Anders dan anders Antiek en euriosamarkt Brandersfeesten op het terras van het Gedistilleerd Museum WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1999 38-441 Woensdag 22 september 13.00 - 24.00 uur: Kermis op de Broersvest 19.45 uur: Opening van de zestiende Brandersfeesten door burge meester R. Scheeres op het Stadserfplein 20.00 tot 21.50 uur: Voortzetting van een in ere her stelde traditie: Taptoe op het Stadserf met medewerking van de Rijmondband Schiedam, Flora Band Rijnsburg, Jubal uit Dordrecht en K&G uit Leiden, rond 20.00 uur: Rick zingt live bij eetcafé de Amstelbron Donderdag 23 september 09.00 uur: Start van de Dwaze BrandersDonderdag met 'dwaze' aanbiedingen en koop jes van winkeliers in het cen trum. 13.00 - 24.00 uur: Kermis op de Broersvest Vrijdag 24 september 10.00- 16.00 uur: Standwerkersconcours tijdens de traditionele en gezellige weekmarkt in de Lange Kerkstraat, Broersveld en de Nieuwe Passage. Bekendmaking en feestelijke prijsuitreiking op de Lange Kerkstraat/Kreupelstraat. 13.00 - 24.00 uur: Kermis vanaf 20.00 uur: Jazz bij Café de Unie Rubata salsa muziek bij TapasBar Perrito Caliente Café de Amstelbron: de Friedly Band Jeneverie 't Spul heeft een jeneverproeverij met bijpas- ssende hapjes voor de deel nemer. Deelname tegen bet aling. 20.00 - 02.00 uur: In het VSB Theater aan de Schie: de Heineken Music Night met optreden van Mendoza Dance Party/Angela Brown the Mighty's 45s. Zaterdag 25 september: 09.00 - 18.00 uur: Beneluxlijn houdt Open Dag over de bouw van de metrolijn op het station Troelstralaan. 10.00 - 17.00 uur: Five-a-side Regio Jeugdvoetbaltoernooi (voor 10 - 12-jarigen) op het Stadserf, georganiseerd door Spart Rotterdam. Presentatie van het eerste elftal van Sparta Rotterdam Tweede Open Schiedamse BeFit Competitie 99: sporters meten hun krachten in een Rowing, Runnin en Cycling wedstrijd. Competitie in drie categorieën m/v. Canal+ verzorgt op een podium met een groot videoscherm een amusement programma waarbij veel prijzen zijn te winnen. Sportdemonstratie op het Stadserf: een samenwerking van Dienst Sport en Recreatie Schiedam Fitsportland, Fuji Yama en de Sportarcade Roadshow van Pepsi Cola Experience 10.00 - 16.00 uur: Bazar in de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat. De opbrengst is voor een goed doel. rond Schiedam. De traditionele Old-timer Motortoertocht start en finisht bij de Oude Sluis. 12.00 - 24.00 uur: Fair Play Centers is met een videowall op de Grote Markt de hele dag op een podiumwagen aanwezig met spelletjes 12.00 - 17.00 uur: Voorlichtingsbus van de politie op de Broersvest De brandweer is dit jaar ook aanwezig op de Broersvest om iedereen die maar durft met vuur te spelen, dit te leren controleren. De SIGMA- (Snel Inzetbare Groep voor Medische Assistentie) auto van de GGD waarin zich allerlei soorten en maten medische hulpmiddelen bevinden. In deze regio wordt deze spe ciale auto ingezet bij bij zondere gebeurtenissen. Rommelmarkt op het Broersveld Looporkesten in de Passage 12.30 - 18.00 uur: Roeien in het water van de Voorhaven: een oude traditie waarin de diverse teams het tegen elkaar opnemen om de Grote Prijs van Schiedam 13.00 -17.00 uur: StadsRadio Drive Inn Discoshow op de Koemarkt 13.00 - 24.00 uur: Kermis Een rondritje maken dor het cen trum in een fiets-riksja: start en finish bij jeneverie 't Spul. Kosten: 2,50 gulden. Vanaf 15.00 uur: Footloose bij Café de Unie 19.30 - 22.30 uur: Talenten Gala ONS Groep op de Koemarkt. Op het verhoogde parkeerdak kan aanstormend talent hun kunnen laten horen en zien: het geheel wordt door een deskundige jury beoordeeld en voorgezeten