Nieuwe autonieuws voor en omgeving Volkswagen presenteert nieuwe Golf en Bora Ferrari 360 Modena te koop vanaf f 355.000,- m Veel gemakken met Nissan Mobiliteitspas of Mobiliteitspas Plus Wereldpremière Smart Gabrio Ford Motor Company en Japanse JMAC kondigen joint venture aan Plus Nissan Mobiliteitspas WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1999 SV6 4motion. Zo heten de nieuwe topmodellen van de Volkswagen Golf en Bora. Deze hoogwaardig uitge ruste sportmodellen zijn voorzien van vele interes sante technische details. De belangrijkste daarvan is zonder twijfel de nieuwe motor: een krachtige V6- motor met vierklep- pentechniek en een cilin derinhoud van 2,8 liter. Deze V6 is de opvolger van de bekende VR6 met tweekleppentechniek - die nu voortaan zonder de 'R' in de type-aanduiding door het leven gaat. Net als zijn voorganger is de nieuwe zescilinder dankzij de kleine blokhoek van 15 graden een ongekend compacte motor. Hij levert bovendien een indruk wekkend vermogen van 150 kW 204 pk bij 6.200 tpm. Het maximum koppel bedraagt 270 Nm bij 3.200 tpm. Om dit te realiseren maakten de Volks wagen-ingenieurs gebruik van houdt de enorme kinetische energie veilig onder controle. Imponerende prestaties Extra rijcomfort is bereikt door toepassing van een nieuwe ach teras. Het gaat hierbij om een technisch geavanceerde con structie: een ruimtelijk geleide, trillingsontkoppelde as met meerdere draagarmen. De Golf en de Bora V6 4motion staan op nieuwe lichtmetalen velgen in de maat 6,5 x 16 met 205/55- banden. De krachtige V6-motor is goed voor imponerende prestaties. Zo accelereert de Golf V6 4motion in 7,1 secon- nodig. Beide hebben ze een top snelheid van 235 km/h. De Golf en Bora V6 4motion zijn alleen in de bijzonder comfortabele Highline-uitvoering leverbaar. Deze omvat voor beide model len sportstoelen, lederen stuur wiel, mistlampen, elektrisch bediend schuif-/kanteldak, elek trisch synchroon vestel- en ver- warmbare buitenspiegels, elek trische ruitbediening en centrale portiervergrendeling. De Hig- line-uitvoering van de Bora voegt daar nog een boordcom puter, regensensor en automa tisch dimmende binnenspiegel, afstandsbediening voor de cen trale portiervergrendeling en alle technische knowhow die hen ter beschikking stond. Zo worden bijvoorbeeld de vier kleppen per cilinder voortaan bediend door roltuimelaars - dit resulteert in een aanzienlijke reductie van de inwendige SS motorwrijving. Andere techni sche hoogstandjes zijn de ver stelbare inlaatnokkenas en een omschakelbaar inlaatspruitstuk - hierdoor wordt al bij zeer lage toeren een perfecte cilindervul ling gegarandeerd. Door de nieuwe techniek is bovendien - ondanks het gestegen vermogen - het brandstofverbruik opmer kelijk teruggebracht. Datzelfde geldt voor de emissie van schadelijke uitlaatgassen. Hoog veiligheidsniveau De nieuwe V6-motor voldoet zelfs ruimschoots aan de zeer strenge eisen van de D4- emissienorm. In Duitsland 'ver dienen' de Golf en Bora V6 4motion hiermee een belasting voordeel van 600 mark. Om het geboden vermogen effectief in sportieve prestaties om te zetten, beschikken de nieuwe topmo dellen van Golf en Bora over een handgeschakelde zesver snellingsbak. De elektronisch geregelde vierwielaandrijving '4motion' garandeert een hoog actief veiligheidsniveau, zelfs als de condities van het wegdek te wensen over laten. Eveneens veiligheidsverhogend is het voor beide modellen standaard elektronische