Subaru Safety Road Shows slaan aan Wereldpremière Smart City-cabrio in Franhfurt Nieuwe StCldsblCICl Hèt autonieuws voor Schiedam en omgeving Wagenprogramma zorgt voor groter aanbod Volkswagen Nieuw Gebruikte Nieuwe Cadillac en Chevrolet tentoongesteld op IAA '99 Head-airbags maken Avensis nog veiliger 38-463 WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1999 Het aanbod van Volkswagens bij de Volkswagendealers wordt uit gebreid met een nieuw gebruikte wagen-programma: de Volkswagen Voorkeurselectie. De proef zal medio september van start gaan. De proefperiode loopt tot mei 2000. In deze periode zal de Volkswagen Voorkeursefectie bij twintig Volkswagendealers worden ingevoerd. Alleen gebruikte Volkswagenmodellen die vol doen aan de hoogste normen komen in aanmerking voor de Volkswagen Voorkeurselectie, Deze modellen hebben een uitge breide controle ondergaan en voldoen zowel qua techniek als qua uiterlijk aan de kwaliteitseisen die een klant stelt aan een Volkswagen. Modellen die niet ouder zijn 8 jaar en maximaal 200.000 kilometer op de teller hebben staan, komen in aanmerking voor de Volkswagen Voorkeurselectie. Modellen uit de Volkswagen Voorkeurselectie hebben, afhankelijk van de leeftijd van de auto en de kilometerstand, zes maanden tot een jaar de unieke Volkswagengarantie, ongeacht het aantal kilo meters dat de koper er in die periode mee rijdt. Bij onverhoopte pech met een Volkswagen uit de Volkswagen Voorkeurselectie blijft de mobiliteit van de koper gegarandeerd. Als het onderhoud van dc auto volgens de fabrieksvoorschriften plaatsvindt bij de Volkswagendealer is de Mobiliteitsgarantie geldig gedurende de totale levensduur van de auto. De Volkswagen Gebruikte Wagen Informatielijn beschikt eveneens over de gegevens van de model len uit de Volkswagen Voorkeurselectie. Deze informatielijn (0900-2020402) is medio november 1998 in gebruik genomen. Fokt rechts- De tweede wereldpre mière van MCC- op de IAA is de idierst sportieve en lichte Smart roadster stu die. Het omvangrijke pakket veiligheidsvoorzieningen in de Toyota Avensis wordt verder uitgebreid. Toyota's succesvolle 'business class'-serie wordt leverbaar met speciale 'head-airbags', die bestuur der en voorpassagier in combinatie met de side-airbags de meest optimale bescherming bieden bij een aanrijding van opzij. Deze air bags zijn gemonteerd in de A- en dakstijl en trekken tijdens het opblazen als een gordijn langs de portierruit. Deze hoogwaardige veiligheidsvoorziening, die tot op heden vrijwel alleen in aanmerke lijk duurdere auto's werd geleverd, komt beschikbaar voor alle Toyota Avensis-modellen. De nieuwste veiligheidsvoorziening betreft de zogeheten 'curtain sheet airbags' (ofwel: head-airbags) die de voorin zittenden bij een aanrijding behoeden voor contact met de portierstijl, de portierruit of een voorwerp van buitenaf. Het 'gordijn' bevindt zich in opgevouwen toestand in de A-stijl en in de dakrand boven het rech ter- en het linker voorportier. Bij een aanrijding van opzij geeft een sensor een signaal aan een pyrotechnische gasgenerator, die aan de bewuste zijde van de auto zowel de side-airbag als het airbaggordijn opblaast. Overigens worden in sommige gevallen - wanneer een sen sor waarneemt dat de auto ook aan de andere kant een klap te ver werken krijgt - tevens de sideairbag en het airbaggordijn aan de tegenoverliggende zijde geactiveerd. km/u en accelereert desgewenst in 8,7 seconden vanuit stilstand naar de 100 km/u. Overigens wordt de 1,8 liter VVT-i-motor standaard gekoppeld aan een handgeschakelde zesversnel lingsbak. Bij het ontwikkelen van de nieu we Celica kreeg uiteraard ook het aspect veiligheid alle aan dacht. Naast een algehele struc tuur met een zeer hoog absorp tievermogen, zijn twee airbags, side-airbags, ABS met elektroni sche remkrachtverdeling en vei ligheidsgordels met gordel- krachtbegrenzers standaard. De nieuw ontwikkelde double- wishbone-achterwielophanging en de verfijnde McPherson- ophanging voor, zorgen daarbij voor een perfecte balans tussen sportiviteit en comfort. De leve ring van de nieuwe Toyota Celica start in Nederland in de loop van december. Tegen die tijd zijn ook de prijzen en de definitieve uitrustingen bekend. General Motors zal zich in de toekomst meer gaan richten op de Europese autosport en geeft met enkele aantrekkelijke ont wikkelingsauto's de richting van haar merken Cadillac en Chevrolet voor de toekomst aan. Ze worden tentoongesteld op de komende IAA autoshow in Frankfurt. Op de