Nieuwe Het Cl-J,UI-T^ Hèt autonieuws voor iwe JlUwSPUUl J Schiedam en omgeving Breijer en Van Goor nieuwe leiders Dutch Rally Open 1999 Verkiezing 'Klassieke Opel van de Eeuw' 100.000ste Opel Corsa in Nederland V' Nieuwe luxe Pickup van Nissan Première op IAA Frankfurt. mmmmm v.'Afc ;v ét WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1999 34-448 Een rit in een Audi Roadster is autorijden in zijn oervorm. Voor de lief hebbers van open sportwa gens breidt Audi het bestaande marktaanbod met een bijzonder aantrek kelijke versie uit: de Audi TT Roadster, toonbeeld van compromisloos design, kracht en opwindende rij- eigenschappen. Een open auto is pas echt aan trekkelijk als hij ook met geslo ten kap nog begerige blikken trekt. Deze eis hebben de designers bij Audi zich ter harte genomen. Met het Roadster-con cept was al bij het ontwerp van de Coupé rekening gehouden; desondanks is de Audi TT Roadster het resultaat van een volledig zelfstandige ontwikke ling. De Audi TT Roadster kan bogen op een uitstekende actieve en passieve veiligheid. Zijn grote vermogen plaatst hem in de kring van concurrerende sport wagens in de voorste gelederen ten met zijn hoge kwaliteitsni veau en liefde voor detail spreekt hij ook de meest veeleisende kopers aan. De veiligheid van de TT Roadster begint bij de beide rol- beugels - die met hun matglan zende uitvoering zonder meer een belangrijke functie vervullen als opvallend designelement - maar vooral als geïntegreerd deel van de carrosserieconstruc tie een solide bijdrage leveren aan de veiligheid en stijfheid van de Roadster. De bescherming van de inzittenden blijft natuur lijk niet beperkt tot twee beugels: kreukelzones voor en achter, extra sterke balken in de portie ren ter bescherming tegen aanrij dingen in de flank en de royaal bemeten kokerbalkdelen helpen daarbij. De toepassing van dik ker plaatwerk bij de dorpels en de vaste verbindingen van de A- stijlen aan de bodemgroep geven de TT Roadster een torsiestijf heid die nog maar enkele jaren terug voor een limousine alle lof zou oogsten. Door gedetailleerde analyse van optredende trillingen en doelgerichte wijzigingen aan de carrosserie is bovendien gezorgd voor een perfect laag trillingsniveau. Europese norm Een in de A-stijl verankerd voor- ruitframe, versterkt met een dub belwandig buizensysteem van extra sterk staal, twee frontair bags voor bestuurder en voor passagier, twee in de stoelleunin gen ingebouwde zijairbagsyste- men die als hoofden borstkasairbags zijn uitgevoerd en pyrotechnische gordelspan ners, gecombineerd met gordel- belastingsbegrenzing zorgen ervoor dat de Roadster-carrosse- rie ruimschoots voldoet aan de eisen volgens de norm 96/27/EG voor aanrijdingen van opzij. Sterker nog, hij voldoet nu al aan de eisen volgens de toekomstige Europese norm (96/79/EG). De TT Roadster biedt uiteraard ook technische voorzieningen die eraan bijdragen ongelukken te voorkomen. Zo is hij - samen met de Lamborghini Diablo Roadster - wereldwijd de enige serieroadster die leverbaar is met aandrijving op vier wielen. Tot het standaardpakket behoren daarnaast taakverlichtende sys temen voor de bestuurder zoals het antiblokkeersysteem (ABS) en de elektronische remkracht- verdeling (EBV), het elektro nisch sperdifferentieel (EDS) en bij de voorwièlaangedreven ver sie daarnaast nog de aandrijfslip- regeling (ASR). Royaal bemeten schijfremmen zorgen voor voor treffelijke vertragingswaarden. De remschijven voor zijn inwen dig geventileerd, bij de TT Roadster quattro met 165 kW (225 pk) geldt dat ook voor de remmen achter. McPherson wielophanging Extra reserves voor rijveiligheid en rijdynamiek zijn latent aan wezig in het sportief strak afge stemde onderstel met grote spoorbreedte. De vooras is uitge rust met de beproefde