Anno 1999 Julianapark was werklozenproj eet nriu Monument Stempelen voor mooie prijzen op de Hoogstraat Anno 1999 Verrukkelijk van eenvoud 19," r SCHIEDAM De Blauwe Brqg Gastrono Gevonden en vermiste dieren *6 AUTOBANDEN BV ORANJE JONGE 3.99 6.90 2.99 3.58 8.90 1.00 1.55 39.99 ACTIVITEITENMARKT SCHIEDAM NOORD Het soepblik van vandaag is de flets van morgen 11 m VOORDEELBON fM NOOTEBOOM (*ook verhuur) 28 aug. 10 -16 uur GALLGALL Het Nieuwe Stadsblad KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier GALLGALL WOENSDAG 25 AUGUSTUS Nr 34 - 1441 2^ 0900 - 8998200 Omver gegooid Afval Apart Punten 'n borrel van klasse voor een lage prijs Jonge jenever Oranje iR95 Vieux Oranje ift95 U belt, wij bezorgen! W9 kunststofkozijnen ig. James Wattweg 18 - Vlaardingen Telefoon 010-4349833 Oh Braziliaanse perssinaasappelen, net 2.5 kilo Ch Gehakt half om half, kilo 11.50 Bonus voordeel 4.60 ChSchwarzwalder schinken, Zwanenberg smeerpaté, alle soorten 2 kuipjes 125 gram 4.78 Bonus voordeel 1.20 Nü 2e kuipje halve prijs Ch Goudse kaas jong 48+, kilo ®o® 12.50 Bonus voordeel 3.60 ChGoois of Sallands zonnepitbrood, wit of meergranen, heel Q r Q Nü met 2 Bonus punten MelkUnie boerenland volle melk, l liter 1.75 Bonus voordeel 0.75 3 halen, 2 betalen: Croma bak braad, 3 pakjes 200 gram Q "7Q Smiths chips, alle soorten, zak 200 gram 1.95 Bonus voordeel 0.40 Omo hoofdwas, 2 navulzakken 3 kilo 59.99 Bonus voordeel 20.00 Jloods HET NIEUWE STADSBLAD CREATIEVE SCHIEDAMMERS IN BIEB NOORD - De bibliotheek aan het Bachplein staat in de maand september in het teken van creatieve Schiedammers. Al weer voor de zesde keer demon streert een aantal creatieven hun hobby in de bieb Noord. Deze demonstraties vinden plaats op de woensdagmiddagen 1,8, 15 en 22 september van 14.00 tot 15.30 uur. Op 1 september is Elsada aan wezig met zijde beschilderen. Marja Schneider laat op 8 september van alles zien over patchwork en quilten. Op 15 september komt José de Bruyne met keramiek en op 22 sep tember sluit Conny van Dongen de serie af met ikebana. Hun werkstuk ken staan de hele maand september tentoongesteld in vitrines in de bibliotheek. Deze zijn te bezichti gen tijdens openingstijden. VIEUX VOORDEEL Weduwe Visser Vieux lOOcl (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide beho rende tot Wegener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 v ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010)4.600.205 loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en fell 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Duo's: (010) 4.699.444 DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: SCHIEDAM - De parken staan dit jaar in de belangstelling tij dens de Open Monumentendag, met het thema 'Monumentaal Groen'. Het Julianapark is één van de plekken die op zaterdag 11 september de volle aandacht krijgen. Het stadsdeel ten westen van de Nieuwe Haven behoorde tot het West Frankeland. Een gebied van gorzen en slikken. Voor het Stadsbestuur was het na 1900 wel duidelijk dat de uitbreidin gen van de stad in westelijke richting moesten gaan plaatsvin den. Maar de lage gronden waren niet geschikt om te bebouwen omdat dat tot water overlast zou leiden. Geleidelijk werd de grond hier opgespoten en in 1926 was de gehele west- wijk opgehoogd. Tot het deel waar het Volkspark op werd aan gelegd behoorde ook de grond waar het Julianapark moest komen. De plannen waren er al in 1914, het ontwerp was van de bekende J.K. Dominicus. De aanleg