SVEA 5,55 voorgevel Stadserf Hafkamp hakt knopen ziekenhuis door Rankzinnig! intratuin NU ♦V loods IN KRANT Opgeven hoeft niet Lange Haven afgesloten Automobilisten opgelet: scholen zijn weer begonnen Gebr. de Block VARKENSFILET BROCCOLI 50 25 925.438 Parkeren op korfbalveld, geen tunneltje DECOKAV' VAN LOENEN 3% HYPOTHEEK /o 10 jaar vast Snelheid brommer verkeerd ingeschat Dop Dop in actie voor Turkije ERA Laatste restanten damesschoenen Laatste restanten herenschoenen Kwaliteit en winkelsfeer, geven net iets meer "Uit onze slagerij" "Van onze groenteman" Gebr. de Block WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1999, 51e JAARGANG, Nr 34 O DE ENIGE ECHTE Rijnmond Tel.: Hypotheekwijzer 4736665 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE: NS Soepblik wordt fiets Julianapark als Open Monument SCHIEDAM - Een 17-jarige bromfietser uit Leeuwarden is zaterdagnacht rond half vier in het Schieland Ziekenhuis terechtgekomen na een aanrij ding met een personenauto op de Burgemeester Knappertlaan. De 68-jarige automobilist uit Schiedam schatte de snelheid van de bromfietser verkeerd in en dacht nog voor hem rechtsaf te kunnen slaan. De bromfietser reed vermoedelijk harder dan was toegestaan. De twee botsten waarna de bromfietser voor hechtingen naar het ziekenhuis moest. Hij had zijn bromfiets overigens niet verzekerd, waar voor proces-verbaal is opge maakt. SCHIEDAM - Dop Dop Vastgoed gaat actie voeren voor de slachtoffers van de aardbeving in Turkije. Men haakt aan op de nationale actie die aanstaande donder dag op tv wordt uitgezonden De courtage van de panden die Dop Dop gedurende een week vanaf die donder dag verkoopt, gaat naar de actie. Men rekent ongeveer op een bedrag van 15.000 gulden, een flink bedrag dus voor Turkije, maar in een goede week zou het ook 40.000 kunnen zijn. "We hebben veel Turkse klanten en dat waarderen we. Dat willen we met deze actie laten blijken. We hopen dat meer makelaars zich aanslui ten," aldus Carel Beke van Dop Dop Vastgoed. MEER MAKELAAR ©4268135 DUPONT MAKELAARS ■M ■mm wee jaar heeft het geduurd, maar eindelijk wordt de verfkwast gehanteerd op de gevel van het Stadserfcomplex. Architect H. Ruijssenaars van het gebouw had de maagdelijk witte muur al I vanaf het prille begin op de tekening staan, maar de overburen -JL van de nieuwbouw zagen bet niet zitten om scheel te worden van reflecterende zonnestralen die zouden worden veroorzaakt door zo'n lichte muur. Deze bezwaren van de buren zijn er ook de oorzaak van geweest dat het schilderen op de lange baan werd geschoven, Maar de architect bleef de gemeente wijzen op het oorspronkelijke ont werp en nu is het zo ver. Maandag kwam een wagen met schaarlift van de firma Van Gtls om de eerste van in totaal vier lagen op de voorgevel aan het brengen. Fierst komt er een hydrofobe laag op de stenen waardoor deze worden afgesloten, dan een hechtlaag en dan nog twee lagen verf'. Het is geen hel wit dat op de gevel komt, maar een gebroken wit. Daarnaast is, rekening houdend met de vrees van de overburen voor lichtoverlast, ook gekozen voor een speciaal soort verf die niet erger dan normale witte verf licht reflecteert. Voor het morsen van verf op het natuurstenen plein is men nief bang op het Stadskantoor: "De schilders staan op de lift en daarboven werken ze. Dus mocht cr druppels vallen, dan komen die daarop terecht. En anders moeten ze het gewoon zelf opruimen", aldus L. Mobach van gebouwenbeheer. Het verven van de stenen ts overigens wel nodig, want voor dit gedeelte van het gebouw is een ander soort stenen gebruikt, namelijk persstenen. Deze moeten een verfteagje krijgen om goed te blijven. De schilderwerkzaamheden zullen in ieder geval duren tot begin oktober. Tijdens de Brandersfeesten zulten de kwasten even stilliggen. De tijd zal dus uitwijzen of de overburen daarna kunnen baden in bet licht. Zouden ze hun eclipshrilletjes nog hebben bewaard? SCHIEDAM - In tegenstel ling tot wat eerder werd gepubliceerd in deze krant, hoeven belangstellenden voor de open dag van het Informatiecentrum Beneluxlijn op zaterdag 25 september, zich hiervoor niet op te geven. Tussen 10.00 en 17.00 uur kan men' kennis maken met de metro-.rn aan bouw op het bouwterrein in Schiedam-West. De ingang van het bouwterrein ligt/aan de Van Haarenlaan/fioek Vlaardingerdijk. Op heit ter rein is een looproute uitge zet. Ook wordt er een diapre sentatie gegeven, is er een show van bouwmaterieel, een