Mc - Pherson wielophanging met veerpoten. De achteras van de quattro-versie heeft aan weers zijden een constructie met een langsdrager en twee dwarsdraag- armen met los van elkaar geplaatste veren en schokdem pers. Bij de voorwielaangedre- ven uitvoering zorgt een com pact gebouwde achteras met veerpoten en gekoppelde draag- armen met nauwkeurig afgestel de elastisch-dynamische correc tie voor een precieze sporing van de achterwielen. Vanuit stilstand tot 100 km/u trekt de versie met 165 kW (225 pk) op binnen 6,7 adembene mende seconden en het type met 180 pk heeft er iets meer dan een seconde langer voor nodig. Bij 223 km/u bereikt de voorwiel- aangedreven Roadster zijn top snelheid; 237 km/u is de top van de sterkere variant. Nog indrukwekkender dan de sprintcapaciteit en topsnelheid zijn de kwaliteiten van beide motoren op het vlak van de tus- senacceleratie. De motoren met 132 kW worden geleverd in combinatie met een handgescha- kelde 55-versnellingsbak en voorwielaandrijving en bij de TT quattro met 165 kW wordt stan daard een 6-versnellingsbak geleverd; hierdoor is altijd de juiste overbrengingsverhouding te vinden om een krachtige voortstuwing te krijgen. De soe pele motoren maken anderzijds te allen tijde ook een comforta bele, schakelluie rijstijl moge lijk. Het maximum koppel van 280 Nm is bij de sterkste variant beschikbaar in het toerentalge- bied van 2200 en 5500 t/min. De motor met 132 kW levert 235 Nm in het gebied tussen 1950 en 5000 t/min. Voor de 'cockpit' van de TT Coupé werd al op alle details gelet. Het sportstuurwiel, de in aluminium gevatte instrumenten, de pedalen en de roestvrijstalen steun voor de linkervoet, alle maal oplossingen die kenmer kend zijn voor de TT. In het inte rieur van de TT Roadster zijn daar nog extra op comfort gerichte voorzieningen bijgeko men: bijvoorbeeld de extra fijne leren bekleding voor de stoelen, het kundig afgestemde sound systeem en verschillende op- bergvakken in de achterwand achter de stoelen die met de cen trale vergrendeling worden geo pend en gesloten. Het 'mocas- sin'-achtige aanzien van het leer van de Roadster dat in de ont werpstudiefase zo'n indruk maakte, kan nu als onderdeel van het meeruitvoeringspakket 'Aut hentic' worden besteld. Een TT Roadster zal het meest open wor den gereden. De stoffen kap met grote verwarmbare achterruit kan met een hand worden ont grendeld en elektrisch achter de beide stoelen worden opgebor gen. Wie dat wil kan de kap dan met een meerlaags kunststof zeil met eenvoudige sluiting snel bedek ken. Turbulenties waaraan inzit tenden van roadsters gewoonlijk worden blootgesteld als de vaart erin komt, worden gereduceerd door een elektrisch te bedienen glazen windschot (tegen meer prijs verkrijgbaar) dat qua vorm geving bij de beide rolbeugels past. De Ford Escort equipe Mark Breijer-Hans van Goor heeft met een schitte rende vijlde plaats in de Hunsrück Rally, voor de tweede achtereenvolgende maal een ronde van het Dutch Rally Open gewon nen en daarmee de leiding in het kampioenschap inge nomen. Van het trio Nederlanders dat voor Hunsrück het DRO aan voerde, Rocco Theunissen, Mark Breijer en Erik Wevers, debu teerde de laatste in de lange wed strijd op het gigantische militaire oefenterrein van Baumholder. De Twent had de Toyota Celica na de crash in de Deutschland Rally, drie weken eerder, samen met zijn monteurs compleet opnieuw opgebouwd, maar ont beerde in deze vierde DRO- ronde geluk. 'Bij de start van de vierde proef deed de versnel lingsbak niets meer', aldus een zeer teleurgestelde Wevers, wiens navigator Robin Ecker meteen al zorgelijk naar de ver dere toekomst keek. 'Nu hebben we de proeven nog nauwelijks op snelheid gezien.' De tweestrijd die vervolgens los barstte tussen Theunissen met zijn Toyota Corolla WRC en Breijer met de Ford Escort RS Cosworth leek in het voordeel van eerstgenoemde beslist te worden. 