stabiliteitspro gramma ESP. Dit rijdynamiek- systeem voorkomt slippen en uitbreekneigingen door een selectieve remingreep uit te voe ren. Een versterkt remsysteem den van 0-100 km/h; voor de tussensprint van 60 naar 100 km/h in de vijfde versnelling heeft hij slechts 8,5 seconden nodig. De iets zwaardere Bora V6 4motion heeft voor deze zelfde exercities 7,4 seconden respectievelijk 9,0 seconden alarm aan toe. In de V6-uit- voering komt daar voor beide modellen nog radiovoorberei ding met 8 luidsprekers en een aluminium rand rond de schakelpookknop bij. De Bora heeft tevens verchroomde instrumentranden. B.V. NIMAG importeert TVR nu ruim twintig jaar. Op 1 juli 1979 werd de basis gelegd voor een solide verbintenis, gebaseerd op liefhebberij en belangstelling voor met de hand gebouwde pure sportauto's. In geen enkel ander land heeft TVR Engineering ltd. zo'n langdurige band gehad met één importeur. TVR is een bijzonder merk. Dat verdient bijzondere aandacht. Met die visie is B.V. NIMAG in 1997 met de import begonnen van de M-series (3000M, Taimar en 3000S). De 3000S, de eerste convertible van TVR, valt te beschouwen als de stamvader van de huidige Chimaera. B.V. Nimag is trots op deze langduri ge verbintenis met TVR Engineering ltd. De import wordt gekoesterd, omdat het in dit geval om een van de weinige nog echt Britse merken gaat. Op dit moment staat TVR, gevestigd in Blackpool, te boek als groot ste nog volledig zelfstandige autoproducent van Engeland. Per jaar produceert TVR momenteel 2000 auto's. Meer dan 750 medewerkers bouwen ze nagenoeg geheel met de hand. Het fabriekscomplex heeft een omvang van 70.000 vierkante meter. 'The spirit of driving' staat centraal en die is in de optiek van TVR-chairman Peter Wheeler alleen mogelijk door zijn pro ducten toe te vertrouwen aan de zorg van gedreven vaklieden, zelf ook stuk voor stuk liefheb bers van het merk. TVR is in 1946 opgericht door Trevor Wilkinson. Als begaafd technicus en autoliefhebber be sloot hij na de Tweede Wer eldoorlog voor zichzelf te begin nen. Trevear Motors noemde hij zijn bedrijf in Blackpool. Met onderhoud en reparaties aan auto's verdiende hij de eerste jaren zijn boterham. Wilkinson wilde echter meer. Hij kocht een oude Alvis Firebird en verving tie tot op de nagel verroeste car rosserie door een lichtmetalen opbouw. Zo bouwde Trevor zijn eerste open tweezitter met de merknaam TVR, een afkorting van zijn voornaam. Kwaliteitsmaterialen Samen met Bernard Williams richtte Wilkinson in 1956 TVR Engineering Ltd. op. De periode daarna was zeker niet gemakke lijk. Aan technische kennis was er geenszins gebrek, maar wel aan geld. Wheeler nam het bedrijf in 1981 over, puur uit persoonlijke interesse in de open tweezitters. Als chemisch ingeni eur had hij een fortuin verdiend aan de opkomende olie-industrie in de Noordzee. In de jaren negentig groeide TVR sterk door de belangstel ling voor bijzondere sportauto's. De TVR Tuscan Challenge, een serie merkenraces droeg sinds 1989 zijn steentje bij aan dit suc ces. Het is natuurlijk ook een eersteklas gelegenheid om nieu we ontwikkelingen aan een zware praktijktest te onderwer pen. TVR maakt gebruik van duurza me kwaliteitsmaterialen. Onder de versterkte kunststof carrosse rie huist een stalen buizenframe, dat borg staat voor maximale stijfheid en samen met de rond om onafhankelijke wielophan ging zorgt voor een onvergelijk baar goede wegligging. Door het lage gewicht en