informatiemarkt en een metrobios. Het bouwterrein is makkelijk te bereiken met bus 54. Vanaf het Stationsplein rijden extra bussen van lijn 54 een aange paste route tot aan de ingang van het bouwterrein. Toegang tot de open dag is gratis. Theo H. B. Schoenmakers SCHIEDAM - De parkeer plaatsen van het fusiezie kenhuis komen toch op het korfbalveld en niet in de ecologische zone. Daaruit vloeit als meest logische keuze verkeersontsluiting via Hargalaan en Sportlaan voort. Er komt geen tunnel tje voor openbaar vervoer- reizigers. Deze voorstellen heeft wethouder L. Hafkamp van Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer gedaan in een toe lichting op het ontwerp bestemmingsplan zieken huis. Op 1 juni besloot de commissie ROV nog tot parkeren op maai veldniveau in de ecologische zone, maar krap drie weken later neigde men al weer naar 'toch maar parkeren op het korfbal veld', wat ook het oorspronkelij ke collegevoorstel was. In de notitie zet Hafkamp naast zijn keuzes ook de opties nog eens op een rijtje. Parkeren onder het ziekenhuis kost bijna een halve ton per plaats en is daarmee voor het fusieziekenhuis onbetaalbaar. Parkeren op maaiveldniveau kost minder dan een tiende van dat bedrag, maar heeft als nade len het aantasten van de ecologi sche zone, het verhinderen van latere uitbreiding van het zieken huis en het risico van overlast in de omgeving ten gevolge van de beperkte capaciteit met zich mee. Parkeren op het korfbal- 15% KORTING op BEHANG t veld kan worden gerealiseerd voor 26.000,- per plaats. Weliswaar moet het korfbalveld worden verplaatst en het zieken huis heeft de dekking hiervoor nog niet rond, maar verder kent deze variant alleen voordelen: het sluit goed aan bij ontsluiting via Hargalaan en Sportlaan, er vindt bij ontsluiting via de Hargalaan/Sportlaan slechts een beperkte doorsnijding van de ecologische zone plaats omdat autoverkeer deze alleen bij noodgevallen behoeft te door snijden en het aantal parkeer plaatsen kan zonodig gemakke lijk worden uitgebreid. Hafkamp stelt de commissie dus voor om deze oplossing definitief te kie zen en gaat er in het ontwerp- bestemmingsplan van uit dat dit gebeurt. De Schiedamseweg wordt uitsluitend als ontslui tingsroute voor verzorgend ver keer en ambulance gebruikt. Tunneltje Een eerder voorstel voor een tunneltje ten behoeve van open baar vervoer-reizigers stuitte op veel weerstand van de bewoners. Men vreesde dat dit parkeero verlast met zich mee zou bren gen van ziekenhuisbezoekers die het gratis parkeren in de wijk verkiezen boven betaald parke ren bij het ziekenhuis. Hafkamp, die al eerder had toegezegd de aanleg van het tunneltje te willen heroverwegen, heeft dit in het definitieve plan nu laten vallen. Reizigers met het openbaar ver voer zullen het ziekenhuis opti maal kunnen bereiken door aan passingen aan het verkeers knooppunt Nieuwe Damlaan/spoorlijn. Voor fietsers wordt een verkeerslichtenrege lingen of eventueel de aanpas sing van de rotonde Hargalaan overwogen. Sloop De locatiekeuze staat voor Hafkamp en de meerderheid van de commissie niet meer ter dis cussie. Eerder werd al ingestemd met de noodzakelijke sloop van enkele woningen aan de Schiedamseweg. De bewoners wisten al bij het betrekken van de woningen dat de huizen bestemd waren voor de sloop en wisten dus dat ze er slechts tijde lijk zouden kunnen verblijven. Eerder werd de huur per 1 okto ber dit jaar opgezegd, maar de gemeente biedt de huurders thans aan dat zij daar tot uiterlijk zes weken voor aanvang van de sloop kunnen blijven wonen. Het ontwerp bestemmingsplan zal na goedkeuring door de raad opnieuw ter visie worden gelegd. Om het betrokkenen, die dan opnieuw hun commentaar kunnen geven, gemakkelijker te maken, heeft het college toege zegd daarbij expliciet de veran deringen ten opzichte van het eerdere voorontwerp aan te geven. Op basis van de reacties in deze nieuwe inspraakronde zal vervolgens uiteindelijk het definitieve bestemmingsplan worden opgesteld. Tijdens de commissievergadering van 31 augustus en een extra raadsver gadering op 14 september zal blijken of dat het geval is. SCHIEDAM - De Lange Haven, in en voor het Gedistilleerd Museum De Gekroonde Brandersketel, fungeert donder dag 26 en vrijdag 27 augustus als decor voor filmopnamen. Filmproducent De Kroon, Wissenraet Ass. BV maakt hier historische opnamen voor een film over het ondernemer schap van de jeneverstokerij en distilleerderij van de familie Nolet. De