is uitgevoerd als een werklozenproj eet en daarom was het pas in 1928 klaar. De officië le opening zou zelfs tot juli 1929 uitgesteld worden. Het park kreeg toen ook de naam. Het was niet de hele dag geopend. Maar wilde men dit wel doen dan betekende dat dat er een extra 'wachtsman' moest komen en Het Julianapark daar was geen geld voor. In het park valt een aantal din gen op. De Belvédère bijvoor beeld die een fraai uitzicht geeft over heel het park. De Muziekkoepel en de monumen tale bank als herinnering aan Koningin Emma verfraaien het park. Verder is er het oorlogsmo nument en de Bevrijdingsboom. Meer informatie over dit park kan men lezen in het boekje over de Open Monumentendag dat begin september verschijnt en gratis beschikbaar wordt gesteld. Vernieuwd! Scheiden van blikj es levert nauwelijks milieuvoordelen op' HNS Door Chrit Wilshaus SCHIEDAM - Automaten om lege drinkblikjes in te stoppen bestonden er al. Een recycle-automaat voor zowel koffiebekertjes als blikjes is evenwel nieuw op dit gebied. Recycle Nederland Netwerk zal het van oorsprong Duitse apparaat over enige tijd als eerste in ons land op de markt brengen. Dat maakte Metro onlangs bekend. Het nieuwe apparaat zal waarschijnlijk voornamelijk in bedrijfskantines komen te staan. Op dit moment is het in Schiedam op twee plaatsen mogelijk gebruikte blikjes in te leveren: op de Maasboulevard, waar een blikjespletter staat, en bij de Retourette aan de Groenelaan. Volgens ONS Milieu woordvoerder Mart Dingenouts levert het scheiden van blik echter nauwelijks milieuvoordelen op. De blikjespletter op de Maasboulevard is een initiatief van de Jeugdgemeenferaad van In Schiedam staan al een blikjespletter en een statiegeldblikautomaat. een aantal jaren geleden. 'Oorspronkelijk stond er ook een dergelijke automaat aan de Korte Singelstraat', weet Mari Dingenouts. 'Maar die werd regelmatig omver gegooid. Daarom is op een gegeven moment besloten deze blikje spletter, die bovendien kapot was, niet meer terug te plaatsen. De blikjespletter op de Maasboulevard wordt twee maal per jaar geleegd. Jaarlijks gaat het om een paar honderd blikjes. De opbrengst is dus niet zoveel. Op het Milieustation komen de blikjes bij het oud ijzer terecht. Dat gaat vervolgens naar een recyclebedrijf. Het soepblik van vandaag kan de fiets of een onderdeel van het motorblok van morgen zijn. Ruim tachtig pro cent van het blik wordt tegen woordig gerecycled. Op zo'n manier worden grondstoffen en energie bespaard. Dat is uiter aard een goede zaak.' 'Het storten van blik is verboden en wordt daarom met een mag neet uit het restafval gehaald. Daar belanden uiteindelijk ook de blikjes die op straat worden opgeveegd. In bepaalde delen van Nederland gebeurt dat voor verbranding en in andere daarna. Er zijn ongeveer achthonderd verschillende blikproducten te koop in ons land.' Hoewel er her en der wel stem men opgaan om blik vooraf gescheiden in te zamelen, levert dat volgens Mari Dingenouts nauwelijks milieuvoordelen op. 