sterke motoren staan TVR's van meet af aan bekend om hun hoge prestaties. Sinds kort is de nieuwe Ferrari 360 Modena in ons land. Dat betekent dat nu ook de prijzen van deze sensationele en internatio naal met gejuich ontvangen Ferrari bekend zijn. Ze zijn opgenomen in een eveneens volledig nieuwe Ferrari prijslijst. Meer gespecifi ceerd dan ooit en inclusief prijzen van de opties zoals die tegenwoordig leverbaar zijn. Extra sportief ingestelde auto mobilisten kunnen nu bij de meeste modellen kiezen voor Racing-opties. Voor zowel exte rieur als interieur is het mogelijk om de auto's exact naar eigen smaak te laten uitvoeren. Zelfs als het gaat om de kleur van de stiksels in de bekleding, de kleur van de remcalipers of de kleur van de op maat gemaakte koffer- I set. Bovendien biedt Ferrari ook het Carrozzeria Scaglietti-pro- gramma waardoor auto's nog meer naar eigen wensen kunnen i worden gebouwd. Een mogelijk heid die zeer op prijs blijkt te worden gesteld. De Ferrari 360 Modena zal naar verwachting zo'n 65% van de totale Ferrari-jaarproductie van 3.500 auto's gaan uitmaken. Om de geplande verkoopdoelstellin gen te kunnen realiseren, biedt hij naast fascinerende techniek en dito prestaties een zeer hoge kwaliteit, die vergelijkbaar is met het niveau van de Ferrari 456M GT en de Ferrari 550 Maranello. Dit laatste model onderstreepte onlangs op unieke wijze z'n prestatievermogen en duurzaamheid door in tien dagen de 'Expeditie Cape Hom' in Zuid-Amerika te volbrengen. Een rit van 4.216 kilometer naar het hooggelegen, onherbergzame zuidelijkste punt van Zuid- Amerika, die zelfs voor een TVR wordt in Nederland ook rechtstreeks verkocht en gele verd via B.V. NIMAG in Heinenoord. Heinenoord ligt circa 20 kilometer ten zuiden van Rotterdam. De Smart Cabrio zal op de 58e Internationale Autotentoonstelling in Frankfurt am Main (14-26 september a.s.) voor het eerst aan het publiek worden getoond. Een van de opvallende kenmerken van het nieuwe model, dat vanaf maart 2000 te koop zal zijn, is de innova tieve techniek waarmee het dak kan worden weggeschoven. Het elektrisch bediende stoffen dak kan op eenvoudige wijze worden geopend en rust dan op de bagageruimte. Verder kunnen de twee dakelementen worden verwijderd en in een speciaal vak in het kofferdeksel worden opgeborgen. De bagageruimte blijft dus behou den en kan van buitenaf worden geopend. De smart cabrio is uitge rust met dezelfde SUPREX turbomotor als de Smart City Coupé en heeft een elektronisch begrensde topsnèlheid van 135 km/u. De 600 cc motor heeft een vermogen van 55 pk (40 kW). Uiterlijk onder scheidt de Smart Cabrio zich van de Smart City Coupé door de nieu we neus en achterlichten, die exclusief voor dit model zijn ontwor pen. Op 22 juli 1999 kondigden Ford Motor Company en JMAC (Japanese Management Association Consultants) aan dat zij geza menlijk een joint venture aan zullen gaan, die Ford zal ondersteunen bij het behalen van het doel 's werelds meest leidende bedrijf op het gebied van automobiel gerelateerde producten en diensten te worden. De joint venture is het vervolg op een bijzonder goede samenwerking tussen beide bedrijven gedurende de afgelopen zeven jaar. Het nieu we bedrijf, JMAC-ADG (Automotive Distribution Group), zal vesti gingen hebben in Europa en Noord Amerika, met kantoren in Amsterdam en Detroit. Het belangrijkste doel van de joint venture zal zijn om adviserende diensten te verlenen aan bedrijfsonderdelen