Dat was kort dag", beaamt Van Bruggen, "Want we moesten wel tal van voorzorgsmaatregelen treffen, zoals het sluiten van alle waterinlaten en het ophangen van netten om dode vis op te vangen. Ook moesten we de omwo nenden van het water informeren, voor wie zo'n duizend nieuws brieven zijn verspreid. Daarom hebben we meteen een actieteam in het leven geroepen, waarin alle hulpdiensten waren vertegen woordigd." Terugkijkend vindt Van Bruggen dat het voorval voor Schiedam goed is afgelopen. "De melasse is grotendeels aan ons voorbij gegaan en vooral via de Rotterdamse wateren naar de Nieuwe Maas gestroomd." Toch ligt er nu dus een claim van 15.000 a 20.000 gulden bij Gist-Brocades vanwege de geleden schade en de gemaakte kosten. Ook de gemeenten Rotterdam en Delft en het Hoogheemraadschap Delfland hebben het Delftse bedrijf inmiddels verantwoordelijk gesteld. Hun claims worden later deze maand verwacht. Door een breuk in koelwaterleiding is vrijdagmiddag opnieuw suikerwater weggelekt bij Gist-Brocades. Deze hoeveelheid melasse was verdund en levert volgens de gemeente Delft geen problemen op voor de visstand. Het Hoogheemraadschap Delf land is direct begonnen met bemalen en houdt de waterkwaliteit in de regio doorlopend in de gaten. per kilo A.H. - Gall Gall - Etos Blockshop - Retourette Groenelaan, Schiedam NS Nieuwe iwe Stadsblad Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 DAT IS DUIDELIJK SIGMA en SIKKENS professionele vakverven bij DECOKAY VAN LOENEN Dam, Schiedam, tel.: 010-4266192 Een dag na het inleveren van schriftelijke vragen over de fietspaden werd het pad aan de Rotterdamsedijk aangepakt. GROENSPECIALISTEN Ui AELl/UlLUliU V J 4% /0 GROENSPECIALISTEN 'O, -"O Vlaardingen 's-Gravenzande 20% op alle tuinmeubelen uit voorraad tot 31 augustus Wij staon in de Gouden Gids Deltaweg 76 010-2486999 Staelduinlaan 17 0174-415171 Een oude bekende voor in de tuin of op het terras. De prachtige, grote tuinhortensia oftewel Hydrangea bloeit tot in de late zomer met platte of bolvormige bloemen. In diverse kleuren. Van 24.95 voor PIJNACKER Rijskade la, Tel. 015-3610000 www.intratuin.nl 1.49 r—— HET GROENE WARENHUIS .i.;»«8838883B8gs8a»8fr .O ;q=au* t:/->imitiiiil 3 Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur open.

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 1