SPORT Verpozen aan de Maas Plaatsen vrij bij cursussen NU OVERAL TE KOOP 4 Waterwegtopscorer Internationale top op Holland-toernooi Europa Cup Softbal in sportpark Bijdorp SCHIEDAM Bijzondere Kerkendag Monsterzege De Korenbeurs Servische delegatie naar Spieringshoek Gratis inzethor Vrijwilligers voor Jeugdland 2000 Berichten voor sportredactie Vlaardingse start regionale afdeling van Terre des Hommes b AUTOSERVICE EIGENRAAM^ VOORDEELBON Partnerschaak in Stadskantoor Het Nieuwe Stadsblad TYGOAL3 JAAR GEKOPNOVAM IUOOTEBOOM ook verhuur) AUTOBANDEN BV DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1999 Nr 37 - 1475 SCHIEDAM - In de Vredesweek (19 tot en met 26 september) brengen vier Servische jongeren een bezoek aan Schiedam. Zij maakten samen met Albanese jongeren deel uit van het dialoogproject van Pax Christi Nederland en Vlaanderen in Kosovo, die sinds 1995 meerdere malen per jaar ontmoetingen hebben georgani seerd. De jongeren werkten al vijf jaar voor de oorlog uitbrak onder leiding van Pax Christi samen in een dialoogproject. Ze vragen nu, na de oorlog, het pro ject voort te kunnen zetten. In dit kader wordt ook een bezoek gebracht aan scholengemeen schap Spieringshoek, waar de Servische jongeren vertellen over hun ervaringen in de Balkan. Deze school doet mee aan de gedichtenwedstrijd 'Kiemen van Vrede' en aan de briefkaartenactie 'Kosovo, geef kiemen van vrede een kans'. De briefkaarten worden aan Tweede Kamerfracties en Buitenlandse Zaken worden aangeboden. SCHIEDAM - Weru/Rakozon aan de Swammerdamsingel 27a organiseert het komende week end twee Showtime Open Huis Dagen met een tijdelijke actie. Iedereen die besluit tot het plaat sen van een order, ontvangt er de bijpassende draai-kiep inzethor- ren van het bekende kwaliteits merk Hamstra gratis bij. SCHIEDAM - Jeugdland 2000 is voor de komende activiteiten in de herfstvakantie op zoek naar vrijwilligers. Wie in de periode van 13 tot en met 19 oktober beschikbaar is, ouder dan 16 jaar is en het leuk vindt om sport- en spelactiviteiten te begeleiden binnen een leuk team, kan bellen naar Jeugdland 2000, tel. 2465507. SCHIEDAM - Berichten voor de redactie kunnen op de volgende manieren aan geleverd worden: per fax via 010-5913733, via de post (aan: Van Beethovenlaan 4, 3144 AS Maassluis) of bezorgd bij het kantoor van deze krant: Westhavenkade 14, Vlaardingen. loods (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM - Zijn vader, Christiaan, komt uit Schiedam. Hij heeft een tijdje in het Weeshuis aan de Lange Achterweg gewoond. In 1937, op vijftienjarige leef tijd, raakte deze jongen namelijk in één week zijn beide ouders kwijt. Aangezien Christiaan heel weinig vertelde over zijn jeugd en zijn ouders, is zijn zoon, John Vaillant uit Tilburg, nu op zoek naar meer informatie over zijn grootouders. "Op deze foto die ik heb, staan mijn vader, mijn opa en oma samen met een aantal kinderen. De naam van mijn grootvader is Johannes Jacobus Vaillant. De vrouw die iets rechts voor hem zit is waarschijnlijk mijn oma, Hillegonda Pieternella Sterrenburg. Ik denk dat de foto is gemaakt tijdens een uitstapje met de straat naar de Maas. Misschien zijn de anderen op de foto mensen uit de Munnikenbuurt. Alle kinderen uit het gezin Vaillant zijn daar geboren. Pieternella was ook actief in anti-alcohol beweging de Blauwe Knoop. Daar kan het uitje ook iets mee te maken heb ben." John Vaillant wil graag weten of er mensen zijn die meer over zijn grootouders kunnen vertel len en of zij nog iets weten over de gelegenheid waarbij de foto is gemaakt. Reacties kunnen worden gestuurd naar de redactie van Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 52, 3130 AB Vlaardingen. Wie weet bij welke gelegenheid deze foto is gemaakt? door MAYA GEERST WATERWEG - Hoewel er tien jaar geleden een inter nationaal verdrag werd aangenomen dat rekening houdt met de bijzondere positie van kinderen en toen ook het VN-verdrag inzake de Rechten van het Kind door praktisch alle landen werd ondertekend, worden de rechten van kin deren nog altijd op grote schaal geschonden. Nog steeds zijn miljoenen kin deren het slachtoffer van slavernij, prostitutie en handel. En nog steeds heb ben kinderen in ontwikke lingslanden het zwaar te verduren, door uitbuiting, hongersnood, natuurram pen of burgeroorlogen. Reden voor de Vlaardingse Edith Toendang om een regionale afdeling van de hulporganisatie Terre des Hommes op te zetten. 