Gevonden Bewoners hebben genoeg en vermiste van Dalsland als zandstrand Snel in shape met bodypump dieren ZET JE OGEN OP SCHERP Het koetje van de armen SCHIEDAM Gastronomie aan de Schie ij VOORDEELBON Avondje voor alleengaanden Rommelmarkt Spiegel van mijn geheugenis mengeling van romantiek en realiteit Activiteiten in De Blauwe Brug Podium Café heeft hengst terug I 11 1 jM IMOOTEBOOM ook verhuur) 'O AUTOBANDEN BV Het Nieuwe Stadsblad HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1999 Nr 37- 1441 SCHIEDAM - 's-Gravelandseweg 383 I Fabricage in eigen fabriek t Warmte-isolerend en onderhoudsvrii I f/V Dubbele beglazing Snelle levering ■3a55SffiSra*i 10 Jaar garantie Concurrerend in prils James Wattweg 18 - Vlaardingen Telefoon 010-4349833 Gratis reparatie van personenwagenband Zwaluwlaan 84 Schiedam - 010-4700133 Burg. van Reenensingel 115 Gouda - 0182-515800 I oods (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 Marjanneke Slinger SCHIEDAM - Aerobicsstudio Arcade begint volgende week als eerste in Schiedam met een geheel nieuw concept voor in de aerobicszaal. "Bodypump is een complete training om snel en goed in vorm te komen. De com binatie van een hoog energiever bruik en het verstevigen van de spieren maken het de ideale trai ning om snel in shape te komen", vertelt de enthousiaste Romeo Hasselbaink van de Aerobicsstudio. "Het program ma is een perfecte aanvulling op onze aerobicslessen. Men kan werken aan het verbeteren van het figuur, afslanken, de conditie verbeteren of de spierkracht ver groten." De training bestaat uit een 60 minuten durende groepsworkout op muziek. Alle spiergroepen komen uitgebreid aan bod. De meeste oefeningen worden uitgevoerd met een spe ciale stang, de 'barbell'. Het gewicht hiervan kan men met behulp van schijven zelf bepa len. Zijn bij aerobics de mannen op één hand te tellen omdat zij meestal niet zo gecharmeerd zijn van allerlei pasjes, het percenta ge mannen tijdens de body- pump-lessen ligt een stuk hoger met ongeveer 30%. Hasselbaink: "Bodypump is eert beschermd concept en kan alleen gegeven worden door erkende bodypump-clubs. Dat vinden wij een sterk punt: de sporters kunnen veilig de lessen volgen omdat de instructeur maandelijks intensief wordt getraind." In de week van 20 september kan men kennismaken met bodypump. Belangstellenden mogen dan één keer gratis mee doen. Voor meer informatie kan men contact opnemen met AerobicsstudioArcade, Boterstraat 40 (tweede verdie ping), tel. 2733957. SCHIEDAM - Bij Amivedi Schiedam staan deze week de volgende dieren geregistreerd: VERMIST: 31/08 Cyperse poes, grijs/bruin gevlekt witte bef, witte voor voetjes, 1 wit, 8 jaar. (Parkweg); 03/09 Zwarte poes, gele vlooien band, 10 jaar. (Marconistraat); 03/09 Grijs/zwarte kater grijze nek 3 witte voetjes, 1,5 jaar. (Huysmansstraat); 31/08 Zwarte poes, witte bef, witte sokjes 12 jaar. (PKO-laan); 02/09 Zwarte poes, witte bef, iets witte poten, schuw en wild. (Rembrandtlaan); 07/09 Kater, Eur. Korthaar, licht bruine rug, witte kousen, 1 jaar. (Raam); 08/09 Poes, bruin/wit/zwart gevlekt, klein, 2 jaar. (Puccinistraat); 06/09 Parkiet, licht geel, geel kopje (Mariastraat). GEVONDEN: 02/09 Rode kat met wond aan oor. (Jan Vermeerstraat); 03/09 Cyperse poes zwart/bruin, wit sokje linker achterpoot. (Burg. v. Haarenlaan); 03/09 Cyperse kater, - 8 jaar. (Hargahoeve); 03/09 Zwarte kat. (Hargahoeve); 03/09 Poes, schildpad. (Hargahoeve); 03/09 Zwart/witte poes, zwarte vl.band, - 11/2 jaar. (Hargahoeve); 07/09 Bastaard herder, bruin/zwart, teef. (Hargahoeve); 08/09 Lapjeskat, - 4 jaar. (Hargahoeve). Voor nadere informatie Amivedi Schiedam tel. 4734415. SCHIEDAM - De vorige avond voor alleengaanden van De Erker kon niet doorgaan, maar op zaterdag 25 september is de herkansing. Iedereen boven de 25 jaar die een dansje wil wagen kan hier terecht vanaf 20.00 uur. Entree