Recreatieschap De ijsbaan van Hitland Elke week grandioze prijzen bij de 'Er op uit' rebus Wandeling Rottemeren DEZE WEEK Aandacht voor klein gespuis Herfstwandeling langs Brielse Maas Ideeënpagina LEKKER NAAR BUITEN Kinderboerderij De Kraal Rugzak wandeling in Kralingse Bos Rottemeren, voor iedereen anders Georganiseerd wandelen De historische singels van Rotterdam ZZ2Z27 Wandelen door Carnisse grienden Wandelend door Midden- Delfland zie je het meest. Zeker als je meedoet aan de georgani seerde wandelingen. Deelne mers kunnen kiezen uit een wan deling van 5 of 10 kilometer, voor de kinderen is er boven dien een speurtocht. Dit najaar is er een wandeltocht op zondag 14 november. Startpunt is Pan nenkoekenboerderij 't Sonnetje in Maasland. Meedoen kost voor volwassenen 2,- en voor kin deren tot 12 jaar lj- Bij deze prijs is inbegrepen deelname aan een natuurexcursie onder begeleiding van een ervaren gids. Informatie bij Groen- service Zuid-Holland, tel. (010)298 10 10. Om de hoek ligt vaak de prachtigste natuur. De histori sche singels van Rotterdam, zoals de Heemraadssingel, dateren uit de vorige eeuw. Ze werden gegraven om meer schoon water naar de stad te voeren, waardoor ziek ten als cholera konden wor den tegengegaan. Nu zijn het de natuurreservaten van de stad. Op de Heemraadssingel kom je bijvoorbeeld al wan delend meer dan vijftig soor ten bomen tegen, waarvan de meeste al ruimschoots groter zijn dan de stoutste droom van hun plantertje. Tot de bijzondere bomen behoren de moerascypres, die met zijn fijne loof en zuil- vorm goed te herkennen is, de trompetboom en de kau- kasische vleugelnoot die met een kroonbreedte van ruim twintig meter een geheel ter ras kan beslaan. De moerascypres vindt u ter hoogte van het Heem raadsplein, waar u de Volma- rijnstraat inkijkt, langs de wa terkant vlak tegenover het ge maal. Bij de aanleg van de sin gels is het plantsoen ontwor pen in Engelse landschaps stijl, die gekenmerkt wordt door slingerende waterpartij en en fraaie beplanting. Het plan heette daarom destijds al "eene aangename wandeling". 23/9/99 Dit is de actieve ideeënkrant voor Rotterdam en omstreken. In deze krant vindt u tips om op een leuke manier uw vrije tijd in een natuurrijke omgeving te besteden. In Rotterdam en directe omge vingzijn prachtige fiets- en wandelroutes uitgezet. Daarnaast is er in de mooie natuurgebieden nog veel meer te doen: skeeleren, mountainbiken, rotsklimmen, vissen,paardrijden, kanovaren, deltavliegen, golfen, een kinderboerderij bezoeken..De Er-op-uit Actiekranten verschenen deze lente in De Havenloods op 20 mei, 27 mei, 3 juni en 10 juni. h Wist u dat er in het recre atiegebied Hitland ook een prachtige natuurijsbaan ligt? Naast het evenemententerrein in Hitland-noord vindt u een door dijkjes omgeven terrein, dat in de winter onder water kan worden gezet, Op het moment dat het vriest kan er geschaatst wor den en is de ijsbaan 's avonds verlicht. Voor meer informa tie belt u met (0180) 317 171 (alle dagen van 9.00 tot 17.00 uur). Doe mee met de prijsvraag. loods Een Ski-Jack van Tenson, t.w.v. ƒ450,- Wandeling Startpunt Kinderboerderij De Blijde Wei Afstand ca. 5 km. RA rechtsaf LA linksaf RD rechtdoor Vanaf het startpunt gaat u aan de achterkant de kinderboerde rij uit, door het groene hek naar boven. Bovenaan de dijk RA, langs de brug RD en het asfalt pad langs het water volgen tot ANWB-paal 12331Daar RA naar de Zevenhuizerplas. Bij het res taurant De Strandgaper houdt u rechts aan. Op de parkeerplaats LA een bruggetje over naar het schelpenpad. Daarna RA langs het water. Dit schelpenpad volgt u tot bij een groot wit-stenen ge bouw, het Euro Fun Centre. Hier RA, daarna RA fietspad