stand van GM North American Vehicles zal Cadillac's terugkeer volgend jaar naar Le Mans worden ingeluid. Om deze comeback verder te belichten staat tevens het LMP Le Mans Prototype op de stand. De LMP wordt aangedreven door een 4-liter Cadillac Northstar V8-motor met dubbele turbo. De motor wordt klaarge stoomd voor een eerste optreden tijdens de 24uurs race op Daytona in de lente van 2000. De Chevrolet Nomad keert in 1999 als studiemodel terug in de vorm van sportieve stationwa gon voor de moderne familie. Opvallend aan het model zijn met name zijn platte voorruit, de brede wielkasten en de dynami sche, schuin aflopende achter kant. De Nomad biedt uitmun tende practische gebruiksmoge lijkheden door zijn eenvoudige en ruime kofferbak, die overi gens in een handomdraai, door een druk op de knop, kan wor den omgetoverd tot een pick-up. De geopende hatchback, uitge voerd met electrische raambe diening, kan de ruit volledig in de kofferklep laten verdwijnen. Cadillac's vooruitstrevende roadsterconcept, de Evoq, beleeft zijn debuut in Frankfurt. Met de opzienbarende, slanke en strakke lijnen, leidt de Evoq de weg naar toekomstige modellen en de volgende generatie van Cadillac. De Evoq is uitgerust met vele technische noviteiten, waaronder PAS (Performance Algorithm Shifting), de Night Vision-technologie, dat veiliger rijden in het donker mogelijk maakt. Dit in combinatie met het multifunctionele Head Up-dis- play, dat het Night Vision-beeld projecteert en gegevens als bezi- nehoeveelheid, snelheid etc. in de voorruit projecteert. Daarnaast maakt ook het multi media Communiport-informa- tiesysteem deel uit van het zeer uitgebreide pakket met techni sche innovaties. De achterwiel- aangedreven Evoq wordt voort gestuwd door de 302kW/41 0 pk sterke V8compressormotor van de laatste Northstar-generatie. Foto tinkt: de Smart cdi diesel, die vanaf december 999 te koop is Sensationeel om naar te kijken en dynamisch om in te rijden, dat is de nieuwe Toyota Celica, die op de Internationale Automobil Ausstellung in Frankfurt debuteert. Deze zevende generatie van Toyota's succesvolle sportcoupé wordt aangedreven door een nieuwe, vooruitstrevende 1,8 liter motor met VVT-i-systeem, die uitste kende prestaties koppelt aan een laag brandstofverbruik en hoge souplesse. In verhouding tot z'n welbekende voorgangers, is de nieuwe Celica korter in lengte (4,34 meter), maar heeft hij een langere wielbasis (2,60 meter). En dat was precies de doelstel ling die het eigen designcentrum Calty Research in Californië voor ogen had, namelijk het combineren van compacte bui tenmaten met een maximale ruimte in het interieur, gekop peld aan uitstekende prestaties en een stijf onderstel. Een opti male hanteerbaarheid en een uit stekende stabiliteit bij hoge snel heden zijn het gevolg. De ingenieurs van Toyota wier pen tevens een frisse blik op het prestatiepotentieel. In plaats van te kiezen voor meer vermogen door het vergroten van de cilin derinhoud, is er bij de Celica een nieuwe benadering gevolgd. Onder de kap huist een nieuw ontwikkelde 1,8 liter motor, een viercilinder met zestien kleppen en variabele kleptiming (VVT-i). En de prestaties spreken daarbij tot de verbeelding: de Celica haalt een topsnelheid van 205 Smart cdi diesel De Smart cdi diesel verbruikt 3,4 liter per 100 km (NEFZ) en heeft een C02-uitstoot van min der dan 90 gram per kilometer, waarmee hij tot de klasse van de drie-liter auto's behoort. Bij de marktintroductie in december dit jaar zal de Smart cdi reeds vol doen aan de EURO III Emissie norm. De Smart cdi bereikt zijn maximumvermogen van 41 pk (30 kW) bij 4.200 toe ren; zijn draaimoment van 100 Nm bereikt hij tussen de 1.800 en 2.800 toeren. Zijn elektro nisch begrensde topsnelheid bedraagt 135 km/u. De 800 cc turbodieselmotor met de modernste common rail directe injectie (cdi) heeft drie cilinders en is daarmee de kleinste diesel motor ter wereld die in een per sonenauto wordt toegepast. In het verleden werd 400 cc per cilinder in een dieselmotor met directe injectie als ondergrens 1 beschouwd. Met slechts 266 cc per verbrandingskamer stelt de Smart cdi een nieuwe norm. De boringen van de zespuntinjecto- ren van het common rail systeem meten slechts 0,12 mm en maken daarmee minimale injec tievolumes mogelijk van slechts 1 mm3. Andere bijzondere ken merken zijn de motor en het cilinderblok van aluminium, de wrijvingsarme rolsleephefboom, de qua gewicht optimaliseerde nokkenassen en de elektronisch geregelde uitlaatgasterugvoer. De