door Jacques d'Ancona. Presentatie Ruud van der Heiden Vanaf 22.00 uur: Muzikale avond Café van Diggelen ontmoet op het Grote Markt podium muzikaal de band Miller Project JAF bij Café de Unie Hotel Café Windmill: live optreden van zanger John van Krimpen Muziekcafé Pacha: bekende discjockey aanwezig Café De Ooievaar: Live optreden van zanger Sjaak Verkade Podium Cafe: de Schiedamse band Blues Indication Café Zeeman: Trio John Valk Tapasbar Perrito Caliente: Saoco y sus Invitadas Proeflokaal 't Sterretje: de easy listenings band Partners Café de Amstelbron: de Friedly Band Jeneverie 't Spul: the Burning Whites Zondag 26 september: 12.00 - 20.00 uur: Pasar Malam Asia 12.00- 17.00 uur: De bekende Zondagsmarkt met vele honderden kramen. Tijdens deze markt zijn bovendien in het hele centrum de winkels open. Deze markt wordt georganiseerd dor de ONS Groep (marktmees ter Jan van Meel) in samenwer- kinge met de Stichting Brandersfeesten Schiedam. 12.30 - 18.00 uur: Hyundai presenteert met een Roadshow op de Broersvest rondom de podiumwagen de nieuwe auto-modellen. Er zijn leuke prijzen te winnen met de spelletjes waaraan het publiek kan meedoen. 12.00 - 17.00 uur: De finale van de Rabo- Wielerronde wordt in Schiedam gereden. Voor amateurs en profs zijn er vele premies te verdie nen. Toegang is gratis. Parcours: 's-Gravelandseweg, Neherstraat, Fokkerstraat. Om 11.00 uur rij den de veteranen en recreatie- renners, vanaf 12.15 uur de juni or- en nieuwelingen dames, om 13.45 uur dames met alle lande lijke toppers en om 15.30 uur de Elite, neo-amateurs en cyclo- sportieven. 13.00 - 17.00 uur: Fair Play Centers is met een videowall de hele dag op de Grote Markt met een podiumwa gen aanwezig met spelletjes. Vanaf 14.00 uur: Heineken Band Just in Case op de Koemarkt Rond 15.00 uur: Eigenwijzen bij Café de Unie 12.00- 17.00 uur: Rtl4 televisieopname van 'Het Staatslot op locatie' op het Stadserf gepresenteerd door Chiel van Praag. Een amuse mentsprogramma met vele bekende artiesten, zoals Blf, Sugar Lee Hooper, Eucore, Patricia McNeal en T-Spoon. Van Praag speelt met het publiek een spelletje op het podium van de Staatsloterij vrachtwagen. Kandidaten kunnen mooie prij zen winnen. TV-uitzendingen op zaterdag 9 en 16 oktober op Rtl4 van 17.25 - 18.00 uur. 12.00 - 17.00 uur: Muziekbraderie op de Dam en looporkesten in de Nieuwe Passage 13.00 - 24.00 uur: Kermis op de Broersvest rond 17.00 uur: Swinging Soul Machine bij Café de Unie, Friedly Band bij café de Amstelbron rond 21.00 uur: Vuurwerk op het Stadserf Pasar Malam Asia op de hoek van de Broersvest en de Rotterdamsedijk. Gratis toe gang. Verzameling van markt kramen met een Oosterse uitstr aling op culinair, cultureel, spor tief en amusementsgebied. Organisatie S. Ali in samenwer king met de Stichting Brandersfeesten Schiedam. 11.00- 14.00 uur: Vele oude tot zeer oude motoren vertrekken voor een tocht in en Dat zijn dit jaar de Brandersfeesten. De festiviteiten zijn teruggebracht tot een halve week, van woensdag 22 tot en met zondag 26 september en de publiekstrekkers als de verlichte gondelvaart en het waterspor tweekend gaan dit maal niet door. Toch hoeft men niet te spreken van een 'uitgekleed feest': nieu we activiteiten zijn onder andere de Pasar Malam Asia, de open dag van de Beneluxlijn, het Talenten Gala van de ONS groep met een jury onder leiding van de bekende Nederlander Jacques d'Ancona en het Regio Jeugdvoetbaltoernooi georgani seerd door Sparta Rotterdam. Dit jaar komen natuurlijk ook weer bekende artiesten naar Schiedam voor een optreden, zoals Blf en Sugar Lee Hooper. De vaste onderdelen als de Taptoe, de kermis, de