op, twee maal een weg oversteken en richting Bergse Bos volgen (zie ANWB-paal). Pas op! U loopt hier in de berm van een vrij drukke weg. Direct na het bord 'ROTTER DAM' RA, in de bocht links aan houden, rood fietspad overste ken, pad RD vervolgen, rechts aanhouden, daarna LA en weer een fietspad oversteken. Daarna RA naar de kinderboerderij. Tijdens de Week van het Landschap (18 tot 26 septem ber) houdt het Zuid-Hollands Landschap open huis in de Dui nen van Oostvoorne. Het thema van deze week is dit jaar 'Klein gespuis'. Tijdens de wandeling wordt dat kleine grut gemakke lijk over het hoofd gezien. Alle aandacht gaat naar plan ten, struiken en bomen en naar opvallende dieren als zingende vogels. Het kleine gespuis van het slag spinnen, torretjes, mieren enzovoort, zijn echter tenminste even boeiend mits je er oog voor kunt hebben, Onder leiding van een gids op zoek gaan naar het kleine gespuis levert geheid ver rassingen op. Tot en met zondag 26 september kunt u aan tal van excuisies deelnemen. Een Klein Gespuis Wandel route van circa 6 km is speciaal voor de Week van het Land schap in de Duinen van Oost voorne uitgezet. De beschrij ving is in de weekeinden van 10.00 uur tot 16.00 uur gratis bij het bezoekerscentrum Tenella- plas (Duinstraat 12a, Rockanje) af te halen. Een folder is telefonisch aan te vragen bij het Zuid- Hollands Landschap (010) 272 22 22. Het Natuur- en Recreatie schap IJsselmonde organiseert op zondag 10 oktober een wan deling door de Carnisse grien den. U kunt kiezen tussen een wandelroute van 5 of 10 kilome ter. Aan de wandeling van 5 kilo meter is een puzzeltocht verbon den. Deelname is gratis en u kunt tussen 11.00 uur en 15.00 uur starten vanuit het Informatiecen trum Carnisselande in Baren- drecht. Deelname aan een ex cursie is ook mogelijk. Deze start om 14.00 uur onder begeleiding van een ervaren gids. Deelname kost 2,-, kinderen tot en met 12 jaar betalen 1,-. Meer weten? Bel met Groenservice Zuid-Holland, tel. (010) 298 10 10. kinderen mogen helpen met het verzorgen van de dieren en ou ders kunnen in het pas opge knapte 'Praethuis' een kopje kof fie drinken. Tot ziens op de kin derboerderij. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9.00- 16.30 uur. Kinderboerderij de Kraal, Langepad 60, telefoon (010)452 36 66. Voor jong en oud is het altijd de moeite waard een bezoekje te brengen aan kinderboerderij De Kraal. Er zijn allerlei soorten dieren te zien. De Kraal vindt het welzijn van de dieren erg be langrijk. Sinds het voorjaar ver blijft er ook een echt scharrelvar ken op de boerderij. En de boer derij heeft voor ieder wat wils: Ook als de dagen korter en frisser worden, de watersporters hun zeil- en motorboten gereed maken voor de winterstalling en de zomerdrukte achter de rug is, blijft er langs de Brielse Maas voldoende te doen en te ontdek ken. Rond het meer liggen vrije fietspaden en overal kan worden gewandeld. Georganiseerd wan delen kan ook. Zo organiseert Groenservice Zuid-Holland op zondag 24 okto ber een herfstwandeling langs de Brielse Maas, met als start punt het eet- en watersportcafé 'De Kogeloven' (Brielse Maas zuid). U kunt starten tussen 11.00 uur en 15.00 uur. Deelname kost 2,- voor volwassenen en 1 ,- voor kinderen tot 12 jaar. Meer weten? Bel met Groenservice Zuid-Holland, tel. (010) 298 10 10. Een rugzakwandeling is een goede gelegenheid om met uw kinderen op een speelse manier kennis te maken met natuur en milieu in het Kralingse Bos. Tegen een borgsom van 50, - krijgt u bij het Centrum voor Natuur- en Milieu-Educatie (CNME) een rugzak mee, ge vuld met materialen zoals een verrekijker, zoekkaarten en een insectenloepje om direct aan de slag te kunnen. Daarbij