unieke AWD Safety Road Shows die Subaru enkele malen per jaar organiseert, blijken door alle bezoekers enorm gewaardeerd te worden! Grof geschat ontving Subaru tot nu toe zo'n 17.500 mensen op deze grootschalige evenementen. Zij konden 'live' ervaren waar Subaru in het algemeen - en het standaard All Wheel Drive-systeem in het bijzonder - voor staat. Het eclatante succes van de Subaru AWD Safety Road Shows krijgt daarom nu ook bij steeds meer col- lega-Subaru importeurs navolging. Bovendien is het continu succes voor Subaru Nederland reden om dit najaar wederom AWD Safety Road Shows te organiseren. Dit gebeurt op 26 september en op 7 november aanstaande, respectievelijk op de DAF-testbaan te St. Oedenrode en op de PVI-testbaan te Lelystad. Belangstellenden kun nen zich opgeven door contact op te nemen met het speciale Subaru AWD Safety Road Show-telefoonummer (0297) 330110). Elke Subaru AWD Safety Road Show stelt de bezoeker in staat om kennis te maken met het Subaru-programma en om de diverse All Wheel Drive-modellen, onder leiding van rijvaardigheidsspecialisten, zelf aan de tand te voelen. Bovendien wordt aan de hand van een aantal proeven gedemonstreerd welke effecten AWD heeft op bochtvast heid, de trekcapaciteiten (ANWB Trekauto van het Jaar) en het weg- c.q. rijgedrag onder normale en extreme omstandigheden. motor met extra vermogen, een laag zwaartepunt en een gewicht van slechts 700 kg rijdt de Smart roadster erg pittig. Met zijn open dak biedt de Smart roadster bij zonder veel rijplezier. De dra gende structuur van de puur op rijplezier gerichte tweezitter wordt gevormd door een van de smart City Coupé afgeleide vei ligheidscel met een geïntegreer de rolbeugel. Deze auto voldoet aan alle hoge veiligheidseisen die ook aan de Smart City Coupe worden gesteld. Vertrouwde kenmerken zijn de door en door gekleurde body pa nels en de achteras module met geïnte greerde aandrijf- eenheid. Naast twee ruime zit plaatsen is er opbergruimte voor wat baga ge.Het aparte uiterlijk van de studie wordt in de eerste plaats bepaald door de nieuwe bui tenafmetingen. Met een lengte van 3,223 m en een breedte van 1,600 m overtreft de Smart roadster de corresponde rende afmetingen van de City Coupé met respectievelijk 723 en 85 mm. Naast de met 329 mm, tot 1,200 m gereduceerde hoogte heeft het ontwerp een wielbasis van 2,270 m - een toe name van 458 mm. De tweede wereldpremière van MCC op de IAA is de uiterst sportieve en lichte Smart road ster studie. Door de combinatie van een krachtige SUPREX De smart City-Cabrio en een studie van de smart roadster zijn de twee wereldpremières van Micro Compact Car Smart GmbH (MCC) op de 58e Internationale Autotentoonstelling in Frankfurt am Main (14-26 septem ber a.s.). Ook de Smart cdi diesel, die vanaf december 1999 te koop is, zal daar worden getoond. De smart stand, met meer dan 13 verschillende modellen, bevindt zich in het Forum van Hal 1. Smart roadster Foto Boven: De nieuwe smart City-Cabrio ontworpen. In vergelijking met de Smart City Coupé zijn 25% van alle onderdelen gewijzigd. Door de niet hoogvast staal versterkte A- en B-stijlen heeft de Smart City- Cabrio een hoge veiligheids graad. De deuren en zijwanden zijn eveneens structureel verste vigd. Een forse rolbeugel tus sen de B-stijlen beschermt de inzittenden in het ge\ de auto over de kop gaat Voor de vaste weglij ging zorgen de tus senwand voor de achterasmodule en de twee kruisvor mige naar voren gerichte diagonaalsteu- nen, die de ondervloer van de TRI- DION veilig heidscel extra verstevigen. De Smart City-Cabrio is uitge rust met de smart City Coupé SUPPREX turbomotor en heeft een elektronisch begrensde top snelheid van 135 km/u. De 600 cc motor heeft een vermogen van 55 pk (40 kW). Het elek trisch bediende dak, vervaardigd van hoogwaardige stof, kan op eenvoudige wijze worden geo pend en rust dan op de bagage ruimte. Ondanks het zwaardere dak (32 kg, inclusief beugels en elektrische aandrijving) en de verstevigingen van de TRIDION veiligheidscel, is de cabrio met 730 kg slechts 10 kg zwaarder dan de Smart City Coupé. De twee verwijderbare dakelemen ten worden opgeborgen in een speciaal vak in het kofferdeksel. Uiterlijk onderscheidt de smart City-Cabrio zich van de Smart City Coupé door de gewijzigde bodypanels en de nieuwe kop lampen en achterlichten, die exclusief voor dit model zijn :j"^CvX'Xv>-V'< >ytv X- <-y i ÏS Nieuwe Toyota Celica vanaf december verkrijgbaar

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 13