Vliegende start voor Dinercafé De Lokatie 4 Juventus en Green Eagles in 2e klas Schiedamse wielerronde krijgt najaren vervolg Berichten voor de redactie Lopers kunnen hart ophalen Scoreborden in Margriethal SCHIEDAM Inloopconcert Braderie in Hof van Spaland Exposities in de Harg en Spaland Maaltij dbezorgers voor zondagen Kinderredder van Woudhoek Stimuleren van lezen, seksuele voorlichting geven en afvalvermindering AUTOSERVICE EIGENRAAM Het Nieuwe Stadsblad IMOOTE BOOM AUTOBANDEN BV eerst naar... Officieel Peugeot-dealer DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1999 Nr 36- 1475 SCHIEDAM - Ook tijdens de Monumentendag op zaterdag 11 september, gaat het wekelijkse inloopconcert in de Grote Kerk gewoon door. Het wordt dit maal verzorgd door Jan de Bloeme op koororgel. Jaap van Toor op dwarsfluit en Barend van Zijll, bariton. De aanvang is 15.00 uur en toegang is vrij. SCHIEDAM - In het Hof van Spaland wordt vrijdag 10 en zaterdag 11 september een bra derie gehouden. De winkeliers en een aantal mensen van bui- tenaf zullen dan hun waar te koop aanbieden tussen 10.00 en 17.00 uur. SCHIEDAM In verzorgings huizen De Harg en Spaland zijn weer nieuwe exposities te bewonderen. Joep Wijsbroek exposeert zijn schilderijen in De Harg aan het Hargplein 100 en Cock Wijnhorst haar fotorepor tage in Spaland aan de Willem Andriessenlaan 2. De tentoon stellingen zijn tot 3 oktbber te bezoeken tussen 9.00 en 17.00 uur. Wijsbroek schildert volgens de techniek van Bob Ross Wijnhorst fotografeert vooral graag de natuur waar ze dichtbij woont. Ze toont een serie foto's van de omgeving Woudweg, Holyweg en Breeweg, van de wateroverlast in september 1998 tot de uitbundige bloei in het voorjaar van 1999. SCHIEDAM - De Stichting Ouderenwerk Schiedam is door de groeiende behoefte van plan om vanaf half oktober ook warme maaltijden op zondag te gaan bezorgen. Hiervoor worden vriiwillieers gezocht Via de Stichting Ouderenwerk krijgen cliënten van de maaltij dvoorzie- ning hun eten thuisbezorgd. De maaltijden worden vers klaargemaakt in een keuken van een zorgcentrum of verpleeg huis. warm verpakt en door vrij willigers bij de ouderen afgele- verd. Mensen van 18 jaar en ouder met een rijbewijs en auto en die op zondag dit hebben om rond het middaguur maaltijden te bezorgen, kunnen contact opne men met Susan van der Raaf van de maaltijdadministratie tel. I 4271992. (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM Het zal je maar gebeuren. Je bent vijfjaar oud en speelt lekker bulten. Dan zie je in de sloot bij de Kasteelweg een dode vis die je wilt pakken. Je valt pardoes voorover en gaat kopje onder! Gelukkig was de 9-jarige Zino de Bruin bij dit voorval in de buurt, want hij aarzelde geen moment en schoot te hulp om de kleine Maurice te redden. Onverschrokken viste hij hem uit de singel en hees de natte kleuter op het droge. De ouders van Maurice waren natuurlijk dolblij met deze red dingsactie en zorgden voor een beloning. De moeder van de held vond zijn daad ook wel een plaatsje in Het Nieuwe Stadsblad waard. Voor die gele genheid durfde Maurice zich nog wel even in de buurt van de plek des onheils te wagen, maar alleen samen met zijn redder... Door zijn snelle reactie kreeg Zino Maurice meteen weer op hel droge m Chrit Wilshaus SCHIEDAM - In het kader van haar studie Culturele en Maatschappelijke vor ming in Utrecht, vertrok Marieke van Krugten uit Schiedam afgelopen vrij dagochtend naar Nicaragua. Daar gaat ze in Corinte stage lopen bij Casa de Menores, een school voor straatkinderen. Hier kunnen ze een oplei ding van twee jaar volgen. Zo is er bijvoorbeeld een timmerwerkplaats, een naai-atelier, een secretares se-opleiding en een oplei ding voor kapper. Ze kwam op het idee voor dit project na het zien van een programma van TV Rijnmond. "Ik ben best wel zenuwachtig", zegt Marieke de middag voordat ze in het vliegtuig stapt. "Maar ik heb er veel zin in." In totaal zal Marieke bijna negen maan den in Nicaragua verblijven. "Ik was al vertrouwd met de bevol king en de gewoonten van het land en kende mensen die uit Nicaragua kwamen. De cultuur van het land spreekt mij bijzon der aan. Die is precies tegen overgesteld aan de onze. Hier is veel stress en daar is het