Dwaze Brandersdonderdag, de Horeca Music Night, het Standwerkersconcours en de Zondagsmarkt mag men natuur lijk ook niet vergeten, zodat er voor iedereen weer van alles te doen is tijdens de Brandersfeesten. SCHIEDAM - Ook dit jaar levert ONS een bijdrage aan de zestiende editie van de Schiedamse Brandersfeesten. Standwerkersconcours, zon dagsmarkt, schoonmaken en sponsoring zijn de hoofdac tiviteiten. Ondanks het schrappen van het water sportweekend stelt ONS de Schiedamse watersporters in de gelegenheid om tijdens het slotweekend af te meren in de Lange Haven. Daarnaast wordt een nautische bijdrage geleverd aan de organi satie van 'Scheidam Roeit' in de Voorhaven. Omdat de kermis dit jaar ook een deel van het terrein van de warenmarkt beslaat, ver huist een gedeelte van de cen- trummarkt op vrijdag 24 sep tember voor een dag naar de Broersvest. Standwerkersconcours Vrijdag 24 september wordt tij dens de warenmarkt voor de 24e maal in successie het Schiedamse Standwerkers concours gehouden. De weke lijkse warenmarkt aan de Lange Kerkstraat biedt die dag onver valst cabaret van vijftien welbe spraakte kooplieden uit alle windstreken van het land. Zij strijden om het kampioenschap van Schiedam, dat meetelt voor de nationale titelstrijd. De deel nemers trekken alle registers van originaliteit en overtuigings kracht open om de gunst van het publiek en uiteraard van de zevenkoppige jury te krijgen. Het concours brandt om 10.00 uur los. Rond 16.00 uur reikt Chris Coppens, voorzitter van het Centrummanagement, de prijzen uit aan de winnaars op het Hemaplein. Afmeren in de Lange Haven Het organiseren van het water sportweekend was dit jaar niet haalbaar. Toch stelt de ONS de Schiedamse watersportvereni- 11.00- 16.00 uur: Hyundai staat met een Roadshow op de Broersvest met een videowall, muziek en spelle tjes voor alle bezoekers van de Brandersfeesten. Rondom een podiumwagen worden de nieuwe automodellen gepresenteerd. AutoBaas Rotterdam presenteert de nieuwste Nissan-modellen waaronder de Nissan Primera op het Hemaplein. 12.00 - 24.00 uur: gingen in de gelegenheid tijdens het weekend van de Brandersfeesten af te meren in de Lange Haven. Enige tijd gele den is een brief met een inschrijfformulier uitgegaan waarin de watersporters van harte worden uitgenodigd. Op 13 september is de inschrijving afgerond en een indeling gemaakt. De watersportvereni ging Katwijk wil ook dit jaar een bezoek brengen aan Schiedam en de Brandersfeesten bijwonen. Naar verwachting zullen circa dertig pleziervaartuigen afmeren in de Lange of Korte Haven of in de Noordvestgracht. Mede uit oogpunt van veiligheid en gast vrijheid zal van vrijdagavond tot en met zondag de Lange Haven aan de Hoogstraatzijde voor het verkeer afgesloten zijn. In een andere haven van Schiedam, de Voorhaven vinden dit jaar roeiwedstrijden plaats onder het motto 'Schiedam Roeit' zetten ongeveer dertig roeiploegen hun beste beentje voor om prijzen in de wacht te slepen. De organisatie is in han den van de Lions Club Schiedam die samenwerkt met het Zeekadetkorps Schiedam. In verband met deze wedstrijden is de Voorhaven zaterdagmiddag 25 september voor het scheep vaartverkeer afgesloten. Zondagsmarkt De Zondagsmarkt is qua belang stelling het hoogtepunt van de Brandersfeesten. Naar verwach ting zullen tenminste 200.000 belangstellenden uit de regio onbezorgd kijken, kopen en vooral genieten van de artiesten die op het podium aan het Stadserf zullen optreden. "De voorbereidingen lopen dit jaar wat stroef", erkent marktbe heerder Jan van Meel. Hij moest met een deel van de warenmarkt op vrijdag 24 september ruim baan maken