010-4. IN KRANT Bedrieger bedrogen Harde muziek in de basiliek Cebr. de Block SP: 'College liegt' 1?9 Vs 14oo Collages 'kinderporno' achter slot en grendel succes intxatuin loods 925.438 Nachtelijk lawaai door 1zomaarfeesten26-jarige rijdt in op straatgenoten Kwaliteit en winkelsfeer, geven net iets meer AH PATAT FRITES AH APPELMOES HELE KIP ERA PAUL BERG Vaart er weer in bij ambtelijke top Stretch WOENSDAG 15 SEPTEMBERI 1999, 51e JAARGANG, Nr 37 w? VFRSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIjEDAM KIJK OP DE ROBRIEKSPAGINA'S TOTALE OPLAGE: NS Schiedamse wint Libelle Romanprijs Alphacursus voor antwoorden op levensvragen SCHIEDAM - Medewerkers van een beveiligingsbedrijf op de Schiekade hielden donder dagavond rond elf uur twee man nen aan die even daarvoor had den ingebroken in een bestel auto. Uit de wagen hadden ze twee pakken met daarin een uit laat weggenomen. De twee Schiedammers, 22 en 23 jaar oud, werden overgedra gen aan de politie en overge bracht naar het politiebureau. Daar kwam even later de bestuurder van de bestelauto aangifte doen van inbraak in zijn voertuig. Tijdens het onderzoek bleek dat de aangever echter ook één van de uitlaten had weggenomen en dus slechts één uitlaat rechtma tig in zijn bezit had. Ook deze man, een 21-jarige Rotterdammer is aangehouden en ingesloten. MEER MAKELAAR ©4268135 DUPONT MAKELAARS O P T I C I E N erdag heel oigSonte, om op Open MonumontSfhS plein Oöveüig te stakes. Op het midden- loor eeo skateschool wat technieken aan die iin de praktijk konden worden beoe de instructeurs een skate jcs. Hiervoor was niet meer r zoveel tijd tassen de progra Op bet gedeelte btj de kerk was een aantal hellinkjes en buizen neergezet om op of overheen te stunten. Af en toe werd hier een demonstratietje gegeven. Maar om dit nu echt spectaculair te noe men... "ik had er meer van verwacht", aldus één van de skaters. "Bovendien vind ik het plein ook een beetje tegenvallen, het rijdt helemaal niet lekker. Die tegels zijn wel glad, maar ze liggen heel Helemaal zonder gevaren bleek het schaatsen met te zijn: een jon getje probeerde een helling uit maar viel er vanaf. Hij droeg geen van het plein O] heel de dag een komen en zien hoe mooi de kerk is niet zo blij met de muziek rustin dc kerk verstoorde Zaterdag werd ook de 1 vait de eerste fase van ouder publiek aan de kop ihek af. Hier was het van mensen die wel eens wilden Pastoor Vismans was echter en het gedeelte van het park bij de SCHIEDAM - De ambtelijke en bestuurlijke top van Schiedam zien het weer zit ten. Vorige week hebben bur gemeester, wethouders, het ambtelijk management team (AMT) en de plaatsvervan gende sectordirecteuren zich teruggetrokken in Zand voort voor intensief overleg. Het doel was een interne gemeen telijke verbetering. De con frontatie leverde naast concre te besluiten en afspraken ook een verstevigde onderlinge band op. Eén van de belang rijkste veranderingen die op korte termijn moeten plaats vinden binnen de is het afslui ten van het Organisatie Vernieuwings Proces. Verder wil men meer openheid en een betere interne en externe communicatie bereiken door dat voortaan een communica tie-adviseur de B&W- en AMT-vergaderingen zal bij wonen. De directe aanleiding voor deze verbeterpogingen is de Zelfanalyse en het rapport van de Commissie Brinkman, waaruit de gemeentelijke organisatie naar voren kwam als een star apparaat. Theo H.B. Schoenmakers Paul Berg over... Opticien Paul Berg: "Mijn medewerkers zijn kundig én vriendelijk, ik ben trots op ze" SCHIEDAM - Niemand begrijpt wat de 26-jarige J. er zaterdag avond rond 2.30 uur toe dreef in zijn auto te stap pen en in te rijden op een groepje buurtbewoners. Zij zaten op een geïmprovi seerd terras voor de woning van SP-gemeenteraadslid Cor Janssen te praten na de mosselavond die men 's avonds buiten had georga niseerd. Maandagmiddag, dertig uur later, is de emo tie nog van de gezichten en uit de stemmen van getui gen af te lezen in de Boyle- en Van Marumstraat, een buurt waar het leven zich bij mooi weer van oudsher voor een groot deel op straat afspeelt. Cor Janssen vertelt dat zo'n 25 man met 20 kilo mosselen en twee kratten bier die avond voor zijn huis op straat doorbrachten en hoe J., die meestal meedeed bij dergelijke avondjes, tot een paar keer toe kwaad werd over het lawaai dat de groep produ ceerde. Ook andere buurtbewo ners vertellen vroeger allemaal wel eens te zijn