'Dat Rocco hier zo hard rijdt, dat verbaast ons wel een beetje', vond Breijers navigator Hans van Goor na de eerste etap pe. 'Wij hebben hier tenslotte al vaker gereden en dus zouden wij eigenlijk veel meer terreinkennis moeten hebben.' De jonge Theunissen reed inderdaad een zeer goede rally en bleef aardig in de buurt van de Duitse top, terwijl Breijer op zijn beurt veel tijd verloor door een defecte turbo op de langste proef van de rally. De. tweede dag echter, net toen Breijer vanwege een lekke band dacht dat de wedstrijd voor hem definitief verloren was, keerden zijn kansen. Ook Theunissen reed op dezelfde proef lek, en omdat ook de versnellingsbak van de Toyota 'nog even' gewis seld moest worden, zakte de Belgische Nederlander vele plaatsen in het klassement. Breijer en Van Goor namen ver volgens geen risico meer en reden de laatste proeven 'op eieren', een tactiek die zijn vruchten afwierp. In de twee Duitse DRO-ronden scoorde het duo het maximaal haalbare aan tal punten. Na de Audi S3, de S4 en de S8 volgt nu de Audi S6. Met de twee nieuwe sportieve modellen, de S6 Limousine en de S6 Avant, completeert Audi de S-modelserie. De S6 beleeft zijn wereldpre mière in september op de IAA te Frankfurt. Alle Audi S-modellen combine ren een sportief motorvermogen met een eigentijdse uitstraling en zijn uitgerust met de permanente vier-wielaandrijving quattro. In de Audi S6 klopt een sterk hart: de 4,2 liter V8-motor met vijf- kleppentechniek, met een ver mogen dat tot 250 kW (340 pk) is verhoogd. De elasticiteit van deze achtci linder motor is indrukwekkend: al vlak boven het stationair toe rental ontwikkelt hij een koppel van 300 Nm. en bij 3.400 t/min ppi SU komt hij tot een maximum van 420 Nm. De topsnelheid wordt elektronisch beperkt tot 250 km/u. De S6 trekt vanuit stilstand op tot 100 km/u in 5,7 seconden (de S6 Avant in 5,8 seconden). Een 6-versnellings schakelbak of een sportief afgestemde tiptronic zorgen voor de krachtoverbren ging naar de permanente vier- wielaandrijving quattro, die het hoge vermogen op het wegdek overbrengt. De stuurinrichting met directe overbrenging garan deert een bijzonder actief, beweeglijk en nauwkeurig stuur- gedrag. Voor een stabiele vertraging zor gen het antiblokkeersysteem ABS en de tandemrembekrachti- ging alsmede de inwendig geventileerde remschijven met aluminium remzadels op alle wielen. De rijveiligheid wordt nog verder verhoogd door het elektronische stabiliteitspro gramma (ESP) inclusief elektro nisch sperdifferentieel (EDS), elektronische remkrachtverde- ling (EBV) en aandrijfsliprege- ling (ASR). Het design is gebaseerd op dat van de Audi A6 4.2 quattro en toont een geheel eigen gezicht met nieuwe, markante sierroos- ters. De verbrede spatschermen herbergen 17 inch gegoten licht metalen velgen in Avus-design mei banden met maat 255/40 R 17. Blank gepolijste aluminium bui tenspiegelhuizen en twee verch roomde uitlaateindpijpen plaat sen, in combinatie met geheel in de carrosseriekleur gespoten bumpers en zijdorpels, de opti sche accenten. Vanaf eind okto ber kan de Audi S6 bij de Audi- dealer worden bewonderd. Dat Opel dit jaar haar 100- jarig bestaan als autofabrikant viert, is inmiddels een publie kelijk geheim. Dit jubileum werd op 21 en 22 augustus door de FEDOC, de Federatie van Opelclubs in Nederland, nog eens op geheel eigen en grootse wijze ingevuld in het Autotron te Rosmalen. Gedurende twee dagen werd aan de hand van een aantal centrale thema's de geschiede nis van 100 jaar Opel in kaart gebracht. Tijdens dit evene ment werd tevens de uitslag van de 'Klassieke Opel van de Eeuw'-verkiezing bekend gemaakt. Via een tiental cen trale