alle maal veel relaxter. Ik ben ervan overtuigd dat ik er veel zal leren van mijn tijd in Nicaragua." Op school heeft Marieke zich terde ge voorbereid op haar stage in Corinte. "Bij aankomst in Guatamala ga ik eerst een cursus Spaans vol gen. In Nederland volgde ik al een beginnerscursus Spaans, maar daar kan ik me in Nicaragua niet echt mee red den." Van haar hele verblijf in Nicaragua maakt Marieke een uitgebreid verslag. Uit een beleidsplan van een Nederlandse advocaat blijkt dat er drie zaken zijn die in Nicaragua de nodige extra aan dacht verdienen: lezen stimule ren, seksuele voorlichting en afval verminderen. "Kinderen in Nicaragua kijken nagenoeg alleen maar televisie. Lezen is daar een ondergeschoven kindje en ongebruikelijk. Lezen moet duidelijk een doel hebben, bij voorbeeld als ze ergens iets meer vanaf willen weten. Maar voor je plezier een boek lezen, nee, dat komt niet voor. In Nicaragua is bovendien maar één bibliotheek, in Corinte is er geen. In het kader van mijn stage ga ik een bieb opzetten in Corinte met boeken die uit Rotterdam komen. Om het lezen te bevor deren, denk ik een vertelfestival of vertelavondjes te gaan organi seren. En ik moet ervoor zorgen dat de bibliotheek gaat lopen." "Seksuele voorlichting is ook hard nodig in Nicaragua. Vooral het gebruik van condooms moet bevorderd worden. Het is daar heel gewoon dat vrouwen kinde ren hebben van verschillende mannen. En die nemen het niet zo nauw met safe sex. Sterker nog: ze doen er niet aan. Ter voorbereiding van dit onderdeel van mijn reis naar Corinte ben ik Zakelijk bekeken SCHIEDAM - Dinercafé De Lokatie opende op 1 juli dit jaar haar deuren en vanaf de eerste week weten de gasten de weg naar de Vlaardingerstraat 17 in Schiedam goed te vinden. In de eerste twee weken na de opening was de toeloop zelfs massaal. Uitbaters Paola en Raymond daarover: "Na een rustige eerste week, werden we verrast door een toeloop van zo'n 70 tot 80 gasten per dag. Als je net een weekje open bent, met slechts één kok tot je beschikking, weet je niet watje overkomt, maar wil je iedereen graag ontvangen en het naar de zin maken. Helaas gaat dan natuurlijk niet altijd alles zoals je dat zou willen, maar over het algemeen ging het goed." Inmiddels is ingespeeld op de ruime toeloop en bereiden twee full-time koks de maaltij den en zijn Paola en Raymond gastvrouw en gastheer. In De Lokatie kan men onge dwongen een lekker hapje eten, net als in een eetcafé. Maar, zoals de naam Dinercafé al aan geeft, gaat De Lokatie er prat op uitstekende kwaliteit te leveren: eten wordt dineren. Dagelijks Dinercafé De Lokatie: lekker eten in een gezellige ambiance voor een schappelij ke prijs. worden verse waren aangeleverd die worden verwerkt tot heerlij ke gerechten De Lokatie biedt plaats aan zo'n zestig mensen in een gezellige sfeer. "En dat zoiets nog mogelijk is voor een zeer schappelijke prijs, bewijst De Lokatie", vertellen de gast vrouw en -heer. "Voor zo'n zestig tot zeventig gulden kun je er met zijn tweetjes eten, inclu sief een lekker flesje wijn." Op werkdagen wordt naast de menukaart, een dagmenu geser veerd vanaf 12,50. In het week end is er een weekendspecialiteit vanaf 19,50. Spareribs kluiven kan elke dag voor 14,50. Op dinsdag zelfs onbeperkt voor dit bedrag. De keuken van Dinercafé De Lokatie is geopend van dinsdag tot en met zondag van 17.00 tot 22.00 uur. Om zeker te zijn van een plaatsje wordt aanbevolen te reserveren via tel. 2734766. bij de Rutgers Stichting in Rotterdam geweest. Daar bleek een meisje te werken dat twee jaar in Nicaragua was geweest! Zij heeft mij goede tips gegeven. Het schijnt dat iets het beste overkomt als dat gebeurt in de vorm van een spelletje." "Het afvalprobleem in Nicaragua is anders dan hier in Nederland. Het grote afval wordt daar gebruikt door de arme mensen. Coca Cola zit in Nicaragua in plastic zakjes. Die worden na consumptie overal neer gegooid. In de bussen han gen daarom bordjes waarop staat de lege zakjes niet ip de bus, maar uit het raam te gooien. Zo blijft de bus in ieder geval schoon. Uiteraard belanden ook andere zaken op straat en dat is niet echt bevorderlijk voor de volksgezondheid. Vandaar dat ik een afvalverminderingsproject ga doen. Een van