■0 Deel vrijdagmarkt centrum staat 24 september op Broersvest t Rijbewijs verlopen? Gemeente Schiedam Verbouwinkj e AAP-en in West AFVAL APART PUNT Sector VROM op 30 september afwezig Gemeentelijk Informatie Punt Kom naar de Stadswinkel 24ste editie Standwerkersconcours Alle, utformoties op iést locatie,... I Een gedeelte van de weekmarkt in het centrum is vrijdag 24 september te vinden op de Broersvest. De kramen die normaliter staan op het parkeerterrein bij het 'Hemaplein', geven voor een keer ruim baan aan de kermis, vast onderdeel van de Brandersfeesten. Dat het een warme zomer is geweest valt niet te ontkennen. Een broeierige periode met barbecuelucht als zomerse 'par fum'. Maar misschien bent u ook één van de 'bofkonten' geweest, die in de buurt van sloten of vij vers, een veel onaangenamer luchtje heeft mogen waarne men. Een geur die te vergelij ken is met die van rotte eieren. Bagger, slib, drek, smurrie er zijn verschillende benamingen voor de stikkende zwarte massa, maar één ding zal men unaniem aannemen: dit moet zo snel mogelijk verwijderd worden! OPENBARE KENNISGEVING, BEDOELD IN ARTIKEL G 3, LID 5, KIESWET OPENBARE KENNISGEVING, BEDOELD IN ARTIKEL G 3, LID 5, KIESWET KAPVER-1 GUNNINGEN Kom naar de Stadswinkel BESTEMMINGSPLAN "GIESSENPLEIN SCHIEDAM 1998" BOUWZAKEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE AANVRAAG EXPLOITATIEVERGUNNING PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 38, WOENSDAG 22 SEPTEMBER, 1999 WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1999 38-464 Gemeenteberichten /•Y/A De markt zeif staat ook in het teken van Schiedams' jaarlijkse septembereve- nement. Voor de 24ste maal zullen kooplui elkaar de loer proberen af te ste ken tijdens het Standwerkersconcours. Maar liefst 15 welbespraakte deelne mers zullen proberen het publiek te verleiden om een van hun artikelen te kopen. Het concours worcit traditiegetrouw georganiseerd door de ONS en begint om 10.00 uur. Om 16.00 uur is de prijsuitreiking door Chris Cop- pens, voorzitter van het Centrummanagement. Uitsluitend dit kramen worden verplaatst die normaal zijn te vinden op de parkeerplaats bij bet Hemaplein De onprettige geur wordt veroorzaakt door rottende bladeren en afgestorven plantende len die in water slecht verteren. Als het de kans krijgt stapelt dit materiaal zich op en zal uiteindelijk boven het wateroppervlak uitstij gen. Zo kunnen planten zich gaan vestigen en er kan zelfs een (moeras)bosje ontstaan. Weg is het water! In een natuurgebiedje zal deze verandering niet zo'n ramp zijn, de éne vorm van natuur (water met vissen en kikkers) maakt immers plaats voor een andere vorm van natuur (moerasbos met wilgen en diverse vogels). Maar in de stad zit men natuurlijk niet te wachten op zo'n verandering. Vooral niet de tuinbezitter die zo in zijn nopjes is met zijn mooie vijver. Dus als uw vijver u lief is, zal u toch echt de vijver regelmatig moeten bevrijden van 'bag ger'. Minimaal eens in de vijfjaar (rond oktober) moet een laag van bladeren, afge storven plantendelen en modder voorzichtig worden verwijderd. Maar het is nog verstandiger om preventief te werk te gaan. Dit betekent dat u moet voorkomen dat er te veel boombladeren en afgestorven plan tendelen in het water terecht komen. Boombladeren in de vijver kunnen gemakkelijk voor komen worden door in de herfst (half oktober) een fijnmazig net over de vijver te span nen. Een handeling die misschien wat meer moeite zal kosten, is het voorkomen van teveel afgestor ven plantendelen in de vijver. Dat is even slikken, want dit moet op een tijdstip gebeuren als de vijver er op zijn mooist uitziet. Het is te vergelij ken met het moment dat u naar de kapper gaat ter wijl uw haardos er op zijn' mooist uit ziet, maar u ook heel goed weet dat dit het moment is om het te laten 'snoeien'. Water- en oever planten die te groot worden moet u afknippen of zelfs verwijderen. Belangrijk voor het onderhoud is dat u goed voor ogen heeft wat voor vijver u wilt. Als u weet welke planten in uw vijver wil hebben en welke niet, hoeveel oppervlakte aan open water, dan wordt het gemakkelijk in te grijpen. U ziet, een vijver lijkt ideaal voor de 'luie tuinder', maar dan vergist u zich dus lelijk! Tenzij u liever de spontane ontwikkeling van een vijver tot een 'bos' wil meemaken! Heeft u nog vragen over het schoonmaken van uw vijver dan