film begint in de zeventiende eeuw en geeft door de eeuwen heen een beeld van het wel en wee van de verschil lende generaties van deze Schiedamse distillateursfamilie. Op dit moment is de tiende, elfde en twaalfde generatie in leven. De film, een docudrama, wordt gedeeltelijk in opdracht van de familie Nolet geschoten en is in eerste instantie bestemd voor de Amerikaanse markt. Hier distribueert Nolet al jaren veel drank. Voor de historische opnamen wordt gebruik gemaakt van acteurs. In de scè nes die in de huidige tijd spelen, zoals over het ambachtelijk sto ken, speelt de familie en bijvoor beeld de meesterdistillateur zichzelf. De opnamen aan de PAUL BERG dat is duidelijk. Lange Haven symboliseren de jaren 1900, 1930 en 1950. Er wordt donderdag een soort time laps, een blik door de jaren heen gefilmd. Hiervoor wordt gebruik gemaakt van oude auto's en paard en wagens. Zo zal een schip worden gelost door zak kendragers. Voor dit docudrama zijn al eerder filmopnamen gemaakt in Schiedam: een dag of zeven werd onder andere de distilleerderij als decor gebruikt. De film wordt geregisseerd door Pieter-Rim de Kroon en de rol len worden vertolkt door onder anderen Leo Hogenboom, Martijn Nieuwerf en Esmée de la Bretonnière. In verband met de filmopnamen is de Lange Haven donderdag tussen 07.00 en 21.00 uur afgesloten voor het verkeer. Het gaat om het deel tussen de Taansteeg en Appelmarkt. Bestemmings- en bevoorradingsverkeer kan tot 11.00 uur gebruik maken van de Lange Haven. Verder mag don derdag en vrijdag niet worden geparkeerd in de parkeervakken aan de Lange Haven vanaf de Taansteeg tot de Appelmarkt, op de Vismarkt (behalve de minder- valide parkeerplaats) en vanaf de Vismarkt tot de Branderssteeg. SCHIEDAM - Automobilisten opgelet. De scholen zijn afgelo pen maandag weer begonnen. Althans de basisscholen; het voortgezet onderwijs duikt pas volgende week weer in de boe ken. De politie helpt de automobilisten de komende dagen herinne ren aan de start van het nieuwe schoolseizoen door verkeers controles te houden op plaatsen waar kinderen vlak voor en na schooltijd oversteken. Afgelopen maandag en dinsdag gebeur de dat bij basisschool De Violier aan de Slimme Watering. Maandag werden hier 22 bekeuringen uitgeschreven voor het niet dragen van de autogordel. Negen automobilisten reden te hard. De hoogst gemeten snelheid was 65 km per uur waar 50 is toegestaan. Binnenkort wordt ook gekeken of de school gaande jeugd zich aan de verkeersregels houdt. AFSLIJTINGEN RIJKSWEG A20 - In de weken 35 tot en met 39 (vanaf 30 augustus) wordt afrit 13 (Overschie, Blijdorp) aan de noordzijde van de A20 afgesloten voor al het verkeer. Deze afsluiting is noodzakelijk omdat er een geluidsscherm wordt aangebracht. De afsluiting duurt in de genoemde weken steeds van maandagmor gen 6.00 uur tot vrijdagmiddag 15.00 uur. Het verkeer wordt door middel van borden omgeleid. Van dinsdagavond 31 augustus om 21.00 uur tot woensdagochtend 1 september om 5.30 uur wordt bovendien afrit 10 (Schiedam-Noord) aan de noordzijde van de A20 afgesloten. Deze afsluiting is nodig omdat een nieuwe asfaltlaag wordt aangebracht. De maatregelen aan de A20 houden verband met de Tweede Beneluxtunnel, die tot meer autoverkeer op de Rotterdamse ruit zal leiden. kilo 24^0 500 gram Aanbiedingen geldig met bonuskaart A.H. - Gall Gall - Etos Blockshop - Retourette Groenelaan, Schiedam Hl NS Nieuwe Stadsblad Eiliili i/ovr betTfr wmrv-uCet DAM SCHIEDAM TEL. 010-426.61.92 k De bosrank (Clematis) is eerfflïmplant (Clematis) is een klimplant met mooie grote bloemen in verschillende kleuren. Nu tijdens de Warenhuis op Stelten-dagen waanzinnig voordelig geprijsd. Geen 14.95, 11.95 of 9.95 maar nu allemaal 4 PIJNACKER Rijskade la, Tel. 015-3610000 www.intratuin.nl HET GROENE WARENHUIS Ui'.l'tHliaiT-tllT-H.l.'Hllt.Lill.'MIII.H.'Li.U'.'/l:! J.'IIIIIH.IJ--n dH j.'H.HfH.'B Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Di. t/m za. vanaf 9.00 uur. Maandag vana'f 10.00 uur. Als het aan weihouder Hafkamp ligt zullen bezoekers van het nog te bouwen ziekenhuis op het korfbalveld hun auto neerzet ten. Broersvest 135 Schiedam Centrum Tel.: 010-426 84 92 SCHOENEN OPTICIEN Gratis parkeren voor de deur, en altijd plaats Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam telefoon: (010) 47 35 384 Met een zogenaamd laserpistool wordt de snelheid van auto 's gemeten. 16? V.

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 1