kost vijf gulden inclusief koffie en een hapje. Voor meer informatie kan men bellen naar tel. 4267767. SCHIEDAM - In Kluphuis Oost wordt op zondag 19 september een rommelmarkt gehouden. Op zestig tafels worden allerlei spulletjes te koop aangeboden van kinderkleding, servies en gereedschap tot speelgoed. Het zijn tafels te huur voor wie wat gebruikte spullen wil verkopen. Dit kost f 12,50. Dit bedrag moet men vooraf betalen. De rommelmarkt is niet bedoeld voor professionele handelaren. Wie een tafel wil huren moet even bellen naar tel. 2451818. De toegang is gratis. SCHIEDAM - Zand, klei en blubber: de grote ergernis van bewoners van de nieuwe wijk Dalsland. "Op 21 mei heb ik de sleutel gekregen", vertelt J. Boslooper uit de Savornin Lohmanlaan, "maar er is nog steeds geen bestrating aange bracht. Ik heb al gebeld en brie ven geschreven, maar het helpt niet. Het is al maanden geleden. Ik heb zelfs geen ontvangstbe vestiging gekregen." In plaats van een stoep, moeten voetgangers het tot nu toe doen met metalen platen op zand. Naast het zand is het onkruid al hoog opgeschoten. Aanvankelijk had de nieuwe bewoner niet zoveel problemen met zijn 'strand' voor de deur. "In het begin van de zomer had ik nog wel een beetje een vakantiege voel door dat zand, maar dat houdt ook op. Het wordt een zooitje in huis door die troep. Als het regent wordt het hier een modderbad." A. Mol van de sector VROM geeft als reden waarom de bes trating zo lang op zich laat wachten 'financiële perikelen'. Dan gaat het niet alleen om de Savornin Lohmanlaan, maar om de inrichting van de gehele nieu we buurt en daarna het herin- richten van het Wibautplein. "Dinsdag is er een voorstel naar het college van burgemeester en wethouders gegaan om hen te vragen zo snel mogelijk van start te mogen gaan in dit gebied. Als het college toestemt, zullen de werkzaamheden deze maand nog beginnen. De bewoners krij gen dan ook heel snel bericht." R. Elderhorst van Stedelijk beheer zegt echter niets te weten over financiële perikelen. "Pas als alle nieuwbouw klaar is wordt er bestraat, omdat anders het bouwverkeer schade kan toe brengen. De hoogbouw is net opgeleverd, dus nu kan het werk In de Savornin Lohmanlaan wachten bewoners al maanden op een betegelde stoep worden aanbesteed. Daarom is ook een voorstel naar het college gegaan." Volgens Elderhorst was het nooit de bedoeling het bestraten eerder uit te voeren. Wel gaat hij ervan uit dat het college meteen groen licht geeft, zodat het werk snel kan begin nen. SCHIEDAM - Toen ze een telefoontje kreeg dat zij de Libelle Romanwedstrijd had gewonnen, was Raymonde Padmos com pleet verrast. "Soms denk ik nog wel eens dat het een grapje of een vergissing was." Maar dat was het zeker niet: haar boek 'Spiegel van mijn geheu gen' komt vrijdag 17 sep tember op de markt en zal vanaf die tijd in de boek handel liggen. Op de lagere school begon het eigenlijk al. Haar opstellen wer den steeds langer en Raymonde schreef schriften vol. Sindsdien is ze blijven schrijven, vooral verhalen en ook af en toe een gedicht. Schrijfster wilde ze toen nog niet worden, tenminste, ze dacht dat dat onmogelijk was. "Het zag er te onbereikbaar uit. Schooljuf wilde ik toen worden. Dat was het enige voorbeeld dat ik had van mensen die iets had den geleerd." Zo onbereikbaar als het beroep schrijfster, zo onbereikbaar leek het haar ook de Libelle-prijs te winnen. "Mijn vriendin las in een krant iets over de wedstrijd, vier weken voor de sluitingsda tum. Ze vroeg of het iets voor mij was. Eerst was ik een beetje boos, omdat het zo kort dag was, maar ik ben toch achter de com puter gekropen, omdat ik het een leuke reden vond om te schrij ven." In drie weken stond het verhaal op papier. Een hele pres tatie met twee kinderen en een Raymonde Padmos hoopt op een doorbraak met haar winnende roman 'Spiegel van mijn geheugen baan in gezinsvervangende tehuizen. Onconventioneel "Eigenlijk associeer ik me niet met de Libelle. Maar er is wel gebleken dat je die lezeressen niet moet onderschatten." Padmos dacht eigenlijk dat haar verhaal niks zou zijn voor het damesblad. 