uitgenodigd en mee te hebben gedaan aan de feestjes. Nu spreken ze van een harde kern, veel alcohol, veel herrie, tot ze'r laat. Een biertap buiten, veel verbaal geweld. Met een scanner voortdurend aan om, wanneer de politie weer eens is gewaarschuwd, 'de kof fiekopjes tevoorschijn te halen'. Het is velen zo tegen gaan staan, dat ze spreken van 'zomaarfees- SpISiVf Een omvergereden paaltje als stille getuige van het nachtelijke incident SNEL EN MAKKELIJK ten'. Anderhalf jaar lang zouden die al duren, de afgelopen zomer steeds intenser. Uitgegroeid tot een dagelijks, nachtelijk feno meen, dat volgens veel buurtbe woners te lang is getolereerd. Achteraf. Doelwit Maar waar lag het omslagpunt? Drankgebruik en een blowtje leidden veelal tot verbaal geweld tegen voorbijgangers, en dat zijn altijd bekenden uit de buurt. Maar er komen ook verhalen los van bedreigingen met 'een kogel in je kop' en fysiek geweld tegen een shoarmabezorger. J. zou een voortdurend doelwit van de spot van de 'zomaarfeesters' zijn geweest. Hij wilde die avond vroeg naar bed, omdat hij er de volgende dag om 5 uur weer uit moest om naar zijn werk te gaan. Toen hij om elf uur, half twaalf huiswaarts keerde, vroeg hij het zachter te doen, zodat hij wat nachtrust kon genieten, wat er door de lengte van de feesten bij het mooie weer de voorgaande nachten bij in was geschoten. Hij zou zijn weggehoond. Tweemaal komt hij uit bed, steekt zijn hoofd uit het raam en vraagt om rust. De groep heeft afgesproken dat te negeren. De tweede keer reageert echter iemand, die er, na sluitingstijd van de cafés huiswaarts kerend, net bij is komen zitten: 'Ga je kankermoer neuken, dan kun je aids van haar krijgen', zou er zijn gezegd maar het citaat kent nogal wat varianten. J. gaat door het lint. Niemand was erbij, maar er wordt verteld hoe zijn vriendin hem probeerde tegen te houden ten koste van een gek neusd kuitbeen. Hoe hij haar de autosleutel ontfutselde. Hoe hij tot haar geruststelling wegreed in de andere richting, bij de lawaaigroep vandaan. Ook Cor Janssen, die bezig was de tafels en stoelen op te ruimen, zag hem naar buiten komen, in de auto stappen en wegrijden. "Zeker ruzie met z'n vriendin", dacht Janssen nog. Groot was aller schrik toen J. aan het verre eind van de straat keerde en met volle vaart op zijn buurtgenoten inreed. Veel getuigen spreken van glazen en bierflessen die naar de Honda Civic, J.'s net voor 16.000 gulden gekochte trots, werden gegooid, Cor Janssen ontkent stellig dat daar sprake van was; het terras was immers nagenoeg opgeruimd. Men duikt weg, Cor herinnert zich door zijn vrouw te worden weggetrokken. Maar een 25-jari- ge vrouw vlucht niet snel genoeg. Door de snelheid waar mee het moet zijn gebeurd en de paniek die zich van de aanwezi gen meester maakte, lopen de visies over het gebeuren sterk uiteen. Volgens de een werd ze door J.'s auto geschept en lag ze op de motorkap; volgens ande ren werd ze niet door de auto maar door rondslingerend meu bilair geraakt. Volgens de één reed J. achteruit en nogmaals op haar in en werd ze alleen door Cor Janssens scooter, die tussen haar en de Civic lag, van een wisse dood gered. Anderen zagen J. wel een paaltje uit de grond rijden, maar tijdig rem men, spinnen op het kruispunt, en wegscheuren. Later op de avond werd J. bij zijn ouders, elders in Oost, door de politie aangehouden. Hij ging onge boeid mee, zonder verzet. Zijn zwaarbeschadigde auto werd daarvandaan weggesleept. In aanwezigheid van de politie breekt in de Boylestraat een handgemeen uit, dat door de sterke arm 'hard, maar fatsoen lijk' wordt beëindigd. 'Poging tot doodslag' wordt J. ten laste gelegd. De schrik in de buurt is groot. Maar er wordt ook gesproken over 'anderhalf jaar uitlokking'. Waar kinderen voor heen niet sliepen van het lawaai, slaapt nu niemand meer van de spanning. "We willen rust in de tent." Zondagavond stond de biertap alweer buiten. SCHIEDAM - De SP-fractie vindt dat het college van burge meester en wethouders zo heeft geblunderd in de 'asbest-affai- re', hier zelfs over liegt en onverantwoord is omgesprongen met de gezondheid van de omwonenden van de slooplocatie Parkweg-Oost, dat de partij het vertrouwen in het college heeft opgezegd en de leden heeft gevraagd af te treden. Deze motie van wantrouwen diende de SP-fractie maandagavond in tijdens de raadsvergadering. Sinds de eerste vondst van asbest rond de sloopflats aan de Van