'Telkens weer denk je: erger kan niet', zegt Edith Toendang. 'Toch verschijnen er bijna dage lijks schokkende berichten in de nieuwsmedia: 'Thaise jongetjes verkopen zich voor een tientje' of 'Nederlandse pedofiel (24) ontsnapt de Filippijnen'.' Ook in Nederland worden kinde ren misbruikt en vermoord. Edith Toendang kan zich hier over heel kwaad maken. 'Kinderporno en -prostitutie is Edith Toendang zet zich via Terre des Hommes in om kinderen overal ter wereld een betere toekomst te geven. een wereldwijd probleem', weet ze. 'Iedereen spreekt er schande van, maar daar blijft het dan vaak bij. Men richt zich liever op 'grotere' problemen, zoals multi nationals die over de kop gaan, bijvoorbeeld!' Terre des Hommes Edith Toendang is de initiatief neemster van de afdeling Waterweg-Noord van 'Stichting Terre des Hommes Nederland'. Zij is naarstig op zoek naar vrij willigers die haar team willen versterken. Terre des Hommes is dit jaar een grote campagne gestart, die de aandacht vestigt op kinderen in de sexindustrie. 'Er zijn zoveel kinderen, die nog gered kunnen worden.' Om deze actie in de regio Rijnmond gestalte te kunnen geven zoekt Edith Toendang mensen die niet alleen affiniteit met de rechten van het kind heb ben, maar tevens bereid zijn om tijd te steken in het uitzetten van allerlei thema-acties en andere wervende activiteiten. 'Het gaat hierbij om periodieke voorlich tingscampagnes op scholen en instellingen, maar ook - in bre der verband - om de politiek te beïnvloeden', aldus de Vlaardingse. Ambassadeurs Ook zoekt zij nog geschikte kan didaten voor het plaatselijke bestuur. Zij zullen niet alleen staan: in Nederland alleen al zet ten zo'n 850 vrijwilligers zich op één of andere wijze in voor Terre des Hommes. 'Onze vrijwilli gers zijn als het ware de ambas sadeurs van Terre des Hommes in hun directe omgeving', zegt Edith Toendang. 'De stichting stelt niet alleen misstanden aan de kaak door politici en andere beleidsbepa lende instanties op hun verant woordelijkheden aan te spreken, maar biedt ook concrete hulp in de vorm van financiële onder steuning. In landen waar kinde ruitbuiting aan de orde van de dag is, ondersteunt Terre des Hommes de hulpprojecten van lokale organisaties, gericht op onderwijs, medische zorg, opvang, sport en spel', aldus Toendang. 'We proberen zo op alle fronten kinderen weer een jeugd te geven.' Voor meer informatie over de regionale afdeling van Terre des Hommes kan men bellen met Edith Toendang, tel. 010- 2342846 (tussen 19.00 en 20.00 uur). SCHIEDAM - In kerkgebouw 'De Ark' aan Hargplein 101 wordt zondag 19 september weer de jaarlijkse Bijzondere Kerkendag gehouden. Centraal staat deze dag het thema van de vredesweek: 'Delen in veiligheid - een begin van vrede'. Het programma start om 10.00 uur met een oecumenische viering, waarin voorgaan Pastor C. Veldman, Ds N. Mos en Ds. W. van Wieren. Na de viering kan men de informatiemarkt bezoeken met presentaties van verschillende oecumenische activiteiten en een kraam van de Wereldwinkel. Om 12.00 uur start 'Een teken van leven', een musical over Jona, gezon gen en gespeeld door de leden van de verschillende deelnemende ker ken. De dag duurt tot 14.30 uur. De Dorpskerk, de St. Jacoubuskerkj en de St. Martinuskerk zijn deze dag gesloten. SCHIEDAM - De werkgroep Intercultureel Samenleven van SWS Nieuwland is weer gestart met haar activiteiten. Er zijn nog plaat sen vrij bij Arabische les voor beginners, machi naal borduren, volksdansen en koken zonder grenzen. Nieuw is de interculturele theemiddag, een