thema's werd in het Autotron een beeld geschetst van 100 jaar Opel-automobie- len. Hierbij kwamen uiteraard de diverse afzonderlijke clubs en de vele modellen uit de afgelopen eeuw aan bod, maar ook zaken alSj ppe' Motorsport, (Motonpoj;t)kle- ding en de huidige<vi$ïe van Opel in haar honderdste levensjaar werden in het dag licht gesteld. Wat het 100-jarig jubileum betreft, heeft de FEDOC enke le maanden geleden de verkie zing van de 'Klassieke Opel van de EeuW' opgestart. Door middel van een stemformulier werd Opel-rijdend Nederland opgeroepen oni een stem uit te brengen op zijn of haar favo riete Opel van de eeuw. Momenteel zijn de volgende verenigingen irt' de FEDOC vertegenwoordigd: de Opel GT Club Nederland, de Historische Opel Club Nederland, de Opel Kadett C Club Nederland, de Opel Manta Club Nederland, de Opel Club Noord en Big Opeis Nederland. r- m t k nr g - De Nissan Pickup Navara is een bijzonder royaal uitgeruste Pickup. Bedoeld om in te spelen op de groeiende vraag naar luxe in dit segment. De Pickup Navara doet met zijn uitrusting nauwelijks onder voor de meest luxe personenauto. Een volauto matische airconditioning, elek trisch bedienbare portierruiten en centrale vergrendeling zijn standaard. Dat geldt ook voor elektrisch te verstellen en ver warmbare buitenspiegels en het leer op stuurwiel en pookknop. De veiligheid staat op hoog niveau. ABS en airbags voor bestuurder en passagier zijn standaard. Daarbij profiteert de Navara van alle vernieuwingen die zijn doorgevoerd in de vorig jaar gelanceerde nieuwe Nissan Pickup. Met de komst van dit model heeft het uiterlijk al flink aan dynamiek gewonnen dankzij de stoere, rondere vormen. De Pickup Navaja voegt daaraan nog een forse dosis dynamiek toe door de verchroomde buiten spiegels en de grote lichtmetalen velgen van 15 inch met brede banden in de'maat 255/70. De Navara heeft insphakelbare vier- wielaandrijving. Aan de basis van deze versie staat immers de King Cab 4WD. Kracht is dus verzekerd. Om het luxe karakter te onderstrepen is dé Navara ver krijgbaar in een chique two-tone kleurstelling in de eombinaties: blauw/zilver metallic? groen/zil ver metallic en zWart/zilver metallic. Door tal van uiterlijke chromen verfraaiingen krijgt de auto nog eens extja glans. De prijs van de Navara bedraagt f 43.750,- (excl. BTW). Onlangs werd door mevrouw Bruin bij Opel-dealer 'Auto Met' in Alkmaar een nieuwe Opel Corsa besteld. Op dat moment niet wetende dat het hier de 100.000ste in Nederland verkochte Corsa betrof. Alex Versteeg van Opel-dealer 'Auto Met' uit Alkmaar: 'Wij vin den het hartstikke leuk dat die 100.000ste Corsa uitgerekend bij Auto Met is aangeschaft. En ook wij feliciteren mevrouw Bruin en haar partner van harte met hun nieuwe aanwinst.' Natuurlijk liet Opel deze uitzonderlijke gebeurtenis niet zomaar passeren. De showroom van de Alkmaarse Opel-dealer stond voor deze unieke mijlpaal geheel in het teken van de 100.000ste Corsa, inclusief een aantal kaasdragers. De familie Bruin werd uitgeno digd voor een exclusief weckend in het Zuid-Limburgse Houthem. Tevens stond er voor hen, naast het 1:1 exemplaar, een Corsa-trap- auto op schaal klaar. Rianne Spek. Brand Manager Corsa bij Opel Nederland; 'Onze Corsa is een opvallende auto. Niet alleen door zijn nog steeds uiterst moderne verschijning, maar ook omdat hij een topper blijft in de verkoopstatistieken.' Smds de introductie van de Corsa-modelserie in 1983 zijn er in Nederland ver boven de 200.000 Corsa's verkocht. De Corsa is inmiddels uitgegroeid tot een succes van wereldformaat. Audi presenteert Roadster: een aantrekkelijke, open sportwagen y' 'w Audi S6 en S6 Avant completeren S-serie „am*" >a' - 4^ 1 Wm&.. ««w t T3' 11 t Mi.

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 17