de dingen die ik in dat kader wil gaan doen, is een opzoomerproject." Om de projecten te kunnen reali seren, koos Marieke ervoor zich door familie en vrienden te laten sponsoren. Dat leverde een paar honderd dollar op. Middels haar studiebeurs zal Marieke in Nicargua in haar onderhoud kunnen voorzien. "Dat kan aan gezien de stage in Nicaragua een onderdeel van mijn studie is. Het bedrag dat ik maandelijks te ver teren heb, komt overeen met het gemiddelde maandsalaris van een Nicarugaan." Speciaal voor Het Nieuwe Stadsblad zal Marieke regelma tig verslag doen van haar verblijf in Nicaragua. MULTI-CULTURELE AVOND - Onder het schoolmotto 'met elkaar voor elkaar' wordt op woensdag 15 september op de Gravin Aleidaschool aan de Oostsingel 9 van 17.00 tot 19.00 uur weer een multi-culturele avond gehou den. De school organiseert deze feestelijke avond nu voor de tweede keer en wil hiervan een traditie maken. Alle belangstellenden zijn welkom. Er wor den hapjes, slokjes en allerlei spullen verkocht uit verschillende landen (inclusief Nederland) waaruit leerlingen van de school en hun ouders afkom stig zijn. Dit festijn heeft deze keer als extra doel het bijeenbrengen van geld rdbe SCHIEDAM - Juventus en Green Eagles treffen elkaar in de nieuwe competitie in de 2e klas van het Rayon-West. Met deze indeling voldoet de Nederlandse Basketballbond aan een Schiedams verzoek om een veel lagere indeling (Juventus speel de in de promotiedivisie), terwijl het Maasluise team zich ondanks de degradatie toch op hetzelfde niveau handhaaft. Dat laatste heeft alles te maken met het verdwijnen van Archipel uit de 2e klas. De NBB gaf Green Eagles de kans om de plaats van dit team in te nemen. Voordat er een 'ja' vanuit Maassluis kwam, heeft het Eagles-bestuur de voor- en nade len van een positieve reactie en hulpgoederen voor slachtoffers van de aardbeving in Turkije. Hulpgoederen waarom werd gevraagd zijn babyvoeding en luiers, wasmid delen, damesverband, tandpasta en tandenborstels, plastic borden en bestek Op 15 september kunnen die van 15.00 tot 19.00 uur op school worden afge geven. Ook geldelijke bijdragen zijn welkom. V^EDESTEIN SPORTIV1C GIUGIARG medestem overwogen. De mannen waren immers gedegradeerd naar de le klas van de Kern Rotterdam en beschikten door het afhaken van enkele spelers nog slechts over een selectie van zeven man. Nu de formatie toch aan de rayon competitie kan blijven deelne men, hoopt de technische com missie, dat een aantal spelerS alsnog op zijn besluit terugkomt en de training hervat. Naast Juventus en Green Eagles wordt de 2e klas bezet door Voorburg, BOB, Shooters, New Stars, Jump'80, de promovendi Zoebas, Jump IJsselstein en The Dragons plus de uit de le klas gedegradeerde clubs Alphia en Baros. SCHIEDAM - De Ronde van Schiedam keert terug. Op zon dag 26 september cirkelt er weer een kleurrijk lint pedaleurs over de kasseien. Wie het allemaal wil aanschouwen, zal zich echter moeten verplaatsen naar de 's- Gravelandsepolder, want in het centrum waar zo'n criterium eigenlijk thuishoort is er door de dan heersende Brandersfeesten geen plaats. 'We hadden graag op het parcours Lange Nieuwstraat/Tuinlaan gereden', verklapt Jaap de Bruin, die aan vankelijk bij de organisatie betrokken was, maar onlangs een stapje terug deed. 'Dat stuit te echter op onoverkomelijke bezwaren van mijnheer Pillart, de directeur van de VVV. Jammer, want zo'n evenement hoort natuurlijk in het centrum thuis.' Toch is de Rennersclub De Coureur, die de handschoen heeft opgepakt, allerminst onte vreden over de medewerking, die de Schiedamse autoriteiten hebben verleend. 'Brandweer, politie en gemeentewerken heb ben stuk voor stuk enthousiast gereageerd en hun medewerking gegeven', meldt Maarten Goedhart. Voor de huidige gene ratie renners is het traject in de Schiedamse industriewijk onbe kend terrein. Toch zijn de kassei en daar wel degelijk al ingere den, omdat de rennersclub Schiedam er heel wat jaartjes geleden wekelijks de clubwed strijden reed. De ronde verrijst uit zijn as, dankzij het Oranje-comité in Kethel, dat vorig jaar een rond- je-rond-de-kerk wilde organise ren. Dat ging toen niet door, waarna De Coureur contact met de organisatoren zocht met het doel om enige deskundige ondersteuning te geven. 