'Spiegel van mijn geheugen' is een historische roman over een vrouw van bijna honderd die zichzelf expliciet juffrouw noemt en vertelt waar om ze geen honderd wil worden. Ze blikt terug op haar leven dat begon in 1900, zodat de lezer door haar wordt meegenomen op een reis door deze eeuw. "Hoewel de hoofdpersoon wel keurig en burgerlijk lijkt, doet ze toch ook veel dingen die oncon ventioneel zijn. Zo is ze voor haar tijd heel zelfstandig. Ze krijgt ze een man, maar wil niet trouwen en ze laat de opvoeding van haar dochter helemaal aan deze man over, die overigens ook nog een stuk jonger is. Hij is bovendien een Duitser, die ze in de oorlog ontmoet. Niet fout hoor, het is echt een schatje. Als hij overlijdt wanneer zij negentig is, wil ze niet meer leven. Maar na een aantal jaren komt ze er achter dat ze toch nog leeft en vindt ze dat het afgelopen moet zijn." Padmos omschrijft haar werk als een leuk boekje dat lekker vlot te lezen is. Het is een leuke men geling van romantiek en realiteit met alternatieve en ook conser vatieve trekjes. Anders dan men sen gewend zijn denk ik. Het leest makkelijk." Autobiografisch is het boek niet. "Je stopt er natuurlijk altijd wel ideeën van jezelf in, maar het is vooral een historisch boek. Ik ben zelf ook historica. Het enige wat ik gemeen heb met de hoofdpersoon is de liefde voor boeken." En die is in huize Padmos duidelijk zichtbaar door de wanden vol boekenkasten. Doorbraak De prijs van de wedstrijd is dat haar boek wordt uitgegeven door uitgeverij De Kern. Raymonde Padmos had wel al eerder wat teksten naar uitgeverijen gestuurd, maar die kreeg ze altijd weer terug. Onrijpheid van het materiaal en commerciële redenen liggen volgens haar aan de grondslag daarvan. "Er wordt heel veel geschreven en uitgeve rijen kunnen zich niet te veel debutanten veroorloven. Ik heb wel eens met een verhaal of gedicht een wedstrijdje gewon nen. Zo'n wedstrijd is een goede oefening, je moet de deadline halen en leert discipline." De schrijfster hoopt dat 'Spiegel van mijn geheugen' voor haar de doorbraak is. "Ik blijf doorgaan met schrijven, maar dat zou ik zonder deze prijs ook wel doen. Maar nu is de uitgever eventueel geïnteresseerd in een volgend boek. Dat hangt natuurlijk af van de verkoopcijfers." Ideeën voor het volgende boek heeft ze al wel, maar ze wil er nog niet te veel over zeggen. In ieder geval zal ook hier haar achtergrond van historica weer naar voren komen. In Libelle nr. 38 (van 17 tot en met 24 september) wordt het artikel over de romanprijs gepubliceerd. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Blauwe Brug wordt dinsdag 21 septem ber een voorlichtingsbijeenkomst over 'Stijlvol Wonen' georganiseerd. De deelnemers leren daarbij met 'nieuwe ogen' naar het interieur van hun huis te kijken. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en deelname kost fl. 15,- Maandag 27 september start in De Blauwe Brug een cursus fotografie. De cursus omvat drie maandagavonden van 19.30 tot 22.00 uur en staan onder leiding van fotograaf A. Krijger. De deelnemers moeten zelf een (liefst spie gelreflexcamera meebrengen. Voor meer informatie over de activiteiten in De Blauwe Brug kan men hellen, telefoon 2470464. ADVERTORIAL SCHIEDAM - Veel mensen gaan pas naar een opticien als ze merken dat er iets mis is met hun ogen. Hun probleem zou veel sneller worden opgemerkt als ze regelmatig hun ogen zouden laten meten. Om deze drempel naar de opticien te verlagen, houdt Dijkshoorn Brillen van 14 september t/m 2 oktober 1999 opnieuw de oogmeetweken. Evenals vorig jaar verwacht Dijkshoorn Brillen op het Hof van Spaland 5 in Schiedam