gezellige zondagmiddag voor vrouwen niets moet en veel kan, van 13.00 tot 15.00 uur. Dit start 19 september. Er is een wachtlijst voor de internationale vrouwensoos en de fietsles. Wie mee wil doen moet zich dus tijdig opgeven. De cursussen poppen maken en boompjes van kralen maken zijn uitgesteld. Op donderdag 16 september wordt de open les Ritme en dans 017 IS fttNFS ZE MAG NIKS KGG1N AAN KEEL GEOPEREERDE VRIENDIN LE0NTINE VERLAAT MAN Gratis reparatie van personenwagenband SCHIEDAM - Door de monsterscore van vorige week (1-13 tegen Duivesteyn) houdt DVO'32 na twee competitiedagen ook na de 'slechts' 2-0 zege de leiding van het topscorerklassement stevig in handen. Goede tweede is het Schiedamse DRGS/za, dat het seizoen opende met een 8-0 zege op HSC/za. Ook de zaterdagvoetballers van DRGS gaat het voor de wind. De mannen van trainer Mario Krabbendam wonnen vorige week met 8- 0 van HSC/za en pakten dit weekeinde drie punten bij CCO. Excelsior'20 vervolgt de vorig jaar ingeslagen route-en blijft winnen. De stand: 1. DVO'32 7,50 (15 uit 2); 2. DRGS/za 5,50 (11 uit 2); 3. SVDPW 4,50 (9 uit 2); 4. Excelsior'20 4 (8 uit 2); 5 en 6. Fortuna en SC Spaland 3,50 (beide 7 uit 2); 7 t/m 11. Hoekse Boys, PPSC, Schiedamse Boys, VDL 3 (alle 6 uit 2) en HSC/zo 3 (3 uit 1). SCHIEDAM - Het naar de twee de divisie afgedaalde herenteam van De Korenbeurs heeft in de eerste competitiewedstrijd tegen Salamanders meteen duidelijk gemaakt dat het mikt op een spoedige terugkeer naar de eer ste divisie. De Schiedammers wonnen met 9-1 De na een uitstapje naar FVT/Visser in Schiedamse schoot teruggekeerde Arjan Karbaat leverde met drie over winningen een overtuigende ren tree af. Ook het blazoen van Jeroen Bastiaansen bleef onge schonden. Alleen debutant Wietse Kant (doorgeschoven uit het tweede) moest een enkelspel prijsgeven.Korenbeurs heeft nu twee damesteams in de eerste divisie. Beide formaties spelen bovendien in dezelfde poule. Het eerste team (met Kim van der Poort, Jolanda Waterreus en Lineke Sneller) kwam nog niet in actie. Het tweede trio (met Daniëlle Maas, Mandy Toenders en Sylvia Waterreus) wel. Tegen Amsterdam'78 leden de Schiedamse dames een 7-3 nederlaag. Sylvia Waterreus (2x) en Daniëlle Maas zorgden voor de punten. SCHIEDAM - In de Margriethal begint op woensdag 20 oktober een nieuwe editie van het Holland-toernooi, dat de laatste jaren is uitge groeid tot een van de belangrijkste krachtmetingen van het interna tionale vrouwenhandbal. Steeds vaker kiezen de toplanden in de aanloop naar grote toernooi en 'Schiedam' uit als laatste test. Dat geldt ditmaal voor Rusland, Polen, China, Angola, Spanje en natuurlijk Nederland. Voor de mees te landen vormt het Holland-toernooi een voorbereiding op het wereldkampioenschap, dat aan het einde van dit jaar in Noorwegen en Denemarken wordt gehouden. Ook het door bondscoach Bert Bouwer geleide team reist dan af naar Scandinavië. Wanneer Oranje ('de meiden met een missie') daar de stijgende lijn kan voortzetten, komt plaatsing voor de Olympische Spelen heel dichtbij. De plaatsen één tot en met zes geven namelijk recht op een ticket voor Sydney 2000. Het Holland-toernooi kan een graadmeter zijn voor de positie van het Nederlandse team op de internationale ladder. Inmiddels is de voorverkoop van het toernooi begonnen. Toegangskaarten zijn te bestellen via het afdelingsbureau van het Nederlands Handbalverbond: Nieuwe Damlaan 5, Schiedam, tel. 010-4700696. gegeven tussen 19.00 en 20.00 uur. Ook de werkgroep Ouderen in de Buurt is weer actief in de twee wijkcentra. Bij het volksdansen, con tactpunt Wibautplein, stijldansen en vrij dansen zijn nog enkele plaatsen vrij. Verder zijn nog plaatsen vrij bij de naailessen, de lijn-, de gym- de step-aerobic, de line-dancegroep en bij het werken met gips, het kaarten, de cursus aquarel len en schilderen en de cursus tekenen en schil deren. Wie zich wil opgeven of meer wil weten over deze activiteiten kan even langsgaan bij de administratie