voor de kermis. Daarnaast voelt hij de concur rentie van de zondagsmarkten in de regio en is ruimte gemaakt voor een nieuw marktonderdeel, de Pasar Asia. Toch ziet hij kans om op zondag 26 september in de Lange Kerkstraat, Broersveld en Broersvest 250 standplaatsen te laten bezetten met voor het publiek aansprekende en uiteen lopende artikelen. Naast programmatische bijdra gen maakt de ONS het de Stichting Brandersfeesten moge lijk om op zaterdagavond 25 september het TalentenGala op de Koemarkt te organiseren. De bekende Nederlander Jacques d'Ancona is aangetrokken om de jury plaats te nemen. Het kleurrijke sluitstuk van de Brandersfeesten wordt gevormd door de in oranje gehulde reini gers van ONS Milieu, die zoals het publiek vaak opmerkt, zor gen voor een weergaloze schoonmaakshow op zondag avond, met enige nazorg op maandagmorgen. SCHIEDAM - De winkeliers van de binnenstad organiseren tijdens de Brandersfeesten een antiek en euriosamarkt. Deze wordt gehou den op zaterdag 25 september tussen 9.00 en 17.00 uur. Onder andere Carnavalsvereniging De Rietzeilers staat tijdens de zondagsmarkt met een aantal kraampjes op het Broersveld om de verzamelde 'rommel' te verkopen. "Voorheen stonden we altijd op het museumplein", vertelt Lydia Verwaal van De Rietzeilers, "maar nu staan de keten daar voor de werkzaamheden in de Hoogstraat." Dit jaar hebben de kraampjes dan ook een nieuw plekje gekregen: voor supermarkt Bas van der Heijden. De vereniging krijgt geen subsidie en probeert met de rommel wat extra geld te verdienen, net als tijdens de Molenfeesten wordt gedaan. "Wij geven wel eens geld aan een goed doel, dus kunnen we wel wat extra's gebruiken." Op zondag zijn de winkels in het centrum geopend. Op deze dag staat bij de ingang van de Nieuwe Passage eeft wagen van de Camel Trophy. Hier is een hostess aanwezig en voor wie een bezoekje aan de Camel Trophywagen brengt, ligt een leuke attentie klaar. Wie een horloge koopt krijgt hierbij gratis een Internet star- terspakket. Een voorproefje van Internet is hier ook aanwezig: in de wagen kan men zich op de elektronische snelweg begeven. SCHIEDAM - De meesterknecht en zijn brandersknechten ontvan gen belangstellenden tijdens het Brandersweekend 25 en 26 septem ber 1999 in een feestelijke, sfeervolle ambiance op de branderij aan de Lange Haven 74-76. De kastelein schenkt op het terras voor het museum diverse Hollandse neutjes, omringd door koperen ketels, jenevervaten en de sfeer van het aloude oer-Schiedamse ambacht. Van 11.00 tot 17.00 uur kan men heerlijk genieten van de gezellig heid rond de Lange Haven. Men kan natuurlijk ook de tentoonstelling 'Louter Kabouters, reuzen in reclame' bezoeken. In het proeflokaal zijn cadeaus vanaf fl. 4,50 te koop (miniatuurtjes, publicaties, proefglaasje met deksel en uiteraard de bijzondere kel- derfles). Het Gedistilleerd Museum is evenals Museummolen De Nieuwe Palmboom tijdens Brandersfeesten geopend. De openingstijden zijn voor beide gelijk: het Gedistilleerd Museum, Lange Haven 74-76, tel. 4261291is open van dinsdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en zon- en feestdagen van 12.30 tot 17.00 uur. Entreeprijzen: vol wassenen fl. 7,50, 65+ fl. 6,50, tot en met 16 jaar fl. 6,- (inclusief proeverij) en de entree is met MJK gratis. Voor Museummolen De Nieuwe Palmboom, Noordvest 34, tel. 4267675 bedragen de entreeprijzen voor volwassenen fl. 4,- en tot en met 12 jaar fl. 3,-. Programma van vijf dagen feest Brandersfeesten woensdag 22 tot en met zondag ON S draagt weer steentj e bij aan Brandersfeesten 1999 26 september

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 17