kunt u tijdens kantooruren de Groentelefoon bellen, 2465522. Beslissing van het Centraal Stembureau op het verzoek van een politieke groepering tot wijziging van de aanduiding waarmee zij op de kandidatenlijst wenst te worden vermeld. Het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de Raad van de gemeente Schiedam, gezien het bij schrijven van 23 juli 1999 ingediend en op 23 juli 1999 ontvangen verzoek van Platform Schiedam, waarvan de zetel is gevestigd te Schiedam, Laan 1,3111 JL Schiedam, om ten behoeve van de verkiezing van de leden van de raad van de gemeente SCHIEDAM de volgende aanduiding te registreren: LEEFBAAR SCHIEDAM, gelet op het bepaalde in artikel G 3 van de Kieswet; heeft op 16 september 1999 besloten het bovenstaande verzoek in te willigen. Voorzitter van het centraal stembureau Uiterlijk op de zesde dag na de dagtekening van deze openbare kennisgeving kan een ieder tegen genoemde beschikking schriftelijk beroep instellen bij de afdeling bestuursrechtspraak Van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Beslissing van het Centraal Stembureau op het verzoek van een politieke groepering tot wijzi ging van de aanduiding waarmee zij op de kandidatenlijst wenst te worden vermeld. Het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad van de gemeente Schie dam, gezien het bij schrijven van 26 juli 1999 ingediend en op 26 juli 1999 ontvangen ver zoek van Gemeente Belangen Schiedam, waarvan de zetel is gevestigd te Schiedam, Obrecht- straat 9, 3122 AG Schiedam, om ten behoeve van de verkiezing van de leden van de raad van de gemeente SCHIEDAM de volgende aanduiding te registreren: Gemeentebelangen/Leefbaar Schiedam, overwegende dat: deze aanduiding in hoofdzaak overeenkomt met een aanduiding waarvoor reeds eerder op grond van dit artikel een registratieverzoek is ingediend, en daardoor verwar ring te duchten is; gelet op het bepaalde in artikel G 3 van de Kieswet; heeft op 16 september 1999 besloten het bovenstaande verzoek af te wijzen. De voorzitter van het centraal stembureau Uiterlijk op de zesde dag na de dagtekening van deze openbare kennisgeving kan een ieder tegen genoemde beschikking schriftelijk beroep instellen bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Op grond van artikel 4.4.2. van APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: - 1 appelboom staande op het terrein Laan van Spieringshoek 17, i.v.m. ziekte Indien u het niet eens bent met dit besluit, dan kunt u binnen zes weken een bezwaar schrift indienen bij het college van burge meester en wethouders van Schiedam. Indien u wilt voorkomen dat de boom (of bomen) al gekapt wordt, dan dient u schor sing te vragen van het besluit bij de Presi dent van de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM ROTTERDAM. Aan de rechtbankpro cedure zijn kosten verbonden. Voor meer informatie kunt u contact opne men met I.P.Krijgsman, telefoon 2465666. Op donderdag 30 september is de sector Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, de hele dag afwezig. De balie Bou wen, Wonen en Milieu in de Stadswinkel hoort ook bij deze sector. Burgemeester en wethouders maken bekend dat met ingang van 23 september 1999 voor een periode van vier weken voor een ieder het ontwerp-bestemmingsplan "Giessenplein Schiedam 1998" ter inzage zal liggen, a Dit bestemmingsplan omvat de herstructurering van het Giessenplein, die reeds met een vrij stelling ex artikel 19 is gerealiseerd. Het plan heeft als ontwerp-bestemmingsplan vier weken ter visie gelegen vanaf 3 juni 1999. Daarvoor heeft het plan een inspraakprocedure doorlo pen. Het plan ligt, gedurende de genoemde termijn, ter inzage bij de balie bouwen, wonen en milieu van de Stadswinkel (Stadserf 1 Gedurende de termijn van tervisielegging kunnen zij, die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zjn geweest zich tot de gemeenteraad te wenden, bij Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland, Postbus 90602, 2509 LP 's-Gravenhage, schriftelijk bedenkingen inbrengen tegen het bestemmingsplan. Colofon Stadskantoor tel.: (010) 2465555 fax (0104737021 Gemeentelijk Informatiepunt tel.:(010)2465304 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen tel.:(010)2465389 fax :(010) 2465364 Foto: R. van der Kraan Stadserf 1 3112 DZ Schiedam Telefoon: 2465304 E-mail adres: info@schiedam.nl Openingstijden: maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur donderdag 08.00 - 20.00 uur De- utedewerkers Xartdra Tkape ett Yvorute- Woudenberg staan u-graag te- u/oord. D Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-) stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1elke dag van 08.00 - 17.00 uur, telefoon: 2465565. Voor technische informatie kunt u terecht bij de afdeling Bouw- en Woningtoezicht op de 13e etage van het Stadskantoor dagelijks van 08.30 tot 10.30 uur. Ingekomen aanvragen van 26-08-1999 t/m 14-09-1999: bouwaanvragen/meldingen: Aletta Jacobsstraat 39 Harreweg 8 R. Versloot M.M. Groeneweegen Fazantlaan 19 E.C.F. Hellendoornstraat 32 Atalantahof 19 en 21 Abrikozengaarde 3 Westfrankelandsestraat 121 Linzenakker 3 K.v.d. Coppeliolaan 8 sloopaanvragen/sloopmeldingen Boerhaavelaan 40b Parkweg 428 tuinnr. 36 Zijlstraat 8 10 Kerkweg/Kandelaarweg J.H. van der Grijp M. Freij F. Nettenbreijer L.S.M. Verzijden L. van der Slik W. Vriezekolk A.E. Koning L. Garcia Quines J.J.L. Blaauw Uto Nederland NV Holland Railconsult woning vergroten brug bouwen/herplaatsen van 2 dakkapellen/het ver nieuwen van 1 bestaande dakkapel woning vergroten dakkapel plaatsen woningen vergroten dakkapel bouwen herziene aanvraag) dakkapel vergroten schutting met afdak bouwen woning vergroten asbest verwijderen asbest verwijderen dakbedekking slopen schakelstation slopen (herzie ne aanvraag) Verleende beschikkingen van 13-09-1999 t/m 17-09-1999: bouwvergunningen/meldingen: Hargplein 52 J.F.W. Griep Kinderbuurt 9 De Vlinderhoven 164 Delflandseweg Lange Achterweg Burgemeester Verveenstraat 23 's-Gravenlandseweg 390 Dilleveld 36 bouwen Broersvest 29-31 R.L.G. Bouva C. Maat Dienst RET/projectbureau Beneluxlijn Stedelijk Beheer A. Rigters A. de Jong E.J. Barreto MBK Bouwkostenmanagement berging op het achtererf bouwen dakkapel bouwen woning vergroten 2 keerwanden aanbrengen keerwand aanbrengen woning herbouwen luifel aanbrengen pui veranderen/dakkapel luifel aanbrengen Sloopvergunningen/sloopmeldingen Lange Nieuwstraat 51-55 Sector Economische Zaken politiebureau en magazijn slopen Stadhouderslaan 117 Uitvaartbegeleiding Matrice pand gedeeltelijk slopen Mgr. Nolenslaan N.S.I. Winkels B.V. binnenwanden en tegelvloe ren slopen Gustoweg 71 Sector Economische Zaken bedrijfsruimte slopen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemees ter en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector bestuursrecht), postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. SB De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 04-10-1999 Schrijnwekerstraat 86 P. Meulman dakkapel bouwen Van Heekstraat 29 V.d. Tempel Vastgoed B.V. 'bedrijfsunits bouwen BHG-laan/hoek J. van Zutphenstraat Combinatie Beneluxlijn tijdelijke bouwkeet bouwen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen bij het secretari aat, telefoonnummer: 2465490. Van 't Hoffplein 8 Bij de burgemeester is een nieuwe exploitatievergunning aangevraagd op grond van art. 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor het horecabe drijf Babisko, gevestigd in het pand Van 't Hoffplein 8, waarbij om uitbreiding van de ope ningstijden wordt gevraagd. De gevraagde openingstijden zijn: maandag tot en met donder dag en zondag van 10.00 tot 01.00 uur en op zaterdag en vrijdag van 10.00 tot 02.00 uur. De aanvraag ligt vanaf 22 september 1999 vier weken ter inzage bij het Gemeentelijk Infor matiepunt aan het Stadserf 1, geopend op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur en donderdag avond tot 20.00 uur. Belanghebbenden kunnen over deze aanvraag hun zienswijzen naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzageperiode. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u dit richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor meer informatie: telefoon 2465807. v. Y. van Batenburg, telefoon 2465753 of mr P.J. Dullaart, Na Nieuwland is West aan de beurt Inmiddels is begonnen aan de AAP-en aan de Vlaardingerdijk ter hoogte van de Slachthuislaan en de Aleidastraat ter hoogte van de Vlaardingerdijk. Inmiddels zijn in Noord en Nieuwland 23 locaties gereed met 26 papierbakken, 27 glasbakken, 3 kledingbakken, 30 gft-bakken en 23 prullenbak ken. Nog 57 locaties staan op de rol om ingericht te worden met Afval Apart Punten. Papier Kleding Inlichtingen 4576700

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 2