'Het werkt juist kostenverho gend omdat er een extra wagen zal moeten rijden. En dat zou zeker een hogere afvalstoffen heffing tot gevolg hebben. Bovendien hebben we in Schiedam gekozen voor de Afval Apart Punten. Daar kan onder meer glas, papier en groente-, fruit- en tuinafval wor den ingeleverd.' Een medewerkster van de Retourette aan de Groenelaan laat desgevraagd weten dat men sen goed gebruik maken van de statiegeldblikautomaat die daar staat. De nieuwe recycle-auto maat werkt overigens eveneens volgens het statiegeldprincipe. Iemand koopt een blikje fris drank of een bekertje koffie met statiegeld. Na lediging kan het koffiebekertje of het blikje in een tweede automaat worden gestopt en komt er een statie geldbonnetje uit. SCHIEDAM - De vakantie is weer voorbij en ook in de Hoogstraat is men weer aan de slag gegaan met de bestrating. Om te laten zien dat ondanks deze werkzaamheden de Schiedamse winkelstraat toch aantrekkelijk is voor het publiek, hebben de winkeliers van de Hoogstraat, Grote Markt en Koemarkt in samenwerking met de gemeente een grote actie gestart. Wie hier van 25 augus tus tot 31 oktober komt winke len krijgt bij iedere aankoop een stempel op een zogenaamde strippenkaart. Deze kaart wordt onder andere huis-aan-huis ver spreid en is ook verkrijgbaar bij de deelnemende winkels. Ook de stempels zijn te verkrijgen bij de aangesloten winkeliers, te herkennen aan de actieposter. Een volle stempelkaart kan tot en met 7 november worden inge leverd bij C'estbon, De Vos Burchart Slaapcomfort of Délifrance, alle drie aan de Hoogstraat. Hiermee dingt men mee naar een reis naar Eurodisney voor twee personen, een compleet verzorgd hotelar rangement voor twee personen en tientallen mooie troostprij zen, beschikbaar gesteld door de winkeliers, zoals een textielbon van 75,-. Men kan zoveel volle kaarten inleveren als men wil. Half november worden de win naars getrokken. Zij worden per soonlijk benaderd over hun prijs. Een aantal sponsors heeft deze actie samen met de gemeente Schiedam mogelijk gemaakt. Een van de deelnemende winkeliers. Bram de Eos Burchart. HEEMTUIN - De onderafde ling Natuurontwikkeling van de gemeente Schiedam organiseert zaterdag 28 augustus een nach texcursie. Deze nachtelijke tocht start om 21.00 uur in Heemtuin 't Hoefblad in het Beatrixpark met een doorlopend programma tot 23.30 uur. Er staat de belang stellenden een spannende tocht te wachten: in het licht van fak kels gaat men op zoek naar bos uilen, vleermuizen en nachtvlin ders. Deelname is gratis en voor tijdige aanmelding is niet nodig. De nachtelijke tocht door de heemtuin is een unieke gelegen heid om dieren te observeren die zich zelden overdag laten zien. Zo worden de bezoekers naar plaatsen geleid waar zich wel eens bosuilen ophouden. Wanneer het gaat schemeren kan men bij gunstig weer in de heemtuin wel vijftig soorten nachtvlinders waarnemen. Met lampen en een wit scherm kun nen ze goed worden bekeken. Natuurspecialist Ben van As behandelt een aantal soorten. Onder begeleiding van hem wor den ook vleermuizen opge spoord met een zogenaamde 'batdetector'. Hiermee worden de voor mensen (bijna) onhoor bare geluiden die de dieren maken omgezet tot een goed hoorbaar klepperend geluid. Na de tocht is er gelegenheid tot het kopen van vleermuiskasten die door Dagcentrum de Boei zijn vervaardigd. Voor vragen kan men terecht bij de Groentelefoon, tel 2465522. JENEVER VOORDEEL Weduwe Visser Jonge Jenever lOOcl SCHIEDAM - Het is gewoon zo: de eenvoudigste gerechten zijn vaak het allerlekkerst. Kijk maar naar de landen met een grote kooktradi- tie, Italië Frankrijk, België. Daar heeft men de kunst van de eenvoud, wat meestal neerkomt op de kunst van het weglaten, tot op eenzame hoogte ontwikkeld. Tijdens een vakantie in een kleine Italiaanse vis sersplaats kun je het merken. Men slentert in de haven, de eerste boten komen die middag terug met de vangst van de dag, vrouwen die een visje