op het Dreesplein 2. Men kan hier ook het programmaboekje ophalen. SCHIEDAM - Schiedamse schakers meten op 24, 25 en 26 september tij dens een internationaal toernooi hun krachten met schakers uit de partnersteden Esslingen (Duitsland), Vienne (Frankrijk), Udine (Italië), Neath (Wales) en Pietrkow Tribunalski (Polen). De gaststad laat zich vertegenwoordi gen door een team van de schaak vereniging Groenoord. De wedstrij den worden gespeeld in de restaura tie van het Stadskantoor (Stadserf IVoor publiek is het mogelijk om op vrijdag en zaterdag de partijen 'live' te volgen.Vrijdag begint om 14.30 uur de eerste ronde, om 19.30 ed door de tweede. De a o na derde ronde start zaterdag om 9.30 uur en de vierde om 13.30 uur. Zondag wordt de eerste zet om 9.30 uur gezet, waarna burgemeester Reinier Scheeres het evenement om 12.00 uur met de prijsuitreiking zal afsluiten.Het is niet voor het eerst dat schakers van de Schiedamse partnersteden tegen elkaar spelen. Een dergelijk toernooi vond eerder laats in Udine en in Esslingen. ienne organiseerde een open toer nooi. De ontmoeting in het Stadskantoor komt mede tot stand dankzij een fikse bijdrage van het VSB-fonds Schiedam-Vlaardingen. De scores in de Margriethal worden sinds maandag bijgehouden op fonkelnieuwe scoreborden. DSR-directeur Jan van Vugt en een vertegenwoordiger van gulle gever VSB-bank stelden de cijfer-machine in gebruik. SCHIEDAM - Zes herensoftbalteams strijden van maandag 20 tot en met zaterdag 26 september in sportpark Bijdorp om de Europa-cup. Het toernooi is door de Europese Softbal federatie uitbesteed aan de honk- en softbalvereniging Schiedam, die zes jaar geleden ook de 'Cup of the Cups' voor Europese damessoftalbalteam mocht organi seren. De vereniging is in zijn nopjes met de komst van het Europa Cup-cir cus. Hoewel er aanvankelijk op negen teams gerekend werd, ver schijnen er uiteindelijk zes: Meteors uit Engeland, Chicaboo's uit België, Chomutov uit Tsjechië, Ballerup Vandals uit Denemarken, Datac Zaragoza uit Spanje en de Nederlandse kampioen Alphians. Het programma: maandag 20 september 14.30 uur Meteors- Chicaboo's, 17.00 uur Vandals-Zaragoza, 19.30 uur openingsceremo nie, 20.00 uur Chomutov-Alphians; dinsdag 21 september 12.00 uur Chicaboo's-Alphians, 15.00 uur Chomutov-Meteors, 17.30 uur Zaragoza-Chicaboo's, 20.00 uur Alphians-Vandals; woensdag 22 sep tember 12.00 uur Vandals-Chomutov, 15.00 uur Meteors-Zaragoza, 17.30 uur Chicaboo's-Vandals, 20.00 uur Alphians-Meteors; donder dag 23 september 12.00 uur Zaragoza-Chomutov, 15.00 uur Meteors- Vandals, 17.30 uur Chicaboo's-Chomutov, 20.00 uur Alphians- Zaragoza. Op vrijdag 24 wordt begonnen met de play-offs met als aanvangstij den 12.00, 15.00, 17.30 en 20.00 uur. Daarna volgen op zaterdag 25 september nog wedstrijden om 12.00 en 15.00 uur. Vervolgens wordt om 17.30 uur de finale gespeeld. (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide beho rende tot Wegener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Districtverkoopleider: *C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 45641,702 Accountmanagement: Al. de Poorter, tefc-pnvu (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600:205 De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12-16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: 'Er zijn zoveel kinderen die nog gered kunnen worden' HNS NR 38 22 5EPT 99 F2.V5 NIEUWE PUZZELS: PRIJZENREGEN! TAHJAU Officieel Peugeot-deoler Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon 010 - 462 20 22 (alleen tubeless) Uw specialist in: banden, uitlijnen, balanceren, bandenreparatie, lichtmetalen velgen, sneeuwkettingen*, skiboxen*, enz, enz... Zwaluwlaan 84 Schiedam - 010-4700133 Burg. van Reenensingel 115 Gouda - 0182-515800 tsaar»™. t bedrijf 7* P' Vi Voor meer don 30 bestemmingen in de Rijnmond. Blijvend De Voordeligst» prijs. Informeer bij uw reisbureau of bel 0180-425056 Ook voor uw taxivervoer

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 3