van Ford en aan Ford partners binnen de automobiel gerelateerde dis tributie, met name dealernetwerken in Europa, Noord Amerika, Latijns Amerika, Zuid Afrika en Zuidoost Azië. JMAC-ADG zal voortbouwen op reeds bestaande, succesvolle pro gramma's ter verbetering van de bedrijfsvoering bij de dealers, en de dealerbedrijven assisteren bij het bereiken van grotere efficiency door veranderingen in de manier van zakendoen. Op deze wijze zul len de dealers beter in staat zijn kostenefficiënt te werken en de klan ten een consistente ervaring van hoogstaande kwaliteit bieden in de verschillende bedrijfsactiviteiten JM- AG- ADG zal eveneens advi serende diensten verlenen aan Ford-gelieerde bedrijven en zal JMAC-methodes introduceren binnen andere werkgebieden van Ford. 012345 1234567890 A.B. Klantrtaam Nissan Autobedrijf 0123-456 789 77-NM-NM goede en krachtige 4x4 een hele uitdaging is. De 360 Modena moet de nu al legendarische Ferrari F355, het meest verkochte Ferrari-model in de historie, in alle opzichten overtreffen. Zijn constructeurs realiseerden daartoe vier hoofd doelstellingen: hogere prestaties, gewichtsreductie, een verbeterde aërodynamica en meer interieur ruimte. De klant heeft keus uit een handgeschakelde 6-bak of de veelgeprezen sequentiële Fl- zesversnellingsbak. Zijn de wegen glad, dan bieden het 'Low Grip'-schakelprogramma en het drietraps ASR-systeem extra tractie en .veiligheid. Voor de acceleratie van 0-100 km/u zijn slechts 4,5 seconden nodig en op circuits kan een topsnelheid van meer dan 295 km/u worden bereikt. Nissan heeft het Nissan Totaal Service pakket voor de Nissan rijders uitgebreid met de Nissan Mobiliteitspas en Mobiliteitspas Plus. Deze gratis kaarten geven bij schade, pech en andere auto ongemakken recht op ondersteu ning, zodat de Nissan rijder onder alle omstandigheden mo biel blijft. Alle Nissan rijders krijgen zo'n Mobiliteitspas na aflevering van de nieuwe Nissan of Nissan QualityLine occasion of na een onderhoudsbeurt met, indien noodzakelijk, APK door de Nissan dealer uitgevoerd. Achter de Nissan Mobiliteitspas gaan veel diensten schuil. Allereerst kan de pashouder aanspraak maken op de 24-uurs Nissan Alarm Service. Dit betekent dat Nissan rijders die met pech of schade stranden, na een tele foontje naar de Nissan Alarm Service Centrale op snelle, pro fessionele hulp kunnen rekenen. Nissan helpt overal in Europa, vierentwintig uur per dag en zeven dagen in de week. Als de schade vervolgens bij de Nederlandse Nissan dealer gere pareerd wordt, regelt deze tij dens de reparatieperiode koste loos vervangend vervoer. Bovendien is er bij ruitschade een vergoeding van het eigen risico of korting van fl. 150, - bij voorruitvervanging, wanneer dit door de Nissan dealer is uitge voerd. De Mobiliteitspas Plus gaat nog een stapje verder; deze pas biedt optimaal betaalgemak. Hiermee kan de Nissan rijder ook onderhoudsbeurten, acces soires en reparaties direct afre kenen. Daarnaast is een doorlo pend krediet tot een maximum van fl. 5.000, - mogelijk. Bovendien kan met deze pas gebeld worden vanuit de KPN- telefooncellen. SS Stadsblad) Schiedam Volkswagen Bora Vb 4molion Motor van Volkswagen GolfVó 4motion Volkswagen GolfVó 4motion B.V NIMAG: 20 jaar import van TVR Op de voorgrond een nieuwe, blauwe Chimaera, daarachter een van de eerste TVR's door B. V. NIMAG geïmporteerd: een rode 3000S. Geldig t/m 00/0000

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 7