uitzoeken. Niets bijzonders. En toch onvergetelijk. Wat later ga je ergens buiten aan een tafeltje zitten en dan schaft de pot risotto. Niets bijzonders. Maar wel onvergetelijk. Gerecht: Risotto. Receptuur: 1,25 liter lichte bouillon (bijvoorbeeld kippenbouillon), zout, peper, 1 ui (fijngehakt), saffraan, 50 gram boter; 350 gram ris ottorijst, 1/2 fles droge witte wijn. v Bereidingswijze: Fruit de ui glazig met saffraan in 3/4 van de boter, roer de risotto door de ui, zodat alle korrels met vet bedekt,zijn: Voeg de wijn toe en laat het aan de kook komen. Voeg langzaam'beetje bij beetje de warme bouillon toe en blijf roeren. Roer als de rü*itto beet gaar is de rest van de boter door het mengsel en maak het Étf niet wat zout en peper. J» Men kan natuurlijk ook komen proeven in Hosman Frères Bfstrot Auberge, tel. 4264096. Reserveren mogelijk. Ook voor gezelschap- pen. Wanneer men reserveert in Hosman Frères onder vermelding van dit recept, krijgt men een amuse van risotto van het huis. Vernieuwd! Gratis montage bij aankoop van lichtmetalen velgen Uw specialist in: banden, uitlijnen, balanceren, bandenreparatie, lichtmetalen velgen, sneeuwkettingen*, skiboxen*, enz. enz... Zwaluwlaan 84 - Schiedam - 010-4700133 Burg. van Reenensingel 115 - Gouda - 0182-515800 Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend vari 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 SLIJTERIJ/WIJNHANDEL per liter IO. per liter 10. Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 JENEVER ANNO 1879 Ulvoi SCHIEDAM - Bij Amivedi Schiedam staan deze week de volgende dieren geregistreerd. VERMIST: 01/08 Poes, Europese korthaar (schildpad), bruin/geel, mager. (Sibeliusplein); 11/08 Kater, zwart/wit, witte bef, voorpoten zwart/wit. (Oostsingel); 11/08 Kater, zwart/wit, Felixneusje. (Rotterdamsedijk); 12/08 Kater, blauw/grijs, 3 witte sokjes, 11 jaar. (Joh. Straussplein); 13/08 Poes, lapjeskat, zwarte vlek op neus. Voornsestraat. GEVONDEN* U/08 Kruising Bouvier/Schapendoes, zwart met grijze snuit. (Beatrixpark); 11/08 Parkiet, groen/geel. (Rembrandtlaanj; 13/08 Agapornis, blaus met witte bef. (G. Borgesiuslaan); 14/08 Kater, rood/wit, scheurtje in oor. (Maasboulevard); 15/08 Parkiet, blauw/wit. (Ambachtsweg); 17/08 Kat, zwart/wit, halsband met letter A. (Omg. Centrum); 7/08 Kat, Cypers met veel zwart, spitse snuit. (L. Nieuwstraat). INLOOPCONCERT - Hayo Boerema, cantor-organist van de Grote Kerk te Winterswijk, geeft zaterdag 28 augustus om 15.00 uur het inloopconcert in de Grote Kerk van Schiedam. Boerema was in 1998 en 1999 eerste prijswinnaar van de inter nationale improvisatieconcoursen in Wenen en Neurenberg. Tijdens zijn concert in Schiedam speelt hij composities van Bach, Guilmant, Widor, Andriessen en een eigen improvisatie. Het concert begint om 15.00 uur en toegang is gratis. A. BAKKER Zn. Fabricage in eigen fabriek Warmte-isolerend en onderhoudsvrij Dubbele beglazing Snelle levering 10 laar garantie Concurrerend in prijs Aft/ X Showroom geopend van maandag t/m zaterdag van 9.00-15.00 uur. Vraag geheel vrijblijvend prijs op voor het leveren en plaatsen van uw kozijnen. Onze top 10 4,99 Bonus voordeel 1.00 100 gram 3.89 Bonus voordeel 0.90 3.49 Bonus voordeel 0.80 4.17 Bonus voordeel 1.39 O IIMMlIl Kijk in onze winkel voor nog meer Bonus aanbiedingen. Deze Bonus aanbiedingen gelden t/m 29 augustus a.s. in AH-supermarkten met een cijfercode of 5tenzij anders aangegeven.

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 3