hoort ook een route beschrijving en een boekje met leuke opdrachten en informatie. U kunt op stap gaan van maan dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 16.00 uur. CNME Kralingen, Lange pad 71, tel. (010) 242 03 60. Rust, ruimte, frisse lucht, groen en ontspanning zijn in recreatiegebied Rottemeren de sleutelwoorden. Niet ver van elkaar verwijderd ligt hier een aantal recreatieterreinen waar je prima in de buiten lucht kunt verpozen. En, wat niet minder belangrijk is, waar je even rustig kunt zitten en wat drinken in een van de horecagelegenheden. Dit al les vlakbij de grootste haven ter wereld... In recreatiegebied Rotte meren kun je wandelen, fiet sen, watersporten,maar ook kunst in de openlucht bewon deren. Zo biedt het Hoge Bergse Bos een combinatie van sport en kunst. Hier is on der meer Buitensportcen trum Tiekamp gevestigd met een groot aanbod van activi teiten en tegelijkertijd valt er werk te zien van diverse beel dende kunstenaars. Ook heb ben beeldende kunstenaars hier onderdak gevonden voor hun bedrijven: kunst- en am bachtscentrum Artihove en Joop Cock, die bekend is van zijn keramische werken. Met de herfst en winter in aantocht heeft recreatiege bied Rottemeren nog andere troeven om bezoekers het ge bied in te lokken. De mooie herfstkleuren geven de natuur een heel ander gezicht: don kergeel, oker, oranje, donker rood, kortom volop kleur. Dat bezorgt het wandelen en fiet sen in de recreatiegebieden ineens een heel andere di mensie. Met een beetje geluk gaat het deze winter ook weer net zo hard vriezen als een paar jaar geleden. Trek dan de schaatsen maar uit de kast, want nergens groter schaats plezier dan op de Rottemeren met onder meer de 200 kilo meter lange Rottemerentocht. U snapt het al: Rotte meren, ook in de herfst en winter! m De 'Er op uit-ideeënkrant' is een uitgave gemaakt in opdracht van de stichting VW Rotterdam, de recreatieschappen Voome-Putten, IJsselmonde, Hitland, Midden-Delfland en Rottemeren, de gemeentelijke diensten Recreatie Rotterdam en Gemeentewerken en stichting' het Zuid-Hollands Landschap. Deze uitgave is tot stand gekomen buiten de redactionele verantwoordelijkheid van De Havenloods, oplage: 647.892. in Groot Rotterdam. Met dank aan: Ronald Smit (DLG) Redactie: Marie-Louise Govers, Ap de Bruyn, Rob Hendriks, Lucinda Kroos, Karen Kwikkers, Ad de Mooij, Marina Vasenna, CarolienWierks Eindredactie: Michiel Houdijk (THchis) Vormgeving: Frans du Prée (De Havenloods) j>... V' Rottemeren Deze herfst hebben we de draad weer opgepakt met uitgaven op 9 september, 16 september en 23 september. Er worden speciale wandel- of fietsroutes beschreven, waarbij routekaarten staan afge drukt. Wie de kaart en routebeschrijving uit de krant knipt, kan meteen op pad! Maar er is meer. Elke week hebben we een rebusprijsvraag met mooie prijzen. Wie de wekelijk se rebus oplost maakt kans op prachtige sportieve prijzen. U leest het al: er is deze lente en herfst ge noeg te doen met de Er-op-uit Actiekranten. VEEL PLEZIER. Ut! HOGE BERGSE BOS Rottekade bosgebied recreatiegebied water open gebied bebouwing weg parkeerterrein wandelroute fietspad horeca kinderboerderij De Blijde WelB Ommoord B dienst landelijk gebied Ter beschikking gesteld door: StnCtlHfVHOflt Schrijf het antwoord op een briefkaart en stuur die vóór 1 oktober naar: De Havenloods Promotie, Postbus 1980,3000 BZ Rotterdam, onder vermelding van 'Recreatieschap Rottemeren'. De winnaars krijgen schriftelijk bericht; ver meld daarom altijd naam en adres! Er zijn zeven afleveringen van deze prijs vraag. De actie loopt tot en met 1 oktober 1999. STUDIO DE HAVENLOODS 4

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 13