jL mm Gemeente Schiedam "Laat 'm een dagje staan" Waarom een autovrije zondag? 19-09-99 AAP, noot, Mies GLAS, PAPIER, KLEDING, GET PUNT Het programma van de Autovrij Zondag 19.09.1999 Brof] mom I Extra hondenpoepbakken lit in M M I V fel U Op zondag 19 september gaat er iets bijzonders gebeuren. In ruim vijftig plaatsen in Nederland is er een Autovrije Zondag. In veel van die plaatsen worden wegen en straten autovrij. Soms gaat het om| een groot deel van het centrum zoals in Amsterdam, somsj om een rondweg of gewoon om enkele straten. m m. Meer informatie is te vin den op internet: www. autovrij ezondag.nl O O o BOUWZAKEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE MONUMENTENVERGUNNING GEMEENTELIJK MONUMENT PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 37, WOENSDAG 15 SEPTEMBER, 1999 WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1999 37-441 Gemeenteberichten E¥f FEE ffli i se /^/A Colofon Stadskantoor tel.:(010) 2465555 fax :(010)4737021 Gemeentelijk Informatiepunt tel.:(010)2465304 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen tel.:(010)2465389 fax:(010)2465364 Foto: Arie wapenaar Autovrij e 19.09.99 Een dag per jaar de auto laten staan, je op een andere manier voortbewegen en mee doen aan allerlei leuke activiteiten die op die dag georganiseerd wor den, dat is het doel van het Landelijk Overleg Autoloze Zondag (LOAZ). Waarom? Om je te laten beseffen dat je best eens een dag zonder de auto kunt, om de uitstoot van broeikasgassen eens een dagje wat minder te laten zijn, of gewoon lekker voor de rust. AUTOVRIJE ZONDAG Bewonersvereniging Schiedam-Zuid en Wijkcentrum De Erker in West organiseren straatspeel-activiteiten voor kinderen. Als afsluiting van de dag zal er in de vroege avond-uren een skate-rally georganiseerd worden over asfalt. Het parcours heeft een lengte van 18 km. en voert door alle wijken van Schiedam. Verloting! Wanneer u de poster uit het Nieuwe Stads blad van morgen, donderdag 16 september, voor Uw raam hangt op zondag 19 september, dan dingt u mee naar de hoofdprijs: een fiets ter waarde van 1000,-. De RET stelt ook een aan- tal prijzen ter beschikking, 5 maandabonnementen (2 sterren). Bovendien zijn er 3 voordeel-urenkaarten van de NS te winnen. In Schiedam staat vooral het Stadserf in het teken van alternatieve mogelijkheden om voort te bewegen. Er wordt een fietsbeurs gehouden met onder andere (lig)fietsrijlessen, veel kraampjes met info en materialen, allerlei bij zondere fietsen, cursussen fietsrepareren en een occasionmarkt. Bovendien kun je er ook proberen te skaten! Om 15.30 uur zal een en ander muzikaal begeleid worden door muziekgroep De Rolantino's. U hoeft de auto niet te laten staan, maar probeer het eens een dagje zonder te doen en kom per fiets, te paard, op skates of met het openbaar ver voer kijken bij de diverse activiteiten in de stad. Wethouder Hafkamp, wethouder van onder andere verkeer en vervoer, steunt van harte het initiatief van Milieude fensie Schiedam en de milieuwerkgroep van GroenLinks en al die andere vrij willige enthousiaste Schiedammers die de autovrije zondag tot een succes willen maken. De inwoners van Schiedam worden om mee te werken aan het slagen van dit ludieke initiatief. Laat uw auto op die dag eens vrijwillig staan en geef fietsers, voetgangers en skaters ruim baan. apart. Inlichtingen 4576700 In de week van woensdag 15 september tot en met 21 september krijgen de werkzaam heden voor de aanleg van Afval Apart Pun ten een vervolg. De geplaatste AAP-en zijn inmiddels voorzien van borden, prullenbakken en eventuele GFT- bakken. Waar nodig zijn ze geschikt gemaakt voor rolstoelgebruikers, et plaatsen van de AAP op de locatie Dr. Kuyperlaan is uitgesteld. De komende week worden onder voorbe houd de volgende locaties voorzien van Afval Apart Punten: - Burg. Stulemayerlaan nabij de ingang van het Strickledeflat - Schaepmansingel hoek Schaperlaan - Vlaardingerdijk ter hoogte van de Slachthuislaan - Aieidastraat op het plein nabij de Vlaardingerdijk GFT Glas Papier Kleding Locatie Stadserf Tijd: 13.00-16.30 uur Activiteiten: Fietsbeurs Demonstraties: de duo-fiets, een tandem voor kinderen met een motorische handicap een rolstoelfiets, een speciale rolstoel met fietsachterstel de aanhang-fiets, een halve fiets die aan een gewone fiets gekoppeld is. Deze fiets is speciaal gemaakt voor kinderen die nog een gevaar voor het verkeer vormen ligfietsen waarop men een proefritje kan maken de Zip, een electrische step Deense bakfiets, tussen het voorwiel en de bestuurder kan men bagage ver voeren PTT postbakfiets van de nieuwe gene ratie Zelfbouwmarkt: ontwerpen ligfietsen, een tweetal zelf bouwers laten ligfietsen zien maxi cosi voor achter op de fiets een fietscar aangedreven op zónne- energie, met deze kar kan met weinig spierkracht veel bagage vervoerd worden een ligfiets-aanhanger met kinderzitje Mensen die ook een vinding of een idee hebben om het fietsen leuker en plezieriger te maken, kunnen ook komen staan. Wel eerst aanmelden, telefoon 4737493. Opstaplessen: opstaples leren fietsen, onder deskundige begeleiding opstaples leren skaten onder deskundige begeleiding Occasionmarkt particulieren kunnen fietsen en fietson derdelen verkopen. Particulieren mogen maximaal drie fiet sen verkopen. Vantevoren aanmelding telefoon 4737493. Workshops (onder deskundige begeleiding) bandenplakken fietsverlichting maken remkabels smeren Presentatie werkgroepen/organi saties ENFB, een belangenvereniging voor fietsers (regionale werkgroep) Rover, een belangenvereniging voor mensen die met het openbaar vervoer reizen Eco-team. een groep mensen die hun eigen huishouden en mobiliteit Milieudefensie, een milieuwerkgroep (plaatselijke werkgroep) GroenLinks milieuwerkgroep (plaatselijke werkgroep) N.V.H.P.V., een landeli|ke vereniging voor mensen die zich inzetten voor voertuigen die door spierkracht worden voortgedreven fietstaxi/fietsservice Rotterdam Muziek De Rolantino's, een muziekgroep van verstandelijk gehandicapten verzorgt een optreden. Locatie Schiedam West Tijd: 13.00-16.00 uur Plaats: Jan van Avennesstraat ter hoogte van Wijkcentrum De Erker De Erkerbus met een veelheid aan straatspelen wordt opengemaakt. Er zijn ook pleinacti viteiten en er is muziek. Tijd: 1 8.30 uur verzamelen, 19.00 vertrek Plaats: Vertrek vanaf De Erker, Jan van Avennesstraat in West (Voor info en inschrijven, telefoon 4267767) Een grandioze skate- en skeelerrally door Schiedam, onder begeleiding van politie en blockers van Skate New. Een parcours van 1 8 km. over asfalt, door alle Schiedamse wijken. Route: west, zuid, centrum, oost, nieuwland, aroenoord, woudhoek, kethel, spa- land en dan door groenoord en nieuwland weer terug naar west. Locatie Schiedam Zuid Tijd: 10.00-13.00 uur Plaats: Oude Maasstraat en een deel van de Abbenbroeksestraat Activiteit: Vrijmarkt Tijd: 14.00 - 16.00 uur Plaats: Zuidlandsestraat, Pendrechtsestraat, Putterhoeksestraat en Strijensestraat Activiteiten: een soort estafettespel Plaats: Grevelingenplein Activiteiten: Barbecue Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-) stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, elke dag van 08.00 - 17.00 uur, telefoon: 2465565. Voor technische informatie kunt u terecht bij de afdeling Bouw- en Woningtoezicht op de 13e etage van het Stadskantoor dagelijks van 08.30 tot 10.30 uur. Ingekomen aanvragen van 23-08-1999 t/m 08-09-1999: bouwaanvragen/meldingen: Westfrankelandsestraat 93/ Da Costastraat 56 Singel 156-158 Mrg. Nolenslaan 604-614 Westvest 26h Van Heekstraat 29 J.F.K.M. van Veen R.A. van der Gaag N.S.l. winkels b.v. H.A. de Boers Onroerend Goed B.V. woningmet winkel verbou wen/renoveren (herziene aanvraag) 3 woningen verbouwen (her ziene aanvraag) winkel/magazijnruimte ver bouwen woning verbouwen Goed B.V. woning veroouwen Van der Tempel