'Een herhaling op 30 april kon niet en een latere datum - begin juni - kwam ongelegen. Daarna heb ben we voor eind september gekozen en konden we er meteen een wedstrijd in het kader van het Rabobank-regio- klassement van maken.' De ronde is onder de regie van de Rennersclub Schiedam lange tijd een jaarlijks terugkerend evenement geweest. Later heeft renner Ton Steens getracht het spektakel via een derny-koers op de Broersvest nieuw leven in te blazen. Dat is hem enige malen gelukt, maar daarna doofde het Schiedamse wielervuurtje totaal. Vooral omdat er geen ren nersclub meer was, die de kar kon trekken: Harga was terugge keerd in de moederschoot van RC Schiedam, dat op haar beurt later deel uit ging maken van het Vlaardingse De Coureur. De wederopstanding van de ronde is volgens Goedhart niet eenmalig. 'Vaardingen en Maassluis zijn wat dat betreft goede voorbeelden. In Vlaardingen rijden we volgend jaar de veertigste Bevrijdingsronde. Ook in Schiedam willen we er een jaar lijks terugkerend evenement van maken. En wellicht lukt het om op den duur een parcours te vin den, dat wat dichter bij het stads centrum ligt. Vanuit die optiek beschouwen we de openingsrit in de 's-Gravelandsepolder als een opstapje.' Niettemin wordt het traject in het industriegebied toch ook vanuit een positieve invalshoek bekeken. 'Het gebied fungeert tijdens de Brandersfeesten als parkeerplaats voor de bezoekers, die daarna met pendelbussen naar het centrum worden gere den. Het moet' wel heel gek gaan, wanneer een grote groep niet bij het wielrennen blijft han gen.' De ronde krijgt drie hoofdstuk ken: eerst rijden de recreanten en vervolgens de nieuwelingen/junioren/dames. De amateurs en cyclo-sportieven zorgen daarna voor het afslui tend vuurwerk. Goedhart: 'Het gaat goed met de inschrijving. We weten nu al zeker, dat we op 26 september een aantal top- amateurs in huis hebben.' SCHIEDAM - Berichten voor de redactie kunnen op de volgende manieren aangeleverd worden: per fax via 010-5913733, via de post (aan: Van Beethovenlaan 4, 3144 AS Maassluis) of bezorgd worden bij het kantoor van deze krant: Westhavenkade 14, Vlaardingen. WATERWEG - Komend week einde staan er drie prestatielopen op het programma. Op zaterdag 11 september organiseert Sport Fitness Hoogendijk voor de 21 e keer een prestatieloop over 5 en 10 kilometer. Een dag later kunnen de liefhebbers in Maassluis aan de slag bij de AV Waterweg (veldloop over 6 en 9 km) of in Schiedam deelnemen aan de Jongeneel-Houtloop. De start van de Hoogendijk-loop is bij de sportschool aan de Blois van Treslongstraat in de Vlaardingse Westwijk, waar men zich vanaf 12.00 uur kan melden. De start is om 13.00 uur. Het parcours voert de deel nemers langs de Krabbeplas en door de Broekpolder. De veldloop van AV Waterweg begint om 11.00 uur op de Merellaan in Maassluis. Het tra ject is uitgezet in de groenstrook langs de Nieuwe Waterweg. De Buitenhavenweg in Schiedam is het scenario voor de Jongeneel-Houtloop, die drie afstanden kent: 1 km (voor de jeugd), 5 en 10 km. Vanaf 12.00 uur kunnen de deelnemers zich aanmelden. Het inschrijfgeld is voor volwassenen fl. 12,50 en voor kinderen fl. 2,50. De start tijden zijn: 13.00 uur (1 km), 13.20 uur (5 km) en 14.15 uur (10 km). SCHIEDAM - De beide hallen van de Margriethal beschikken bin nenkort over een elektronisch scorebord. De aankoop van de borden kon tot stand komen dankzij de steun van de Stichting VSB Fonds Vlaardingen/Schiedam. De nieuwe voorziening zal op maandag 13 september om 16.00 uur met enig ceremonieel vertoon in gebruik genomen worden. (waarin opgi Schiedams Ni' lenomen ieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide beho rende tot Wegener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel, pnve: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS "rt-mi.r,/ Schiedamse studente loopt stage bij Nicaraguaanse straatkinderen - TTA Marieke van Krugten blijft negen maanden in Nicaragua Zwaluwlaan 84 Schiedam - 010-4700133 Burg. van Reenensingel 115 Gouda - 0182-515800 d t s i c. n - Designed to protect you. Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon 010 - 462 20 22 -

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 3