een grote toeloop. "Je hebt maar één paar ogen en daar kun je niet zuinig genoeg op zijn", zegt filiaalhouder Edward Geeve. Goede voorzorg is bij voorbeeld één maal per jaar een bezoek te brengen aan onze zaak voor een deskundige oogmeting. Wij beschikken over moderne apparatuur en geven een eerlijk advies". "Bij afwijkingen van het normale, sturen wij u door naar een arts", aldus Edward Geeve. De oogmeting is overigens geheel gratis. Wist u dat geen één oog gelijk is? Vaak heeft het ene oog wat meer sterkte nodig dan het andere. Een leesbril is daarom geen standaard artikel dat u even snel aanschaft. Mocht Dijkshoorn Brillen op basis van de oogmeting u een leesbril adviseren, dan hebben zij wel een heel speciaal aanbod voor u in petto: Een individueel aangepaste leesbril mèt ontspie- gelde kunststof glazen vanaf 129,-. U ontvangt daar een boekenbon als presentje bij. Tevens heeft Dijkshoorn Brillen in deze periode nog twee interes sante aanbiedingen. Kom daarom tussen 14 september en 2 oktober langs bij Dijkshoorn Brillen in Schiedam. Uw ogen zijn een deskundige controle meer dan waard. SCHIEDAM - In de streken waar niet alleen de bevolking maar ook de gewassen met moeite het hoofd boven water kan houden, is voor melkvee geen geld en geen voer. Dat wil zeggen: niet voor onze wel doorvoede, zwartbonte melkkoe. Wel voor de geit die zich met smaak tegoed kan doen aan alles waarvoor een koe de neus ophaalt. Ze leeft, op een mager dieet en levert desondanks een rijke, romige, voedza me melk. Overal in de landen waar geiten worden gehouden, wordt geitenkaas gemaakt. In Frankrijk is het al lang verheven tot een vorm van kunst, vele tientallen soorten zijn er met evenzoveel kenmerken de smaken. Het is misschien een kwestie van even leren waarderen, maar zo is het met alles. Dit gerecht is een goed begin. Gerecht: Geitenkaasmousse Receptuur: >- 375 gram geitenkaas 30 gram bieslook 30 gram gehakte trompettes, de l'amour (=een soort paddestoelen, verkrijgbaar bij de groenteboer, anders Cantarellen gebruiken) 10 gram gelatine 1,125 1 room peper zout Bereidingswijze: Geitenkaas smelten met 4 dl room en aflaten koelen. Gelatine in 1 dl room oplossen en aan de geitenkaas toevoegen. Vervolgens de half- geslagen overige room samen met bieslook en de trompettes toevoe gen. Men kan natuurlijk ook komen proeven in Hosman Frères Bistrot Auberge, tel. 4264096. Reserveren mogelijk. Ook voor gezelschap pen. Op vertoon van dit recept krijgt men voor het diner of de lunch een klein voorafje met geitenkaasmousse van het huis. Romeo Hasselbaink demonstreert het nieuwe aerobicsconcept bodypump. SCHIEDAM - Het pand van Podium Café aan de Lange Haven heeft de Graauwe Hengst terug. Vorige week werd het beeld onthuld. Voordat op deze plek cultureel café De Quibus werd geopend in 1974, was het pand van 1714 tot 1968 een dis tilleerderij waar onder meer de Grauwe Hengst-jenever werd gemaakt. Dit jaar, tijdens het 25- jarig jubileum heeft het pand de hengst teruggekregen. Het beeld is gemaakt door kunstenares Carla van den Heuvel. Hiermee heet het Podium voortaan Podium Café de Graauwe Hengst. Na de onthulling heeft Bram Uil, net als 25 jaar gele den, op onnavolgbare wijze zijn platen gedraaid, waarmee een nieuw tijdperk voor het café is ingeluid. Met de feestelijke onthulling van de hengst krijgt Podium een nieuwe naam. Jl o O d S JZ Showroom geopend van maandag t/m zaterdag Mvan 9.00-15.00 uur. Vraag geheel vrijblijvend prijs op voor het leveren en plaatsen van uw kozijnen. (alleen tubeless) o Uw specialist in: banden, uitlijnen, balanceren, bandenreparatie, lichtmetalen velgen, sneeuwkettingen*, skiboxen*, enz, enz... (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide beho rende tot Wegener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: Louis Haagman

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 3