Markenstraat, heeft Yorick Haan zich steeds sterk gemaakt voor snelle en veilige verwijdering hiervan. Hij stelde ook een aan tal vragen over het handelen van de gemeente met betrekking tot het asbest. Maar het college liegt in de beantwoording daar van, zo stelt hij. Zo wordt geantwoord dat er geen melding is gemaakt van de aanvang van de sloop, waardoor de gemeente geen toezicht kon houden, maar was men volgens de SP wel degelijk op de hoogte. Ook zou het college liegen over het aan treffen van asbesthoudende kit bij de inventarisatie, aangezien werd gemeld dat tijdens het onderzoek op de eerste etage geen asbest werd aangetroffen. "Als ik het rapport van de asbestin- ventarisatie bekijk, merk ik op dat er op alle etages asbest werd aangetroffen." Verder vindt Haan het college nalatig door de lange tijd die zat tussen het stilleggen van de sloop (21 mei) na de vondst van asbest en het informeren van de omwonenden (10 juni). De nieuwsbrief is na consultatie van de GGD verspreid, meldt het antwoord van het college, maar Haan vindt de brief te alge meen: "De GGD wist mij te melden dat ze nooit een onderzoek hebben gedaan naar de specifieke problematiek in Parkweg- Oost. De nieuwsbrief maakt dan ook melding van asbest in vaste vorm, welke geen gevaar voor de gezondheid zou opleve ren. Er is dusdanig gesold met dit asbest in vaste vorm, dat er wel degelijk vezels in de omgeving verspreid zijn. Er is dus gevaar geweest voor omwonenden." Ook de afzetting van het gebied was ondeugdelijk volgens Haan, waardoor gevaar bestond voor spelende kinderen. De SP houdt de gemeente daar verantwoordelijk voor. Maandagavond kon coördinerend wethouder A. Wiegman nog geen antwoorden geven op de aanvullende vragen van Haan. De andere partijen willen daarop wachten voordat een oordeel wordt gevormd over de motie van wantrouwen. Haan liet weten dat hij de kans reëel acht dat de motie wordt aangenomen. "Het college liegt gewoon, daar kunnen andere partijen toch ook niet omheen?" BINNENHUISARCHITECT geeft gratis kleuradvies aanstaande zaterdag van 12.00 tot 15.00 uur bij DECOKAY VAN LOENEN, Dam, Schiedam, tel. 4266192 kilozak pot 720 ml utsT van 3 HALEN - 2 BETALEN Aanbiedingen geldig met bonuskaart B,oe|f A.H.Gall Gall - Ètos Blockshop - Retourette Groenelaan, Schiedam SCHIEDAM - Vijf fotocollages van Joop Schafthuizen mogen niet meer in het openbaar worden vertoond. De collages zijn door justitie in Rotterdam eerder dit jaar aangemerkt als kinderporno. Schafhuizen die de werken m de jaren zestig produceerde, doet afstand van de gewraakte fotocollages en wordt niet vervolgd. Het werk wordt door de gemeente Schiedam achter slot en grendel opgeslagen. Justitie beschouwt de zaak hiermee als afgerond De collages waren in het bezit van de Artoteek Schiedam en maakten deel uit van een verzameling van ongeveer 25 werken van de hand van Joop Schafthuizen. Op sommige collages zijn naakte jongens te zien die seksuele handelingen verrichten, zoals het likken van efkaars anus. De zaak kwam vorig jaar aan het licht na een klacht van een leenster van de Artoteek. De politie maakte toen proces-verbaal op en nam de dia's van de fotocollages in beslag. De originele werken werden lopende het onderzoek opgeslagen in Schafthuizen, de levensgezel van de schrijver Gerard Reve, noemde de ophef over zijn werk 'typisch een verschijnsel van deze tijd'. Hij ziet het werk niet als kinderporno. Wel had hij begrip voor de commotie. "Na de affaire- Dutroux wordt dit soort werk toch in een ander^ daglicht gezien. Tegenwoordig zou ik deze collages niet meer exposeren. Van de overige collages van Schafhuizen is een deel, waar weinig vraag naar was, teruggegeven aan de maker. De rest van het werk kan weer gewoon wor den geleend bij de Artoteek. zJ.'j'a.V S+refcL» Het Nieuwe Stadsblad De Havenloods - Oplage: 937.229 Rotterdam en omstreken dat is duidelijk. Drama in Boylestraat Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 s* y, De Calluna of struikheide bloeit met paarse, witte of rose bloempjes. Tot het eind van de herfst zorgt hij voor kleur in de tuin. Ook schitterend in combinatie met andere najaarsplanten. 4.95 per stuk, 3 voor PIJNACKER Rijskade la, Tel. 015-3610000 www.intratuin.nl HET GROENE WARENHUIS ZATERDAG 18 SEPTEMBER: DEMONSTRATIE DEURDECORATIES 3 Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur Di. t/m za. vanaf 9.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 1