Vastgoed B.V. bedrijfsunits bouwen (herzie ne aanvraag) R. Grüdelbach dakkapellen bouwen P. Meulman dakkapel bouwen Northwood bv bedrijfsgebouw verbouwen (herziene aanvraag) Northwood bv bedrijfsgebouw verbouwen (herziene aanvraag) P.M. van Aken woning vergroten (dakop- bouw) Van Zadel woning vergroten (serre) (herziene aanvraag J. Morales dakkapel vergroten F. Maagdenberg van 2 voordeuren 1 maken (herziene aanvraag) BHG-laan/hoek J.v. Zutphenstraat Combinatie Beneluxlijn v.o.f. tijdelijke bouwkeet bouwen Koggeschip 43 R. ten Hove berging bouwen Jan van Avennesstraat Stichting Rijwielst. J.v.Avennesstraat e.o. rijwielstalling vergroten' Veldpad 6, 10, 16 en 18 Schrijnwerkerstraat 86 Adm. Lucashof bouwnr. B Adm. Lucashof bouwnr. A. Rozenburgerplein 5 Koggeschip 9 Pernissestraat 15b Bilderdijkstraat 39 sloopaanvragen/sloopmeldingen: Van der Duyn Maasdamstraat 6 J.B.J. Verschuren asbest verwijderen Verleende beschikkingen van 06-09-1999 t/m 10-09-1999: bouwvergunningen/meldingen: Bergwerf Bouw- en Aannemersbedrijf B.V. pand verbouwen W.S.V. De Nieuwe Haven verplaatsen toegangshek en lnS' Verboonstraat 2/T uinlaan 120 Nieuwe Haven Akkerpad 29 Mieriksveld 13 Havenstraat 30 Jan van Galenstraat Elisabeth Koetenstraat 9 Bieslookveld 22 Lange Nieuwstraat 185 P.N. Westra C.M.W. de Vette Bremamax b.v. Janssen De Jong Plan coördinatie A.J.J. van Everdink Fam. De Graaf uitbreiden aanlegsteiger dakkapel op achterdakvlak bouwen dakkapel op achterdakvlak bouwen kantoorgebouw bouwen bedrijfspand bouwen dakkapel op voordakvlak bouwen woning vergroten Sector Economische Zaken pand verbouwen De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 20-09-1999 Stadhouderslaan 15a Veldpad 4, 6, 8, en 10 Lange Nieuwstraat 163b Mgr. Nolenslaan 604-614 Westfrankelandsestraat 93/ Da Costastraat 56 Datum: 04 10-1999 Perenlaan 27-29/ Populierenlaan 24-28 R. Baron R. Griindelbach E. van Sinderen N.S.L winkels b.v. J.F.K.M. van Veen Woonplus Schiedam woning vergroten woning vergroten woning verbouwen winkel magazijnruimte ver bouwen woning met winkel verbou wen/ renoveren 5 eengezinswoningen verbouwen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen bij het secretari aat, telefoonnummer: 2465490. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een vergunning als bedoeld in artikel 6 juncto artikel 7 van de gemeentelijke Monumentenverordening 1994 is verleend voor de/het monument(en) Lange Nieuwstraat 185, het wijzigen van het beschermde monument Gerrit Verboonstraat 2/Tuinlaan 120, het wijzigen van het beschermde monument. Het besluit ligt gedurende zes weken voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, dagelijks van 08.00 tot 17.00 uur. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethouders. De monumentenvergunning blijft buiten werking totdat de bezwaartermijn is verstreken, of indien bezwaar is gemaakt, totdat op dit bezwaar onherroepelijk is beslist. Vorige week werd op deze pagina aangekondigd dat er 10 extra speciale afvalbakken voor hondenpoep in Schiedam-Zuid worden geplaatst. Per abuis stond er naast dit bericht een foto van een hond in een hondentoilet. Om onduidelijkheid te voorkomen: het gaat om extra afvalbakken en niet om extra hondentoiletten ('zandbakken''). Deze speciale afvalbakken zullen worden geplaatst op de volgende locaties: - Plantage (bij Lange Nieuwstraat 95-97) - Stadhouderslaan (bij Prins Mauritsstraat) - Nieuwe Haven (bij Grevelingenstraat) - Groenelaan (bij Leliestraat) - Wilhelminaplein - Nieuwe Maasstraat (bij Strijensestraat) - Nieuwe Maasstraat (bij KJaaswaalsestraat) - Oude Maasstraat (bij Abbenbroeksestraat) - Havendijk (bij Abbenbroeksestraat) - Merwedestraat - Maasboulevard De locaties zijn gekozen in overleg met bewo nersvereniging Schiedam Zuid, straatteams, hon denwachters, ONS Milieu en de Gemeente Schiedam. Zij rekenen op een volle bak! SCHIEDAM

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 2